Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Ana Gligic svakako nje bezvezan lik i mediokritet, ipak je ona svetski priznat virusolog, iz vremena kada su i nauka i zdravstvo nesto znacili i bili auotoritet, i sto je najvaznije, eticna je..e sad, druga je poptuna stvar sto je ona ipak starija zena, u penziji, i sto se i ona ovde suocila sa necim daleko ompleksnijim od variole, u vreme kad su nauka i zdravstvo globalno poptu o druga prica u odnosu na njeno vreme..samim tim, i ona moze samo da pretpostavlja...Rekla je ona i da ce virus da oslabi prkeo leta, ja imam slicnu teoriju, nesto drugaciju trenutno, a vreme ce pokazati d ali je tacna..malo je ona pozurila i tada s atom teorijom, mislim da i sada trci pred rudu..ali ne iz zle namere, ili nestrucnosti..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, ras kass said:

Da samo sto ljudima najmanje treba je da ona i oni izlaze sa nagadjanjima, pausalnim procenama kada su ljudi na ivici zivaca. 

Kapiram da je njima ovo vrhunac, uzivaju u medijskoj slavi ali od njihovih nabadanja puca glava. 

 

Dr Gligić ne deluje kao neko ko se gura da bude na televiziji. Mislim da je zovu, jer je bila šef laboratorije za vreme variole vere.

 

Ne znam ko je sve od vas gledao KZŠ, ja sam gledala posle xy vremena..i pored te zavrzlame o maskama na otvorenom, čula sam da ta čuvena Darija spominje da ćemo se sa ovom situacijom- misli na maske, koronu, etc..boriti najmanje do proleća.

 

Isto je nedavno rekao i Branislav Tiodorović, spominjao je proleće.

 

Ja ponovo pitam, šta će to biti kad dođe proleće ili leto? Svi ćemo se vakcinisati, epidemija će prestati, ili ćemo svi nestati..

 

Mrzim teorije zavere. Ne verujem u njih. Ali je neobično da naša dva člana KŠ spominju proleće-leto..

 

Ne znam da li to proleće spominju i lekari i naučnici u svetu. 

 

Ma, neću ni da razmišljam..videćemo.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Nemoj te bezvezne likove molim te, blage veze nemaju. 

Izucavaju viruse ceo zivot, a ne znaju dan unapred epidemije da predvide. 

Bezvezni likovi?

Žena je bila jedna od ključnih ljudi u Jugoslaviji za vreme borbe sa variolom verom a ti je nazivaš bezvezni lik. Straaaaašno.

Epidemije ne da su predviđane, nego se zvonilo na sva zvona od pojave sarsa i ebole i upozoravalo i upozoravalo, e sada što niko nije slušao to je druga priča.

A ti očigledno i sada slabo slušaš, tako da teško da išta možeš da im zameriš.

37 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mrzim teorije zavere. Ne verujem u njih. Ali je neobično da naša dva člana KŠ spominju proleće-leto..

 

Ne znam da li to proleće spominju i lekari i naučnici u svetu.

To proleće-leto je optimistička procena i to samo ako krene sa vakcinacijom. Pa čak i tada ćemo možda moći da pričamo o nekom slabijem intezitetu. 

Najtačnije procene su 2022 i to sa vakcinom.

Videćemo ovaj talas, ali ne miriše na dobro. Možda u toj priči neka zemlja i prođe bolje od drugih, ali globalno gledano....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prolece je vise nekako pretpostavka, nada..ocekuje se valjda da se dotle dovoljan broj ljudi prokuzi,a i na prolece smo vise napolju, bolji nam je imunitet, itd..ako ipak, do toga ne dodje, ako virus i dalje bude harao jednakom jacinom,a ne bude postojao niti lek, niti virus oslabi, do 2022, bojim se da ce pomreti 50% populacije minimum, i to vecina zbog ne od kovida..Inace, slucajno sma pogledao sta se desava po belgiji, posto kod njih se  bas zahuktalo, oni imaju i dosta hospitalizovanih..i pogledam kakva je nihova istorija sa kovidom..Mart i April ih je malo zesce pogodio, ostala tri meseca kovida prakticno nije ni bilo, statisticke greske od slucaja, ali u avgustu i septembru je pocelo poalko,ali   sigurno povecavanje, i sad su zaglibili..ako sam  dobro razumeo ovo sto sam citao...ovo se uklapa sa mojom teorijom..mada, naravno, ne mora da znaci..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Da bezvezni lik. Kao i ostali 55 puta je promenila misljenje o covidu.

