Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 bas je tesko razumeti sve vrste prilika u srbiji . 

nije mi jasno, bili su izbori, sto ga ne preglasaste majkumu ???? pa sve i da je krao listice ....

znam da je pojednostsvljeno receno, ovako sa distance - nije ni sve do vucica ima nesto i do naroda, glasackog tela ....

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vanjabarsa said:

 bas je tesko razumeti sve vrste prilika u srbiji . 

nije mi jasno, bili su izbori, sto ga ne preglasaste majkumu ???? pa sve i da je krao listice ....

znam da je pojednostsvljeno receno, ovako sa distance - nije ni sve do vucica ima nesto i do naroda, glasackog tela ....

Nemoguca misija...stranka koja ima milion clanova i jos toliko onih koje su zaposlili po javnim preduzecima ili im porodice zavise od istih...Ljudi su bili obavezni da skupe po 50-100 ljudi, sigurnih glasova da bi zadrzali posao...A da ne pricam o kupovini, na moje oci su ljudima davali od 2-5000 dinara za glas, dovodili ljude na rubu siromastva kojima taj novac znaci...i to sve bez kontrole...Nemamo mi toliko ljudi koliko on glasova moze da obezbedi...nazalost.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djole said:

A kako je u Švedske? Čuvaju se stari? Koliko ono beše umrlo?
 

 

To sto se desilo u svedskim starackim domovima je skandalozno. 

No, to je sasvim druga tema i druga diskusija. 

Nemoj ovako ofanzivno meshati loncice. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vanjabarsa said:

 bas je tesko razumeti sve vrste prilika u srbiji . 

nije mi jasno, bili su izbori, sto ga ne preglasaste majkumu ???? pa sve i da je krao listice ....

znam da je pojednostsvljeno receno, ovako sa distance - nije ni sve do vucica ima nesto i do naroda, glasackog tela ....

pogledaj ovo:

 

 

obrati paznju od 5:35

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zoe Bg said:

357/8590/11

 

Na respiratoru 118

Ukratko najebali smo, i puno pozdrava i za one na vlasti i za one koji bi to hteli da budu, i za one koji če uživati u kafićima i klubovima i parkovima dok ljudi umiru. I za one koji sve ovo negiraju i koji krive 5g, migrante, Bila, vakcine, i ne znam koga. Dobili ste šta ste tražili, polako prelazimo liniju sa koje se jako teško vraća nazad. E da, i molim vas što više proslava, žurki, okupljanja, i slično.

Nemam šta više da dodam na ovu temu, tako da se odjavljujem sa ove teme. Čuvajte se.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ne vidim kakve veze ima to koliko se puta sta ponavlja sa ovim sto sam ja napisao.

 

Evo pitam te ponovo i ocekujem direktan odgovor.

 

Da li postoji granica posle koje je racionalno izaci na proteste usred pandemije ili ne postoji?

Protesti radi protesta na način i u trenucima kada se time ugrožava i svoj i životi drugih ljudi teško da su i promil racionalni... (Ako smo se složili da se virus najlakše prenosi kapljično)... Što bi se reklo ništa manje nisu iracionalni protesti od: proslava, utakmica i bilo kog drugog javnog okupljanja...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

A kako je u Švedske? Čuvaju se stari? Koliko ono beše umrlo?
 

 

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Spin. 

 

2 hours ago, Laki John Terry said:

Ja majke mi ne vidim razlog pominjanja bilo koje zemlje i njene borbe sa pandemijom.

 

Ne takmicimo se ni sa kim. Uspesni smo ili ne. Mi smo neuspesni. Nebitno je da li smo bolji ili gori od drugih.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ZiS said:

Nemoguca misija...stranka koja ima milion clanova i jos toliko onih koje su zaposlili po javnim preduzecima ili im porodice zavise od istih...Ljudi su bili obavezni da skupe po 50-100 ljudi, sigurnih glasova da bi zadrzali posao...A da ne pricam o kupovini, na moje oci su ljudima davali od 2-5000 dinara za glas, dovodili ljude na rubu siromastva kojima taj novac znaci...i to sve bez kontrole...Nemamo mi toliko ljudi koliko on glasova moze da obezbedi...nazalost.

