Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

10 hours ago, Angelia said:

Nemam pojma sta je MAGA reci da su Dems sami sebe doveli ovde. Ja sam probala da objasnim ovde zasto TDS ne radi, mozda ce I da radi, ima jos dve nedelje, ali bukvalno konstatno Dems jos od 2012te pucaju u prazno.

Americke glasace ne interesuje ideologija, ni isprazna price o boljem drustvu, hoce da zive dobro, da imaju sigurne granice I da imaju manji kriminal. Hoce da im federalne vlasti ne popuju o nekoj utopiji, I nece podele na rase, hoce da budu color blind, i nece da na silu budu forsirani da finansiraju svakakve ideoloske programe. 

Jedan klovn, reality star, koga niko nije shvatao ozbiljno, im je uzeo izbore 2016te, protiv Hillary Clinton, ne nekog ko je newcomer, Hillary... jel se neko ozbiljno zapitao zasto? 

Kampanja iz podruma kao za Bidena 2020te ne radi u normalnoj situaciji.

 

Zovi ti mene MAGA koliko hoces, ali zapitaj se zasto su izgubili pozicije. Zasto je centar otisao. 

 

Kako god ovo proslo, ja bih stavila prst na celo I zapitala se sta nije u redu.  

Ideologija ne zanima glasale, ali se neće od Amerike praviti Evropa tj SFRJ :s_d:

I reći za demse "da su normalni" pored živog i glupog tranpa je...nemam reč. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ovaj prelaz od demokrata ka republikancima koje Angelia opisuje nije nešto neuobičajeno, normalno je da izvestan broj ljudi ima taj ideološki shift udesno kada stekne neke godine i neki imetak. :classic_smile:

 

Ali za jednu stvar je negde i u pravu:

11 hours ago, Angelia said:

Americke glasace ne interesuje... isprazna price o boljem drustvu

 

2 hours ago, Angelia said:

moja preporuka za Dems, da se ostave coravog posla, I da povrate poverenje centra I nezavisnih, da nisu tu da bi drzali predavanja kako su bolji od svojih glasaca

 

Glasačko telo nije naklonjeno glasanju ka nekome ko je (moralno) bolji od njih ili se tako predstavlja. Najradije bi nekoga ko je isti kao oni, samo malo uspešniji. Tramp i republikanci su tu da im kažu da je sve u redu i da slobodno mogu da se lože gume. I to radi posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovaj prelaz od demokrata ka republikancima koje Angelia opisuje nije nešto neuobičajeno, normalno je da izvestan broj ljudi ima taj ideološki shift udesno kada stekne neke godine i neki imetak. :classic_smile:

 

Ali za jednu stvar je negde i u pravu:

 

 

Glasačko telo nije naklonjeno glasanju ka nekome ko je (moralno) bolji od njih ili se tako predstavlja. Najradije bi nekoga ko je isti kao oni, samo malo uspešniji. Tramp i republikanci su tu da im kažu da je sve u redu i da slobodno mogu da se lože gume. I to radi posao.

Glasacko je telo ostalo isto, partije menjaju svoje programe pokusavajuci da izmene razum i zelje glasackog tela, sve se vise

udaljavaju od svojih nekih prvobitnih ideala i sloja drustva koje ih je stvorilo. Imamo po Evropi situaciju da socijaldemokratije

u Francuskoj, Nemackoj, Italiji vise i nema, u Nemackoj konkretno kancelar je SPD, ali je to labudova pesma legendarne

partije Vilija Branta. Ja sam ostala ista, uvek sam ih birala, birala sam i ovog sadasnjeg kancelara, ali to neka im je za uspomenu

i dugo secanje. I meni i njima.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovaj prelaz od demokrata ka republikancima koje Angelia opisuje nije nešto neuobičajeno, normalno je da izvestan broj ljudi ima taj ideološki shift udesno kada stekne neke godine i neki imetak. :classic_smile:

 

Ali za jednu stvar je negde i u pravu:

 

 

Glasačko telo nije naklonjeno glasanju ka nekome ko je (moralno) bolji od njih ili se tako predstavlja. Najradije bi nekoga ko je isti kao oni, samo malo uspešniji. Tramp i republikanci su tu da im kažu da je sve u redu i da slobodno mogu da se lože gume. I to radi posao.

