Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

29 minutes ago, Atreid said:

 

Bice Sputnjik sve mi se cini, Njemci, Francuzi i Spanci trenutno pregovaraju o proizvodnji. Italijani vec potpisali ugovor.

 

 

Unthinkable? EU considers getting a vaccine boost from Russia's Sputnik

 

By Francesco Guarascio, John Chalmers, Emilio Parodi

 

BRUSSELS (Reuters) - Publicly, the European Union has dismissed Russia’s global coronavirus vaccine supply campaign as a propaganda stunt by an undesirable regime.

 

Behind the scenes, the bloc is turning to Moscow’s Sputnik V shot as it tries to get its stuttering efforts to vaccinate its 450 million people back on track, EU diplomatic and official sources told Reuters.

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-eu-vaccines-insigh/unthinkable-eu-considers-getting-a-vaccine-boost-from-russias-sputnik-idUSKBN2B70KO

@displejnejm@zorex@Clash

:s_d::s_d::s_d:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Cyber said:

 

AstraZeneca jeste u januaru informisala EU da ce prepoloviti isporuke od aprila do juna zbog problema u evropskim proizvodnim pogonima. 

Ali AstraZeneca nije uvela blokadu izvoza vakcine u EU iz pogona u Indiji sto bi, kako je tada receno, nadoknadilo najavljen evropski manjak isporuka.

To se nije desilo ali se desila blokada uvoza  i to treba da ide na adresu "mucene EU" koja jos uvek nije priznala proizvodni pogon u Indiji koji je namenjen za EU trziste.

 

S druge strane, iz USA je stiglo objasnjenje da se EU ne nada u skorije vreme da ce im AZ vakcina stici iz Amerike. Cuvaju za sebe ca 30 miliona doza da im se nadje kad je budu priznali. 

 

Sada imaju izgovor zasto su toliko spori sa vakcinacijom. Ionako su njemacki experti navalili da poostre lockdown, taman da prodju uskrsnji praznici. Ovo im dodje kao pokrice da ne popustaju mere.

 

Znaci EU ne veruje ni svojoj agenciji za lekove koja je vise puta ponovila da nema nikakvog razloga za prekid vakcinacije.

 

A iz proizvodnog pogona u Indiji je UK i za samu sebe narucila 10 miliona doza.

 

A i naravno zele svoje vakcine da forsiraju a ne non-eu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

 

Uh ja bi ih primio.
Kad su bili pretposlednji izbori neka ekipa iz SNS zvani na vrata imaju spisak...
Primim ih domaćinski sednemo, kako dolikuje 🙂
Pa oni hoću li da glasam za SNS- a ja pitanje...
Oni odgovor - ja argument...
Oni argument - ja kontraargument...
Pa rakijica, pa meze, pa novi krug:
Pa oni hoću li da glasam za SNS- a ja pitanje...
Oni odgovor - ja argument...
Oni argument - ja kontraargument
Pa oni hoću li da glasam za SNS- a ja pitanje...
Oni odgovor - ja argument...
Oni argument - ja kontraargument
I tako taktika zagovaranje neprijatelja, mislim da sam  dosta duša spasio - zagovarao sam ih sat i po 🙂

I na kraju si glasao za SNS :classic_biggrin:

50 minutes ago, Atreid said:

BTW: Njemacka i Holandija suspendovale AstraZenecu.

 

 

I Francuska takodje

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ovako sam i ja,samo kod mene jos nista. Jbg,mi Vojvodjani uvek poslednji izgleda :classic_sad:

Pa kad porucujete te vakcine kao da je donesi.com.

Te hocu ovu al ne u ovaj petak, hocu onu al da nije hladna nego iz gajbe...

Narucis brate turu Sputnika za drustvo i mirna Backa.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

@Sunshine Statenije lepo smejati se tudjoj nesreci problematici. Plus bih od tebe ocekivao nekakvu podrsku :classic_tongue: Ti si 'sosa'

 

"O'sli Nemci, dosli Sremci!"

 

Cuti, i ja se pitam sta raditi - kad se prijaviti, a da ne bude ni prerano, ni prekasno?

