Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

4 minutes ago, Ace Rimmer said:

Postoji još jedna mogućnost, da namjerno ne želi da osvaja male turnire nego si namješta zakon brojeva da mu padne na grand slamu. Tako je trebao tankovati Cincy i Rim.

Triput sam pročitala dok sam shvatila šta treba da padne :classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Videcemo tacno koliko je sati na zavrsnom mastersu, da li cemo pevati "kralju Nole, kralju Nole, pisi iz Londona" ili ce se tamo pojaviti samo da popravi ucinak od prosle godine (da napravi dve pobede i da onda u polufinalu dozivi novi napad k...obolje) .................................. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, nemojte da sad ispadne kako u Londonu može da izgubi samo ako se ponaša kao danas, i te kako tamo ima igrača od kojih može da ispadne i kad se trudi, posebno u sadašnjoj formi.

Niko iz stare garde već duže vreme nije osvojio London, neće me iznenaditi ako tako bude opet.

3 minutes ago, jevrem69 said:

Videcemo tacno koliko je sati na zavrsnom mastersu, da li cemo pevati "kralju Nole, kralju Nole, pisi iz Londona" ili ce se tamo pojaviti samo da popravi ucinak od prosle godine (da napravi dve pobede i da onda u polufinalu dozivi novi napad k...obolje) .................................. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ovo definitivno jeste bilo lesinarenje poena, kao sto je i Marej lesinario poene kad je jurio #1, cak su i priznali to.

 

Niko nije rekao da je samo Novaku zabranjeno, ja sam napisao da za svakog vazi isto, bar sto se mene tice. Isto bi bilo da je i Nadal zaigrao Sofiju. Isto vazi i za Feda koji je ubacio Roterdam u svoj kalendar da bi dogurao do #1, nikakva razlika.

 

Nadal, koliko znam, igra stalno iste turnire na sljaci, masterse i Barselonu u tom prolecnom delu sezone, tako da tu ne vidim nikakav problem.

zasto to nazivas lesinarenjem poena?

 

Konkretno, Novak vec godinama igra manje od 18 turnira godisnje, vec godinama dobija 0 za Bazel/Bec kao kaznu jer ne igra 4 turnira iz kategorije 500 (pa se onda upisuje 0 za najkasniji u godini, iliti Bazel/Bec).

Vec sam pisala ranije da bi Novak morao posle RG da odigra neki turnir pre Londona, prosto jer ne moze da ima toliko veliku rupu u igranju. I da bi bilo zgodno da preskoci Pariz (jer time nista specijalno  ne dobija) nego da odigra nesto drugo (Antwerpen ili Bec).

 

Slicno se odnosi i na Endija i Feda: da li je pravilima bilo dozvoljeno da igraju te turnire? Jeste. Sta vise, propisano je da moraju da odigraju 4 turnira iz serije 500, od kojih jedan mora da bude posle USO. Endi je dolazak na #1 platio svojim zdravljem (nisam sigurna da bi ista uradio drugacije i s danasnjim saznanjima o posledicama).

 

A imao je Rafa i izlete u Rio i BAires (Acapulco dok je bio sljaka) par godina, u periodu posle AO kad su ostali igrali na betonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wwww said:

zasto to nazivas lesinarenjem poena?

 

Konkretno, Novak vec godinama igra manje od 18 turnira godisnje, vec godinama dobija 0 za Bazel/Bec kao kaznu jer ne igra 4 turnira iz kategorije 500 (pa se onda upisuje 0 za najkasniji u godini, iliti Bazel/Bec).

Vec sam pisala ranije da bi Novak morao posle RG da odigra neki turnir pre Londona, prosto jer ne moze da ima toliko veliku rupu u igranju. I da bi bilo zgodno da preskoci Pariz (jer time nista specijalno  ne dobija) nego da odigra nesto drugo (Antwerpen ili Bec).

