Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, Sunshine State said:

@implant

 

Nije to samo nas specifikum, jer da jeste mi bi bili ostrvo s hiljadama zarazenih, dok su drugi virus-free.

 

Radim u kompaniji koja je pomogla razvoj Pfizer vakcine - juce razgovor s jednim Medical Affairs direktorom, Nemac, koji na moje pitanje sta misli kad ce doci na red za vakcinu, kaze:"Necu se vakcinisati jedno godinu-dve, hocu da vidim kako ce proci ovi sto se sad vakcinisu."

 

I sta sad ti da kazes za Slavicu i Milorada?

 

 

Koliko ima godina taj moron?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

 

 

Koliko ima godina taj moron?

 

 

56

 

Imala sam osecaj da se pravdam sto cu se vakcinisati, osecaj otrpilike:"Eto, ja cu da budem ta budala cije ces posledice cekati da vidis"

 

Da je bar jedini! Znas koliko ih ima u fazonu:"Ja se svakako ne krecem mnogo medju ljudima"... Pa neces ceo zivot sedeti u kuci!

 

Ima mnogo tih ne antivaxera, vec chekacha - nisu bas protiv vakcine, ali "ne bi jos". Valjda cekaju da vide hoce li nama izrasti treca ruka

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Jbg, ne mogu da kažem dešava se jer će zvučati ružno ali nijedna a posebno kineska vakcina ne štite 100%. Upao si u deo ovih koji nisu zaštićeni. U teroiji, trebalo bi da prođeš uz blažu sliku i bez težih posledica što je na kraju dana i poenta vakcine. Brz oporavak ti želim

Hvala!

Blagu temp sam imao prva tri dana i to samo u vecernjim casovima. Bolovi u misicima prosli, miris ukus su tu. Malo oasljucam i to je to.

sacujem da sam 6-7 dan.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sunshine State said:

 

56

 

Imala sam osecaj da se pravdam sto cu se vakcinisati, osecaj otrpilike:"Eto, ja cu da budem ta budala cije ces posledice cekati da vidis"

 

Da je bar jedini! Znas koliko ih ima u fazonu:"Ja se svakako ne krecem mnogo medju ljudima"... Pa neces ceo zivot sedeti u kuci!

 

Ima mnogo tih ne antivaxera, vec chekacha - nisu bas protiv vakcine, ali "ne bi jos". Valjda cekaju da vide hoce li nama izrasti treca ruka

 

Za takve ima samo jedan lek: SARS-COV2. Primiće ga ovako ili onako.

 

Pazi, on je direktor za medical affairs. Dakle nije menadžer pravne službe pa bi trebalo da bude neki k... medicinske ili srodne grane. I on, cupi, ne sme da primi ono što je sam smućkao (dobro, prilično karikiram ali se svodi na to). 

 

Đubrad...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sunshine State said:

@implant

 

Nije to samo nas specifikum, jer da jeste mi bi bili ostrvo s hiljadama zarazenih, dok su drugi virus-free.

 

Radim u kompaniji koja je pomogla razvoj Pfizer vakcine - juce razgovor s jednim Medical Affairs direktorom, Nemac, koji na moje pitanje sta misli kad ce doci na red za vakcinu, kaze:"Necu se vakcinisati jedno godinu-dve, hocu da vidim kako ce proci ovi sto se sad vakcinisu."

 

I sta sad ti da kazes za Slavicu i Milorada?

 

Slažem se da nije, zato sam i napisao da nije samo naša država fejlovala.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Klotzen said:

 

Doktorica rekla da je moguća nuspojava posle drugog fajzera temperatura ma dan dva. 

Samo da prijavim da od juce nista. Malo bol u ruci na mestu uboda, kao bilo koja boca, malo jace nego upala misica, ne smeta mi uopste cak sam sinoc sasvim komotno zaspala na toj ruci, samo mi se jutros spavalo neverovatno, ali to je mozda sto vec danima nisam dovoljno spavala

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znači ova EU... :ajme:

 

Quote

EU više ne izuzima Zapadni Balkan od zabrane izvoza vakcina

 

Zemlje Zapadnog Balkana nalaze se na listi zemalja za autorizaciju izvoza vakcina protiv COVID-19, saopšteno je iz Evropske komisije.

Ova institucija je predstavila principe reciprociteta i proporcionalnosti kao nove kriterijume koje treba razmotriti za odobravanje izvoza u okviru mehanizma transparentnosti i odobrenja za izvoz COVID-19 vakcina. Prema saopštenju koje je izdala Komisija, cilj ove mere je da se građanima EU obezbedi pravovremeni pristup vakcinama.

Ranije ove godine Komisija je uvela mehanizam zabrane izvoza vakcina bez ranijeg odobrenja, nakon što je jedan od proizvođača, AstraZeneca ispuručila znatno manji broj doza vakcina od dogovorenog prilikom sklapanja ugovora.

Međutim iz ove zbarane je tada Zapadni Balkan bio izuzet.

