Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

On 10/15/2020 at 6:46 PM, Don Juan said:

Nebitan je krizni štab, ja od početka epidemije ih nisam gledao ni jednom. Bitno je kakav odnos imamo prema sebi i prema drugima. Bitno je da li želimo da pokušamo da budemo odgovorni ili ne. To je ona klasična priča da je za sve kriv neko drugi i da smo mk samo umorne žrtve. Srbija je generalno zemlja neodgovrnih pojedinaca i to se vidi na bukvalno svakom koraku. Ta priča da je revolt ili je znam šta u pitanju je prazna priča. A na koncu mislim da je krajnje vreme da ovaj narod konačno preuzme odgovornost za svoje postupke, a ne da krivi druge. To bi bio sjajan početak.

 

Bravo.

 

Mi smo infantilan narod kome treba lider kome se klanjaju, ali i koga ce okriviti za SVE kada ode sve u kurac. Uvek bilo. Vreme da odrastemo je "long overdue..." tako da je to sto si napisao sve tacno.

 

Ipak, postavlja se i jedno filozofsko pitanje, pitanje kokoske i jajeta. Ko je kriv, da li je narod na svoju glupost i nezrelost navela vlast ili je vlast odraz nezrelog naroda. Koji god da je odgovor, vreme je da svako od nas kaze "zelim da budem odgovoran prema svom susedu" i krene da postuje pravila ponasanja. Eto idealne prilike da licni interes podredimo interesu naroda, jer je poznato da nosenjem maske stitis drugog a ne sebe. Eto prilike za altruizam, eto prilike za sazrevanje.

 

Vernicima su puna usta "bliznjega svoga..." eto im prilike da pokazu na delu a ne samo na recima.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, John Terry said:

Ko je kriv, da li je narod na svoju glupost i nezrelost navela vlast ili je vlast odraz nezrelog naroda.

Ogromna odgovornost je na vlasti, pošto ovo što se sada dešava je ogledalo vladavine SNS-a. Sada im se to kao bumerang vraća. Bacim pogled ponekad na komentare na fejsbuku na vesti N1 vezane za koronu. Ono je stravično, ako je to ogledalo onoga kako razmišlja prosečni građanin u Srbiji, a sve mi miriše da je to tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, John Terry said:

 

Daj?

 

 Edit. ovaj komentar je pobedio:

 

Quote

Pristanemo li danas na maske sutra ce nas u logore.Lupam.Mozda.Proverite kako su prosli jevreji kad su pristali na trake.

 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Nemam komentar. Ne znam da li je u pitanju kreten po ponasanju ili kreten po kognitivnim sposobnostima.

Nije samo on problem, većina komentara je takva ili slična. Ako je to recimo mišljenje samo 20% ljudi u Srbiji, čeka nas jako zajebana jesen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan intervju sa čovekom:

 

 

Naslov je nesretan i tabloidan, ali njegovi stavovi utemeljeni i potkrepljeni.

Uporedite taj samopouzdani utemeljen nastup u odnosu na ovu ekipu iz kriznog štaba.

Mislim da sam više korisnih informacija čuo od njega nego u svim njihovim nastupima.

 

Link to comment
Share on other sites

Do mene su stizale priče da su pojedini anesteziolozi odbijali da daju protokolarnu terapiju. To nikad niko neće moći da raščivija, u smislu, da li je trebalo PRElečiti pacijenta i bombardovati ga svim i svačim. Letos se u mom gradu proširila priča o tinejdžeru koga je majka, upravo anesteziolog, odbila da stavi na respirator. Mikrobiolozi su joj ponudili da odrade dijagnostiku, našli da dečko ima stafilokoknu pneumoniju ( PCR bio negativ). Ciljanom antibiotskom terapijom bilo mu je bolje posle 24h. E, sad, da li je mali imao covid pa superinfekciju, ili je odmah krenulo bakterijski, ko zna. Uglavnom, retko će ko imati takav tretman, što zbog nedostatka vremena, resursa, a bogami i sujete i indolencije lekara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Zasto se obazirete na komentare? Svako pise sta hoce, i ja mogu pisati makarsta, a to ne znaci da ja zaista mislim tako.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 

Znaci Slavisa odsad ima da ti jedan post citam 100x puta dok neskontam sta si zapravo mislio ispod toga sto si napisao. :))))

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

 

Bravo.

