Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Hmm...ovo bi bilo vrlo zanimljivo :classic_biggrin:

Ma jok...neka antivaks budaletina. Citiram: "Ako primis vakcinu,zaboravi na potomstvo" :ajme:

A sto se ti sa ovakvima druzis? :classic_biggrin: Ja sam reko, ne druzim se ni sa kime ko mi ne pokaze QR kod da ga skeniram i proverim potvrdu na sajtu. A ove sa ovakvim pricama, sa zaverama i glupostima, to sam jos u startu blokirao u svemu, prosle godine u ovo vreme. Sad, bez QR koda nema nista. Moze samo telefonom i ostalim sredstvima komunikacije na daljinu i šlus :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Drugi dan za redom Predraga Kona nema na TV, nema ni jedne izjave, ništa. Brinem...
Pa čovek dok je bio na odmoru prošle godine bilo ga je svaki božji dan a sada...

Nem kad, brani zemlju od virusa..mislim da se ucutao,  jer zna da ce ga i lekari tuzitit, zna da ga iz nroda ne vole ni jedni ni drugi ni treci, a da kaze da su mere nedovoljen ene sme..a i sta d akaze vise, i tako nije nesto recit bio, ponavlja uvek ejdno te isto

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, stray_cat said:

 

Neki "naučnici" su analizirali spajk protein i proteine placente i našli nekakvo podudaranje.

 

Takođe, pošto niko nije zvanično testirao trudnice, onda niko ne preporučuje njihovo cepljenje, a ako nije dobro za trudnice, logično je da nije dobro ni za one koji planiraju decu.

Negde videh da su Pfizer i Moderna upravo zavrsile istrazivanje za trudnice i dojilje, i da su bezbedne.

 

Edit: samo da dodam, ako nije testirano na trudnicama - kakve to veze ima sa Crnim, pa nece on biti trudan :classic_biggrin:

Edited by Angelia
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

 

Neki "naučnici" su analizirali spajk protein i proteine placente i našli nekakvo podudaranje.

 

Takođe, pošto niko nije zvanično testirao trudnice, onda niko ne preporučuje njihovo cepljenje, a ako nije dobro za trudnice, logično je da nije dobro ni za one koji planiraju decu.

 

Podsetio/la si me na ovaj intervju koji sam čula prošle nedelje. Nadam se da možete da ga poslušate. Vrlo razumna diskusija žena koje su u drugom stanju i izbora koje su donele veza (ne)vakcinisanja.

 

CORNISH: Elizabeth Baron had her child around the same time as me, only in New York City, right in the moment when even spouses were banned from delivery rooms. We brought her together with Irene Mathieu of Charlottesville, Va., who's around 21 weeks into her pregnancy, and Ashley Falcon, a commercial fashion stylist from New York who's seven months pregnant. Now, pregnancy puts one at higher risk of becoming severely ill from the virus. But the CDC says, currently, there is limited data on the safety of COVID-19 vaccines in pregnant people.

 

CDC rekomendacije

 

Dodajem svežiju studiju ovde.

Edited by ControlFreak
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Znas kako, sad da ih pustis, u ovim okolnodtima, groman je rizik da umru ili u bolnici, ili jos bolje, da nema ni mesta..e sad, da li je bolje da, narocito ovi ciji su poslednji dani, umru ne boreci se za dah, alli zatvoreni, ne znam..neka se zahvale drzavi, Vuciu za koga neki od njih i glasaju, kovid idiotima, antivakserima, Caletu, Nestorovicu, skijasima..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Harmonika said:

Znas kako, sad da ih pustis, u ovim okolnodtima, groman je rizik da umru ili u bolnici, ili jos bolje, da nema ni mesta..e sad, da li je bolje da, narocito ovi ciji su poslednji dani, umru ne boreci se za dah, alli zatvoreni, ne znam..neka se zahvale drzavi, Vuciu za koga neki od njih i glasaju, kovid idiotima, antivakserima, Caletu, Nestorovicu, skijasima..