 

Slicno se odnosi i na Endija i Feda: da li je pravilima bilo dozvoljeno da igraju te turnire? Jeste. Sta vise, propisano je da moraju da odigraju 4 turnira iz serije 500, od kojih jedan mora da bude posle USO. Endi je dolazak na #1 platio svojim zdravljem (nisam sigurna da bi ista uradio drugacije i s danasnjim saznanjima o posledicama).

 

A imao je Rafa i izlete u Rio i BAires (Acapulco dok je bio sljaka) par godina, u periodu posle AO kad su ostali igrali na betonu.

Zato sto igraju turnire koje inace ne bi igrali, samo da bi zaradili neki dodatni poen jer jure prvo mesto ili neki rekord.

 

Poeni bi trebalo da budu nagrada za dobru igru, i tako bi oslikavali realno stanje. Ako neko iskljucivo juri poene, onda stanje prestaje da bude realno. Marej 2016. nije bio najbolji igrac a zavrsio je godinu na prvom mestu, samo zbog toga sto je lesinario poene.

 

Mislim nemam ja nista protiv, nek svako radi sta zeli i nek juri koje god zeli rekorde, samo mi se to ne svidja.

 

Cak i nije toliko tesko da se resi to, samo ogranicis broj turnira godisnje sa kojih poeni mogu da se racunaju i lesinarenja vise nema.

 

Ako se dobro secam, Nadal je Rio i BA igrao posle duzih pauza, kad je pokusavao da se vrati u formu, sa tim nemam nikakav problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Zasto je to lesinarenje?

A Marej 2016. jeste bio najbolji igrac jer je osvojio slem, igrao 2 finala slema, osvojio je zavrsni masters gde je u direktnom mecu za no.1 pobedio Djokoivca.

Kao sto rekoh iznad, igras iskljucivo zbog poena. To se nekako ne uklapa u moje vidjenje tenisa. Ne mora bilo ko da se slozi sa mnom.

 

Djokovic je osvojio 2 slema i igrao finale treceg. U oba finala je dobio Mareja, ako cemo i to da gledamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kao sto rekoh iznad, igras iskljucivo zbog poena. To se nekako ne uklapa u moje vidjenje tenisa. Ne mora bilo ko da se slozi sa mnom.

 

Djokovic je osvojio 2 slema i igrao finale treceg. U oba finala je dobio Mareja, ako cemo i to da gledamo.

 

A kako drugacije da se odredi no.1 nego prema poenima?

Djokovic je oblezeio prvu polovinu, a Marej drugu polovinu godine i na kraju su imali mec za no.1

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

A kako drugacije da se odredi no.1 nego prema poenima?

Djokovic je oblezeio prvu polovinu, a Marej drugu polovinu godine i na kraju su imali mec za no.1

Pa imao sam predlog gore isto. Prema poenima, ali ograniciti broj turnira sa kojih mozes da skupis te poene, tako bismo dobili realniju sliku.

 

Imali su mec za #1 iskljucivo zbog toga jer je Marej poginuo u drugoj polovini te sezone i zrtvovao pocetak naredne godine da bi zaradio taj #1. Sve kul, siguran sam da to njemu mnogo znaci, ali to nije realna slika. Izgubi od Nisikorija na USO jer ga iznervirao neki gong, onda odigra 200 turnira i odjednom je imao najbolju godinu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Cak i nije toliko tesko da se resi to, samo ogranicis broj turnira godisnje sa kojih poeni mogu da se racunaju i lesinarenja vise nema.

Pa broj turnira je već ograničen, najjači turniri su obavezni plus se dobijaju nule ako ih ne igraš i nule i za turnire 500 koje ne odigraš, a od ovog drugog šta ti ostane. Meni to izgleda kao maksimalno smanjeme mogućnosti za lešinarenje.