Da, glasacima je omiljeno da im M. Obama dodje i kaze da su "njeni roditelji uvek bili sumnjicavi prema onima koji hoce da imaju vise nego sto im treba" a ona ima $80 mil. Ili kad im neki holivudski glumci drze predavanja kako hapsiti kriminalce nije fer, sa svojim privatnim obezbedjenjem, a onaj prosecan Joe mora da ide na pumpu koja je 3x opljackana u dve nedelje, i da se pita da li ce da nastrada.

Zato sto prosecni amer inace pali gume, i potpuno je krezub, i neobrazovan. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Ta kolicina podcenjivanja je upravo ono sto odbija ljude. Isto kao sto je deplorables odbilo ljude od Hilari. 

Mozda ljude od demokrata odbija i ogromno bogatstvo koje su bracni par Klinton i bracni par Obama stekli,

i to posle predsednikovanja i ministrovanja- Radi se ( verovatno) i o 200-300  miliona pa  ti vidi kako se lepo

isplati biti predsednik.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Smrtokapa said:

 

To si ti rekla, samo da notiram. :classic_smile:

Nije  samo ona rekla, nego i istrazivanje organizacije stomatologa, i to ne svi Amerikanci, nego oni  u crvenim drzavama...  U kojima insisitraju da sami placaju zdravstevnu zastitu, obrazovanje, nece ljudi "handouts"...

 

Dental health by state: 2024's worst and best

 

 

Rk. State                        Total Dental Health Score

1  Connecticut                84.231

2  District Of Columbia  84.112

3  Massachusetts          80.823

4  Washington               77.186

5  Illinois                        75.6107

6  New York                  75.1711

7  New Jersey               75.0145

8  Maryland                   73.9416

9  Hawaii                       73.8184

10 Minnesota                73.11212

11 Rhode Island             72.21115

12 Michigan                  71.7198

13 Utah                         71.6626

14 Virginia                     71.4922

15 California                 71.3532

16 Wisconsin               71.21613

17 Colorado                 70.71319

18 Nebraska                70.41517

19 Iowa                        70.1269

20 North Dakota        69.52214

21 Ohio                       69.53410

22 Idaho                    68.02123

23 Oregon                 67.81727

24 Vermont               67.42520

25 Pennsylvania       67.12918

26 North Carolina     66.53221

27 South Dakota       66.03124

28 Georgia                65.33625

29 New Mexico         65.12828

30 Kansas                65.03029

31 Florida                 64.82336

32 Arizona               64.43533

33 Indiana               64.43930

34 Nevada              64.22734

35 Missouri            63.64331

36 South Carolina 63.43835

37 Alaska               62.12045

38 Maine                62.02441

39 New Hampshire   61.84237

40 Wyoming           61.53339

41 Delaware            60.63742

42 Tennessee          59.84438

43 Montana           59.54144

44 Texas                58.14047

45 Oklahoma         57.94640

46 Kentucky          57.94543

47 Alabama           55.74746

48 Mississippi       53.05048

49 West Virginia    50.64950

50 Louisiana          50.45149

51 Arkansas           49.14851

Edited by ters
  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Mozda ljude od demokrata odbija i ogromno bogatstvo koje su bracni par Klinton i bracni par Obama stekli,

i to posle predsednikovanja i ministrovanja- Radi se ( verovatno) i o 200-300  miliona pa  ti vidi kako se lepo

isplati biti predsednik.

Dok je narandžasti osiromašio u periodu 2016-2020?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Selina said:

Mozda ljude od demokrata odbija i ogromno bogatstvo koje su bracni par Klinton i bracni par Obama stekli,

i to posle predsednikovanja i ministrovanja- Radi se ( verovatno) i o 200-300  miliona pa  ti vidi kako se lepo

isplati biti predsednik.

