Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

24 minutes ago, CikaKURE said:

 

 

Ja nisam dovoljno stručan da bih se bavio akademskim radom u tom polju, ali sam dovoljno pismen da pročitam neko istraživanje predstavljeno u brojevima i tabelama. Evo vi mi nadjite u tim časopisima tačan ekperiment, ko ga je vršio, na kolikom uzorku i kako je sve to izmerio. K

 

Kada za nešto postoje konkretni dokazi i istraživanja time nam mašu ispred nosa na svim medijima. Kada nema ništa konkretno onda se kaže ''postoje istraživanja''.

 

Stavljam opet par linkova od pre par strana:

 

https://www.nature.com/articles/s41591-021-01316-7

 In this analysis of a real-world dataset of positive severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) test results after inoculation with the BNT162b2 messenger RNA vaccine, we found that the viral load was substantially reduced for infections occurring 12–37 d after the first dose of vaccine. These reduced viral loads hint at a potentially lower infectiousness, further contributing to vaccine effect on virus spread.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.06.21251283v1

Here, analyzing positive SARS-CoV-2 test results following inoculation with the BNT162b2 mRNA vaccine, we find that the viral load is reduced 4-fold for infections occurring 12-28 days after the first dose of vaccine. These reduced viral loads hint to lower infectiousness, further contributing to vaccine impact on virus spread.

 

https://khub.net/documents/135939561/390853656/Impact+of+vaccination+on+household+transmission+of+SARS-COV-2+in+England.pdf/35bf4bb1-6ade-d3eb-a39e-9c9b25a8122a?t=1619601878136

These results show that the likelihood of household transmission is 40-50% lower for households in which the index cases are vaccinated 21 days or more prior to testing positive (compared to no vaccination), with similar effects for both ChAdOx1 nCoV-19 and BNT162b2 vaccines.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.29.21255526v1

In this update, 16 additional studies, including 9 human and 7 animal studies, were included. Therefore, this review examines a total of 33 included studies: 21 human studies and 12 preclinical animal studies. Evidence from two large household surveillance studies from the UK suggests that a single or full dose of AstraZeneca (AZ) and Pfizer-BioNtech (PfBnT) vaccines may prevent household transmission of COVID-19 after 14 days of vaccination by up to 54%. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

 

Trenutno su sve mere zatvaranja i skracivanja rada kafica i slicne koje su nekad i imale smisla - besmislene. Jedino izvodljivo resenje je individualna zastita, koja se sezonski pojacava, uz uvodjenje privilegija onima koji pristaju na to. Dakle kovid pasosi, pristup svim zabavnim sadrzajima vakcinisanima, dok se nevakcinisanima to uskracuje.

Ako je Šekler u pravu ako 61 od 100 vakcinisanih zabode/može da prenese, neki daleki smisao kovid pasoša kapiram u smislu verovatnoće, ali kako Šekler kaže u praktičnom životu baš i ne.
Ako zabodem koronu od vakcinisanog slaba mi je uteha da je za 39% smanjena šansa da je zabodem. Uostalom obzirom da sam vakcinisan trebalo bi da me boli uvo hoću li ili neću, od koga i kada da zabodem, zar ne?
I dalje sam najskloniji pristupu da vakcina mora da bude obavezna, po svemu što znam to jedino ima logike. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, handys said:

 

Stavljam opet par linkova od pre par strana:

 

https://www.nature.com/articles/s41591-021-01316-7

 In this analysis of a real-world dataset of positive severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) test results after inoculation with the BNT162b2 messenger RNA vaccine, we found that the viral load was substantially reduced for infections occurring 12–37 d after the first dose of vaccine. These reduced viral loads hint at a potentially lower infectiousness, further contributing to vaccine effect on virus spread.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.06.21251283v1

Here, analyzing positive SARS-CoV-2 test results following inoculation with the BNT162b2 mRNA vaccine, we find that the viral load is reduced 4-fold for infections occurring 12-28 days after the first dose of vaccine. These reduced viral loads hint to lower infectiousness, further contributing to vaccine impact on virus spread.