U konkretnom slučaju te se mogućnosti povećavaju samo zbog korone i novih pravila. Novak svakako na jesen igra turnire 500 u Aziji. Sad je promenio to što je odustao od Pariza, ali to što igra 500 turnir u jesen nije nešto dosad neviđeno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

Pa broj turnira je već ograničen, najjači turniri su obavezni plus se dobijaju nule ako ih ne igraš i nule i za turnire 500 koje ne odigraš, a od ovog drugog šta ti ostane. Meni to izgleda kao maksimalno smanjeme mogućnosti za lešinarenje.

U konkretnom slučaju te se mogućnosti povećavaju samo zbog korone i novih pravila. Novak svakako na jesen igra turnire 500 u Aziji. Sad je promenio to što je odustao od Pariza, ali to što igra 500 turnir u jesen nije nešto dosad neviđeno.

Ma da, jasno je meni da vec postoje odredjena pravila da sprece ovakav scenario.

 

Nije samo po sebi blasfemicno sto je Novak odlucio da odigra Bec, ili Federer Roterdam, samo mi malo smeta cilj zbog koga to rade. Novak je pokazao koliko mu je bitan Bec kao turnir, ni najmanje, samo je dosao po tih 90 ili koliko vec poena. Ne svidja mi se sto to uopste moze tako.

1 minute ago, Boxy said:

Pa vec je ogranicen broj turnira na 18, imas 4 slema, 9 mastersa i jos 5 ostalih turnira, ne znam koliko jos da se smanji, sta ce onda ovi mali turniri da rade?

Ne mislim ja da zabranimo nekom da igra turnir, samo da se postavi ogranicenje sa koliko turnira se racunaju poeni. Recimo racunaju ti se poeni sa 15 najboljih turnira, ili bilo koja arbitrarna cifra za koju odluce da ce doneti najbolje rezultate.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Zato sto igraju turnire koje inace ne bi igrali, samo da bi zaradili neki dodatni poen jer jure prvo mesto ili neki rekord.

 

Poeni bi trebalo da budu nagrada za dobru igru, i tako bi oslikavali realno stanje. Ako neko iskljucivo juri poene, onda stanje prestaje da bude realno. Marej 2016. nije bio najbolji igrac a zavrsio je godinu na prvom mestu, samo zbog toga sto je lesinario poene.

 

Mislim nemam ja nista protiv, nek svako radi sta zeli i nek juri koje god zeli rekorde, samo mi se to ne svidja.

 

Cak i nije toliko tesko da se resi to, samo ogranicis broj turnira godisnje sa kojih poeni mogu da se racunaju i lesinarenja vise nema.

 

Ako se dobro secam, Nadal je Rio i BA igrao posle duzih pauza, kad je pokusavao da se vrati u formu, sa tim nemam nikakav problem.

Hoces da kazes da je neki drugi igrac osim Djokovica bio bolji ove godine? Ko?

 

Novak ima samo 3 poraza cele godine (DQ, poraz od Rafe na RG i sad ovo od Sonega). Ove godine je sakupio 6455 bodova (a ovo je s 0 na USO), drugi je Tim sa 3815 bodova, treci Rafa sa 3290 bodova.

 

Kao sto rekoh, vec godinama igra manje od 18 turnira godisnje. A ako pogledas sta mu ulazi u zbir za oficijelne bodove 11740 videces da ima dve kaznene 0 za 500 turnire: Bec (to ce mu se sad zameniti s 90 bodova) i Washington, a da nema ni jedan 250 turnir. Sto znaci da ima prostora i po starom sistemu da ubaci jos 2 turnira (da ne pricam o ovom novom gde se i neki mastersi mogu menjati nekim nizerangiranim turnirom).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mada opet, kao sto ste vec i rekli, srz problema je to jurenje za rekordima, to je i glavni uzrok ovakvih situacija, a to je ipak malo teze resiti.

Just now, wwww said:

Hoces da kazes da je neki drugi igrac osim Djokovica bio bolji ove godine? Ko?

 

Nigde to nisam rekao, naravno da je Novak imao najbolju sezonu. Ovo lesinarenje je samo posledica ovakvog bodovanja, ne bi ni radio ovo da se racunaju poeni samo iz ove sezone.

