Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

194 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Da mi je znati ko drzi te teretane kada ih vec pominje stalno. Neke njihove baje koje uplacuje kamaru para u sns kasu. Jebale ga teretane. Bezbedno je u onim podrumima ili gde su vec nabili te spravetine, ali je zato vrlo opasno šmugnuti do Suve planine i skloniti se u neki kutak divljine. Pa nije virus divlja zivotinja pa da vreba po sumama. Stoka!

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Kada se misli o stabilizaciji, misli se na jacinu virusa. Ima slucajeva ali su laksi uglavnom. 

Tako Singapur ima preko 13k zarazenih i samo 12 preminulih. 

Broj onih sa teskim stanjem se smanjuje. 

Na žalost, nema dokaza da virus slabi. Što se tiče broja mrtvih u Singapuru - nisu još stigli da umru, da parafraziram onog nemačkog epidemiologa (ili šta je već) kada je pričao u malom procentu umrlih na početku epidemije u Nemačkoj. Na primer, u Novom Zelandu je na početku bilo 1000+ zaraženih i samo jedan smrtan slučaj. Sada ih je 1,400 i 18 mrtvih. Island takođe - bilo je 700 i 0, sada je 1700 i 10 umrlih. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJ_Vasa said:

Da li ovi znaju nešto što mi ne znamo?

 

Wizz Air to resume Belgrade flights next week

A malo mi je čudan i datum:

 


Wizzair je izgleda cvrsto resio da prezivi ovu krizu, iako se generalno loukosterima ne pise dobro. Imala sam kupljenu kartu za let sredinom aprila, koji je naravno otkazan. Uredno su vratili pare, nikakvih problema. Pri tome je postojala opcija 100% na sopstveni racun u banci, ili 120% na wizzkonto, za kasniju kupovinu karte. Trenutno nude karte za isti let (Malmö-Ohrid je u pitanju) po vrlo popularnim cenama od 17.maja pa nadalje, iako je neizvesno hoce li biti ikakvih letova. Tj, prilicno je izvesno da ih nece biti. E sad, da li se tako trude da zadrze klijentelu ili je navlakusa pa ce posle da proglase bankrot i nikom nista, vreme ce pokazati 😀.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nemanjaol said:

844496267_WhatsAppImage2020-04-26at12_39_43PM.jpeg.e562b301f5f517fd34918582bc53f901.jpeg

 

 

😄

 

 

Inače on je lik završio Megatrend i ložio se kako je to ozbiljan faks i drži bar Šutiranje 😄 Nije bio povezan nešto sa vlastima dok sam ja radio sa njim (ili nisam znao) ali je bio baš kreten

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, berti said:

Da mi je znati ko drzi te teretane kada ih vec pominje stalno. Neke njihove baje koje uplacuje kamaru para u sns kasu. Jebale ga teretane. Bezbedno je u onim podrumima ili gde su vec nabili te spravetine, ali je zato vrlo opasno šmugnuti do Suve planine i skloniti se u neki kutak divljine. Pa nije virus divlja zivotinja pa da vreba po sumama. Stoka!

Razni SNS kadrovi. Počev od Vučkovog kuma. 

 

Elem... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nicklord said:

Inače on je lik završio Megatrend i ložio se kako je to ozbiljan faks i drži bar Šutiranje 😄 Nije bio povezan nešto sa vlastima dok sam ja radio sa njim (ili nisam znao) ali je bio baš kreten

 

Ne poznajem ga lično, ali sam isto cuo da je bas "glava". Mada u isto vreme je i vrlo raspolozen da pomaze mladjim kolegama, bude mentor itd. 

 

Ta irritantnost verovatno dolazi od prevelikog samopouzdanja, al tako nesto ti je cesto neophodno da bi uspeo. 

 

14 minutes ago, Green23 said:

Razni SNS kadrovi. Počev od Vučkovog kuma. 

 

Elem... 

 

 

 

Nisu samo bolesni od Covida na respiratorima. Sigurno su se ovi frljali sa ciframa i ko zna sta je tu tacno, ali ovako ne moze da se računa ukupan broj respiratora

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nemanjaol said:

Nisu samo bolesni od Covida na respiratorima. Sigurno su se ovi frljali sa ciframa i ko zna sta je tu tacno, ali ovako ne moze da se računa ukupan broj respiratora

 

Pa ne moze, logicno je da je do tog broja od 1008 respiratora ostalo zauzeto drugim pacijentima, ali gde je onda jos 2000 kupljenih respiratora?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Pa ne moze, logicno je da je do tog broja od 1008 respiratora ostalo zauzeto drugim pacijentima, ali gde je onda jos 2000 kupljenih respiratora?