 

Batali me sa tim soljenjem pameti. 

Blamiraš se čoveče. Žena je u penziji odavno i koliko je "bezvezna" govore njena dela i pobeda tima koji je vodila nad mnogooo opasnijom bolešću od korone. 

Nisu svi ljudi bogom dani znanjem kao ti, pa čak ni vrhunski stručnjaci, posebno kada je reč o virusu o kome se malo šta zna i greške su tu, nažalost, moguće. 

Ali bitno da si ti popio svo znanje i svu pamet ovoga sveta pa pljuješ ljude od Novog Zelanda do Kanade, samo zato što se ne uklapaju u tvoje viđenje stvari i o temi o kojoj znaš izuzetno malo, tako da "soljenje" ti ne gine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Anu Gligic sam prvi pohvalio ovde, imala je ona neke pomalo oprecne izjave, ali, nije se toliko ni nalupetala, koliko ovi iz KS,koliko i sam Fauci recimo, koji su ipak vise u toku, a i mladji su od nje..i ima etiku i moral, nesto sto najvise cenim,a sto je mali broj ljudi koji se  bave ovim stavrima pokazao..a oko dosta stavri s ei ja zapravo slazem s anjom

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Harmonika said:

do 2022, bojim se da ce pomreti 50% populacije minimum, i to vecina zbog ne od kovida

Ma daj, nemoj da daješ takve crne prognoze, ovaj svet je prolazio i kroz gore krize, pa nije pomrlo 50% populacije...Možda se jednom i to desi, ali zbog ovog virusa i zbog posledica ovog virusa sigurno neće. Svet će se definitivno promeniti, ali te promene nužno ne moraju da budu na gore, a kakve će biti zavisi će samo i isključivo od nas.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Harmonika said:

Vise sam na Srbiju mislio, iskreno..

A i Srbija je prošla kroz gore. Preživeće i Vučića, tako da virus tu nema šanse 🙂.

Znam da je teško i treba stvari pogledati realno i naći najkraću moguću putanju da se iz ovoga izvuče, pre svega mislim individualno, ali nada nikako ne sme da nas napusti, pošto je to gore i od samog virusa. Neće biti lako u danima koji dolaze, ali ja verujem da ma koliko je danas teško, baš iz tog teškog može da nastane nešto dobro i sjajno. Sve će ovo jednom biti juče.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

https://www.dutchnews.nl/news/2020/10/excess-death-rate-is-still-up-slightly-but-is-not-increasing-as-infections-grow/

 

Slightly more people are dying in the Netherlands than would have been expected for the time of year, but the number of excess deaths remains low and is not increasing, according to new figures from national statistics office CBS.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Dr Gligić ne deluje kao neko ko se gura da bude na televiziji. Mislim da je zovu, jer je bila šef laboratorije za vreme variole vere.

 

Ne znam ko je sve od vas gledao KZŠ, ja sam gledala posle xy vremena..i pored te zavrzlame o maskama na otvorenom, čula sam da ta čuvena Darija spominje da ćemo se sa ovom situacijom- misli na maske, koronu, etc..boriti najmanje do proleća.

 

Isto je nedavno rekao i Branislav Tiodorović, spominjao je proleće.

 

Ja ponovo pitam, šta će to biti kad dođe proleće ili leto? Svi ćemo se vakcinisati, epidemija će prestati, ili ćemo svi nestati..

 

Mrzim teorije zavere. Ne verujem u njih. Ali je neobično da naša dva člana KŠ spominju proleće-leto..

 

Ne znam da li to proleće spominju i lekari i naučnici u svetu. 

 

Ma, neću ni da razmišljam..videćemo.. 

 

Moguće je da neki stručnjaci računaju i na slabljenje virusa kada je mortalitet u pitanju, tj., više se nadaju da i to može da se desi obzirom na neka iskustva iz prošlosti. Valjda i virus mora da se prilagodi ako želi da preživi...nadajmo se da neće načisto podivljati u toku zime, sa istom kliničkom slikom i mortalitetom kao u Aprilu i Junu/Julu. Gligićka je, beše, spominjala neka četiri prolaska kroz populaciju pre nego što se situacija malo smiri, ili sam ja to istripovao? Seća li se neko tog njenog intervjua, čini mi se da je bio April ili Maj?

