Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Mama_mia said:

 

To ne ide uzivo zar ne? Mislim da je u tom slucaju glupo ocekivati nesto od ovog intervjua, inace Kamala ga ne bi ni prihvatila....zasto bismo mi ocekivali da ce doci do nekog zabavnog razotkrivanja ....Voditelj joj je unapred dostavio pitanja, neko drugi napisao odgovore, curka to naucila ...Zar bi demsi odobrili ovaj intervju da nije u okviru Kamalinih dometa i mogucnosti,,,,

 

Ali moguca su odstupanja i iznenadjenja...mozda :wink2:

 

 

ps. Mislim da nema potrebe da uvek sakrijes napisano? razumela sam samo ako je predugacak post?

 

 

Spoiler

Navika je, draga Mama, čudo jedno.

 

Sad po automatici stavljam sve u spojler... Ali to je u neku ruku i dobro, jer ljubitelji moje pisane reči, a tu ne mislim na vas nego na neke druge, moraju da prikažu dodatne simpatije prema mojim forumskim dostignućima tako što će, za razliku od nekih drugih običnhh postova, čitajući moje skromne redove morati i da preskoče prepreku zvanu spojler.

 

Ne znam da li postoji mogućnost da nekako monetizujem sadržaj, kad već te ljubitelje mojih postova ne sprećava ni činjenica da ih krijem po forumu u spojlerima?

 

A stvarno nisam imao nameru nikome da ulazim u glavu na taj način, da ih čak ni spojler ne zaustavlja u čitanju mojih postova... Sami su me primili u svoje glave, sa spojlerom ili bez njega. Što mi zbilja stvara dvojake emocije: imponuje mi i čini me počastvovanim, a opet mi stvara i obavezu da te ljubitelje mojih spojlovanih postova ne razočaram i ostavim ih bez svakodnevne doze štiva na koje su navikli.

 

Ali dosta o mojoj malenkosti, jer su ovde valjda sada važniji Kamala i Tramp... S tim u vezi, videste li, draga Mama, da je Tramp na Polymarketu stigao do 20pp fore? Sad je, doduše, 18pp, ali je danas išlo i na 20, što je razlika koju Tramp nije imao ni protiv Bajdena kad je reć o klađenju.

 

Edited by Nek grmi jako
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

Eno republikanac za house stavio slike i snimio reklamni video sa familjom.. on, zena i troje dece... a zena i deca ustvari nisu njegova, nego od prijatelja... 

 

Snalazi se covjek, nece valjda sa mackom u krilu na izbore. 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Macku pojeli Haicani, pa morao da pozajmi familiju

 

Ma neka jedu macke, samo neka ne hvataju nikoga za medjunozje kao vrli predsjednicki kandidat jedne od partija. Ili je bas hvatanje za medjunozje ono sto neki prizeljkuju? 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Na ovom mestu pomenuto je u nekoliko navrata da, kada je reč o anketama i polsterima, preciznost njihovih predikcija najbolje svedoči o njihovoj relevantnosti.

 

A kada dođemo do relevantnosti, Galup se decenijama unazad izdvaja kao vrh statističkog brega, što se najbolje vidi u njihvoim predikcijama za američke predsedničke izbore.

 

Galup je, naime, kada je reč o tim izborima u poslednjih barem pet ciklusa imao grešku od - plus/minus 1. Što je skoro pa bezgrešno kada je reč o statističkim greškama, te uvek daje jasan uvid u ono što se zapravo dešava na terenu.

 

I taj Galup je već objavio prvu predikciju u kojoj Tramp ima 3pp prednosti na nacionalnom nivu, na osnovu partijske identifikacije (Party ID), što je termin koji se odnosi na političku partiju sa kojom je pojedinac povezan, a partijsku identifikaciju obično određuje politička partija koju pojedinac najčešće podržava glasanjem ili drugim sredstvima.

 

E, danas je Galup objavio i drugu predikciju, koja bi mogla da bude i konačna uprkos činjenici da nas od izbora deli nešto oko tri nedelje. 


 

 

Iz brojeva se jasno vidi da, kada se u Party ID uključe i nezavisni glasači, Tramp danas ima - čak plus 7pp prednosti.


