Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ja sam...7 dana nakon vakcine. Prva doza. Čini li nešto to ?
Inače....
Kako je najstariji sin, drugi dan nakon vakcine, dobio simptome i nakon testa pozitivan, doneo kod nas u kuću virus, situacija je sledeća. Kao što sam pisao, nakon četiri dana temperaturu je dobila i unukica (18 meseci) i nakon testiranja se ustanovilo da je i ona pozitivna. Doktorka je rekla da će skoro 100% i roditelji biti zaraženi. Četvrti dan nakon toga, sinoć, i snaha je dobila temperaturu. Pre par minuta odoše u Covid ambulantu. Sin za sada ništa, a primio je istog dana kad i ja i supruga vakcinu????


Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, urosg3 said:

Bedak morao jutros čistim sneg sa kola 🙂

I ja sam psovao vreme dok sam otisao do pusnice po dimljenu ovcetinu - izeli ovi moji sinoc ono sto je bilo u kuci, a samo sir, luk i feferonke i nisu bas neko meze uz rakiju (moja AntiCovid preventiva) .:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam...7 dana nakon vakcine. Prva doza. Čini li nešto to ?
Inače....
Kako je najstariji sin, drugi dan nakon vakcine, dobio simptome i nakon testa pozitivan, doneo kod nas u kuću virus, situacija je sledeća. Kao što sam pisao, nakon četiri dana temperaturu je dobila i unukica (18 meseci) i nakon testiranja se ustanovilo da je i ona pozitivna. Doktorka je rekla da će skoro 100% i roditelji biti zaraženi. Četvrti dan nakon toga, sinoć, i snaha je dobila temperaturu. Pre par minuta odoše u Covid ambulantu. Sin za sada ništa, a primio je istog dana kad i ja i supruga vakcinu????


Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока


Da se ovako nadovežem na post. Upravo su mi javili i sin i snaja pozitivni. Još ja i moje "ženče"...

P.S. zajebava me najmlađi sin (onaj što je preležao virus) izlazi da završi nešto i kaže, neće da nosi ključ jer mi verovatno nećemo nigde. ...nakupiću dva meseca u izolaciji i to ako ne fasujem virus. Ako za zakači s obzirom na okolnosti, izlazim iz izolacije i Covid bolnica...Pu,Pu,Pu
..

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Kod nas sunce...ko proleće5226d22bb091b3ca4611e9d72fb8a929.jpg

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

 

 

468-F6-E4-D-2-BAA-44-AA-A100-4-CEBE46-C4

 

 I kod mene sunce 😀.

Sad jos i moze da se proseta, ali jutros bilo -13. Prirodni lockdown, ne moraju da uvode dodatne mere jer niko normalan ionako ne izlazi bez preke potrebe.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Će li mi kaže neko, da me uteši, radi li nešto ona prva doza...bar da mi ublaži eventualno zaražavanje....

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

 

Trebalo bi bar malo da pokrene imuni odgovor, zavisi kako kod koga.

 

Nisi razmisljao o ivermektinu profilakticki? 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Constantin said:

Će li mi kaže neko, da me uteši, radi li nešto ona prva doza...bar da mi ublaži eventualno zaražavanje....

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Stono rece Suncica, odi do marvenjaka i uzmi ivermektin - nece mnogo da te keca.:s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Mnogo pisete o ivermektinu, a ja o njemu za pocetak ne mogu da nadjem nista na srpskom jezku. Ipak ne bih uzimao nesto tako na svoju ruku bez prethodne konsultacije sa izabranim veterinarom.

U bocici

http://fmpharm.co.rs/proizvod/veterinarski-lekovi-neomectin/

 

U prasku

http://fmpharm.co.rs/proizvod/veterinarski-lekovi-neomectin-p-0-2/

 

Odes u veterinarsku apoteku i trazis.:s_d:

Edited by Kronostime
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Mnogo pisete o ivermektinu, a ja o njemu za pocetak ne mogu da nadjem nista na srpskom jezku. Ipak ne bih uzimao nesto tako na svoju ruku bez prethodne konsultacije sa izabranim veterinarom.

Pravo veliš....meni je moj "izabrani" rekao da nikada, ništa, bez konsultacije ne uzimam...ni vitamine. Inače sam žešći konzument širokog spektra lekova...pritisak, šećer, "ono za ono"....itd..

Ne znam da li se nešto "kosi" sa tim marvenim opijatima... @Sunshine State....