 

https://khub.net/documents/135939561/390853656/Impact+of+vaccination+on+household+transmission+of+SARS-COV-2+in+England.pdf/35bf4bb1-6ade-d3eb-a39e-9c9b25a8122a?t=1619601878136

These results show that the likelihood of household transmission is 40-50% lower for households in which the index cases are vaccinated 21 days or more prior to testing positive (compared to no vaccination), with similar effects for both ChAdOx1 nCoV-19 and BNT162b2 vaccines.

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.29.21255526v1

In this update, 16 additional studies, including 9 human and 7 animal studies, were included. Therefore, this review examines a total of 33 included studies: 21 human studies and 12 preclinical animal studies. Evidence from two large household surveillance studies from the UK suggests that a single or full dose of AstraZeneca (AZ) and Pfizer-BioNtech (PfBnT) vaccines may prevent household transmission of COVID-19 after 14 days of vaccination by up to 54%. 

 

 

Hvala. Ovo je smislen odgovor, za razliku od drugog člana koji misli da je pametniji nego što jeste. 

 

Pročitaću kasnije kada uhvatim vremena.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

Ako je Šekler u pravu ako 61 od 100 vakcinisanih zabode/može da prenese, neki daleki smisao kovid pasoša kapiram u smislu verovatnoće, ali kako Šekler kaže u praktičnom životu baš i ne.
Ako zabodem koronu od vakcinisanog slaba mi je uteha da je za 39% smanjena šansa da je zabodem. Uostalom obzirom da sam vakcinisan trebalo bi da me boli uvo hoću li ili neću, od koga i kada da zabodem, zar ne?
I dalje sam najskloniji pristupu da vakcina mora da bude obavezna, po svemu što znam to jedino ima logike. 

 

Da bih raspravljao o tome sto je Sekler rekao morao bih da cujem sta je tacno rekao, posto mi ovako kako si ti preneo apsolutno nema nikakvog smisla, i mozes da zakljucis na keca da je sigurno netacno. Nema teoretske sanse da 6 od 10 vakcinisanih Fajzerom zakaci koronu i ima simptome cak ni sada u ovim dzungla uslovima. Simptome dobiju 3 od 10 maksimalno koji dodju u kontakt sa virusom, a i to je mnogo verovatno. U mom okruzenju smo skoro svi primili fajzera, svi smo preko 30 godina, jedan je bio pozitivan, i to zato sto je samoinicijativno otisao da se testira kao bliski kontakt, a ima staru majku krhkog zdravlja vakcinisanu Kinezom. Bez ikakvih simptoma je bio pozitivan, mozda je bio i lazno pozitivan. Ako je takvih 6 od 10, mozda, ali je to za epidemiju potpuno nebitno.

 

Ako se kreces samo u krugu vakcinisanih kao u mom primeru gore, kome ces da preneses infekciju i na koji nacin, ako ne izlucujes klice?

 

Jedino francuskim poljupcem ili da se posvadjate i pljunes ga u oko, ja ne vidim drugi mehanizam.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, CikaKURE said:

 

 

Ja nisam dovoljno stručan da bih se bavio akademskim radom u tom polju, ali sam dovoljno pismen da pročitam neko istraživanje predstavljeno u brojevima i tabelama. Evo vi mi nadjite u tim časopisima tačan ekperiment, ko ga je vršio, na kolikom uzorku i kako je sve to izmerio. K

 

Kada za nešto postoje konkretni dokazi i istraživanja time nam mašu ispred nosa na svim medijima. Kada nema ništa konkretno onda se kaže ''postoje istraživanja''.

Što bi neko tražio studiju koja pobija tvoje tvrdnje? Ako si već stručan da razumeš tabele i grafike, onda nađi ti studiju koja ide dokazuje da su tvoje tvrdnje u pravu.

Edited by Wookie
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CikaKURE said:

Hvala. Ovo je smislen odgovor, za razliku od drugog člana koji misli da je pametniji nego što jeste. 

 

Pročitaću kasnije kada uhvatim vremena.  

 

 

E vidis, upravo ovako funkcionisu avaxi, napisu neke tekstove koji deluju naucno, pozovu se na izvore koji deluju verovatni, neki su i poluistiniti, ali pametno prikriju delove koji bi smisao okrenuli za 180 stepeni i na taj nacin spinuju.

