Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Pa jednostavno je. Ako se pojavi soj kome antitela od delte i omicrona ne mogu ništa, nastaviće se. Takođe, ako naprave vakcinu koja deluje na sve moguće varijante, završiće se.
Završiće se i ako se ovi talase "usaglase" sa nekim godišnjim dobima ili u nekim vremenskim intervalima pa da onda zaista bude moguće vakcinisanje jednom godišnje za preteći soj, kao za grip. Pa ko hoće, ima zaštitu od zarazavanja ili težeg oblika. Ko neće, ne mora ali će neka segregacija morati da se napravi. Za društvo i ekonomiju nije izdrživo da odjednom toliko ljudi bude van stroja. Čak i da se nastavi ovakva pojava nešto slabijih sojeva, zarazavanja u ovolikom broju dovešće do težih posledica po funkcionisanje maltene svega.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da potkacim @urosg3-a - u nedelju, kad sam letela za AMS i vec pocela da osecam simptome u nosu, letela sam s jednim drugom, sedeli jedno pored drugog, pricali 2 sata faca u facu (zbog maski), on covek moje godiste, nevakcinisan, neprelezao covid, zubar (sve vreme kovida radi direktno s otvorenim "celjustima") i pratim ga sad od nedelje da vidim da ga nisam zarazila - nista, covek zdrav!

Maske pomazu, nema sanse da dva sata na onako maloj udaljenosti, uz omikron, on ne dobije....

 

Ili to, ili covek ima takav imunitet da mu covid ne moze nista (evo vec 2 godine).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bohumilo said:

Ali ovo nema nikakve veze sa ovim o čemu je reč u članku, tamo se gleda u nazad, preduzima se "post-mortem" analiza vremenskog perioda KOJI JE ZAVRŠEN, kockice su se zaustavile, karte su pokazane, svakome je odvno jasno o čemu se radilo i sa kakvim se rizikom suočavao itd.

Ali upravo je u tome poenta, da ovakva "post-mortem" analiza nema nikakvog značaja za decision making u budućnosti kada se budemo suočavali sa sličnom situacijom gde možemo da izgubimo sve. To što je u ovom slučaju možda dara prevršila meru, ne znači da to u tom trenutku nije bilo racionalno uraditi niti da neće biti u budućnosti. Možemo da raspravljamo kad prestaje taj trenutak, kad imamo dovoljno informacija da prestano sa "drastičnim" merama i slično.

 

10 hours ago, bohumilo said:

 

Opet kažem, na planeti Zemlji ne postoji nikakva druga jedinica percepcije ili kognicije - koja bi procenila bilo šta, pa i sistemski rizik - do pojedinca. Ta procena može biti bolja ili gora, više ili slabije informisana, više ili manje podržana logičkim zaključivanjem, ali ona je stvar pojedinačne procene (one se kasnije mogu agregirati, usrednjavati procene više ljudi itd, ali u korenu je pojedinačni čovek i pojedinačni mozak). 

 

 

Ovo je na koncu tačno. Ali to ne znači da ćemo dozvoliti da pojedinac preuzima rizike koji imaju efekta na druge pojedince, a pogotovo ne na ceo sistem. Neko možda misli da mu je isplativije da vozi pijan nego da zove taksi, ali je vrlo očigledno zašto mu to ne dozovoljavamo. E pa stvar sa epidemijom je još gora jer ona može da ima dalekosežne efekte na ceo sistem. Imajući u vidu da je rizik sistemski i po celo čovečanstvo, ovo je jedna od retkih situacija gde smatram da država ima pravo da reaguje da ne bi neodgovornost pojedinaca uzrokovala kolaps celog sistema.

 

Da se razumemo, ja mnogo mera koje su države preduzimale smatram pogrešnim i kontraproduktivnim. Ovde samo govorim o ovoj metodi koja je neupotrebljiva za analizu kada su u pitanju ovakvi rizici.

 

7 hours ago, goldberg said:

Da li je u redu da svako ko ne vodi dovoljno racuna o svom zdravlju mora da uplacuje vise novca za zdravstveno osiguranje?

 

Kad se govori o vakcinaciji trpaju se vise stvari u isti kos. Da, ima onih koji veruju da neko zeli da ih otruje, da od njih pravi pokusne kunice, da smanji populaciju i sta sve ne. Medjutim, takav stav prestaje da bude konzistentan cim se izadje u prodavnicu i kupi neki od gomile prehrambenih proizvoda za koje takodje neko moze da kaze da su napravljeni da namerno nekoga lagano truju ili ubiju.

