Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, shonke said:

@Sunshine State

Paaaazi sad pakleni plan: sutra kreneš ovamo, na grani potpišeš da ideš u karantin 14 dana, u petak odeš na sajam i dobiješ indijsku astrazeku, popodne javiš mupu da si se vakcinisala i vratiš se u glavni grad, doduše samo Srema al prestonica je prestonica. 🙂

 

 

 

Evo reseeeenjnjnjaaaa!

 

Valja do tad proci ove NATO falange...

 

Mora se PCR, majku njim nji'ovu!

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Blisko kontakt bez maske, rukavica! Distance! 

 

Uhvatim sebe kako, dok gledam neki film, pa ljudi nacickani jedno uz drugo, odmah krene misao:"Kako smeju tako blizu?"

 

Mislim, ne volim ni ja disace za vrat, ali ovo polako postaje neka nova norma(la)

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Ja imam potpuno drugaciju informaciju od skolskog druga koji radi u jednoj kovid bolnici i koji je, pa reci cu to tako, prilicno eksponiran u proteklih godinu dana.

 

Drugaciju u smislu da ima vise ili manje od onog sto je shonke napisao?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mthomy said:

Ja sam se zarazio 5 nedelja posle druge doze kineza...

 

Jbg, ne mogu da kažem dešava se jer će zvučati ružno ali nijedna a posebno kineska vakcina ne štite 100%. Upao si u deo ovih koji nisu zaštićeni. U teroiji, trebalo bi da prođeš uz blažu sliku i bez težih posledica što je na kraju dana i poenta vakcine. Brz oporavak ti želim

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, nemanjaol said:

Drugaciju u smislu da ima vise ili manje od onog sto je shonke napisao?

 

Ne ide bas da kopiram njegov status sa Fb posto ce biti ocigledno o kome se radi. Parafraziracu, do juce nisu imali nijednog ni hospitalizovanog ni preminulog posle druge doze, a imali su jednog pozitivnog na ko zna koliko testiranih. Takodje uglavnom pise ono sto @Sunshine State navodi, da je mnogo tesko vakcinisati usred epidemije kad virusa ima bukvalno svuda, i onda i nije cudo ako neko posle dve doze bilo koje vakcine bude pozitivan, jer virus moze da pretekne cak i one vakcine koje brze grade imunitet.

  • Like 3
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Evo i Clash ce moci ko co'ek da put putuje:

 

"This morning, the EMA’s executive director Emer Cooke told the European Parliament health committee that the regulator is planning inspections of the manufacturing and clinical sites in Russia.

“We do hope this will be a valuable vaccine to add to the vaccines that are available for the EU population and that it will get an authorisation at European level based on the same standards of safety, quality and efficacy that we apply for every vaccine,” she said."

 

Ema evaluating Russian Sputnik

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sunshine State said:

"Analiziran je i ulazak građana u Srbiju i odlučeno je da svi građani Srbije koji su potpuno imunizovani mogu da uđu u Srbiju bez PCR testa. Isto važi i za one koji nisu državljani Srbije. To znači da su primili dve doze Fajzer vakcine, dve kineske Sinofarm ili dve Sputnjik V. Za Astrazeneku ekvivalent je jedna vakcina, objasnio je Gojković."

 

Nas takvih, fully vakcinisanih, po Evropi ima ravno 0!

 

Eno i @Angelia koja se stalno bunila za redove za vakcinaciju, stigla na red!

Ovde ocekuju da ce negde u julu svi koji zele  dobiti prvu dozu - drugu negde dogodine!

Ja pricala sa kolegom u UK on dobio AZ jednu dozu, a zena dobila Covid, smesno je samo zato sto je ok, ima blazu verziju.

Inace za mene je bilo jako cudno, jedan dan je bilo 30k ljudi pre mene (a ukupno dato oko 60k vakcina, na 800k stanovnika0 i odjednom sledeci dan poziv.

Na podacima stoji da jos uvek ima skoro 20k pre mene... Ovaj centar su tek otvorili ko zna mozda je neki glitch u softveru :classic_biggrin:

 

Jos cekam burazer da se Pfajzeruje dok jos ima Pfajzera, nadamo se da ce ga zovu za nedelju/dve posto nismo isti county a on se prijavio kasnije.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sunshine State said:

Evo i Clash ce moci ko co'ek da put putuje:

 

"This morning, the EMA’s executive director Emer Cooke told the European Parliament health committee that the regulator is planning inspections of the manufacturing and clinical sites in Russia.

“We do hope this will be a valuable vaccine to add to the vaccines that are available for the EU population and that it will get an authorisation at European level based on the same standards of safety, quality and efficacy that we apply for every vaccine,” she said."

 

Ema evaluating Russian Sputnik

A zar je i moglo biti nesto drugacije?

To je kao da EU birokratija nece da izda upoterebnu dozvolu za rusko nuklearno oruzje jer nije po EU standardima i ne ispunjava TUV.

Misim, brate, ne ispunjava al radi posao.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sunshine State said:

Evo i Clash ce moci ko co'ek da put putuje:

 

Linijom Moskva - Nižnji - Kazan - Tjumen - Omsk - Novosibirsk -Krasnojarsk - Irkutsk :s_d:

(I ja ću istom linijom, al samo da produžim do Žengžua i Vuhana...)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onako...kako to prilici profesoru psihologije. Ruzno je podcjenjivati necije zvanje  i obrazovanje (izmedju ostalog i imamo to sto imamo u ex-yu drzavama a i bogami i sire...plasticno receno taj stav 'ta ce Dzeko, ja mu kroz noge probaciv'o) ali poslije ovakvog upisa ne moze covjek a da ne kaze...ponjamke ti se na diplomu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Novi Sad, sajam, revakcinacija.