I to je ubedljivo statistički najvažnija vest koju je GOP do sada video, verovatno važnija i od njihovoh internih analiza, budući da Galup jednostavno - ne greši.


A u slučaju da Galup ne pogreši ni u ovom ciklusu, kao što decenijama unazad nije grešio, to znači, kako sam pomenuo i u prošlom postu vezanom za Galup, da izbore možemo da pratimo bez prevelikog uzbuđenja.

 

https://news.gallup.com/poll/15370/party-affiliation.aspx

 

Međutim, neke drugesituacije su kulturološki poprilično uzbudljive u svom razrešenju, poput iznenadnih promena statističkih obrazaca nekih američkih javnih službi.

 

Sećamo se, naime, kako je promenjena statistika kada je reč o radnim mestima stvorenim tokom Bajden-Haris administracije, pa je odjednom nestalo više od 800.000 radnih mesta kojima je Bela kuća ponosno mahala (https://www.bls.gov/web/empsit/cesprelbmk.htm). Naravno, kasnije su levi  liberali tvrdii da je to samo obična greška, a ne namera da se poslovni ambijent u SAD učini boljim nego što zaperavo jeste, ali koju god gimnastiku primenili, tih 800.000 radnih mesta - nema.

 

Jednostavno, ne postoje.

 

Na isti način došlo je i do promene statistike koju je danas objavio FBI.

 

 

Naravno, mediji koji inkliniraju režimu neće baš dati puno pažnje ovoj neverovatnoj promeni podataka, koja pokazuje da je samo tokom prve godine Bajden-Haris administracije došlo do brutalnog skoka stpe kriminala u SAD.

 

Da je kriminala bilo manje nego u Trampovoj eri makar za jedan jedini izolovani slučaj ubistva ili silovanja, propagnadisti koji inkliniraju Beloj kući udarili bi to na sva zvona...

 

Ali sada - muk. Kao u Londonu, kad je ono Dule Savić zabio golčinu Arsenalu. Pssst... Tišinčina. 

 

Ipak, zahvaljući ovakvim mestima na kojima slobodno možemo da delimo informacije i vesti, često smo u mogućnosti da saznamo pravu istinu, koju ne možemo videti u propagandističkim strukturama koje sebe nazivaju novinarstvom. 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sasvim je ocekivano da broj zlocina raste kada predsjednik jedne od partija sam cini nekoliko desetina zlocina plus podstice par stotina ljudi na cinjenje zlocina. Trump single-handedly napravio ove statistike...

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

Sasvim je ocekivano da broj zlocina raste kada predsjednik jedne od partija sam cini nekoliko desetina zlocina plus podstice par stotina ljudi na cinjenje zlocina. Trump single-handedly napravio ove statistike...

 

Pre par dana su morali da evakuisu clanove FEMA koja pomaze posle uragana u N. Karolini zato sto su dobili pretnje smrcu. Uhapsili su jednog do zuba naoruzanog, a ovi se posle vratili na posao. I to sve zato sto je stabilni lupetao kako je FEMA pokrala pare, a naravno da ne zna kako funkcionise nista, pa ni oni. Bukvalno targetira ljude i trigeruje namerno njegove pristalice. Napravio je od njih armiju. Hapse ih i oni i dalje, ne zaustavljaju se. Koliko su ludi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da si se barem potrudio otvoriti Gallupov link iz tweeta umjesto sto si u maniru gosn Vucica kod Jovane Jeremic umisljas nekakve “obozavaoce” koji ne mogu podnijeti tvoje “fakte”, vidio bi da sami rezultati istrazivanja imaju ogromna razlike ocito u ovisnosti uzorka ispitanika. No dobro, navikli smo vec da redovno uzimas za cinjenice samo one rezultate koji odgovaraju tvom narativu, a sve sto se ne poklapa kao i da ne postoji poput danasnjih rezultata Maristove ankete koji se vodi kao A+ pollster gdje Kamala recimo ima +5 na nacionalnom nivou. 
 