 

Takodje, drugi stav "ja nisam glup kao neki da se kockam sa svojim zdravljem i zato sam vakcinisan" prestaje da bude konzistentan sa prvim konzumiranjem nekog smeca koje na duzi rok itekako utice na zdravlje.

 

Meni je stav - "vakcinisem se kako bih doprineo da pandemija sto pre prestane" u redu i ima nekog opravdanja. Stav - "vakcinisem se da ne bih rizikovao da umrem ili se tesko razbolim" je bukvalno posledica uticaja medija koji su prepravljeni vestima o koroni, a u kojima nema mnogo toga o svemu ostalom sto unosimo u sebe, a sto nam i kratkorocno i dugorocno unistava zdravlje.

Pa to privatna zdravstvena osiguranja već rade. Pre nego što dobijete ponudu za zdravstveno osiguranje, prvo idete na zdravstveni pregled pa se to zajedno sa vašim godinama, zanimanjem, itd. uzima u obzir kada se određuje premija osiguranja. Gojaznost je na primer svakako bitan faktor.

 

Ovaj drugi deo je neka lažna dilema, kao da možete živeti samo apsolutno nezdravo ili apsolutno zdravo (šta god to značilo). Nisam baš ni siguran zašto (i da li) je meni upućeno. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sunshine State said:

Moram da potkacim @urosg3-a - u nedelju, kad sam letela za AMS i vec pocela da osecam simptome u nosu, letela sam s jednim drugom, sedeli jedno pored drugog, pricali 2 sata faca u facu (zbog maski), on covek moje godiste, nevakcinisan, neprelezao covid, zubar (sve vreme kovida radi direktno s otvorenim "celjustima") i pratim ga sad od nedelje da vidim da ga nisam zarazila - nista, covek zdrav!

Maske pomazu, nema sanse da dva sata na onako maloj udaljenosti, uz omikron, on ne dobije....

 

Ili to, ili covek ima takav imunitet da mu covid ne moze nista (evo vec 2 godine).

Ma znam Sunny, nešto bih odmah da se složim, ali pita me wife nešto pa dok odgovaram mislim se, ej, nas troje u kući protiv nje, unutra masku videli nismo, ne dva sata nego satima, danima, nedeljama...

I ništa ni da takne. I tako se nešto mislim, prva žrtva Korone je logika, posle sve može ionako 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Ma znam Sunny, nešto bih odmah da se složim, ali pita me wife nešto pa dok odgovaram mislim se, ej, nas troje u kući protiv nje, unutra masku videli nismo, ne dva sata nego satima, danima, nedeljama...

I ništa ni da takne. I tako se nešto mislim, prva žrtva Korone je logika, posle sve može ionako 🙂

 

Vidi, za tog mog drugara zubara (covek profesionalno nosi masku na poslu) - on je vec dve godine izlozen stotinama "usta" bez maski, garant je gradio imunitet malo po malo, prosto je nemoguce da za dve godine nije pokupio nista

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, bohumilo said:

Pandemiju su vodili većinom ljudi koji ne razumeju neke najelementarnijih stvari, npr. oni su otvoreno lagali o neefikasnosti maski da bi ih tobože sačuvali za one kojima su najpotrebnije

 

Nema potrebe da projektujemo nešto što se dogodilo u jednoj zemlji, pa makar to bila i USA, na ceo svet. U Evropi npr. nije pandemiju vodio CDC, niti Fauci.

 

11 hours ago, bohumilo said:

ne razumejući da bi govorenje istine, osim što bi sačuvalo mnogo ljudi,imalo isti takav efekat, jer bi na tržištu cene toliko skočile da bi ih zaista kupovali samo oni kojima je to najpotrebije

 

Ne, nego oni koji imaju para da je kupe. To je drastično različito od "oni kojima je najpotrebnije". U krajnjem slučaju, u situaciji kakva je bila na početku jedne nepoznate pandemije apsolutno svako misli da je njemu najpotrebnija. Apsolutno svako. U takvoj situaciji je potpuno logično da se takvi resursi ne puste slobodno u promet, već da se regulišu. 

 

11 hours ago, bohumilo said:

preorijentisao i podigao proizvodnju maski pa bi se cene brzo spustile a maske bile opet široko dostupne.

