Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Za titule.

 

Poeni su samo tu da probaju da objektivno sracunaju ko je imao najbolju sezonu. 

 

Kao kad bi klub u fudbalu igrao za evropski koeficijent. Meni je to potpuno besmisleno.

Igraju oni i za pare (ipak su profesionalni igraci).

A ne moze svako da osvoji titulu. Znaci li to da svi oni koji nisu medju top 3 kandidata za titulu treba da odustanu od turnira?

 

Elem, ove godine Novak i Rubljov imaju po 4 titule. Znaci li to da su podjednako uspesni (a ako Rubljov osvoji Bec da je on uspesniji od Novaka ove godine)?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Nisi mi jasan, ti bi da igraju za poene ali ipak i da ne igraju za poene.

Oni prvenstveno igraju za titule, ali ako odlaskom na jedan turnir mogu da dodju do no.1, normalno je da ce to da urade i to nije lesinarenje jer su prethodne 52 nedelje igrali najbolje, najkonstantnije i najverovatnije osvojili najvise titula.

Dobro, mozda i ja nisam najjasniji.

 

Bilo koja mera u bilo kom sportu je tu da proba da nesto prikaze. Broj poena po utakmici u basketu, procenat prvog servisa u tenisu, pa i broj osvojenih poena sa turnira na nivou jedne sezone. Cilj tih mera je da budu sto objektivnije. One to i jesu, sve dok neko ne pocne da pokusava da ih maksimizuje iz nekog razloga.

 

Da sutra Adrian Manarino smanji brzinu prvog servisa za 15kmh u proseku, procenat bi se povecao, ali sam podatak ne bi davao realnu sliku o kvalitetu njegovog servisa, iako mu je procenat veci nego prosle sezone recimo.

 

Isto vazi i za poene skupljene sa turnirima. Oni prikazuju objektivnu sliku o tome ko je imao najbolju sezonu, sve dok neko ne pokusa da ih maksimizuje, odnosno da igra iskljucivo za poene. Tad vise ne pokazuju realnu sliku.

 

Mislim ja sam ovde od nebitne stvari napravio neku vrstu rasprave, nije to uopste toliko bitno, niti meni toliko znaci, samo sam se izjasnio da ne volim takav pristup. Jasno je da se to radi zbog jurenja nekih rekorda, za sta sam vec rekao da mi se takodje ne svidja.

 

3 minutes ago, wwww said:

Igraju oni i za pare (ipak su profesionalni igraci).

A ne moze svako da osvoji titulu. Znaci li to da svi oni koji nisu medju top 3 kandidata za titulu treba da odustanu od turnira?

 

Elem, ove godine Novak i Rubljov imaju po 4 titule. Znaci li to da su podjednako uspesni (a ako Rubljov osvoji Bec da je on uspesniji od Novaka ove godine)?

Nema potrebe da banalizujes diskusiju, naravno da nisam mislio da su AO i titula u Nur Sultanu iste vrednosti.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Dobro, mozda i ja nisam najjasniji.

 

Bilo koja mera u bilo kom sportu je tu da proba da nesto prikaze. Broj poena po utakmici u basketu, procenat prvog servisa u tenisu, pa i broj osvojenih poena sa turnira na nivou jedne sezone. Cilj tih mera je da budu sto objektivnije. One to i jesu, sve dok neko ne pocne da pokusava da ih maksimizuje iz nekog razloga.

 

Da sutra Adrian Manarino smanji brzinu prvog servisa za 15kmh u proseku, procenat bi se povecao, ali sam podatak ne bi davao realnu sliku o kvalitetu njegovog servisa, iako mu je procenat veci nego prosle sezone recimo.

 

Isto vazi i za poene skupljene sa turnirima. Oni prikazuju objektivnu sliku o tome ko je imao najbolju sezonu, sve dok neko ne pokusa da ih maksimizuje, odnosno da igra iskljucivo za poene. Tad vise ne pokazuju realnu sliku.

