Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

4 minutes ago, ciao said:

Pronasli novi soj korone u Bretanji u Fra. Karakteristika je da ga PCR ne detektuje a s druge strane ima izgleda blage simptome i nije mnogo zarazan - primetili su ga jer je u jednom mestu primeceno desetak ljudi koji su imali iste tipicne simptome korone a negativan test

 

Zatvarajte to, to ionako nisu Francuzi, nego Kelti. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

Ja mislim da će mediji da ubiju taj soj ako ga PCR ne detektuje, pa o čemu da pišu majkumu...
Tragedija, pa klikovi snažno zavise od PCR testiranja...

Sivo i na Kosmaju i ladno k`o u decembru. Mart je postao decembar, novonormalno

upravo..selo je najruznije u martu, kao i sve ostalo..jebo mart mesec sugavi..mere, u nacelu, da su uvedene pre 2 nedelje, mozda bi dorinele necemu, ovako.

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, urosg3 said:

Ja mislim da će mediji da ubiju taj soj ako ga PCR ne detektuje, pa o čemu da pišu majkumu...
Tragedija, pa klikovi snažno zavise od PCR testiranja...

 

Nesto mislim - mozda je dobro i da takav soj postoji, to ostavlja mogucnost za nove procene, frke i panike ako bude trebalo? :smiley33::classic_smile:

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno cu pokrenuti otcepljenje Srema od ostatka drzave, postacemo neka Andora/San Marino/Monako....

 

U mom gradu do sad 18000 vakcinisanih (prvom dozom) i mog grada nema na listama gradova s preko 30 zarazenih na dnevnom nivou.

 

Moja nova titula ce biti SOS - Suncica od Srema!

Edited by Sunshine State
  • Like 5
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sunshine State said:

Tacno cu pokrenuti otcepljenje Srema od ostatka drzave, postacemo neka Andora/San Marino/Monako....

 

U mom gradu do sad 18000 vakcinisanih (prvom dozom) i mog grada nema na listama gradova s preko 30 zarazenih na dnevnom nivou.

 

Moja nova titula ce biti SOS - Suncica od Srema!

Ta dobro - Soso. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Sunshine State said:

Tacno cu pokrenuti otcepljenje Srema od ostatka drzave, postacemo neka Andora/San Marino/Monako....


I ja se slazem.
Samo zbog Sremaca i Sremica sam oduvek negodovao kad me ljudi nazivaju Vojvodjaninom. Kad ostanemo samo sa Banatom u uniji, bice ok. Do tada, ne zelim bilo kakav znak jednakosti izmedju mene i Sremaca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sunshine State said:

Tacno cu pokrenuti otcepljenje Srema od ostatka drzave, postacemo neka Andora/San Marino/Monako....

 

U mom gradu do sad 18000 vakcinisanih (prvom dozom) i mog grada nema na listama gradova s preko 30 zarazenih na dnevnom nivou.

 

Moja nova titula ce biti SOS - Suncica od Srema!

Nova titula- Sunshines teta, skraceno tedka iz Srema.

 

Spoiler

Znam, znam da sam ga sad ugasio 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Akiro said:

Otprilike, a počelo još na grčko-bugarskoj granici. "Kontrola bagaž" i ispipa nam neki debeli bugarski carinik svojim masnim papcima bez maske , bez rukavica i bez higijenisanja ruku stvari u gepeku i uredno pričao to vreme o traženju šverca cigareta (a u Grčkoj cigarete duplo skuplje nego u Bugarskoj), tako da je uredno i sve u gepeku napljuvao. Sad moram ozbiljno da ozoniziram kola. Samo grčki carinik je nosio masku, bugarskim i našim carinicima to izgleda ne treba. 