 

Kljucne rijeci - STEKLI i POSLIJE 

 

Ja nisam kupovao njihove knjige - a oni koji jesu su Obamama (ili oboma Obama)  donijeli 65 miliona samo za ugovore za knjigu... Za razliku od Trumpa koji je dok je bio predsjednik valjao kape, majice i druge kineske  djidje...  Kasnije je poceo da valja i Biblije, satove i patike (vidio od Vucica) ali to je u redu jer nije u toku mandata...

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Smrtokapa said:

Ovaj prelaz od demokrata ka republikancima koje Angelia opisuje nije nešto neuobičajeno, normalno je da izvestan broj ljudi ima taj ideološki shift udesno kada stekne neke godine i neki imetak. :classic_smile:

 

Ali za jednu stvar je negde i u pravu:

 

 

Glasačko telo nije naklonjeno glasanju ka nekome ko je (moralno) bolji od njih ili se tako predstavlja. Najradije bi nekoga ko je isti kao oni, samo malo uspešniji. Tramp i republikanci su tu da im kažu da je sve u redu i da slobodno mogu da se lože gume. I to radi posao.

 

Ne bih se bas kladila u izjavu da amerikanci ne vole "bolje drustvo"

 

Oni su dugo gajili kulturu comunity-a, sa sve centrima, dobrovoljnim radom... druzenjem... 

Danas imas aplikacije da pratis sta se zbiva u tvojoj okolini (ja je imam), ljudi pitaju, savetuju, pomazu... 

 

Jesu individualci kada se dodje do finansijskog dela, ali su udruzeni u ocuvanju njihove sredine. 

 

-----

Inace, Rudi koji je izgubio na sudu sada mora sve, osim sata koji je nasledio od dede da preda dvema sto je optuzivao da su muljale u prebrojavanju listica. Plus, kada su mu rekli da treba da im plati sudske troskove zalio se da ne moze jer ga Tramp jos nije platio 😄 

 

Trump je ubacio u minus i cpac sa njegovim licnim sudskim troskovima. 

 

Muze njegove glasace prodajuci im slicice, satove, patike... 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Nejt Silver, liberal za koga se kaže da je guru liberalne statistike i koga neretko pominjem, u tekstu u Njujork Tajmsu dao je vlastito predviđanje ishoda predsedničkih izbora:

 

My gut says Donald Trump. And my guess is that it is true for many anxious Democrats.


https://www.nytimes.com/2024/10/23/opinion/election-polls-results-trump-harris.html

 

Zanimljivo, Silver je jedini poznati liberalni statističar koji je javno izrekao ovakvu prognozu, iako svi oni imaju relativno slične podatke i relativno slične modele. I sad, zašto drugi znaju mahom iste stvari, ali i dalje pričaju da je tie, toss-up i tesno kao u mideru, to će naknadno objašnjavati.

 

Jer, ako gubiš, onda kažeš da je - nerešeno. Pa ne, najbolje da vodiš, a da sam sebi smanjuješ izglede...

 

Nasuprot tome, Trampov štab otvoreno priča da vode i da na terenu bolje stoje i u odnosu na 2016. i 2020. godinu, i ne pada im na pamet da umanjuju plodove vlastitih napora i procente tako što će veštački praviti neizvesnost.

 

Iz tog razloga su pojedini liberalni novinari počeli priču o nekakvom materijalu koji bi, kad bi bio objavljen, predstavljao kraj kampanje za Trampa. S tim što su neke redakcije odbile da ga objave zbog nekredibilnih navoda...

 

Ali će taj tekst svakako biti objavljen u sledećim danima, kao Oktobarsko iznenađenje... I kad ga budemo videli, znaćemo da je fejk. I dobićemo potvrdu ko gubi izbore, a ko ih dobija.

 

 

  

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:
  Hide contents

Nejt Silver, liberal za koga se kaže da je guru liberalne statistike i koga neretko pominjem, u tekstu u Njujork Tajmsu dao je vlastito predviđanje ishoda predsedničkih izbora:

 

My gut says Donald Trump. And my guess is that it is true for many anxious Democrats.


https://www.nytimes.com/2024/10/23/opinion/election-polls-results-trump-harris.html

 

Zanimljivo, Silver je jedini poznati liberalni statističar koji je javno izrekao ovakvu prognozu, iako svi oni imaju relativno slične podatke i relativno slične modele. I sad, zašto drugi znaju mahom iste stvari, ali i dalje pričaju da je tie, toss-up i tesno kao u mideru, to će naknadno objašnjavati.