 

Ne mislim na konkretno ovo sto si citirao, vec ti kazem da lako mozes naci tekstove koji su na povrsini prilicno "plausable", ali kad malo zagrebes, dobijes cist bullshit. Zato se mora paziti da svaki relevantan clanak ima relevantne i verodostojne izvore. Avaksi obicno nemaju, na kraju se svede na komsinicu Cacu.

 

Opet, ne za ovo sto ti je napisao @handys, ovo je ozbiljan clanak, vec razni tekstovi po drustvenim mrezama. Zato mislim da je clanu @fancy puko film pa ti je onako odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Da bih raspravljao o tome sto je Sekler rekao morao bih da cujem sta je tacno rekao, posto mi ovako kako si ti preneo apsolutno nema nikakvog smisla, i mozes da zakljucis na keca da je sigurno netacno. Nema teoretske sanse da 6 od 10 vakcinisanih Fajzerom zakaci koronu i ima simptome cak ni sada u ovim dzungla uslovima. Simptome dobiju 3 od 10 maksimalno koji dodju u kontakt sa virusom, a i to je mnogo verovatno. U mom okruzenju smo skoro svi primili fajzera, svi smo preko 30 godina, jedan je bio pozitivan, i to zato sto je samoinicijativno otisao da se testira kao bliski kontakt, a ima staru majku krhkog zdravlja vakcinisanu Kinezom. Bez ikakvih simptoma je bio pozitivan, mozda je bio i lazno pozitivan. Ako je takvih 6 od 10, mozda, ali je to za epidemiju potpuno nebitno.

 

Ako se kreces samo u krugu vakcinisanih kao u mom primeru gore, kome ces da preneses infekciju i na koji nacin, ako ne izlucujes klice?

 

Jedino francuskim poljupcem ili da se posvadjate i pljunes ga u oko, ja ne vidim drugi mehanizam.

našao sam ovde
 

Quote

Nije naveo izvor, naravno, zato i mislim da je obavešteno procenjivanje i nagađanje.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, kliknuo sam na clanak Blica, duzan si mi pivo minimum, a drugo, ovde bukvalno tako kaze, na osnovu cega to tvrdi, ja ne vidim. Niti to pokazuju rezultati iz bolnica, dakle "prakticni". Ako racuna zarazene koji su asimptomatski ili sa simptomima zbog kojih se i ne jave na testiranje, ta procena mi je ravna onoj s pocetka da ima 4 puta asimptomatskih nego simptomatskih zarazenih sto smo videli da je kompletna glupost.

 

Jedino je ispravno da meris efikasnost prema onome sto znas, znaci zarazeni revakcinisani Fajzerom koji su uhvaceni prema ukupnom broju revakcinisanih. Cak i ako kalemis na to procenu asimptomatskih i vrlo blagih simptoma nema sanse da je toliko, jer bi to znacilo da od 20 ljudi koje licno znam a primili su fajzera, bar 10, da ne idemo do 12 ima neke simptome, neka bude i 5, a ja znam jednog. I to je bio asimptomatski koji se testirao zbog navedenih razloga. Znaci potpuno je nemoguce. Da u mom okruzenju, pa neka bude i ovako mali uzorak, nema nijedan (bio bi nijedan da nije otisao da se testira) uhvacen, a u opstoj populaciji ima 12 od 20. Sanse za to su kao da dobijes na lotou bukvalno.

 

A ako smo svi asimptomatski, who the fuck cares, to znaci da Fajzer zavrsava ovu pandemiju odmah sada odmah ako ga svi primimo.

Edited by McLeod
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hugo Punch said:

 

 

E vidis, upravo ovako funkcionisu avaxi, napisu neke tekstove koji deluju naucno, pozovu se na izvore koji deluju verovatni, neki su i poluistiniti, ali pametno prikriju delove koji bi smisao okrenuli za 180 stepeni i na taj nacin spinuju.

 

Ne mislim na konkretno ovo sto si citirao, vec ti kazem da lako mozes naci tekstove koji su na povrsini prilicno "plausable", ali kad malo zagrebes, dobijes cist bullshit. Zato se mora paziti da svaki relevantan clanak ima relevantne i verodostojne izvore. Avaksi obicno nemaju, na kraju se svede na komsinicu Cacu.