Zvali me u subotu, kazu bili ste odlozili, mozete li danas? Reko' nemam bas tako dugacku ruku da pruzim odavde. 

 

Trebalo bi sledeci vikend da krenem tamo - i kako sad udesiti da me zovu cim stignem, pa da mogu i drugu dozu dok sam tamo?

 

Devojko, ne brini, bicu komplikovanija od tebe!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

 

I sad treba onih 3 miliona sto se vakcinisalo sa AZ da im sve po spisku.

 

I posle ludi oni sto kazu da je ovo politicko a ne medicinsko pitanje.

I plus sto je ovo za antivaksere penal samo takav.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ovako sam i ja,samo kod mene jos nista. Jbg,mi Vojvodjani uvek poslednji izgleda :classic_sad:

 

I Zumbul dobio poziv, termin mu je 5 minuta pre mog. 

 

Prvo me opsovao sto sam dobio poziv, pa mu je par sekundi kasnije stigla poruka.😄

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ta'veren said:

 

I Zumbul dobio poziv, termin mu je 5 minuta pre mog. 

 

Prvo me opsovao sto sam dobio poziv, pa mu je par sekundi kasnije stigla poruka.😄

Jbt,a obojica ste mladji od mene :classic_sad:

Ka'em ja - zavera protiv nas,autonomasa :wink2:
 

Spoiler

Pozdravi Zoomboola :smiley53:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ta'veren said:

 

I Zumbul dobio poziv, termin mu je 5 minuta pre mog. 

 

Prvo me opsovao sto sam dobio poziv, pa mu je par sekundi kasnije stigla poruka.😄

Vas dvojica ni za vakcinu ne  mozete da se odvojite, a ljubavni civot vam isti k`o kod RatzenStadta?

Auh, :default_coffee:

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

 

"O'sli Nemci, dosli Sremci!"

 

Cuti, i ja se pitam sta raditi - kad se prijaviti, a da ne bude ni prerano, ni prekasno?

Zvali me u subotu, kazu bili ste odlozili, mozete li danas? Reko' nemam bas tako dugacku ruku da pruzim odavde. 

 

Trebalo bi sledeci vikend da krenem tamo - i kako sad udesiti da me zovu cim stignem, pa da mogu i drugu dozu dok sam tamo?

 

Devojko, ne brini, bicu komplikovanija od tebe!

 

Za bold samo 🙂 -jer je moja mama Sremica i imam mnogo rodbine u Sremu.

 

Da li su te zvali iz Doma zdravlja ili si dobila SMS i mejl? 

 

Ako su zvali iz DZ, kad dođeš ovde, pozovi ih i dogovori se za termin ili ako nisu oni iz DZ zvali ponovo pošalji zahtev E upravi.

 

Ja sam malopre gledala statistiku za moju ex opštinu Voždovac i slučajno naletela na jedan broj telefona vezan za vakcinaciju.

 

Zvala ih, rekla kada sam se prijavila E upravi i da zbog CP ne mogu da idem na Sajam ( pošto tamo šalju većinu sa Voždovca )...i žena je bila vrlo ljubazna.

 

Dala mi je novi broj telefona da zovem ujutru u 7 i da to sve kažem načelnici, pa da se dogovorim sa njom...

 

Tako da..ovih dana mojim mukama zbog vakcine biće kraj  🙂  Jedino ne znam da li će biti Sputnik ili ipak Sinopharm. 

 

Stvarno se nadam da ću završiti vakcinisanje ove nedelje...    

 

I evo informacije sa Tvitera za Beograđane

 

 

Čitajte i komentare, ima i gorih od mene po pitanju slanja zahteva E upravi 🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, todorovic said:

Kraljica primila pfizer-a, a Filipu uvalila astru. Filip naravno zato zavrsio u bolnici. 

 

@ciaoOnda bih bas bio iznenadjen da EMA sutra ne suspenduje astru.

Vrlo moguce jer vidim i da je AZ najavila novo kasnjenje i smanjenje isporuka jutros (ponovo)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...