 

Dođe mi, da se "pomešam" sa ostalima i prekratim neizvesnost...pa kom opanci Tom i Džeri... :smiley18:

2 minutes ago, Kronostime said:

h

 

Odes ...........

Gde crni šinko da odem kad iz MUP-a proveravaju da li sam doma...:77:....da me košta kao da sam otišao lično u Wuhan da primim vakcinu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

Će li mi kaže neko, da me uteši, radi li nešto ona prva doza...bar da mi ublaži eventualno zaražavanje....

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Radi jašta nego radi. Mora da radi da ne dolazimo tamo 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Pravo veliš....meni je moj "izabrani" rekao da nikada, ništa, bez konsultacije ne uzimam...ni vitamine. Inače sam žešći konzument širokog spektra lekova...pritisak, šećer, "ono za ono"....itd..

Ne znam da li se nešto "kosi" sa tim marvenim opijatima... @Sunshine State....

 

Dođe mi, da se "pomešam" sa ostalima i prekratim neizvesnost...pa kom opanci Tom i Džeri... :smiley18:

Gde crni šinko da odem kad iz MUP-a proveravaju da li sam doma...:77:....da me košta kao da sam otišao lično u Wuhan da primim vakcinu.

Nece da ti prepise ketamin vec neomectin, a sto se tice izlaska - kazi da si otisao kod izabranog lekara na pregled i po lekove.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ako je nas @Akiro, koji je najrevnosniji profilakticar, uzeo ivermektin i pregurao covid bez ijednog simptoma - vi ne morate!

 

Ja samo znam da, od sad, sa Suncicom, po svetu, putuju i ampule ivermektina ( u US cu traziti da mi Dr prepise one ljudske)

 

Neko je ovde, pre neki dan, stavio link na info da je Slovacka odobrila upotrebu ivermektina u lecenju covida.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Constantin said:

Pravo veliš....meni je moj "izabrani" rekao da nikada, ništa, bez konsultacije ne uzimam...ni vitamine. Inače sam žešći konzument širokog spektra lekova...pritisak, šećer, "ono za ono"....itd..

Ne znam da li se nešto "kosi" sa tim marvenim opijatima... @Sunshine State....

 

Dođe mi, da se "pomešam" sa ostalima i prekratim neizvesnost...pa kom opanci Tom i Džeri... :smiley18:

Gde crni šinko da odem kad iz MUP-a proveravaju da li sam doma...:77:....da me košta kao da sam otišao lično u Wuhan da primim vakcinu.

 

E'o:

 

https://trialsitenews.com/slovakia-becomes-the-first-eu-nation-to-formally-approve-ivermectin-for-both-prophylaxis-and-treatment-for-covid-19-patients/

 

 

Edit: oprez kod uzimanja ivermectina s warfarinom (Farin, Coumadin) - bio je jedan prijavljen slucaj velikog hematoma ispod jezika kod jednog pacijenta koji je uzimao ivermektin za scabies

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Da se ovako nadovežem na post. Upravo su mi javili i sin i snaja pozitivni. Još ja i moje "ženče"...

P.S. zajebava me najmlađi sin (onaj što je preležao virus) izlazi da završi nešto i kaže, neće da nosi ključ jer mi verovatno nećemo nigde. ...nakupiću dva meseca u izolaciji i to ako ne fasujem virus. Ako za zakači s obzirom na okolnosti, izlazim iz izolacije i Covid bolnica...Pu,Pu,Pu
..

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

 

Valjda  ta prva doza vakcine može da pomogne bar malo. Želim i tvom sinu i snaji da što lakše prođu ovaj period izolacije i korone.

 

Kako je unuka sada?

 

Javljaj kako su, i kako ste ti i žena.. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Valjda  ta prva doza vakcine može da pomogne bar malo. Želim i tvom sinu i snaji da što lakše prođu ovaj period izolacije i korone.

 

Kako je unuka sada?

 

Javljaj kako su, i kako ste ti i žena.. 

Unuka je odlično....više nema temperaturu.

Javljam....

ako me nema....to mu je bilo to :smiley60:   u tom slučaju, sve svoje lajkove ostavljam @Kronostime.....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Unuka je odlično....više nema temperaturu.

Javljam....

ako me nema....to mu je bilo to :smiley60:   u tom slučaju, sve svoje lajkove ostavljam @Kronostime.....

Gde si ti pozurio sokole?

Ne moraš još kod Zoe u treću kolonu.

Sačekaj taj metro da se napravi pa onda.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...