 

Jer, ako gubiš, onda kažeš da je - nerešeno. Pa ne, najbolje da vodiš, a da sam sebi smanjuješ izglede...

 

Nasuprot tome, Trampov štab otvoreno priča da vode i da na terenu bolje stoje i u odnosu na 2016. i 2020. godinu, i ne pada im na pamet da umanjuju plodove vlastitih napora i procente tako što će veštački praviti neizvesnost.

 

Iz tog razloga su pojedini liberalni novinari počeli priču o nekakvom materijalu koji bi, kad bi bio objavljen, predstavljao kraj kampanje za Trampa. S tim što su neke redakcije odbile da ga objave zbog nekredibilnih navoda...

 

Ali će taj tekst svakako biti objavljen u sledećim danima, kao Oktobarsko iznenađenje... I kad ga budemo videli, znaćemo da je fejk. I dobićemo potvrdu ko gubi izbore, a ko ih dobija.

 

 

  

 

Ovo je jedno bezvezno nagadjanje "zasto drugi pricaju da je toss-up i da je tijesno?" - jednostavno zato sto to pokazuju brojevi. 

 

Nate Silver je bukvalno rekao: "calling the race a 50-50 toss-up is the “only responsible forecast,” with polls showing the race as razor-tight in all seven key battleground states that are likely to determine the outcome." ali mu "gut feeling"  (a ne brojevi) govore da ce pobijediti Trump.  I slazem se sa njim - svi modeli ne mogu uzeti u obzir koliko su ljudi lakomisleni i spremni da rade u korist svoje stete - tako da i ja mislim da ce Trump biti pobjednik. 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I da - da dodam jos jedan detalj na koji sam naisao trazeci NAte Silver-a (kojem niko nije prijetio zato sto predvidaj pobjedu Trumpa). Fini neki svijet ne voli cuti drugacije prognoze - koje su to sto jesu - prognoze.

 

 

Three experts make shocking final predictions in the election | Daily Mail Online

 

But polling 'Nostradamus' Allan Lichtman, a historian who’s successfully predicted every presidential election since 1984, said he stands by his earlier prediction that Harris will win.

Lichtman uses a 13-point ‘Keys to the White House’ theory which relies on true-or-false questions to determine the outcome of the race.

 

The 77-year-old has made the same announcement every election cycle, but the reaction this year has been unprecedented.

 

He told NewsNation he and his family have received 'scurrilous, vulgar, violent and threatening' backlash to his prediction, noting he has 'never experienced anything like the hate that is being reaped upon me this time.'

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Ne bih se bas kladila u izjavu da amerikanci ne vole "bolje drustvo"

 

Oni su dugo gajili kulturu comunity-a, sa sve centrima, dobrovoljnim radom... druzenjem... 

Danas imas aplikacije da pratis sta se zbiva u tvojoj okolini (ja je imam), ljudi pitaju, savetuju, pomazu... 

 

Jesu individualci kada se dodje do finansijskog dela, ali su udruzeni u ocuvanju njihove sredine.

 

Verujem, onaj moj post je jedna onako dosta gruba generalizacija, pa se kroz to sito provuče i neki škart od kvalifikacije.

 

6 hours ago, Angelia said:

Ta kolicina podcenjivanja je upravo ono sto odbija ljude. Isto kao sto je deplorables odbilo ljude od Hilari.

 

Složio bih se, samo što je stvar sigurno i dosta dublja od toga.

 

U SAD su se stvorile prevelike imovinske razlike, smanjila se vertikalna društvena mobilnost, bilo je ekonomske i drugih kriza i onda su obični građani, da ne kažem narod, izgubili poverenje u svoje vođe i elite. To ne važi samo za ljude koji vode demokrate. 2016 Tramp nije neočekivano pobedio samo Hilari, već je pre toga počistio svoje republikanske takmace za mesto u predsedničkoj trci.