 

Opet, ne za ovo sto ti je napisao @handys, ovo je ozbiljan clanak, vec razni tekstovi po drustvenim mrezama. Zato mislim da je clanu @fancy puko film pa ti je onako odgovorio.

 

Meni je sasvim jasno da postoji zahtev za dokazivanjem koji se prema nauci ponasa maksimalisticki, a prema pseudonauci i antinauci minimalisticki. Za avakse ili skeptike nije dovoljno sto solidnih studija u prilog vakcini, ali ce lako da izvrnu jednu losu za svoje potrebe. Opet, oni koji njima veruju ne traze od njih sto solidnih studija, dovoljno je par sarenih sajtova i par spinovanih cetvrt-istina. To je asimetrija koja mi kaze da se ne ulazi iskreno u debatu o nekim cinjenicama, interpretaciji istrazivanja, vec se prosto trazi bilo sta sto bi potvrdilo stav koji smo vec unapred zauzeli. 

Na primer, svi su preneli vest o studiji koja govori da deca posle fajzera imaju vece sanse za miokarditis. Opet, dovoljno je pet minuta da se vidi da je tu studiju prethodno odbilo tri casopisa, da je jos u preprintu (iz nekog razloga novine i avaksi misle da je isto da li je studija recenzirana ili nije, sto je ogroman problem i dobar argument protiv objavljivanja preprintova). Jos pet minuta je dovoljno da se vidi zasto je odbijena - koristi kao eksplanatorno sredstvo i izvor podataka bazu koja nije namenjena u te svrhe i samo belezi sve sto je neko primetio posle davanja vakcine, bez ikakve razlike u ranijim stanjima, tajmingu, dijagnostici i slicno (VAERS se zove baza podataka). U dodatna tri minuta vidite da je koautor studije interesna strana koja je na platnom spisku avaksa i skeptika.

Ali i to je bilo dovoljno, i to nije slucajno. Iz vesti je zapamceno 'fajzer', 'deca' i 'miokarditis'. 

Medjutim, jedini lek je insistirati na ispravnoj metodologiji, na otvorenosti i dostupnosti podataka, na konstantnom objasnjavanju i upucivanju na prave izvore informisanja. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

A ako smo svi asimptomatski, who the fuck cares, to znaci da Fajzer zavrsava ovu pandemiju odmah sada odmah ako ga svi primimo.

 

Asimptotski pacijent = zdrav covek.

 

Kad bismo tragali za virusima u nasim organizmima, niko ne bi bio zdrav. Bolestan je covek sa simptomima.

 

Tako da, tacno...ako smo svi asimptotski, who da fuck cares.

@fancy to je nazalost tacno. Malo je ljudi koji su antivakseri pa ipak open minded. Uglavnom su to likovi koji imaju zacementiran stav, nicim izazvan no ipak cementiran, i nicime ih ne mozes ubediti.

 

Jebiga, kemtrejls su tu, jebe se njemu za dokaze, tu su.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Prvo, kliknuo sam na clanak Blica, duzan si mi pivo minimum, a drugo, ovde bukvalno tako kaze, na osnovu cega to tvrdi, ja ne vidim. Niti to pokazuju rezultati iz bolnica, dakle "prakticni". Ako racuna zarazene koji su asimptomatski ili sa simptomima zbog kojih se i ne jave na testiranje, ta procena mi je ravna onoj s pocetka da ima 4 puta asimptomatskih nego simptomatskih zarazenih sto smo videli da je kompletna glupost.

 

Jedino je ispravno da meris efikasnost prema onome sto znas, znaci zarazeni revakcinisani Fajzerom koji su uhvaceni prema ukupnom broju revakcinisanih. Cak i ako kalemis na to procenu asimptomatskih i vrlo blagih simptoma nema sanse da je toliko, jer bi to znacilo da od 20 ljudi koje licno znam a primili su fajzera, bar 10, da ne idemo do 12 ima neke simptome, neka bude i 5, a ja znam jednog. I to je bio asimptomatski koji se testirao zbog navedenih razloga. Znaci potpuno je nemoguce. Da u mom okruzenju, pa neka bude i ovako mali uzorak, nema nijedan (bio bi nijedan da nije otisao da se testira) uhvacen, a u opstoj populaciji ima 12 od 20. Sanse za to su kao da dobijes na lotou bukvalno.