 

Mislim ja sam ovde od nebitne stvari napravio neku vrstu rasprave, nije to uopste toliko bitno, niti meni toliko znaci, samo sam se izjasnio da ne volim takav pristup. Jasno je da se to radi zbog jurenja nekih rekorda, za sta sam vec rekao da mi se takodje ne svidja.

 

Nema potrebe da banalizujes diskusiju, naravno da nisam mislio da su AO i titula u Nur Sultanu iste vrednosti.

Ti hoces da kazes da oni koji se bore za #1 moraju da igraju manje od 18 turnira? Ne daj boze da neko odigra 19, pa da mu jedan los rezultat ne bude racunat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

Ti hoces da kazes da oni koji se bore za #1 moraju da igraju manje od 18 turnira? Ne daj boze da neko odigra 19, pa da mu jedan los rezultat ne bude racunat.

Ne.

 

Ono sto hocu da kazem je da mi se ne svidja kad neko juri poene, to sam i ponovio milion puta.

 

Ne zelim da kazem nista vise pored toga.

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine je Novak igrao 14 turnira + WTF + DC. Imao je 2 kaznene nule za 500 turnire koje nije igrao (Bec/Bazel i valjda Washington), a mogao je da ubaci i jos 2 turnira (250 ili 500 kategorije). Izgubio je #1 od Rafe u zavrsnici godine jer nije "jurio" bodove: mogao je da odigra Bec prosle godine i proba da osigura #1 (i da ne igra DC), kao i da ne igra egzibiciju s Rafom u Kazahstanu (za Rafinu fondaciju).

2018. Novak je igrao 15 turnira + WTF. Takodje je imao kaznene 0 za neigranje 500 turnria (znaci da je mogao da odigra jos 3 turnira, a nije).

2017. je ranije zavrsio sezonu.

2016. je igrao 14 turnira + WTF (+ OI koje se ne boduju)

2015. je igrao 15 turinra + WTF

2014. je igrao 14 turnira + WTF

2013. je igrao 15 turinra + WTF

 

(sve vreme on igra 4 GS i 9 mastersa = 13 turnira i onda doda 1-2 manja: Doha ili Dubai najcesce, + Peking. i to je sve)

 

 

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ace Rimmer said:

Postoji još jedan rekord za koji se Novak bori a to je % pobjeda, sad je na 83%, Rafa je malo ispred, ali Rafa se ne zajebava protiv slabih protivnika.

E samo bi još to falilo. Potpuno je besmisleno računati te procente dok svi ne završe karijeru. Kako su stariji i što duže igraju procenti pobeda mogu samo da padaju, nećemo valjda očekivati da idu prema stotki.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Ace Rimmer said:

Postoji još jedan rekord za koji se Novak bori a to je % pobjeda, sad je na 83%, Rafa je malo ispred, ali Rafa se ne zajebava protiv slabih protivnika.

Jel ovo neka zajebancija?

Da li zaista neko prati ovo i kakvu relevantnost ovo ima za bilo sta?

Ja se zezao da su vam digitroni pregrejani al to nije daleko od istine.

Link to comment
Share on other sites

Za one koji su propustili; zašto je Novak izgubio

 

4 hours ago, alcesta said:

neće dalje da se cima

 

4 hours ago, Drakaris said:

uvek ima problema kada s nekim igra prvi put u karijeri

 

4 hours ago, Xpert said:

zbog Amfilohija

 

4 hours ago, alcesta said:

privatni problemi

 

4 hours ago, vanjabarsa said:

corona/halloween  zurka .

 

3 hours ago, ciao said:

nesto sa zdravljem

 

2 hours ago, alcesta said:

stvar u tome da mu je dosta tenisa

 

2 hours ago, ciao said:

to bilo i predvidjeno unapred, da je znao organizator turnira - da mu je Novak rekao - necu pare tj uobicajeno milionce jer cu da odigram samo par meceva ne idem do kraja

 

Sumnjam u sve navedeno, mislim ipak da je ovo

 

1 hour ago, Ace Rimmer said:

namjerno ne želi da osvaja male turnire nego si namješta zakon brojeva da mu padne na grand slamu

 

 

Hvala svima na doprinosu, uljepšali ste mi večer :classic_biggrin: :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

Za one koji su propustili; zašto je Novak izgubio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sumnjam u sve navedeno, mislim ipak da je ovo

 

 

 

Hvala svima na doprinosu, uljepšali ste mi večer :classic_biggrin: :classic_smile:

Eto vidiš, činimo ti život zanimljivijim, nema smisla da predugo izbivaš sa foruma :classic_cool:

 

Htedoh jedno pet puta da napišem pa zaboravih, stvarno se žreb za Beč od jačeg mastersa sveo na osrednji 500.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vamos Laki said:

Jel ovo neka zajebancija?