 

Ajde opet ugrubo, on je te godine dobio od građana mandat da bude neka vrsta američkog Pizistrata. Na žalost, on nije tip koji ima kapaciteta i političke veštine da tu ulogu iznese. Da iskoristi svoju popularnost i populističke metode da donese boljitak masama, a da pritom u mnogim stvarima ide uprkos sistemu, za to su potrebne neke ruzveltovske veštine, daleko je Tramp od toga. Jedan Bajden bi možda imao šanse u sličnoj ulozi da je mlađi petnaestak godina.

 

Sada su Trampu kapaciteti još manji nego 2016, on može da bude samo marioneta ljudi sa neprijatnim idejama, uz mogućnost da povuče neke nekontrolisane poteze koji bi verovatno samo napravili još štete.

 

Kamala bi takođe bila marioneta, ali tu verovatno ne bi bilo potresa, nastavila bi se sadašnja politika pa bi se možda za četiri godine dočekao neko inspirativniji da malo pogura zemlju u pozitivnom smeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ters said:

I da - da dodam jos jedan detalj na koji sam naisao trazeci NAte Silver-a (kojem niko nije prijetio zato sto predvidaj pobjedu Trumpa). Fini neki svijet ne voli cuti drugacije prognoze - koje su to sto jesu - prognoze.

 

 

Three experts make shocking final predictions in the election | Daily Mail Online

 

But polling 'Nostradamus' Allan Lichtman, a historian who’s successfully predicted every presidential election since 1984, said he stands by his earlier prediction that Harris will win.

Lichtman uses a 13-point ‘Keys to the White House’ theory which relies on true-or-false questions to determine the outcome of the race.

 

The 77-year-old has made the same announcement every election cycle, but the reaction this year has been unprecedented.

 

He told NewsNation he and his family have received 'scurrilous, vulgar, violent and threatening' backlash to his prediction, noting he has 'never experienced anything like the hate that is being reaped upon me this time.'

 

Bukvalno sam malo pre naletela na ovo:

 

 

 

Posle se neko pita odakle podeljenost. Pa eto odakle. Nisu svi spremni da slusaju niti slede tu i takvu retoriku koja konstantno deli stanovnike na podobne i nepodobne. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Verujem, onaj moj post je jedna onako dosta gruba generalizacija, pa se kroz to sito provuče i neki škart od kvalifikacije.

Pa bila je malo gruba, I nepotrebna generalizacija

 

50 minutes ago, Smrtokapa said:

 

 

Složio bih se, samo što je stvar sigurno i dosta dublja od toga.

 

U SAD su se stvorile prevelike imovinske razlike, smanjila se vertikalna društvena mobilnost, bilo je ekonomske i drugih kriza i onda su obični građani, da ne kažem narod, izgubili poverenje u svoje vođe i elite. To ne važi samo za ljude koji vode demokrate. 2016 Tramp nije neočekivano pobedio samo Hilari, već je pre toga počistio svoje republikanske takmace za mesto u predsedničkoj trci.

Nisam sigurna da imovinske razlike I drustvena mobilnost mnogo uticu na to. Ekonomske krize jesu, po mom misljenju. Ali najveci problem vidim u tome da je "elita" potpuno izgubila perspektivu u odnosu na "obicnog coveka", bilo da je taj obicni covek skolovani advokat ili obicni radnik. Veruj mi na rec, vidjam te obicne ljude svaki dan, nisu krezubi, neobrazovani hillbilly koji pale gume. I mislim da je takva retorika debelo uvredljiva. 

 

50 minutes ago, Smrtokapa said:

Ajde opet ugrubo, on je te godine dobio od građana mandat da bude neka vrsta američkog Pizistrata. Na žalost, on nije tip koji ima kapaciteta i političke veštine da tu ulogu iznese. Da iskoristi svoju popularnost i populističke metode da donese boljitak masama, a da pritom u mnogim stvarima ide uprkos sistemu, za to su potrebne neke ruzveltovske veštine, daleko je Tramp od toga. Jedan Bajden bi možda imao šanse u sličnoj ulozi da je mlađi petnaestak godina.

Tramp definitivno nije bio Ruzvelt, ali je govorio ono sto mnogi misle, definitivno nije imao politicke vestine, posto bi onda znao da "drain the swamp" moze samo da mu nacrta target na ledjima. Ali pricao je ono sto mnogi misle.