Ja sam mislio stvarno kad dođe vreme, lepo odem u dom, šta me briga ima nas trojica za preferans i tako... Posle ovog iskustva nema šansi.
Vidi  njima je rizik da će da umru svakodnevna pojava, pre korone i sad. Sad samo nemaju slobodu. 
O boldu, na primer ti i ja možemo slobodno da pričamo, a možemo i da odlučujemo, na volšeban način oni ne mogu da odlučuju za sebe. Što nisam neki advokat kako bih odrao državu za ovo...

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Sunshine State said:

Evo izvestaj iz UAE za Sinopharm - 

 

Sinopharm vaccine in UAE: How effective is it against Covid-19 and are there side effects?

 

Sasvim solidan uzorak:

 

"The UAE has now administered more than 7.5 million coronavirus vaccine doses.

Most of these have been the Sinopharm vaccine, produced by the Chinese pharmaceutical company’s Beijing unit."

 

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/united-arab-emirates/

 

Ovo je daleko od izraelskog grafika. I dalje imaju po 2k slučajeva na dan.

A 7,5 miliona doza bi bilo 35% ili manje populacije sa 2 doze.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ja sam mislio stvarno kad dođe vreme, lepo odem u dom, šta me briga ima nas trojica za preferans i tako... Posle ovog iskustva nema šansi.
Vidi  njima je rizik da će da umru svakodnevna pojava, pre korone i sad. Sad samo nemaju slobodu. 
O boldu, na primer ti i ja možemo slobodno da pričamo, a možemo i da odlučujemo, na volšeban način oni ne mogu da odlučuju za sebe. Što nisam neki advokat kako bih odrao državu za ovo...

za milion stvari treba odrati i suditi ovima..a ti  i j ne odlucujemo nista..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CheshireCat said:

 

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/united-arab-emirates/

 

Ovo je daleko od izraelskog grafika. I dalje imaju po 2k slučajeva na dan.

A 7,5 miliona doza bi bilo 35% ili manje populacije sa 2 doze.

 

Pa naravno da je daleko od izraelskog, oni su vakvinisali vecinu stanovnistva i prakticno sve matore.

 

A treba pogledai i smrti u UAE po tome bi se reklo da imaju bolje rezultate od mnogih, al jebem li ga, mozda i tamo radi kosilica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srpska posla : D 

 

Quote

Policija je saopštila da je na punktu na Beogradskom sajmu za vakcinaciju protiv koronavirusa sprečila izdavanje lažne potvrde o vakcinaciji i uhapsili M.P. (32), a Prvo osnovno tužilastvo odredilo mu je zadržavanje od 48 sati.

Sumnja se da je M.P, kao volonter angažovan za unos podataka o vakcinaciji, u sistem unosio podatke o vakcinaciji i revakcinaciji gradjana koji nisu bili prisutni.

Policija je prilikom pretresa kod nejga našla takve dve falsifikovane potvrde o vakcinaciji.

https://rs.n1info.com/vesti/policija-na-sajmu-sprecila-izdavanje-lazne-potvrde-o-vakcinaciji/

  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

@nemanjaol

Kuvajt je doneo odluku da je za sve gastarbajtere obavezna vakcinacija i da imaju rok do septembra da se vakcinišu ili da napuste zemlju. Ako ne mogu da proteraju svoje antivaksere, strane mogu.

 

https://www.moveoneinc.com/immigration-alert-kuwait/

 

Na društvenim mrežama je odmah došlo do kuknjave među gastarbajterima, pošto većina odbija vakcinaciju.

 

Možda i Emirati imaju slične probleme, pa im zato vakcinacija sporo ide u odnosu na Izrael. Sumnjam da je u pitanju nestašica vakcina u Emiratima.

Edited by Wookie
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo izvestaj iz UAE za Sinopharm - 
 
Sinopharm vaccine in UAE: How effective is it against Covid-19 and are there side effects?
 
Sasvim solidan uzorak:
 
"The UAE has now administered more than 7.5 million coronavirus vaccine doses.
Most of these have been the Sinopharm vaccine, produced by the Chinese pharmaceutical company’s Beijing unit."
Kud dade taj članak da pročitam ovo:

"Current estimates by the UAE government suggest two doses of the vaccine may offer immunity for four to six months.
Dr Sally Mahmoud, lab director at Biogenix Labs, part of G42 Healthcare in Abu Dhabi, said some people it is monitoring still have antibodies after almost eight months.




Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Clash said:

Hvala Vucicu sto nam je omogucio da se nadgornjavamo koja je vakcina bolja.

Ozbiljno kazem, bez zajebancije.

Zato sto sam mislio da cemo od vakcina dobiti jedno dva tri kanistera necega u refuzi pa da se strpimo dok sirotinja ne dodje na red. 
Druga stvar je kako je vakcinacija organizovana. U drzavi gde morate imati overenu izjavu u dva primerka da ti fali jedan papir ne stariji od sest meseci za bilo sta vezano sa drzavom, ovo je spejs satl.( da ne kazem Sputnik, eto male posalice).

Tako da smo sad u mogucnosti da se poredimo sa ozbiljnim drzavama i da imam probleme prvog sveta ciji je spike veci. 
Samo treba pogledati nase prirodno staniste, CG, BIH, Albaniju, Makedoniju i videti sta smo izbegli ne znam ni ja kojom magijom.

Da ne bude zabune SNS i Vucica ne mogu da smislim ( mada mi je SPS ubedljivo najgrdja zlocinacka organizacija), ali isto tako mi ne smeta da ovo priznam.

A ako me se sete za neki sendvic...

 

Imam 62 godine, a u USA sam iselio pre 40-ak.

Prvi put sam se vratio/posetio 3 god. nakon iseljenja, a posle najmanje jednom godisnje. Navracao prvo u Yu, pa onda u drzavice kako su vec nastajale - imam famiiliju u 4 njih.

Uvek sam srao kao je tamo sve zajebato i glupo, a mi u USA smo, kao, pametniji.

 

Jebote, po prvi put u istoriji mi dodje da za nesto hvalim Srbiju!

Tek od prekjuce mogu da se vakcinisem ovde (u Alabami), teoretski. Vise nema prioritetnih grupa, mogu svi - no, zvao sam da se najavim jer bockaju po rasporedu, bez guzve, i doci cu na red tek sledece nedelje. Kojom vakcinom, nisam pitao niti me ne zanima.

 

Imao sam neke "impulse" i ranije, vise puta tokom godina, al' sad mi stvarno dodje da se pakujem za Srbiju...

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=243]nemanjaol[/mention]
Kuvajt je doneo odluku da je za sve gastarbajtere obavezna vakcinacija i da imaju rok do septembra da se vakcinišu ili da napuste zemlju. Ako ne mogu da proteraju svoje antivaksere, strane mogu.
 
https://www.moveoneinc.com/immigration-alert-kuwait/
 
Na društvenim mrežama je odmah došlo do kuknjave među gastarbajterima, pošto većina odbija vakcinaciju.
 
Možda i Emirati imaju slične probleme, pa im zato vakcinacija sporo ide u odnosu na Izrael. Sumnjam da je u pitanju nestašica vakcina u Emiratima.
Ma gde ide sporo, vakcinišu preko 120k ljudi dnevno.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zoran59 said:

 

Imam 62 godine, a u USA sam iselio pre 40-ak.

Prvi put sam se vratio/posetio 3 god. nakon iseljenja, a posle najmanje jednom godisnje. Navracao prvo u Yu, pa onda u drzavice kako su vec nastajale - imam famiiliju u 4 njih.

Uvek sam srao kao je tamo sve zajebato i glupo, a mi u USA smo, kao, pametniji.

 

Jebote, po prvi put u istoriji mi dodje da za nesto hvalim Srbiju!

Tek od prekjuce mogu da se vakcinisem ovde (u Alabami), teoretski. Vise nema prioritetnih grupa, mogu svi - no, zvao sam da se najavim jer bockaju po rasporedu, bez guzve, i doci cu na red tek sledece nedelje. Kojom vakcinom, nisam pitao niti me ne zanima.

 

Imao sam neke "impulse" i ranije, vise puta tokom godina, al' sad mi stvarno dodje da se pakujem za Srbiju...

 

nemoj da ti padne na pamet.
Potpis:
tvoj glas razuma

  • Like 4
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

 
Imam 62 godine, a u USA sam iselio pre 40-ak.
Prvi put sam se vratio/posetio 3 god. nakon iseljenja, a posle najmanje jednom godisnje. Navracao prvo u Yu, pa onda u drzavice kako su vec nastajale - imam famiiliju u 4 njih.
Uvek sam srao kao je tamo sve zajebato i glupo, a mi u USA smo, kao, pametniji.
 
