Jump to content

ATP turniri 250&500


zoe Bg

Recommended Posts

Zanimljiv mec Keca i Nishioke, ukljucio sam se na 5-2 za Keca u drugom setu. Nishioka je uspeo da vrati brejk, Kec je napravio duplu na 5-3 i set loptu na svoj servis i potom pretrpeo brejk. Delovalo je da Nishioka ima momentum, ali Kec je odigrao briljantan tajbrejk. Posle je i Yoshihito riknuo i onda ga je u trecem setu rutinirao. Zanimljivo je koliko su tokom razmena loptice visoko odskakale, ne znam koliko ima do podloge/uslova a koliko da Nishiokine igre, ali definitivno je u pitanju zanimljiv igrac. Sada Kec ide na Evansa i to ce biti dobar mec. Istakao bih par sjajnih lobova od strane Miomira.

 

 Drago mi je da je Tejlor Hari Fric uspeo da nadje put do pobede u post-covid mecu. Ispadanje u 1R US Opena, covid i predaja McDonaldu, jeste napravio neku pobedu na Dejvis/Laver cupu, ali sada je vreme da se ide po ovo malo bodova sto je ostalo do kraja sezone. Kiks na US Openu je drastican i unazadio ga je u borbi za top10 kao i W i neracunanje bodova gde bi sa 360 poena koliko se dobija za QF bio prakticno top ten plejer. Sledece kolo ima meni bar nepoznatog Japanca, a u QF projektovani duel sa Kirgiosom, to bi moglo biti zanimljivo.

Edited by delgado
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2022 at 7:37 PM, Kosjan Willavić said:

 Alkarazova pojava je dobra i za to da Rafa mozda ostane bez RG gde je uvek imao plus jedan za slemove

Ja sam malo ispratila na tw, vidim da je počeo da imitira Nadala onim skokovima na mreži-ALI on ako nastavi ovako, poješće ga marketing, kao Radukanu...reklamiraju ga kao tenisera, modela i još nešto treće, zaboravila sam...

 

Razumem da je mlad  i premlad za broj jedan.Uglavnom, više tenisa, manje modelinga...

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Ja sam malo ispratila na tw, vidim da je počeo da imitira Nadala onim skokovima na mreži-ALI on ako nastavi ovako, poješće ga marketing, kao Radukanu...reklamiraju ga kao tenisera, modela i još nešto treće, zaboravila sam...

 

Razumem da je mlad  i premlad za broj jedan.Uglavnom, više tenisa, manje modelinga...

 

Slazem se s tobom, s tim sto deluje previse snazno psihicki da se raspadne kao Radukanu, iako je hajp koji nabijaju mediji def kontraproduktivan. Treba da bude svestan da je do prvog mesta dosao i uz malo srece i koincidencije, te da treba nastaviti sa krvavim radom. Upravo to ne razumeju svi oni koji se gadjaju brojem slemova i naslednicima Velike trojke, konstantnost je izuzetak. Nego se mnogima zbog njih cini da je uzeti GS isto kao uzeti ATP 250 ili 500, iako to nije tako.

Link to comment
Share on other sites

Auuu kakvo spavanje mec lopte Keca, jos na Evansov servis! Ovo vec ulazi u ozbiljnu konkurenciju najboljih spasenih mec lopti u tenisu...

Velika pobeda Keca. Dobar tenis igra u Tokiju. Sad na Tiafoa sto stvarno moze biti poslastica..

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kosjan Willavić said:

Slazem se s tobom, s tim sto deluje previse snazno psihicki da se raspadne kao Radukanu, iako je hajp koji nabijaju mediji def kontraproduktivan. Treba da bude svestan da je do prvog mesta dosao i uz malo srece i koincidencije, te da treba nastaviti sa krvavim radom. Upravo to ne razumeju svi oni koji se gadjaju brojem slemova i naslednicima Velike trojke, konstantnost je izuzetak. Nego se mnogima zbog njih cini da je uzeti GS isto kao uzeti ATP 250 ili 500, iako to nije tako.

Svestan je, bar je dao par izjava u tom tonu....i bezbroj ljudi je kazalo da je lakše doći do broja 1, nego se na njemu zadržati.

Ne znam mu okruženje, alo ako budu alavi i ako ga ne sklone na vreme, biće nešto kao Dimitrov...

16 hours ago, Boxy said:

Ja ne znam sta ocekujete od Alkaraza, da narednih 5 godina nema poraz?

A decko je nebrojano puta ove godine pokazao da je psihicki jak i svestan svega sto mu se desava 

Ja očekujem da ne gubi od Gofan-tenisera...to je minimum...

A nebrojeno puta u jednoj godini je još uvek nedovoljno...žao mi (ni)je, ali ja stvarno očekujem od narednih generacija da budu sportisti a ne manekeni...ne želim još jedan WTA.

Link to comment
Share on other sites

Jedina pizdarija je sto sam ljut na samog sebe. Imao sam pametnija posla, a ipak gledao Djokovicev mec.

Mec je bio dosadan. Van de Zanchulp je igrao tenis kao sto ga i ja igram sa nekim drugim penzionerom, a Djokovic je odigrao samo toliko dobro da ga pobedi.

Nista za pamcenje.

Idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Realno, Tijafo je sada u lepoj formi. Sećam se kako sam gledao neki njegov meč još dok je imao 16-17 godina i kako su ga najavljivali kao velikog tenisera. Može se reći i da je deo svog potencijala ispunio, došao je u TOP20, sad je samo pitanje vremena kada će da se nametne kao TOP10 igrač.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

Svestan je, bar je dao par izjava u tom tonu....i bezbroj ljudi je kazalo da je lakše doći do broja 1, nego se na njemu zadržati.

Ne znam mu okruženje, alo ako budu alavi i ako ga ne sklone na vreme, biće nešto kao Dimitrov...

Ja očekujem da ne gubi od Gofan-tenisera...to je minimum...

A nebrojeno puta u jednoj godini je još uvek nedovoljno...žao mi (ni)je, ali ja stvarno očekujem od narednih generacija da budu sportisti a ne manekeni...ne želim još jedan WTA.

 

Evo njegov tim je procitao tvoj post i zabranio mu dalja slikanja.:ajme:

 

Uradio vec sad vise nego sto je Dimitrov u celoj karijeri, plus sto se izgleda veoma lako zaboravlja da on ima samo 19 godina, a da je vec osvojio slem i da je no.1, praviti neku katastrofu od toga sto je podbacio na jednom turniru je bas suludo.

Link to comment
Share on other sites

Alkarasu je uspeh na kubni što je uspeo doći do slema sa svojih 19 godina, to nije viđeno još od Rafe (2005), ispravite me ako grešim.

 

Porazi će se dešavati i kada bude bio u prajmu za 5-6 godina, a očekivati da on sada ređa pobedu za pobedom je teško. Na sve to, tvrda podloga mu i nije jača strana, iako je osvojio prvi slem na toj podlozi. Na šljaci je neuporedivo bolji. Očekivati da on bude dominantan na podlozi na kojoj maltene svi znaju da igraju je preteško i prema tome su Novak i Rodžer vrlo posebni. Dalje, kada bi uporedili Alkarasa prema godinama sa njima dvojicom sa njihovim rezultatima na tvrdoj podlozi, zna se ko je uspešniji i da Karlos zaista ima veliki potencijal, ali je pitanje kakvo šampionsko srce ima i pre svega volje da se 15 godina nadmeće na najvišem nivou za 20+ slemova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...