Edited by implant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

 

 čula sam da ta čuvena Darija spominje da ćemo se sa ovom situacijom- misli na maske, koronu, etc..boriti najmanje do proleća.

 

Isto je nedavno rekao i Branislav Tiodorović, spominjao je proleće.

 

Ja ponovo pitam, šta će to biti kad dođe proleće ili leto? Svi ćemo se vakcinisati, epidemija će prestati, ili ćemo svi nestati..

 

Mrzim teorije zavere. Ne verujem u njih. Ali je neobično da naša dva člana KŠ spominju proleće-leto..

 

Ne znam da li to proleće spominju i lekari i naučnici u svetu. 

 

 

To je rekao i Makron - ko zna od koga prepisuju ali trenutno je to narativ izgleda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Don Juan said:

Blamiraš se čoveče. Žena je u penziji odavno i koliko je "bezvezna" govore njena dela i pobeda tima koji je vodila nad mnogooo opasnijom bolešću od korone. 

Nisu svi ljudi bogom dani znanjem kao ti, pa čak ni vrhunski stručnjaci, posebno kada je reč o virusu o kome se malo šta zna i greške su tu, nažalost, moguće. 

Ali bitno da si ti popio svo znanje i svu pamet ovoga sveta pa pljuješ ljude od Novog Zelanda do Kanade, samo zato što se ne uklapaju u tvoje viđenje stvari i o temi o kojoj znaš izuzetno malo, tako da "soljenje" ti ne gine.

 

Ko kaze da sam popio? Postoji nesto sto se zove sloboda govora i misljenja, tako da dajem sebi pravo da "pljujem" koga hocu od javnih licnosti. 

 

To sto i tebi slicni ne mogu da shvate je da ne podnose svi ovu krizu isto, pa da moraju da robuju mainstream razmisljanjima strucnih stabova, strucnjaka, kvazistrucnjaka koji predvidjaju kraj pandemije izmedju 2021. i 2047.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, implant said:

 

Moguće je da neki stručnjaci računaju i na slabljenje virusa kada je mortalitet u pitanju, tj., više se nadaju da i to može da se desi obzirom na neka iskustva iz prošlosti. Valjda i virus mora da se prilagodi ako želi da preživi...nadajmo se da neće načisto podivljati u toku zime, sa istom kliničkom slikom i mortalitetom kao u Aprilu i Junu/Julu. Gligićka je, beše, spominjala neka četiri prolaska kroz populaciju pre nego što se situacija malo smiri, ili sam ja to istripovao? Seća li se neko tog njenog intervjua, čini mi se da je bio April ili Maj?

ne znam , ja znam onaj majski intervju na N!, kada je iznela preptostavku da ce virus oslabiti, i d anece dugo ostati..ja i dalje mislim d aima tu neceg, samo, za to ipak treba vremena, ne moze za dva tri meseca...  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Harmonika said:

ne znam , ja znam onaj majski intervju na N!, kada je iznela preptostavku da ce virus oslabiti, i d anece dugo ostati..ja i dalje mislim d aima tu neceg, samo, za to ipak treba vremena, ne moze za dva tri meseca...  

 

To je taj intervju, u njemu je spominjala 4 prolaska virusa kroz stanovništvo. Ne znam kako je mogla da bude baš tako precizna, ali prilično sam siguran da je to bila brojka. Takođe, ako se dobro sećam, iznela je tvrdnju da će svaki sledeći prolazak biti slabiji u smislu kliničke slike i fr.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gligić je žena ima 85+, bila je svetski stručnjak, izolovala je virus opasniji od Variole (Marburg).

I sada je u kontaktu sa stranim kolegama, tako da ne priča provizorno, nego sa iskustvom i informacijama.

 

Međutim, imala je u maju intervju gde je rekla da smo završili sa epidemijom, da ostaju samo džepovi.

Meni to utiče na njen kredibilitet i to kako shvatam njene nove izjave.

Slične bisere je prosipao i Radovanović.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...