 

Interesuje me kako se prakticno izvodi kupovina glasova. Da ti neko 5000 dinara da glasas za Vucica i kako se onda zna da li si glasao za njega?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

 

Interesuje me kako se prakticno izvodi kupovina glasova. Da ti neko 5000 dinara da glasas za Vucica i kako se onda zna da li si glasao za njega?

 

bugarski voz...

 

Daju ti zaokružen listić a ti si dužan da im vratiš prazan koji dobiješ na glasačkom mestu. Oni taj zaokruže i daju sledećem...pattern je lako uočiti. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

bugarski voz...

 

Daju ti zaokružen listić a ti si dužan da im vratiš prazan koji dobiješ na glasačkom mestu. Oni taj zaokruže i daju sledećem...pattern je lako uočiti. 

 

:classic_ohmy: 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

 

Interesuje me kako se prakticno izvodi kupovina glasova. Da ti neko 5000 dinara da glasas za Vucica i kako se onda zna da li si glasao za njega?

imas i laganiju verziju, da zaokruzis i stavis svoju licnu kartu na listic, slikas i posaljes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

bugarski voz...

 

Daju ti zaokružen listić a ti si dužan da im vratiš prazan koji dobiješ na glasačkom mestu. Oni taj zaokruže i daju sledećem...pattern je lako uočiti. 


Sto to zovu bugarski voz? Ne videh upozorenje.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Dr Kon treba da podnese ostavku.

 

Bukvalno je sve uradio samo da se ne zameri nikome kome je trebalo da se zameri.

 

SNS se pravi da virus ne postoji, on se pravi da virus ne postoji. SNS uvodi kompletan lockdown, on podrzava. Nista o skupovima SNS pre lockdowna. Obazire se na neki nebitan komentar na facebooku kao Vucic kad cita komentare sa twittera koji vredjaju njegovu decu ili Barbaru Zivotic. Uzasnut je zato sto crkva drzi liturgije, a o SNS nista. Komentarise da je virus oslabio i da smo pobedili. Odlazi u ilegalu, pa se vraca dan nakon izbora sa porukom da smo veoma neodgovorni. Prica da ce podneti ostavku ako bude bilo policijskog casa, pa bude policijskog casa. Ni reci o utakmici, SNS kontramitingu, izborima, ni o cemu. Danas je grozno, sutra i nije tako lose.

 

BlicStrip3702cmzk

 

Ostavka!

 

Sto se tice doktora Panica, skandal je koliko smo mi jedno malogradjansko drustvo. Ako ti nikad ne bi nosio odecu roze boje ili ista te boje, pusti druge da rade sa svojim zivotom sta zele.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, goldberg said:

Sto se tice doktora Panica, skandal je koliko smo mi jedno malogradjansko drustvo. Ako ti nikad ne bi nosio odecu roze boje ili ista te boje, pusti druge da rade sa svojim zivotom sta zele.


Da neko zeli da bude kvaran rekao bi neautovani. Koja je to ugradjena nesigurnost u coveka da se boji da ga boja ne natera da piski sedecki.
 

To bre nije ni malogradjanstina nego patologija, hbl ih roze boja koja je btw pocela kao muska.

 

https://www.businessinsider.com/pink-used-to-be-boys-colour-and-blue-girls-heres-why-that-changed-2017-10?r=US&IR=T

 

Jbt i jos kao obrazovani. 
 

Mislim to drustvo je u trideset godina postalo rednekovsko, ali do znate vec cega.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

 

bugarski voz...

 

Daju ti zaokružen listić a ti si dužan da im vratiš prazan koji dobiješ na glasačkom mestu. Oni taj zaokruže i daju sledećem...pattern je lako uočiti. 

 

A sta ako ti na tom papiru nacrtas djoku, tzv. Dikona?

 

Edit: tek sad videh sta je sugerisao Eddard, izvinjavajte.

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...