 

A ako smo svi asimptomatski, who the fuck cares, to znaci da Fajzer zavrsava ovu pandemiju odmah sada odmah ako ga svi primimo.

Može brate 5 piva 🙂
Vidi dvaput sam rekao da nema izvor i da je nagađanje, nadam se da Šekler malo pazi na to što javno govori jer njegova reč ipak ima neku težinu nije on Kon ipak. Mogli bi stvarno, krajnje je vreme, da estradni epidemiolozi odu na neku obuku za javni nastup, može u onu SNS akademiju lidera, taman im je 🙂

A Kona nam nema, uzgred,po googlu već 6 dana u javnosti brinem...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, urosg3 said:


 

Nije naveo izvor, naravno, zato i mislim da je obavešteno procenjivanje i nagađanje.

 

 

.

 

https://www.forbes.com/sites/roberthart/2021/07/23/pfizer-shot-just-39-effective-against-delta-infection-but-largely-prevents-severe-illness-israel-study-suggests/?sh=7eab364d584f

 

 

 

Istrazivanje u Israelu, ima vec nekoliko meseci...I ovo je prosecna vrednost..

 

Ako se dobro secam, neka me neko popravi..za starije od 60, vakcinisane u januaru, februaru, efikasnost je tada,  kada je  radjeno istrazivanje jun-jul,  bila oko 16%.

 

.

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Može brate 5 piva 🙂
Vidi dvaput sam rekao da nema izvor i da je nagađanje, nadam se da Šekler malo pazi na to što javno govori jer njegova reč ipak ima neku težinu nije on Kon ipak. Mogli bi stvarno, krajnje je vreme, da estradni epidemiolozi odu na neku obuku za javni nastup, može u onu SNS akademiju lidera, taman im je 🙂

A Kona nam nema, uzgred,po googlu već 6 dana u javnosti brinem...

 

Sekler nije bas vest govornik, pogotovo kad je preneto ovako u pisanoj formi istrgnuto iz konteksta, ko zna na sta je mislio i sta je zapravo rekao.

 

Ovo istrazivanje ne znaci da je 6 od 10 ljudi koji su primili Fajzera da se razboli.

 

91% protiv ozbiljne bolesti i dalje. Dakle, rizik infekcije je povecan, ali i oni koji zakace su asimptomatski i imaju blaze simptome, 1 od 10 zaglavi bolnicu i to verovatno stariji.

 

Ne vidim sta je problematicno u ovome.

 

Drugo, rezultati su iz Izraela, oni testiraju kao mahniti (ako, podrzavam), ali kada se ovakvi rezultati prezentuju, valjalo bi uzeti u faktor i tacnost testova, koji nisu tacni 100%, sto znaci da efikasnost mora da bude visa, jer mnogi od ovih koji su asimptomatski su zapravo lazno pozitivni.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hugo Punch said:

To sam i ja primetio. Sekler nije elokventan covek, nije sweettalker, zato ga mnogi zajebavaju, ali covek mi deluje korektno.

 

Nije mi nekorektan, samo mi je ovako istrgnuto iz konteksta malo problematicno. I ova studija linkovana za koju znam ne govori to sto smo mi preneli ovde. I stoji da je efikasnost od 39% do 91%, 91% protiv tezih slucajeva, sto je i najbitnije ovde, da li ce da mi slini nos dva dana ili nece me bas i ne zanima, ionako mi slini svake jeseni i zime onoliko i pre korone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koja je razlika običnom čoveku kada Šekler za neku izjavu kaže postoji istraživanje, i kada isto to tako uradi i Nestorović? TV gledaocu i jedno i drugo ima smisla jer ne ume da dovede nešto u pitanje. Zašto ne izadju vec jednom na tv duel sa njim i argumentovano dokažu da on laže i da ne priča istinu?  

 

Ja ne znam gde svi vi živite, ali ja živim i krećem se među običnim narodom, koji je sluđen. Umesto što im se priča da su debili i antivakseri, treba neko da im ponudi argumente onako da bi oni to razumeli. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CikaKURE said:

Koja je razlika običnom čoveku kada Šekler za neku izjavu kaže postoji istraživanje, i kada isto to tako uradi i Nestorović? TV gledaocu i jedno i drugo ima smisla jer ne ume da dovede nešto u pitanje. Zašto ne izadju vec jednom na tv duel sa njim i argumentovano dokažu da on laže i da ne priča istinu?  