O tweetu hard core MAGAtard i ekstemistickog profila Libs of TikTok od kojeg je umobolniji samo End Wokness iza kog stoji Alt Right ikona Jack Posobiec bolje i ne pricati. Prosto se uklapa u MAGA propagandu koju ovdje mjesecima siris. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2024 at 6:25 PM, Mama_mia said:

Moguce je da ste u pravu i da neki ljudi prave izbor prema boji koze ili poreklu, ali to nije slucaj kod vecine vec samo kod nekih....pa je zbog toga irelevantno uzimati u obzir takve stvari ako nesto sasvim drugo ima veci uticaj na biraca. Nesto kao kompetencija ili zdrav razum, ili iskrenost u nastupu tj. neizvestacenost. 

 

Kandidat za predsednika moze da bude `omiljene boje` ali nece biti dobar izbor ako ga se ljudi stide zbog loseg predstavljanja sebe i svoje politike. Jos gore ako svoju politiku uopste nemas ili je krijes. Zbog toga ako se politika koju angazujes sakrijes u vreme pred izbore kao sto to radi Kamala, tada te ljudi bez obzira na puder koji koristis gledaju sa podozrenjem. Vide samo onu vec toliko puta pomenutu curku koja talasa i menja akcente i gledista kako bi se dodvorila svima. A to nije moguce. 

Biti nesto sto nisi uvek prvo upada u oci. Kamala pokusava da bude veca nego sto jeste, pomazu joj svi zivi mediji, voditelji, zivi i mrtvi predsednici, potpredsednici i njihove supruge, mali ljudi, veliki ljudi, njihovi ljubimci, izbeglice, ilegalci, bogati, siromasni....ali to je jedno veliko nista. Zena s puderom ili bez njega uopste nije vredna truda jer nema kvalitete. Osim zbog misije koja je u toku....Pa Kamala je uspela da i od Obame napravi klovna koji zavrce rukave i sa rukom u dzepu preuzima neko mangupsko ponasanje da se dodvori `braci` - bilo me je stid da ga gledam....Demsi su stvarno mislili da ce izvlacenje istrosenih ljudi iz naftalina da pomogne ovoj nesretnoj kandidatkinji, ali ljudi nisu toliko slepi....

 

ok. osim zbog misije koja podrazumeva da zazmuris zapusis nos i podrzis Kamalu...

 

 

 

 

 

 

 

Ovo što se predbacuje Kamali...mislim kakvu to tačnu politiku ima tranp?

Meni je jasna, spasiti tranpovu guzicu zatvora, ali on se izjasnio da je za zabranu abortusa i proterivanje ligalaca.

I to je to?

Kako će se postaviti prema Rusiji, Evropi, članicama NATO-a (sem što želi članarinu, ko SPC).

Hoće li ući u novu krizu sa Kinom, zemljama bliskog istoka, da li mu se i koliko smeju generali američke vojske?

Koliko je on mentalno zdrav da upravlja državom a u slobodno vreme žica satove?

Čovek bukvalno kupuje glasove, zaboga :smiley26:

Ako je Kamala glupa, šta je Vans tek, pa on ne zna da li je pro life ili je pro tranp pa je pro i preglup?

Angelia kaže da je sve pošteno plaćala sve svoje, a naginje onome ko to nije.

 

Stvarno, tranp je "čovek koji se razume u politiku"?

Oke...:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

KamalU Haris večeras poštujem još više nego što sam je poštovao juče, bez obzira na to što ju je Bret Bejer dezintegrisao u intervjuu za Fox News, jer je imala kuraži da se pojavi i priča pred auditorijumom koji joj mahom nije naklonjen, a to je svakako jedna od najvećih tekovina demokratije.


Prethodno sam, što u šali što najozbiljnije, upućivao razne komplimente Kamali, ali ipak najviše poštovanja zaslužuje fenomen čiji je postala inicijator kada je rekla da - ima pištolj.


Podsećanja radi, priznanje Kamale Haris, prvo tokom intervjua sa Oprom Vinfri, a zatim u intervjuu za 60 minuta, da poseduje pištolj izazvalo je liberalne glave. Čak je jedan začuđeni naslov imao Vox, koji je među vodećim liberalnim medijima, a koji je glasio, citiram: Čekaj, Kamala Haris poseduje pištolj? 


Začuđen odgovor na vest da demokratski lider poseduje pištolj pokazuje zapravo koliko je duboka fraktura realnosti koju imaju levi i liberali u zemlji i koliko su se levi i liberali u svom bablu odmakli od onoga što je američka stvarnost.