I uspeo je, samo zato sto zna biznis, da uradi neke ekonomski dobre stvari. Biden ni 30 godina mladji ne bi razumeo probleme, jer je ceo zivot bio drzavni aparatchik. Ziveo je na drzavnoj sisi ceo svoj zivot.

50 minutes ago, Smrtokapa said:

Sada su Trampu kapaciteti još manji nego 2016, on može da bude samo marioneta ljudi sa neprijatnim idejama, uz mogućnost da povuče neke nekontrolisane poteze koji bi verovatno samo napravili još štete.

 

Kamala bi takođe bila marioneta, ali tu verovatno ne bi bilo potresa, nastavila bi se sadašnja politika pa bi se možda za četiri godine dočekao neko inspirativniji da malo pogura zemlju u pozitivnom smeru.

Hmm, moguce da Tramp sad ima drugi problem, ali bukvalno svaka ekonomska odluka mu je bila spot on, lupeta mnogo, ali odluke su bile dobre, moguce da sad odluci da se sveti, I napravi stetu. On je generalno nepredvidljiv. 

 

A za Kamalu, ona je definitivno marioneta, a politika zadnjih 4 godine ne radi. Ljudi su nezadovoljni. Zivot im nije dobar. 

 

Mislim da dosta ljudi ne zeli da ceka jos 4 godine experimenta, ljudi hoce promenu, a Kamala bukvalno ne menja nista, hence walks in Tramp. Da su dali sansu nekom od drugih kandidata umesto njega mozda bi bila bolja situacija. Ali nisu.

 

Ja samo nalazim uvredljivim da normalne ljude koji su ti ili ja (bez obzira ko smo ti I ja) nazivamo krezubim debilima, jer im se ne svidja gde su 4 godine kasnije. I da ne ignorisemo stvarno realne brige koje imaju, da zivot prolazi a oni samo treba da sacekaju neku zelenu travu. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Ja samo nalazim uvredljivim da normalne ljude koji su ti ili ja (bez obzira ko smo ti I ja) nazivamo krezubim debilima, jer im se ne svidja gde su 4 godine kasnije. I da ne ignorisemo stvarno realne brige koje imaju, da zivot prolazi a oni samo treba da sacekaju neku zelenu travu. 

Definitivno nije uvredljivo ako je potrkrijepljeno statistikom. Ponasaju se kao djeca - nece u skolu i nece kod zubara, OK hajde da kazemo da je to njihov izbor. Trose svoj novac kako zele - najveci broj komada oruzja po glavi stanovnika. Nista uvredljivo. Fakti.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ters said:

Definitivno nije uvredljivo ako je potrkrijepljeno statistikom. Ponasaju se kao djeca - nece u skolu i nece kod zubara, OK hajde da kazemo da je to njihov izbor. Trose svoj novac kako zele - najveci broj komada oruzja po glavi stanovnika. Nista uvredljivo. Fakti.

Statistika je sta zelis da bude. Realnost je realnost. 99% ljudi koje susrecem, a tvrde da ce glasati za Trampa, su uglavnom middle class, normalni ljudi. Te vase debile koji su krezubi, pale gume, I igraju oko upaljenog krsta bukvalno nigde ne vidim. Kroz vise drzava, I nije mi jasno kako ta vasa realnost odudara od onog sto vidim, I cesto u swing states, I cesto su to ljudi koji imaju uspesne karijere, ili MBA ili PhD.

Ja se jos secam kako mi je melankolic rekao da ce mi nacisti doci na vrata, nikad se nije desilo.

 

Edit: dupla rec

 

Edit: niko vise ni ne prica o neonacistima, to je bila mala grupa budala

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Poenta, melankolic mi predvideo mracnu sudbinu, koristio statistiku I vesti iz MSM, par godina nista. Cak sam se I preselila, I nista, u kontaktu sam ja ljudima tamo, nikad im se nisu nacisti pojavili na vratima, bili su opljackani, random pumpa obicno od random pljackasa. Ne zelite da vam pokazem ko je, nije pc. Ali nisu neonacisti

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...