 

Mi smo infantilan narod kome treba lider kome se klanjaju, ali i koga ce okriviti za SVE kada ode sve u kurac. Uvek bilo. Vreme da odrastemo je "long overdue..." tako da je to sto si napisao sve tacno.

 

Ipak, postavlja se i jedno filozofsko pitanje, pitanje kokoske i jajeta. Ko je kriv, da li je narod na svoju glupost i nezrelost navela vlast ili je vlast odraz nezrelog naroda. Koji god da je odgovor, vreme je da svako od nas kaze "zelim da budem odgovoran prema svom susedu" i krene da postuje pravila ponasanja. Eto idealne prilike da licni interes podredimo interesu naroda, jer je poznato da nosenjem maske stitis drugog a ne sebe. Eto prilike za altruizam, eto prilike za sazrevanje.

 

Vernicima su puna usta "bliznjega svoga..." eto im prilike da pokazu na delu a ne samo na recima.

O ovome moramo da porazgovaramo, ozbiljno, jer sređom nije tako jednostavno kako izgleda, i ma koliko bilo privlačno da jeste.
Samo sam dovraga rasprodat, pa moraće večeras, vidiš da ovi hoće neke procente, e pa mora da vidimo to prvo od čega da delimo te procente 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, 12Laki said:

Znaci Slavisa odsad ima da ti jedan post citam 100x puta dok neskontam sta si zapravo mislio ispod toga sto si napisao. :))))

 

Ne moras. Na ovom forumu ja uglavnom pisem ono sto mislim. Kad odem na Burek forum onda pisem kontra, jer tamo nema banova ( ima ali bas moras biti extrem neki ). Na tim komentarima b92, facebook, to nista nije validno, da se uzima u obzir. mozda od svih komentara 5% je realno.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Ne moras. Na ovom forumu ja uglavnom pisem ono sto mislim. Kad odem na Burek forum onda pisem kontra, jer tamo nema banova ( ima ali bas moras biti extrem neki ). Na tim komentarima b92, facebook, to nista nije validno, da se uzima u obzir. mozda od svih komentara 5% je realno.

Ma sprdam se. :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, 12Laki said:

Znaci Slavisa odsad ima da ti jedan post citam 100x puta dok neskontam sta si zapravo mislio ispod toga sto si napisao. :))))

 

26 minutes ago, urosg3 said:

O ovome moramo da porazgovaramo, ozbiljno, jer sređom nije tako jednostavno kako izgleda, i ma koliko bilo privlačno da jeste.
Samo sam dovraga rasprodat, pa moraće večeras, vidiš da ovi hoće neke procente, e pa mora da vidimo to prvo od čega da delimo te procente 🙂

 

@Laki21 Aj mi objasni ovo od Urosa meni upuceno, kad vec tumacis.

 

@urosg3 Uvek sam za dijalog, javi se, samo mi nije jasno stvarno sta si mi zapravo napisao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Nije samo on problem, većina komentara je takva ili slična. Ako je to recimo mišljenje samo 20% ljudi u Srbiji, čeka nas jako zajebana jesen.

 

Ja bih bio srećan sa 20%, bojim se da ih ima i više. Mada, ima tu i onaj momenat da takvi likovi naprosto vole da budu glasni i šire svoje budalaštine pa izgleda da ih je mnogo. Možemo da razgovaramo o učinkovitosti mera, nesposobnosti većine država da hendluju situaciju, pa čak i o poreklu virusa, meni lično ništa od toga nije problem. Ali, dovoditi u sumnju samo postojanje virusa i dovoditi ovu situaciju u vezu sa holokaustom (uz obavezno PAMETNOM DOSTA i MISLITE O TOME!?!??), to je za posmatranje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...