Sada, novom uredbom se na listi za autorizaciju obuhvaćaju praktično sve države koje ulaze u kategoriju takozvanih trećih zemalja, što obuhvata zemlje regiona, neke zemlje iz istočnog partnerstva (države iz bivšeg Sovjetskog Saveza) i Island, Norveška, Izrael, Jordan, Libija i Liban.

Zavničnici Evropske komisije su naveli da ova mera nije usmerena ni protiv koga, niti da se ciljaju zemlje u susedstvu, “a pogotovo ne zemlje Zapadnog Balkana”.

”Ovde se ne radi o blokadi, već o postizanju transprentnosti kada je reč o izvozu vakcina kompanija koje ih proizvode na teritoriji EU. Zapadni Balkan je bitan za Evropsku komisiju i zato radimo sa faramceutskim kompanijama kako bi osigurali isporuke za region i nadamo se da će do toga uskoro i doći”, rekli su zvaničnici Evropske komisije.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da prijavim da sam se bocnuo i drugi puta, jipi jeeeeee.

 

Da bih dobio odgovor od Hr MUPa;

 

Quote

Poštovani,

Još nije donesena Odluku o omogućavanju putovanja bez testa cijepljenim osobama. Sukladno tomu za ulazak  Vam je potreban negativan nalaz PCR testa ili se možete testirati po dolasku u Hrvatsku uz određivanje mjere samoizolacije.

S poštovanjem,

Uprava za granicu (65)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad malo brojke. Ova P1 varijanta što kida Brazil je očigledno horor. Zaobilazi i postojeća antitela. Ljudi se zaražavaju po drugi put, bez ikakvih problema. Juče je Brazil imao više mrtvih nego cela Evropa. Jezivo. Ne dao bog da to sranje od P1 dođe i raširi se kod nas. Sa ovim britanskim imamo ovako kolaps, to bi nas tačno sahranilo. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

Malo crnog humora - to bi ekspresno rešilo problem sa antivakserima.

 

Sve što treba je da Vučić nađe nekog baticu u ministarstvu spoljnih poslova Grčke i izdiktira mu saopštenje, da ovaj okači na sajt...Da od 01.05. Grčka neće primati bilo koga ko nije revakcinisan. Sine, sutra bi bio kolaps na vakcinalnim punktovima....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NMX said:

 

Sve što treba je da Vučić nađe nekog baticu u ministarstvu spoljnih poslova Grčke i izdiktira mu saopštenje, da ovaj okači na sajt...Da od 01.05. Grčka neće primati bilo koga ko nije revakcinisan. Sine, sutra bi bio kolaps na vakcinalnim punktovima....

Zar Grcka nije rekla da od 01.06.moze samo sa negativnim PCR testom ili potvrdom o vakcinaciji?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Zar Grcka nije rekla da od 01.06.moze samo sa negativnim PCR testom ili potvrdom o vakcinaciji?

 

Mislim da jeste. Nego da bi pomogli nama oko vakcinacije treba da kažu PRIMAMO SAMO SA VAKCINOM

 

Pa da vidiš sutra kolaps na Sajmu i ostalim vakcinalnim punktovima :s_d:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NMX said:

 

Mislim da jeste. Nego da bi pomogli nama oko vakcinacije treba da kažu PRIMAMO SAMO SA VAKCINOM

 

Pa da vidiš sutra kolaps na Sajmu i ostalim vakcinalnim punktovima :s_d:

Znam,razumem poentu posta.

Nego,razmisljam..cetvoroclana porodica treba da iskeshira 360evra za testove. Nije to tako malo..a vakcinacija je free. Moglo bi i ova racunica da motivise jedan deo Srbadije. Mada,sve i da Grci ovako zabibere,uopste se ne bih zacudio masovnijem odlasku u Tursku npr.

Pokazujemo zavidan nivo kreativnosti kad treba raditi na sopstvenu stetu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Radim u kompaniji koja je pomogla razvoj Pfizer vakcine - juce razgovor s jednim Medical Affairs direktorom, Nemac, koji na moje pitanje sta misli kad ce doci na red za vakcinu, kaze:"Necu se vakcinisati jedno godinu-dve, hocu da vidim kako ce proci ovi sto se sad vakcinisu."

Ja procitao u Jerusalem postu, ako je verovati ovom mediju, da Izrael nije dozvolio posetu CEO Fajzera jer se nije vakcinisao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Znači ova EU... :ajme:

 

 

Ovo je ok za “ zapadni Balkan” posto su BIH, CG, Makedonij i Albanija do sada dobile ukupno 28,5 vakcina, pa ce Ursula moci da lakse rasporedi kod kuce.

Ostalih 58 triliona vakcina za Balkan ce stici cim prikupimo bocice za povrat, kauciju ne naplacuju pa mora tako, nisu nepovratne bocice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ma oni računaju da će zap balkan da pokrije šizoje. Videli da poklanja i levo i desno pa nema potrebe da se oni nešto cimaju.

Iz koje fabrike nama stiže rajfajzen?
Zeka dolazi iz Indije pa nema frke, o putinu I siju da ne pričamo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...