Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Quote

Kon ukazuje da brojevi u Srbiji pokazuju da nemamo posledice od spojenih uskršnjih i prvomajskih praznika, imamo ubrzan pad zaraženih u Srbiji, kao i u Beogradu.

Opet je Kon vikao "Vuk! Vuk!" i opet ćorak. Umesto da pojasni šta on lično ima protiv izleta, ovako samo ispada matoro džangrizalo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@vanjabarsa  @Eddard  Hvala vam na odgovorima. 

 

Sestra je zabrinuta zato što zet još otežano diše, ima problem sa penjanjem uz stepenice, dosta je umoran..Radi kao taksista-znači sedi u automobilu, ali radi samo par sati jer brzo postaje umoran... ( to su post kovid simptomi, zar ne )

 

Počeo je da radi dvadesetak dana posle pozitivnog rezultata, kada je dobio da je negativan.

 

Sestra misli ( a i ja isto ) da zub koji nije popravio stvara infekciju. Ti problemi sa zubima kod njega, kod svih nas izazivaju paniku.

 

Prošli put su posle operacije zuba tkivo slali na histopatologiju, da vide da li postoje promene i kakve su. 

 

Takođe ima i srčane probleme, još pre koronavirusa, ali nije išao kod kardiologa. 

 

Rekli su mu da čeka sa vakcinom.

 

Sestri koja je bila negativna a lmala je sve kovid simptome ( izuzev čula mirisa ) rekli su da može da primi vakcinu kad želi i planira ovih dana da ide bez zakazivanja..pisala sam već da su planirali vakcinisanje par dana pre nego što su se razboleli.

 

Ne znam kako da ubedimo sestrića da primi vakcinu ( pruža otpor jer "Vučić je nabavio vakcine "- ne može da podnese AV )...Jedino da mu se kaže da neće moći da ide na utakmice ako se ne vakciniše 🙂 

 

*****

 

Što se podataka o broju zaraženih tiče...meni stvarno deluju kao naučna fantastika. Ovih dana sam čula da je nekoliko mojih poznanika bolesno..svi su iz Beograda, a ovde imamo sve manji broj zaraženih. 

 

Ne mogu da verujem da se koliko, toliko približava kraj ove noćne more..

 

Uskoro će biti 6 meseci od prvih vakcinacija, a svi su se tada vakcinisali kineskom vakcinom...Šta ako se razbole, pa se broj poveća...ok, neće mnogi ići u bolnicu, ali..

 

Ne bih volela da masku nosim još godinu dana...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kraj pandemije, ne znam konrealan ocekuje uskoro..maske ja i dalje vidim kao svakodnvnicu, jos godinu dana barem..oo cemu se nadamo jesu manji talasi od ova prethona dva, i da eventualno lakse disemo preko leta..kineska akcina je efikasna 79%, nije efikasna 95, ali nije ni 30%..da li ce trebai i treca doza za izvestan broj ljudi, ostaje da se vidi..iluzija je da ce se ovo prkeo noci zavrsiti..ali bi najgore trebalo da je iza nas, mada, nikad se ne zna..sve zavisi od toga koliko ce se jos njih vakcinisati, izmedju ostalog..sa maskom nemam problem, nikada nisam..nosio sam i pamucne, i hirurske, i N95..maske na krjau krjavea, nose lekari, odgovorni radnici koji rade sa frbama i otrovima..samo pametni antimaskeri misle da su maske stetne..treba biti umereni optimista, moj stav..

Edited by Harmonika
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@vanjabarsa  @Eddard

 

Ne znam kako da ubedimo sestrića da primi vakcinu ( pruža otpor jer "Vučić je nabavio vakcine "- ne može da podnese AV )...Jedino da mu se kaže da neće moći da ide na utakmice ako se ne vakciniše 🙂 

Evo ovako:

 

 

Lepo pise u knjigama o roditeljstvu, sa manjom decom se razgovara i objašnjava, bubuljičarima se naređuje, to jest ako budu tvrdoglavi pa lupetaju gluposti kao sto je to ko je nabavio vakcine :classic_smile:

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Harmonika said:

, izmedju ostalog..sa maskom nemam problem, nikada nisam..nosio sam i pamucne, i hirurske, i N95..maske na krjau krjavea, nose lekari, odgovorni radnici koji rade sa frbama i otrovima..samo pametni antimaskeri misle da su maske stetne..treba biti umereni optimista, moj stav..

 

Nemam ja problem sa maskom u prevozu, u prodavnici, banci, apoteci- u zatvorenim prostorima.

 

Problem je što moram da je nosim napolju pa da pazim da li mi neko ide u susret, i onda ili stavljam masku ili prelazim na drugu stranu ulice. Meni je maska problem na otvorenom, a znam da ćemo je još dugo nositi u zatvorenim prostorijama i to mi je ok.  

 

 

 

 

48 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo ovako:

 

 

Lepo pise u knjigama o roditeljstvu, sa manjom decom se razgovara i objašnjava, bubuljičarima se naređuje, to jest ako budu tvrdoglavi pa lupetaju gluposti kao sto je to ko je nabavio vakcine :classic_smile:

 

 

 

 

Da, on je tvrdoglav, posebno kada je u pitanju AV. Ja AV ne volim, ali on..on ne želi ni da čuje za njega ( ne znam ko AV više ne voli-patološki- da li sestrić ili zet..sestra je tu umerenija, ali ga ni ona ne voli ).