 

I tako krenulo dalje. Upljuva me bugarski pumpadžija dok se točio benzin nekom pričom, ja bežim od njega a on za mnom. Radnici na pumpama u Srbiji bez maske, o stanju na ulicama u Beogradu da ne pričam. Iza Niša konstantan pljusak do Beograda. Ulazak u Beograd i gori osećaj nego na snimku iz LOTR. Jedini ružniji grad na Balkanu je valjda Sofija. 

 

A u Grčkoj krenulo proleće, sve zeleno, zasadali onu zimsku pšenicu koja izgleda kao najfiniji englesko/irski travnjaci. Ovde siva kasaba. Ja sam čovek u duši seljak, moramo i ovde da bežimo iz grada na selo.

 

Da te pita čovek s kojom "namerom si pošao u veliki grad"...

 

Mogao sam da ti čuvam gajbu u tom mrskom Afitosu dok si ove u Mordoru.

😂😇 😂😂

Edited by shonke
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RatzenStadt said:


I ja se slazem.
Samo zbog Sremaca i Sremica sam oduvek negodovao kad me ljudi nazivaju Vojvodjaninom. Kad ostanemo samo sa Banatom u uniji, bice ok. Do tada, ne zelim bilo kakav znak jednakosti izmedju mene i Sremaca.

 

Dok se tunel ne napravi, lakat u Irigu nas zadrzava!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2021&mm=03&dd=16&nav_id=1827511

 

 

Ukratko, iako "radi samo prehrana, benzinske pumpe i apoteke", radi skoro sve.

 

Treba da kupim poklon za rodjedna za vikend. Znaci da nadjem nesto sa akcije u lidlu, npr kulen ili 50 kila nekog koncentrata. Mogu i sa pumpe g drive tecnost za brisace.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Pronasli novi soj korone u Bretanji u Fra. Karakteristika je da ga PCR ne detektuje a s druge strane ima izgleda blage simptome i nije mnogo zarazan - primetili su ga jer je u jednom mestu primeceno desetak ljudi koji su imali iste tipicne simptome korone a negativan test

 

G-R-I-P - nekako čudno pišu reč korona!?

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Ovde kod mene svako malo zvonce na vratima - nekom iz zgrade se nesto donosi, pa zvone svima, neko ce otvoriti.

Tri meseca ljudi ne mogu nista da kupe u prodavnicama, sad su poceli i biciklovima da raznose!

 

 

Steta sto nisam u Tavankutu inace bih isao ljudima u nabavku (kupovinu) 200dinara bih naplacivao ( toliko kosta povratna karta autobusom od Tavankuta do Subotice.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Tiodorović je otkrio važnu stvar - da protiv britanskog soja ne pomaže policijski čas. On pomaže samo protiv izvornog Covid19.
Prvo šteta što od početka nismo imali britanski soj, drugo spavaš li mirno Nobelova nagrado?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:


I ja se slazem.
Samo zbog Sremaca i Sremica sam oduvek negodovao kad me ljudi nazivaju Vojvodjaninom. Kad ostanemo samo sa Banatom u uniji, bice ok. Do tada, ne zelim bilo kakav znak jednakosti izmedju mene i Sremaca.

Pa valjda se i Banat nesto pita majku mu...?

Srem i Backa se kotrljaju kako tako al mi u Banatu kao da smo u bunar upali....ako ce iko da se otcepljuje onda smo to mi. I da sel lepo vratimo u Rumuniju.....i onako smo bili samo miraz klraljice Marije.

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pletilja said:

Pa valjda se i Banat nesto pita majku mu...?

Srem i Backa se kotrljaju kako tako al mi u Banatu kao da smo u bunar upali....ako ce iko da se otcepljuje onda smo to mi. I da sel lepo vratimo u Rumuniju.....i onako smo bili samo miraz klraljice Marije.

Ma pricam o mentalitetu. Ta grupa "Vojvodjanera" s desne obale Dunava je bas #($#@(#$.
Kao malom su mi ispracali onaj vic "gde Sremice drze pare?" i jos od tada ih se plasim. 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...