 

Ovo se na kraju i desilo. Sad ih ima svuda i svako može da ih kupi, iako ih nosi veći broj ljudi nego u početku. 

Link to comment
Share on other sites

Moram da potkacim [mention=366]urosg3[/mention]-a - u nedelju, kad sam letela za AMS i vec pocela da osecam simptome u nosu, letela sam s jednim drugom, sedeli jedno pored drugog, pricali 2 sata faca u facu (zbog maski), on covek moje godiste, nevakcinisan, neprelezao covid, zubar (sve vreme kovida radi direktno s otvorenim "celjustima") i pratim ga sad od nedelje da vidim da ga nisam zarazila - nista, covek zdrav!
Maske pomazu, nema sanse da dva sata na onako maloj udaljenosti, uz omikron, on ne dobije....
 
Ili to, ili covek ima takav imunitet da mu covid ne moze nista (evo vec 2 godine).
Ima nesto među tim zubarima... Drug iz osnovne, zubar, nije koristio vizir na poslu uopšte od početka pandemije, samo hirurška maska (ona zelena obična) i nije bio zaražen (zvanično). Nije zapravo bio ni bolestan a testirao se "sto puta". Uredno je vakcinisan sputnikom, ne znam da li i trećom dozom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sunshine State said:

 

Ma znam, nema ovo veze s tobom, jedan od par stotina hiljada koji je popio.....zanima me kako lekari tamo rade i cemu sluze protokoli - no, na to ni ti ni ja nemamo odgovor.

 

Zelim ti da sto pre i sto bezbolnije prodje 🙂


Pa izgleda ih interesuje da čitaju protokole koliko i @implanta, što je za njega ok ali za njih…

Inače izgleda da sam prebrzo zaključio da je jedna glavobolja i da su dva tri slinava jutra simptomi za mene.

Preprošle noći osetih jako slivanje iz nosa u grlo, juče krenuli grebuckanje i kašalj, a evo jutros temperatura (za sad najviše izmerih 37,8). Barem je ženi bolje a beba nema više proliv (što nas vraća u bolnu normalnost grčeva :classic_biggrin:)

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:


Pa izgleda ih interesuje da čitaju protokole koliko i @implanta, što je za njega ok ali za njih…

Inače izgleda da sam prebrzo zaključio da je jedna glavobolja i da su dva tri slinava jutra simptomi za mene.

Preprošle noći osetih jako slivanje iz nosa u grlo, juče krenuli grebuckanje i kašalj, a evo jutros temperatura (za sad najviše izmerih 37,8). Barem je ženi bolje a beba nema više proliv (što nas vraća u bolnu normalnost grčeva :classic_biggrin:)

Piši @Ridji ako treba nešto, ne daj se! Ja do 38,5 nisam ni obarao temperaturu, mislim se nije strašno, ali brate koji su to snovi dok spavaš pod temperaturom mislim da su najmanje dva gori film od Plan 9 from Outer Space, ili bolji kako god 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

Piši @Ridji ako treba nešto, ne daj se! Ja do 38,5 nisam ni obarao temperaturu, mislim se nije strašno, ali brate koji su to snovi dok spavaš pod temperaturom mislim da su najmanje dva gori film od Plan 9 from Outer Space, ili bolji kako god 🙂

 

Ja sanjao kako igram stoni tenis sa Đokovićem. Počeli sa nekim balonom koji se izduvao pa smo prešli na pomorandže, taman sam hteo da mu bacim jednu nisku felširanu preko mreže kad sam se probudio. Nisam ni imao temperaturu, evo danas malo više slinim i grebucka grlo.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, implant said:

 

Ja sanjao kako igram stoni tenis sa Đokovićem. Počeli sa nekim balonom koji se izduvao pa smo prešli na pomorandže, taman sam hteo da mu bacim jednu nisku felširanu preko mreže kad sam se probudio. Nisam ni imao temperaturu, evo danas malo više slinim i grebucka grlo.

Ma idi to još ima smisla, konzistentno je, dobro sad pomorandža, ali mene em napali neki Talibani, a sve to na Karaburmi kod bioskopa "Slavica" (gde Karaburma nisam tamo bio 20 godina) em se uplela neka klinka onako liči pomalo na Gretu, i ona tu nešto pregovara sa Talibanima kad se pojavio niotkuda tu voz sa Šarganske osmice i silni svet izlazi pa nas guraju i tako...