Da li zaista neko prati ovo i kakvu relevantnost ovo ima za bilo sta?

Ja se zezao da su vam digitroni pregrejani al to nije daleko od istine.

 

Ma ok, neko prati snooker, neko američki nfl, ja pratim ovo. Ima nas svakakvih.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je Medvedev veliko razocaranje..sve vise mi lici na nekog Marina Cilica. Nisam preterano iznenadjen;vise je ovo konstatacija. Pisao sam vec o toj njegovoj glavi..

..zato jedan drugi ruski igrac ima i igru i glavu - Andrej Rubljov. Skor u poslednjih 17 meceva mu je 16-1! U ovoj skracenoj sezoni decko ima najvise pobeda nakon Novaka i jednak broj titula (4) mada su Novakove vrednije. Ustvari,ako racunamo ATP Kup,Djokovic ih ima 5.

U svakom slucaju,Rubljov je vec prosle sezone nagovestio visoke domete i videcemo kako ce se prica kod njega dalje razvijati.

Link to comment
Share on other sites

Ja Rubljova vidim malo drugacije. pre svega zbog onoga sto je odigrao na GS. Ali ima vremena da se pokaze i na velikoj pozornici, igrace sigurno u Londonu, pa cemo videti kakav je protiv najboljih igraca. Za Medvedeva se slazem da je najvece razocaranje, ali to je pre svega zato sto je nakon drugog dela sezone prosle godine znatno podigao ocekivanja. Rano je da se postavlja u nivo Cilica. Mada generalno ova sezona nije "normalna", pa se ne mogu ni sa sigurnoscu izvlaciti cvrsti "dokazi" ko ide kojim putem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

I ja Rubljova vidim kao nekog ko nece moci previse da uradi na slemovima. Jednostavno nema dovoljno oruzja, sumnjam da jaka glava moze to da nadomesti.

 

Siner bi bio neka njegova advanced verzija, sa dosta vise potencijala.

 

Ja sumnjam i u to da ima jaku glavu...ali, pričekajmo. Koliko sam ga pratio, on baš ima tu slabost da ne zna na mreži, boji se i prići joj.

U Sinnera (i Musettija) puno više vjerujem, mada su oni i znatno mlađi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni Rubljov itekako ima sta da ponudi.

Prilicno snazni i konstantni udarci sa bejs lajna uzimajuci u obzir konstituciju. Solidna serva, igra na mrezi ne toliko sjajna.

Zapravo mislim da je glava mozda i najveci problem.

Siner ima jako dobru glavu na primer, cini se da mu je plafon nesto veci.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Po meni Rubljov itekako ima sta da ponudi.

Prilicno snazni i konstantni udarci sa bejs lajna uzimajuci u obzir konstituciju. Solidna serva, igra na mrezi ne toliko sjajna.

Zapravo mislim da je glava mozda i najveci problem.

Siner ima jako dobru glavu na primer, cini se da mu je plafon nesto veci.

Siner ima bombu u rukama, za razliku od Rubljova. Moze da generise effortless power, kao sto je mogao recimo Berdih, samo sto pored toga deluje dosta stabilno, i prilicno je inteligentan igrac.

 

Rubljov nema to, on u svaki udarac ulaze sve sto ima. To je delom zbog konstitucije a delom zbog toga sto mu udarci tehnicki nisu na tom nivou, to je verovatno i kljucno. Zato i cenim da je veca sansa da ce njegovi udarci da popuste pod pritiskom, dok Siner moze da pegla tako ceo dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...