Predsednici iz redova demokrata Lindon Džonson, Džimi Karter i Bil Klinton bili su, recimo, lovci koji su otvoreno govorili o posedovanju oružja. Pre nego što je izabran za predsednika, Hari Truman je ponosno pozirao za fotografiju, držeći dva pištolja koje je kupio i koji su nekada pripadali Džesiju Džejmsu, što možete da pronađete bez po muke na internetu... 


I iako je FDR bio prvi predsednik koji je pokušao da usvoji nacionalno zakonodavstvo kojim se ograničava vlasništvo nad oružjem, za Elenor Ruzvelt se govorilo da često pakuje pištolj u svoju tašnicu.


Takođe, niko nije mrzeo ono što je nazvao ekstremnom politikom NRA više od Kartera, koji je svojevremeno tvrdio da poseduje pištolj, četiri sačmarice i dve puške. 


A i druga strana često nije odgovarala karikaturama političkih pozicija, kojih danas ima i previše za dobar ukus. 


Nikson je, recimo, uhvaćen na snimku kako govori, citiram: Ne znam zašto bi bilo koja osoba imala pravo da ima revolver u svojoj kući. Regan, čvrsti branilac NRA za koga se tvrdilo da ponekad nosi pištolj u svojoj aktovci, bio je moćan zagovornik čuvenog Brejdijevog takona, koji zahteva opsežne provere za potencijalne kupce oružja. Takođe je podržao zabranu posedovanja jurišnog oružja... 


Oružje, zapravo, zauzima istaknuto mesto u američkoj psihi. Ono mu u stvari dođe kao nekakva proteza slobode, a zatim slede automobili i kreditne kartice. Ali oružje je takođe najeksplicitnija disfunkcija američkog života. 


Jer, kako se slobode šire, tako se povećavaju i strahovi i nesigurnosti; kako sloboda postaje velika u jednoj dimenziji, ljudi imaju tendenciju da se osećaju malim u drugoj. 


To svakodnevno uočavamo i u našim životima, kao kad neko priča u bioskopu tokom projekcije ili dođe na plažu sa velikim psom, koji skače po glavama kupača... 


Najverovatnije je Obama, uz svu svoju političku oštroumnost, često previše komotan u nekim liberalnim osećanjima, bio taj koji je od demokrata napravio partiju fantazije protiv oružja. Što je stvorilo priliku republikancima da Drugi amandman pretvore u pitanje ustavnog Armagedona. 

 

Zato Obamina primedba, izrečena 2008. godine, da su ljudi u crvenim državama ogorčeni i da se drže oružja ili religije, visi nad Demokratskom strankom do danas. Hilari Klinton, njegova tadašnja politička rivalka, nasrnula je na to kao na primer neoprostivog elitizma, da bi pokazala identičan elitizam kada je četiri godine kasnije isti segment Amerikanaca nazvala - korpom žalosnih. 


Do 2016. godine, kada je Obama bezbrižno izjavio za CNN da nikada nije posedovao pištolj, čime se upadljivo distancirao od liberalnih predsednika koji poseduju oružje i koji su se borili za zakone o kontroli oružja, nova generacija mladih liberalnih glasača je samozadovoljno i detinjasto asimilovala tu ideju da je vlasništvo nad oružjem u stvari nekakava moralna anatema.


U tom smislu, to što Haris poseduje oružje predstavlja dobro za Demokratsku stranku koja je sve više i više odsečena od načina na koji većina Amerikanaca – pristojnih, zdravorazumskih Amerikanaca, a ne mali kontingent fanatika tvrdokorne desnice – živi svoj život. 


Užasnuti policijskim ubistvima nedužnih crnaca, žele da ih policija zaštiti od nasilja; da li su to počinili crnci ili belci, nije ih briga. Oni su zbunjeni inicijativom da se mala deca upoznaju sa mogućnošću radikalne promene pola, a iako su uznemireni posledicama klimatskih promena, ne mogu da shvate zašto su naterani da kupuju električne automobile koje sebi ne mogu da priušte.