 

Ja ne znam gde svi vi živite, ali ja živim i krećem se među običnim narodom, koji je sluđen. Umesto što im se priča da su debili i antivakseri, treba neko da im ponudi argumente onako da bi oni to razumeli. 

 

To je zato sto je ova drzava zapravo generator debilane a ne edukacije. Ne ide im u prilog da informisu ljude, ne trebaju im pametni ljudi.

 

A kad procitam ili svojim ocima vidim izjavu Nestorovica u kojoj on kaze za neki avion da je nestao i pojavio se 20 godina kasnije na nebu, ja zaista vise nemam sta da slusam tog coveka. Sekler bi sebe srozao da ode u emisiju sa Nestorovicem jer je taj senuo odavno i sad je obican tabloidni lekar, pogodan za citiranje od strane raznih informera i kurira. NJima treba Nestorovic.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Običnom narodu je emisija gde je Nestorovic gostovao pre neki dan imala puno više smisla nego ono što krizni štab priča i svi su je gledali. Zašto se krizni štab i Šekler ne bi okupili u emisiji protiv njega, verujem da bi to cela država gledala. Neka ga argumentovano pobiju i dobice se još 20% vakcinisanih. 

2 minutes ago, Wookie said:

Nestorović može da raspravlja samo sa psihijatrima i drugim ludacima u Lazi, a ne da ga zovu na debatu na tv-u.

Nije uošte poenta u tome. Treba ljude koji su neodlučni prelomiti, a to se neće uraditi na taj način što će se reći da je on lud. Naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CikaKURE said:

Običnom narodu je emisija gde je Nestorovic gostovao pre neki dan imala puno više smisla nego ono što krizni štab priča i svi su je gledali. Zašto se krizni štab i Šekler ne bi okupili u emisiji protiv njega, verujem da bi to cela država gledala. Neka ga argumentovano pobiju i dobice se još 20% vakcinisanih. 

Nije uošte poenta u tome. Treba ljude koji su neodlučni prelomiti, a to se neće uraditi na taj način što će se reći da je on lud. Naprotiv.

Plus će neko da pita kako je Nestor, takav lud bio član KrŠ? Kakav je to KrŠ koji prima vlasnike mišljenja da avion dođe, pa nestane, pa se pojavi za 20 godina? Ako se može sa tim mišljenjem u KrŠ šta li misle ovi introvertni iz KrŠ, na primer Jankovič? 
🙂

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, CikaKURE said:

Običnom narodu je emisija gde je Nestorovic gostovao pre neki dan imala puno više smisla nego ono što krizni štab priča i svi su je gledali. Zašto se krizni štab i Šekler ne bi okupili u emisiji protiv njega, verujem da bi to cela država gledala. Neka ga argumentovano pobiju i dobice se još 20% vakcinisanih. 

Nije uošte poenta u tome. Treba ljude koji su neodlučni prelomiti, a to se neće uraditi na taj način što će se reći da je on lud. Naprotiv.

 

Da bi se neodlucni ubedili, potrebno je prvo razumeti zasto su neodlucni. Jedna stvar koja podlezi i skepticizmu i neodlucnosti i Nestorovicevim izjavama je sentiment 'ma nije ovaj virus bas toliko strasan'. Da umire svaki drugi tako sto se ugusi u svojim g****a, da vidite kako bi svi poturili rame za prvu fazu ispitivanja, a ne da se pitaju posle i trece. 

Znaci, da bi se neodlucni ubedili, potrebno im je demonstrirati da ovaj virus ipak jeste nesto strasno. Nazalost, oni ne veruju vestima domacim i stranim, ne veruju kad neko napise licno horor iskustvo sa koronom, ne zanima ih sto je zdrav neki mladic na respiratoru ili umro. Veruju Nestorovicu koji umirujucim glasom govori umirujuce stvari - jer ne zele da znaju, vec da budu smireni. Oni ne veruju Nestorovicu jer misle da je kompetentan leka, vec zato sto, kao lokalni svestenik ili porodicni lekar kaze, ma bice sve u redu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...