 

Dobio poziv, tačno 3 nedelje posle. Poučen iskustvom ovog puta sam došao po podne bez obzira što mi je zakazano u 11h. Bukvalno sam sve završio za 10 minuta i sad sedim u hali da mi prođe vreme da ne idem na posao ranije. Ali kaže doktorica da je bio haos od gužve pre podne.

 

Doktorica rekla da je moguća nuspojava posle drugog fajzera temperatura ma dan dva. Penzioner došao na vrata bez poziva i pita "jel može bez poziva ?" , ovaj na vratima mu kaže "može ima astra zeneke", a penzoš "a ništa onda" i pobeže.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wrecktangle said:

Onako...kako to prilici profesoru psihologije. Ruzno je podcjenjivati necije zvanje  i obrazovanje (izmedju ostalog i imamo to sto imamo u ex-yu drzavama a i bogami i sire...plasticno receno taj stav 'ta ce Dzeko, ja mu kroz noge probaciv'o) ali poslije ovakvog upisa ne moze covjek a da ne kaze...ponjamke ti se na diplomu. 

Ovde treba dodati i Lakijevu sliku, nezvanicni promoter Ivermectina za Balkan. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Oko zaražavanja posle primljene druge doze vakcine ili između doza, svesti i manira na nivou govečeta i ostalog: da, ima ljudi koji su jednostavno goveda. Nije mi baš milo da koristim izraz govedo u ovom smislu jer su govečad super životinje, mirne i gledaju svoja posla, ali ajde.

 

Elem, ljudima-govedima teško da, u ovoj situaciji, ima pomoći. Oni ili ne priznaju postojanje virusa, priznaju ali se neće vakcinisati jer se plaše vakcina, veruju u zavere, itd. Tako da jbg, tu pomaže samo neka sila ili žestoko ucenjivanje, tipujem da će biti ovo drugo pošto sila ne može a i ne bi trebalo. 

 

Mnogo više ima ljudi koji nisu goveda, ali su jednostavno neinformisani. Meni se čini da veliki broj tih ljudi gleda da nekako pregura sve ovo, ali bez preteranog udubljivanja kakvo je prisutno na, recimo, ovom forumu. Ljudi su svesni da nešto postoji i da situacija nije baš redovna, verovatno ih sve podseća na svinjski grip od pre 10 i kusur godina u malo zajebanijoj formi jer su sada svi čuli za nekog ko se makar ozbiljno razboleo. Ali, oni ne prate strane vesti, forume, jednostavno gledaju da plivaju kroz situaciju bez previše udubljivanja jer bi većina skroz odlepila da se bavi koronom onako kako mi ovde to radimo. 

Spoiler
Spoiler

:s_d:

 

I tu je država fejlovala (ne samo naša). Trebalo je, za početak, objasniti ljudima da je ovo vrlo lako prenosiva i potencijalno smrtonosna bolest. Ali objasniti im tako što ćeš ih bombardovati sa RTSa non-stop o načinima prenosa, adekvatnim merama zaštite, kako se ponašati između i posle dve doze vakcina i ostalom. Rasporediti te emisije ili spotove u udarne termine, za početak objasniti da jebena maska mora da se nosi i preko nosa, recimo. Naravno bez panike koja je bila prisutna u obraćanju državnog vrha; morala se podići svest o tome da je ovo rat, pametna vlast bi iskoristila naš (uglavnom) kurčeviti karakter i prgavost na daleko korisniji način. Ovako se taj karakter koristi za izvrdavanje mera, nećeš ti meni govoriti šta da radim i ostalo iz našeg pozamašnog arsenala auto-destruktivnih obrazaca ponašanja. Sada je, jbg, uglavnom kasno da se to ispravi, jer se politika umešala na tipično naš, pogrešan način, o čemu pišemo stalno ovde...vidim da stidljivo kreće kampanja za vakcinisanje na RTS-u u vidu nekog kajrončića i pločice koja stoji u gornjem levom uglu ekrana, videćemo našta će to da izađe.

 

P.S. izvinjavam se zbog spojlera, hteo sam da stavim onog smajlija i slučajno ubacio spojler a ne znam kako se briše.

 

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, fancy said:

 

Linijom Moskva - Nižnji - Kazan - Tjumen - Omsk - Novosibirsk -Krasnojarsk - Irkutsk :s_d:

(I ja ću istom linijom, al samo da produžim do Žengžua i Vuhana...)

Samo sam jednom bio u Moskvi, neki kraj novembra.

Kao svaki glupavi Balkanac morao sam ici da se slikam na Crvenom trgu.

Nikad se više u životu nisam smrzao, strašno. 

Mogu misliti kako je na ovom potezu od Nižnjeg do Irkutska.

Link to comment
Share on other sites

@implant

 

Nije to samo nas specifikum, jer da jeste mi bi bili ostrvo s hiljadama zarazenih, dok su drugi virus-free.

 

Radim u kompaniji koja je pomogla razvoj Pfizer vakcine - juce razgovor s jednim Medical Affairs direktorom, Nemac, koji na moje pitanje sta misli kad ce doci na red za vakcinu, kaze:"Necu se vakcinisati jedno godinu-dve, hocu da vidim kako ce proci ovi sto se sad vakcinisu."

 

I sta sad ti da kazes za Slavicu i Milorada?

  • Ha-ha 1
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...