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Piši @Ridji ako treba nešto, ne daj se! Ja do 38,5 nisam ni obarao temperaturu, mislim se nije strašno, ali brate koji su to snovi dok spavaš pod temperaturom mislim da su najmanje dva gori film od Plan 9 from Outer Space, ili bolji kako god 🙂


Hvala, ako bude trebalo pišem. Verovatno ne bih ni primetio ovu temperaturu, stvarno se nisam osećao kao da imam toliko, da ostatak nije bolestan i da supruga nije tražila da merim 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

Moram da potkacim @urosg3-a - u nedelju, kad sam letela za AMS i vec pocela da osecam simptome u nosu, letela sam s jednim drugom, sedeli jedno pored drugog, pricali 2 sata faca u facu (zbog maski), on covek moje godiste, nevakcinisan, neprelezao covid, zubar (sve vreme kovida radi direktno s otvorenim "celjustima") i pratim ga sad od nedelje da vidim da ga nisam zarazila - nista, covek zdrav!

Maske pomazu, nema sanse da dva sata na onako maloj udaljenosti, uz omikron, on ne dobije....

 

Ili to, ili covek ima takav imunitet da mu covid ne moze nista (evo vec 2 godine).

 

Mozda je do sistema filtracije u avionu? Znam da je bilo reci da to pomaze

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Ma idi to još ima smisla, konzistentno je, dobro sad pomorandža, ali mene em napali neki Talibani, a sve to na Karaburmi kod bioskopa "Slavica" (gde Karaburma nisam tamo bio 20 godina) em se uplela neka klinka onako liči pomalo na Gretu, i ona tu nešto pregovara sa Talibanima kad se pojavio niotkuda tu voz sa Šarganske osmice i silni svet izlazi pa nas guraju i tako...

 

Samo fali bioskop "Partizan" u celoj priči i onaj seksi šop pored njega.

 

Nadao sam se da će ovo proći za dan-dva, juče sam se osećao skoro normalno, ali slaba vajda...opet bole leđa, tu su i sline...jedino što nema temperature, valjda je to dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Ridji said:


Pa izgleda ih interesuje da čitaju protokole koliko i @implanta, što je za njega ok ali za njih…

Inače izgleda da sam prebrzo zaključio da je jedna glavobolja i da su dva tri slinava jutra simptomi za mene.

Preprošle noći osetih jako slivanje iz nosa u grlo, juče krenuli grebuckanje i kašalj, a evo jutros temperatura (za sad najviše izmerih 37,8). Barem je ženi bolje a beba nema više proliv (što nas vraća u bolnu normalnost grčeva :classic_biggrin:)

 

I da pročitam protokol, šta mi vredi? Nekako mi nije ok da odem kod lekara i kažem znate, vi niste apdejtovani, terapija vam je pogrešna, tj. preterana. To je put u svađu, priče tipa pa idite kod nekog drugog...ne mogu ja da se bavim time kad sam bolestan. Srećom, imam lekara u porodici (u SWE) koji je, btw, protiv uzimanja i antivirotika i antibiotika za ovakve simptome...a pošto sam uzeo antibiotik pre konsultacije sa njom rekla mi je ok, ako si počeo ispij, ali nemoj da uzimaš i taj antivirotik preko. Antivirotik je ionako stigao tek jutros, nema nekog smisla da počnem da ga pijem tek četvrtog dana sa simptomima...

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Samo fali bioskop "Partizan" u celoj priči i onaj seksi šop pored njega.

 

Nadao sam se da će ovo proći za dan-dva, juče sam se osećao skoro normalno, ali slaba vajda...opet bole leđa, tu su i sline...jedino što nema temperature, valjda je to dobro.

