Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 hours ago, koca popovic said:

Pa onda si imala opravdanje. Nisi znala sta te ceka. Sada si mogla ocekivati. Ako je poslovno ok. ali sve drugo nema opravdanja. To nema nikakve veze avionom ili autom.Pozdrav iz Norveske.

Pozdrav i Norveskoj iz Srbije!

 

Postoje i drugi opravdani razlozi, sem poslovnih. No, nije tema ovog topica

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RatzenStadt said:

Ovi u Berlinu bar nisu polomili pola grada i obili nebrojana mnogo radnji kao oni koji su protestovali u istom gradu pre par meseci (stavise nisu polomili nista koliko sam video). No jedna grupa se i dalje naziva protestantima, a druga ruljom 😉  

ma jok, samo su ubili par politicara koji im nisu bili po volji, postavili par bombi (s ekserima) kad su se neki jevreji vracali s casova nemackog ili u neke muslimanske radnje...

ma miroljubiva druzina, prosto da ih pozoves kuci da ti se druze s decom (narocito ako nisi arijevac)!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Sunshine State said:

 

Postoje i drugi opravdani razlozi, sem poslovnih. No, nije tema ovog topica

 

Ako mene pitas, ne znam ni sta bi mogla biti tema ........ kod mene vec 2 meseca ista meta, isto odstojanje, ni gore, ni dole, konstantan broj dnevno zarazenih (oko 100 dnevno na 14,7 miliona ljudi, Ontario), vise niko i ne ide u bolnicu, zvrje prazne, niko nije na ventilatoru, niko vise ne umire - tu rubriku su izbacili iz izvestaja, otvorise i bioskope, ali ........... taman kad pomislis odlazi cirkus iz naseg malog grada ..... sto bi rek'o Rambo u Halidu Invalidu - 'oces qrac sine, virus zivi u mozgovima, isto retardirano stanje. Niko nista ne zna, ukljucujuci strucnjake, niko nece nista vise ni da kaze, svi se prave blesavi ....... a ja mislim i da jesmo blesavi. Zablesavilo nas. A ovaj narod disciplinovan, imam utisak da su jedva sacekali ovaj belaj, sad ne moraju vise nigde da izlaze, ni na posao, ni napolje, osim do samoposluge i da prosetaju psa. Ja svaku noc izlazim, najtoplije leto u 10 godina, preksinoc u pabu, sinoc u nekom fancy turskom restoranu, veceras idem na zurku ..... ali nije to to. Apokalipsa ljudima u glavi. Ne znam kad ce poceti ujutro kada se pogledaju u ogledalo da pocnu da se samaraju, trebali bi ........ po***** vam se u ton film.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Sunshine State said:

Pozdrav i Norveskoj iz Srbije!

 

Postoje i drugi opravdani razlozi, sem poslovnih. No, nije tema ovog topica

Hvala na pozdravima. Razumio sam. Nekad sam i ja imao slicnih razloga za odlazak dole. Zao mi je za ishitren komentar.Puno pozdrava sa sjevera .

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darth Bane said:

Nema bolje nego kada si u svojoj zemlji. Pogotovo u ovakvim vremenima. 

Upravo tako. Mi nismo nigdje putovali ove godine niti cemo dok ne dodje vakcina. Ovdje je narod masovno bio na odmoru u zemlji , sto bi rekli u lokalu.Mi imamo u blizini mnogo lijepih mjesta za posjetiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sprivel said:

Kisić Tepavčević: Neće biti drugog talasa

Zamenica direktora Instituta za javno zdravlje Srbije Darija Kisić Tepavčević izjavila je da po svemu sudeći na jesen nećemo imati drugi talas koronavirusa.