 

Problem sa tim  " detetom " rođenim 1999.godine, koje puni u avgustu 22 je sledeći:

 

- Ne voli obične tablete, Paracetamol na primer kad ima temperaturu ( ne može da guta tablete )

 

- Užasno se plaši da primi bocu, pa kad je bolestan i kad baš mora da je primi ide sa mamom ili sa tatom ( da mu čuvaju strah )

 

Sad ozbiljno, mislim da je kod njega mnogo veći strah od igle, nego što ga nervira AV "koji je nabavio vakcine"...

 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Nemam ja problem sa maskom u prevozu, u prodavnici, banci, apoteci- u zatvorenim prostorima.

 

Problem je što moram da je nosim napolju pa da pazim da li mi neko ide u susret, i onda ili stavljam masku ili prelazim na drugu stranu ulice. Meni je maska problem na otvorenom, a znam da ćemo je još dugo nositi u zatvorenim prostorijama i to mi je ok.  

 

 

 

 

 

Da, on je tvrdoglav, posebno kada je u pitanju AV. Ja AV ne volim, ali on..on ne želi ni da čuje za njega ( ne znam ko AV više ne voli-patološki- da li sestrić ili zet..sestra je tu umerenija, ali ga ni ona ne voli ).

 

Problem sa tim  " detetom " rođenim 1999.godine, koje puni u avgustu 22 je sledeći:

 

- Ne voli obične tablete, Paracetamol na primer kad ima temperaturu ( ne može da guta tablete )

 

- Užasno se plaši da primi bocu, pa kad je bolestan i kad baš mora da je primi ide sa mamom ili sa tatom ( da mu čuvaju strah )

 

Sad ozbiljno, mislim da je kod njega mnogo veći strah od igle, nego što ga nervira AV "koji je nabavio vakcine"...

 

 

napolju je manji rizik, kada je toplo vreme narocito..

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Knipex said:

Koja je razlika između običnog aspirina i aspirin protect? Probao sam da izguglam ali ne ide.

Obican Aspirin je (obicno) u dozi od 500 mg, a Aspirin protect je 100 mg (ovde u US je 81 mg) - u tim malim dozama se koristi u "kardioloske" svrhe

Edited by Sunshine State
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Knipex said:

Koja je razlika između običnog aspirina i aspirin protect? Probao sam da izguglam ali ne ide.

Protect verzije se rastvaraju u tankom crevu a ne u zelucu pa ne iritiraju zeludac. Npr ja od kad sam presao na protect nemam skoro svakodnevne grceve u zelucu, koji su kako se pokazalo bili zbog obicnog aspirina, koji uzimam godinama kao preventivu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@vanjabarsa  @Eddard  Hvala vam na odgovorima. 

 

Sestra je zabrinuta zato što zet još otežano diše, ima problem sa penjanjem uz stepenice, dosta je umoran..Radi kao taksista-znači sedi u automobilu, ali radi samo par sati jer brzo postaje umoran... ( to su post kovid simptomi, zar ne )

 

Počeo je da radi dvadesetak dana posle pozitivnog rezultata, kada je dobio da je negativan.

 

Sestra misli ( a i ja isto ) da zub koji nije popravio stvara infekciju. Ti problemi sa zubima kod njega, kod svih nas izazivaju paniku.

 

Prošli put su posle operacije zuba tkivo slali na histopatologiju, da vide da li postoje promene i kakve su. 

 

Takođe ima i srčane probleme, još pre koronavirusa, ali nije išao kod kardiologa. 

 

Rekli su mu da čeka sa vakcinom.

 

Sestri koja je bila negativna a lmala je sve kovid simptome ( izuzev čula mirisa ) rekli su da može da primi vakcinu kad želi i planira ovih dana da ide bez zakazivanja..pisala sam već da su planirali vakcinisanje par dana pre nego što su se razboleli.

 

Ne znam kako da ubedimo sestrića da primi vakcinu ( pruža otpor jer "Vučić je nabavio vakcine "- ne može da podnese AV )...Jedino da mu se kaže da neće moći da ide na utakmice ako se ne vakciniše 🙂 

 

*****

 

Što se podataka o broju zaraženih tiče...meni stvarno deluju kao naučna fantastika. Ovih dana sam čula da je nekoliko mojih poznanika bolesno..svi su iz Beograda, a ovde imamo sve manji broj zaraženih. 

 

Ne mogu da verujem da se koliko, toliko približava kraj ove noćne more..

 

Uskoro će biti 6 meseci od prvih vakcinacija, a svi su se tada vakcinisali kineskom vakcinom...Šta ako se razbole, pa se broj poveća...ok, neće mnogi ići u bolnicu, ali..

 

Ne bih volela da masku nosim još godinu dana...

 

 

Tom tvom zetu bi bilo pametno da vidi kakva je situacija srcem. Sa koronom imas neko vrijeme, ali sa srcem je vrlo malo, gotovo nimalo. Kad ga strefi strefi. Mozda si ziv a mozda i nisi(uglavnom).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Hugo Punch said:

Ima li gužvi za vakcinu u Nišu sad, jel bio neko skoro?


Ne znam kakva je situacija sada, znam samo da od prošlog četvrtka kada sam ja revakcinisan nema više Sputnika a ljudima je zakazana revakcina

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

........

Ne znam kako da ubedimo sestrića da primi vakcinu ( pruža otpor jer "Vučić je nabavio vakcine "- ne može da podnese AV )...Jedino da mu se kaže da neće moći da ide na utakmice ako se ne vakciniše 🙂 

 

....

 

 

Eh, to je lako: sazoves ostale tetke i strinke na samit.

 

 

zb763JU.gif

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, urosg3 said:

Iznenada zatvara se Arena, ovo malo ljudi što ima razmestiće u Batajnicu. Kovid ambulanta u V Stepe se isto zatvara. Ostale samo Šumice

Biće neki koncert uskoro, u znak pobede.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...