Mene je držalo 3 dana intenzivno u stvari tri noći i dva dana. Posle se sporadično javljala groznica i bio sam malo utučen 🙂 Od ostalih simptoma ma ništa, hvala čika Fajzeru.
Među nama, a poreći ću ako treba - onaj svinjski grip onomad kad me stukao bio je brat bratu 5x gori od ovoga, ovo sam, najozbiljnije, doživeo i preživeo kao najobičniji sezonski grip, da nije ovog hype ne bih se ni obazirao ganjao lekara, išao u laboratoriju, ležao bih i pustio da prođe.
Doca me uredno preslušao, nije čuo ništa, dao krv, nije bilo ništa vredno spomena. 
Jedino što je drugačije od sezonskog gripa - kad me prošli simptomi, pa prošao koji dan počeo sam da bivam često gladan, nikako se najesti. Što slanije to bolje 🙂
Pa sam ti napao zalihe slanine, suvog vrata, ono praseta što je žena sakrila u zamrzivač od NG, pa se The Mlađa isto projela i odoše zalihe. morali smo u nabavku u Mladenovac 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Mene je držalo 3 dana intenzivno u stvari tri noći i dva dana. Posle se sporadično javljala groznica i bio sam malo utučen 🙂 Od ostalih simptoma ma ništa, hvala čika Fajzeru.
Među nama, a poreći ću ako treba - onaj svinjski grip onomad kad me stukao bio je brat bratu 5x gori od ovoga, ovo sam, najozbiljnije, doživeo i preživeo kao najobičniji sezonski grip, da nije ovog hype ne bih se ni obazirao ganjao lekara, išao u laboratoriju, ležao bih i pustio da prođe.
Doca me uredno preslušao, nije čuo ništa, dao krv, nije bilo ništa vredno spomena. 
Jedino što je drugačije od sezonskog gripa - kad me prošli simptomi, pa prošao koji dan počeo sam da bivam često gladan, nikako se najesti. Što slanije to bolje 🙂
Pa sam ti napao zalihe slanine, suvog vrata, ono praseta što je žena sakrila u zamrzivač od NG, pa se The Mlađa isto projela i odoše zalihe. morali smo u nabavku u Mladenovac 🙂

 

A koliko je sve zajedno trajalo, intenzivno i manje intenzivno?

Link to comment
Share on other sites



Ma idi to još ima smisla, konzistentno je, dobro sad pomorandža, ali mene em napali neki Talibani, a sve to na Karaburmi kod bioskopa "Slavica" (gde Karaburma nisam tamo bio 20 godina) em se uplela neka klinka onako liči pomalo na Gretu, i ona tu nešto pregovara sa Talibanima kad se pojavio niotkuda tu voz sa Šarganske osmice i silni svet izlazi pa nas guraju i tako...


Auuu ne valja.... Silni ljudi, šarganska osmica na Karaburmi. Talibani sa Gretom... Uki, ako su svi imali maske, grdno ti se piše. [emoji12]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, implant said:

 

A koliko je sve zajedno trajalo, intenzivno i manje intenzivno?

 

Kod mene pocelo u ponedeljak, osecaj neki u nosu i grebuckanje u grlu, u utorak se pojacalo stanje s nosom (zarenje i zacepljen nos), sreda isto, juce vec bolje, danas samo jos malo pricam kroz nos; temperaturu nisam imala, ni ostale bolove; nakasljem se tek pokatkad, valjda od slivanja iz nosa. Popila za to vreme dva Defrinola pred spavanje (utorak i sreda) zbog nosa.

 

@urosg3 Inace, ja sam, najozbiljnije, bila skoro na samrti u januaru 2017. od gripa, i to ne moze s nicim da se uporedi sto sam do sad imala - svi oni koji me znaju i koji su me tad videli i dan-danas prepricavaju kako je to bilo strasno - meni je od silnog kaslja nateklo sve po/na rebrima, morala sam da nosim neki steznik, da malo pripomogne, isla na hitnu na injekcije, jer nisam od bolova mogla da izdrzim kad se nakasljem.... NIKO MI NIJE predlozio snimanje pluca, samo na osnovu slusanja pluca zakljucili da imam bronhitis; isla i na inhalacije i infuziju..... ma citava drama skoro 6 nedelja. 

 

Naravno, znam da je mnogo ljudi propatilo, mnogi i umrli zbog covida - meni, licno, ni prvi ni drugi put nije licilo cak ni na neki grip, jer sam samo prvi put jedan dan imala temperaturu, a ni prvi ni drugi put nikakva malaksalost, glavobolje....nista!

 

Edit: lep, suncan da, odoh da operem prozore!! 🙂

Edited by Sunshine State
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:


Auuu ne valja.... Silni ljudi, šarganska osmica na Karaburmi. Talibani sa Gretom... Uki, ako su svi imali maske, grdno ti se piše. emoji12.png

Kažem ti ja šta je Plan 9 from Outer Space za ovaj trip - obično zezanje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...