Jebote, po prvi put u istoriji mi dodje da za nesto hvalim Srbiju!
Tek od prekjuce mogu da se vakcinisem ovde (u Alabami), teoretski. Vise nema prioritetnih grupa, mogu svi - no, zvao sam da se najavim jer bockaju po rasporedu, bez guzve, i doci cu na red tek sledece nedelje. Kojom vakcinom, nisam pitao niti me ne zanima.
 
Imao sam neke "impulse" i ranije, vise puta tokom godina, al' sad mi stvarno dodje da se pakujem za Srbiju...
 
Pogledaj neki portal sa vestima iz Srbije, brzo će ta želja da te prođe.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, dragi moji, lako vama da caskate, a Suncicu put zove!

 

Odoh da upakujem ridju, pa ujutru lagano put pod tockove, valja jasiti 900 km do Minkena!

 

Nusput (by Sremci), pit stop u Eindhovenu za PCR:

 

"Beste Suncica,

Hierbij ontvangt u de bevestiging van uw gemaakte afspraak. Zie details hieronder:

Afspraak locatie: Hallenweg 8 5615 PP, Eindhoven

Appointments:
- 26/03/2021 11:05-11:10 (PCR-test + Certificaat)

 

Ostajte u zdravlju, nemojte se svadjati i nemojte sta zameriti!

 

Sve vas voli (Akira najvise, on je najodgovorniji!) vasa Sunka!

  • Like 9
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Eh, dragi moji, lako vama da caskate, a Suncicu put zove!

 

Odoh da upakujem ridju, pa ujutru lagano put pod tockove, valja jasiti 900 km do Minkena!

 

Nusput (by Sremci), pit stop u Eindhovenu za PCR:

 

"Beste Suncica,

Hierbij ontvangt u de bevestiging van uw gemaakte afspraak. Zie details hieronder:

Afspraak locatie: Hallenweg 8 5615 PP, Eindhoven

Appointments:
- 26/03/2021 11:05-11:10 (PCR-test + Certificaat)

 

Ostajte u zdravlju, nemojte se svadjati i nemojte sta zameriti!

 

Sve vas voli (Akira najvise, on je najodgovorniji!) vasa Sunka!

Hajd sa srećom Sunny da te svi sojevi zaobiđu, pa da se svađamo ođe posle kako dolikuje.

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nemanjaol said:

 

Pa naravno da je daleko od izraelskog, oni su vakvinisali vecinu stanovnistva i prakticno sve matore.

 

A treba pogledai i smrti u UAE po tome bi se reklo da imaju bolje rezultate od mnogih, al jebem li ga, mozda i tamo radi kosilica.

 

Imaju 2k zarazenih na preko 200k testova dnevno, znaci % zarazenih 1%.

Tamo ne mozes iz jednog u drugi emirat bez pcra, plus se svi koji slete na Abu Dabi aerodrom odmah testiraju. Bas se puno testira. 

Vakcinacija ne ide svuda istom brzinom. Dubai je vakcinisao Fajzerom, pa posle prosiro na az i kinesku, imali su zastoj zbog Fajzera. 

Inace bitna stvar je da UAE nema zatvorene granice, Dubai je otvoren za turiste. 

Stp se smrtnosti tice, mlada populacija uglavnom sacinjena od expata. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, zoran59 said:

Imao sam neke "impulse" i ranije, vise puta tokom godina, al' sad mi stvarno dodje da se pakujem za Srbiju...

 

To je onaj gastos sindrom "nije više ni Nemačka ko što je bila" :lol_2:

 

 

4 minutes ago, ras kass said:

 

Imaju 2k zarazenih na preko 200k testova dnevno, znaci % zarazenih 1%.

Tamo ne mozes iz jednog u drugi emirat bez pcra, plus se svi koji slete na Abu Dabi aerodrom odmah testiraju.

 

Tim gore ako uz te mere i dalje biju 2000, a rekord im je bio oko 4000.

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...