Edited by Malkolm Brogdon
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Mada opet, kao sto ste vec i rekli, srz problema je to jurenje za rekordima, to je i glavni uzrok ovakvih situacija, a to je ipak malo teze resiti.

Kad odu ova trojica u penziju neće više postojati problem rekorda za naslednike, mislim da ćemo dotle izdržati nekako :classic_biggrin:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne mislim ja da zabranimo nekom da igra turnir, samo da se postavi ogranicenje sa koliko turnira se racunaju poeni. Recimo racunaju ti se poeni sa 15 najboljih turnira, ili bilo koja arbitrarna cifra za koju odluce da ce doneti najbolje rezultate.

 

Pa vec sad tako funkcionise, mozes da igras bukvalno svake nedelje, racuna se najboljih 18 turnira, ali ako je igrac u top 30 onda mora da ispuni i odredjene uslove, mora da odigra te turnire iz serije 500, mora da igra masterse (osim ako je mator pa ima izuzetke), slemove su slemovi, ne moze da igra celendzere i tako nabaci neki poen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

 

Pa vec sad tako funkcionise, mozes da igras bukvalno svake nedelje, racuna se najboljih 18 turnira, ali ako je igrac u top 30 onda mora da ispuni i odredjene uslove, mora da odigra te turnire iz serije 500, mora da igra masterse (osim ako je mator pa ima izuzetke), slemove su slemovi, ne moze da igra celendzere i tako nabaci neki poen.

Onda je previse, evidentno, cim dovodi do ovakvih situacija.

 

Mislim jasno je meni da tu nastaje novi problem, da ce manji turniri dosta da izgube bez velikih igraca.

 

Ne znam, samo mi se ne svidja ovo igranje cisto za poene.

Link to comment
Share on other sites

Novak uopste nije morao da juri 90 poena u Becu da bi bio #1 na kraju godine.

Znas li koji je scenario bio da Rafa pretekne Novaka do kraja godine, a pre Beca? Rafa bi trebalo da osvoji Pariz i WTF bez poraza (turnire koje do sada nije ni jednom osvojio), a da Novak ne osvoji ni jedan poen/nema ni jednu pobedu. I tad bi ga pretekao za 50 bodova. Sad s ovih 90 bodova iz Beca Rafa mora dodatno da ode u Sofiju i tu pokupi neke bodove (uz sve ovo prethodno) da bi  imao sanse da preuzme #1.

Sto ce reci, Bec uopste nije bio neophodan sto se tice #1 - ako bi Rafa osvojio Pariz sve bi se resilo u Londonu.

 

 

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Onda je previse, evidentno, cim dovodi do ovakvih situacija.

 

Mislim jasno je meni da tu nastaje novi problem, da ce manji turniri dosta da izgube bez velikih igraca.

 

Ne znam, samo mi se ne svidja ovo igranje cisto za poene.

Pa za sta igraju inace? Za krompire?

 

Frka oko Beca je bespotrebno napravljena u medijima. Kao sto rekoh gore, uopste nije morao da igra Bec da bi bio YE#1. Bec je totalno irelevantan.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wwww said:

Pa za sta igraju inace? Za krompire?

 

Frka oko Beca je bespotrebno napravljena u medijima. Kao sto rekoh gore, uopste nije morao da igra Bec da bi bio YE#1. Bec je totalno irelevantan.

Za titule.

 

Poeni su samo tu da probaju da objektivno sracunaju ko je imao najbolju sezonu. 

 

Kao kad bi klub u fudbalu igrao za evropski koeficijent. Meni je to potpuno besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Nisi mi jasan, ti bi da igraju za poene ali ipak i da ne igraju za poene.

Oni prvenstveno igraju za titule, ali ako odlaskom na jedan turnir mogu da dodju do no.1, normalno je da ce to da urade i to nije lesinarenje jer su prethodne 52 nedelje igrali najbolje, najkonstantnije i najverovatnije osvojili najvise titula.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...