 

Tako je, slazem se sa njom, ne mozemo na jesen da imamo drugi talas, kad smo ga vec imali ovog leta. Na jesen cemo imati treci talas.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

EgrIbe0VoAItBvH?format=jpg&name=4096x4096
 
Znaci, posle Putina i brata Si-a evo i Tramp ubrzava odobravanje vakcine bez propisnog testiranja...
Sta sam reko pre par dana, da su svi oni isti. Zato mi je bas svejedno koja vakcina se prva pojavi , samo da se vec zavrsi ova ujdurma zavrsi.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Sta sam reko pre par dana, da su svi oni isti. Zato mi je bas svejedno koja vakcina se prva pojavi , samo da se vec zavrsi ova ujdurma zavrsi.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Pa nece se zavrsiti ako se posao ne odradi kako treba. A dalo se pretpostaviti da ce Tramp da zrtvuje sta god je potrebno zbog izbora.

Mi u EU bi trebalo da ipak imamo pametniju i vlast i nadlezne organe, pa ce propisno testirati (ma koliko ubrzano) i tek onda odobriti vakcine.

Doduse, Evropa bi trebalo dobro da se zamisli i da osmisli plan kako da ne zavisi od USA, Kine, Indije ili koga vec sto se tice kriticnih medikamenata/vakcina. Ne mozes sve zbog para izmestiti u Kinu i Indiju, postoje neke strateske stvari koje moras da zadrzis u okviru svoje jurizdikcije, pa makar i malo vise kostalo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa nece se zavrsiti ako se posao ne odradi kako treba. A dalo se pretpostaviti da ce Tramp da zrtvuje sta god je potrebno zbog izbora.
Mi u EU bi trebalo da ipak imamo pametniju i vlast i nadlezne organe, pa ce propisno testirati (ma koliko ubrzano) i tek onda odobriti vakcine.
Doduse, Evropa bi trebalo dobro da se zamisli i da osmisli plan kako da ne zavisi od USA, Kine, Indije ili koga vec sto se tice kriticnih medikamenata/vakcina. Ne mozes sve zbog para izmestiti u Kinu i Indiju, postoje neke strateske stvari koje moras da zadrzis u okviru svoje jurizdikcije, pa makar i malo vise kostalo.
Ali to se nece desiti. EU nije dovoljno hrabra da kaze drugima, pogotovo USA ne. Hrabra je kad treba pripretit na bliskom istoku, naravno uz podrsku USA.
Jedna obicna zbunjena skupina drzava je EU

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ali to se nece desiti. EU nije dovoljno hrabra da kaze drugima, pogotovo USA ne. Hrabra je kad treba pripretit na bliskom istoku, naravno uz podrsku USA.
Jedna obicna zbunjena skupina drzava je EU

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Eno propade EU

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nicklord said:

Eno propade EU

 

Ne propade ali ni ne zna kako pandemiju da hendluje. 

Ne secam se da je bilo ko ponudio izlaznu strategiju osim cekanje vakcine za koju niko ne zna da li ce je biti. 

Doduse Kurc juce rekao da mu je plan da pandemija sama od sebe nestane do sledeceg leta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, wwww said:

Ne mozes sve zbog para izmestiti u Kinu i Indiju, postoje neke strateske stvari koje moras da zadrzis u okviru svoje jurizdikcije, pa makar i malo vise kostalo.

 

Da ne znam ko je, bio bih ubedjen da slusam Trumpa. :s_d:

 

Btw. mislim da se topik o virusu pretvorio u topik o Nemackoj, pa mozda otvoriti jedan, ali na Politici.

Link to comment
Share on other sites

Eno propade EU
Nisam uopste to ni rekao, ni pomislio. Vec da su nesposobni da sami odlucuju o svojoj sudbini.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

[mention=62]Slavisa iz Tavankuta[/mention]
Ne daj se!
 
https://us.yahoo.com/finance/news/wizz-air-cut-flights-hungary-103543328.html
Hvala, mene interesuje easyjet.
Najverovatnije da cu morati ponovo airsrbijom do ciriha pa vozom do grenobla.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...