Daj Bože da nije iste respiratore pokazivao i u Novom Pazaru i u Nišu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

@marejosip Objasnio je uroš3g zašto je tolika razlika u zaražavanju. Ovamo na Jugu Srbije ne vode računa o higijeni kao u Vojvodini....

 

P.S. Možda ima veze sa aerodromima i međunarodnim letovima, a poznat nam je stav "vlasti" da je dosta došlo ljudi iz zaraženih područja iz Evrope....pa eto-možda je i to imalo nekakav uticaj.

Ovo je poenta, mi u Vojvodini nemamo aerodrom.

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Da li ovi znaju nešto što mi ne znamo?

 

Wizz Air to resume Belgrade flights next week

A malo mi je čudan i datum:

 

 

Ne znam koliko je istina, ali jutros citam da ce od 1 moja otvoriti letove a Spaniju, Madjarsku,... iz Londona.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nemanjaol said:

 

Ne poznajem ga lično, ali sam isto cuo da je bas "glava". Mada u isto vreme je i vrlo raspolozen da pomaze mladjim kolegama, bude mentor itd. 

 

Ta irritantnost verovatno dolazi od prevelikog samopouzdanja, al tako nesto ti je cesto neophodno da bi uspeo. 

 

Jeste, ne kažem ništa zaista loše za njega 😄 Moj drugar jedan koji pokušava novi posao da pokrene ga relativno redovno smara za linkedinu godinu dana i ovaj jako korisne stvari piše bez problema

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nemanjaol said:

 

Ne poznajem ga lično, ali sam isto cuo da je bas "glava". Mada u isto vreme je i vrlo raspolozen da pomaze mladjim kolegama, bude mentor itd. 

 

Ta irritantnost verovatno dolazi od prevelikog samopouzdanja, al tako nesto ti je cesto neophodno da bi uspeo. 

 

 

Nisu samo bolesni od Covida na respiratorima. Sigurno su se ovi frljali sa ciframa i ko zna sta je tu tacno, ali ovako ne moze da se računa ukupan broj respiratora

Normalno da nisu, ali sigurno nisu zauzeti ostalih 600, ako smo bez i jednog nabavljenog, imali 1008

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki Six said:

Ministar poljoprivrede prica o respiratorima na konferenciji u toku vanrednog stanja 🙂

 

Kao neka parodija

Kod nas je na celu tima (NKT-a) za borbu protiv korona virusa. Magistrirao na temi krompira i njegovog sejanja..😂

Edited by Valensija
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Na žalost, nema dokaza da virus slabi. Što se tiče broja mrtvih u Singapuru - nisu još stigli da umru, da parafraziram onog nemačkog epidemiologa (ili šta je već) kada je pričao u malom procentu umrlih na početku epidemije u Nemačkoj. Na primer, u Novom Zelandu je na početku bilo 1000+ zaraženih i samo jedan smrtan slučaj. Sada ih je 1,400 i 18 mrtvih. Island takođe - bilo je 700 i 0, sada je 1700 i 10 umrlih. 

 

Uz duzno postovanje umrlim, 10 umrlih za ca. mesec dana ne zvuci kao pomor. 

U mom gradu od 45000 stanovnika, u redovnim vremenima ima 4-5 sahrana dnevno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pohvala za rtcg i Šofraneca... Slučajno naleteh na emisiju o virusu, edukativno, umereno, neopterećujuće, bitno različito od svih televizija u Srbiji... Ovde od prvog dana neumorno na svim mogućim kanalima isti ljudi iste priče pričaju i vrte se u krug... 

Link to comment
Share on other sites

Dokle će stoka diktatorska da se iživljava sa svojim staljinističko-maoističkim "merama" kućnog pritvora nad ovim hipohondarskim narodom, koje čak i po njihovoj štelovanoj statisci daju ubedljivo najgore rezultate u regionu?

 

 

image.thumb.png.de422cc8d2416e1a45527a17713afa61.png

Edited by VoodooDerina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zoe Bg said:

263/4365/5

 

14/709/1

 

...

 

u mojoj zupaniji 

0/66/0

 

2020_04_26_obz_korona_490.jpg

 

3 hours ago, marejosip said:

gledam opštu sliku vezanu za Vojvodinu i ostatak Srbije. Jer, takođe je veća je šansa da se neko zarazi u Subotici nego u selu kod Obrenovca.

Dakle, mislim na opšte slučajeve, te poredjenju gradova i sela po Vojvodinini i ostatku. Odnosno, poredimo Novi Sad i Niš, prosečno selo u Vojvodini, sa prosečnim selom u Šumadiji, pa da vidimo zašto recimo baš taj  Niš ima toliko više zaraženih nego Novi Sad.

 

el mozes dati neke podatke za gradove i opcine u Vojvodini?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...