Zato Kamalino priznanje da poseduje pištolj jeste nešto mnogo veće od konvencionalnog tumačenja "politike radosti", kojom ona i njeni rukovodioci žele da to uporede sa Trampovom osvetničkom mračnom vizijom Amerike. Jer, ona takođe pokušava, na suptilnijem nivou, da privuče ljude koji bi mogli biti privučeni Trampu kao alternativi represivnom liberalizmu. 

 

To je Kamala odlično prepoznala, shvatajući da vouk politička revolucija u proteklih osam ili više godina, koja sada tone kao svakodnevni društveni i kulturni stil, teško da je manje mračna, na svoj relativno potcenjen način, od Trampove vizije Amerike. 


Jer u Trampovoj viziji, obične Amerikance na ulicama jure imigranti i kriminalci, dok u viziji voukera, obični Amerikanci jure neobične Amerikance... I to grupu po grupu. 


A ima li boljeg načina da se izvrši zabrana protiv dve suprotstavljene tame od dobre, staromodne američke figure novog šerifa u gradu, koji ovaj put ne nosi revolvere Džesija Džejmsa, već Glok? 


I tako... Evo nam Kamale i njenog Gloka... Kao njen zagrljaj američke normale i pištolja kao maslinove grančice. 


U američkoj kulturi, užasna stvarnost pištolja pretvara se neretko u sredstvo za srećan kraj. Kao takvo, moglo bi da dozvoli neverovatnoj figuri Kamale Haris da pokuša dva nacionalna spasa: da očisti izolovani, sebični infantilizam vouk politike i da predstavi konkretan dokaz afiniteta i poštovanja prema ljudima koji su, otuđeni i kenselovani,  na udaru zbog njihovog otuđenja. 


I zbog toga poštujem Kamalu Haris. Jer je njen legat kada je reč o polemici oko Drugogo amandmana veći i od izbora za predsednika. 


 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Helena said:

 

 

Stvarno, tranp je "čovek koji se razume u politiku"?

Oke...:s_d:

 

Ja mislim sutra da mu kazu da ne treba nista da plati i nece ici u zatvor bi izasao iz kampanje trceci. Smorio je ne samo one na mitinzima, nego i sam sebe. Pre dva dana je bukvalno rekao na town hall, ko ce se zamarati sad tu pitanjima, ajde da slusamo muziku sa njegove liste (ne zna ni melodiju ni rec ijedne pustane numere osim ymca 😄 ) i pustao 40 minuta neku tako rendom muziku, od opere do kantri i stajao na bini kao zombi, dok su oni u publici padali u nesvest od vrucine. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ja mislim sutra da mu kazu da ne treba nista da plati i nece ici u zatvor bi izasao iz kampanje trceci. Smorio je ne samo one na mitinzima, nego i sam sebe. Pre dva dana je bukvalno rekao na town hall, ko ce se zamarati sad tu pitanjima, ajde da slusamo muziku sa njegove liste (ne zna ni melodiju ni rec ijedne pustane numere osim ymca 😄 ) i pustao 40 minuta neku tako rendom muziku, od opere do kantri i stajao na bini kao zombi, dok su oni u publici padali u nesvest od vrucine. 

Mene Kamala smorila, jel imas neki neki klip da objasnjava njen program. A da program nije " ja nisam Trump"

Link to comment
Share on other sites

Jebote, da li je realno da lik kaže kako neko hoće da zabrani krave i prozore na zgradama?! 

 

Pod broj jedan, na koje pitanje i u kom kontekstu može neko uopšte to da kaže? 

 

Pod broj dva, koliko mentalno bolestan ili glup moraš da budeš da to prevališ preko usta? 

 

Pod broj tri, ko veruje u to što on kaže? U stvari, kakva osoba ne uspe samo da se grohotom nasmeje na to? 

 

Pod broj četiri, ko moze uopšte u svojoj glavi da pojmi ideju da mu zemlju vodi neko ko tako nešto izjavi? Da li je pola Amerike poludelo? 

 

Jedino ako nije AI fake, onda ignorišite. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je povezano.

 

Znate svi iz one narodne pripovetke da su pre Svetog Save (koji je napravio prozore) ljudi unosili svetlost u kuću pomoću volova.

 

Ako se demokratama ne stane na put, sledi mračan period za SAD. Bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

Najveci problem je izbor izmedju bilo kog od ova 2 kandidata: ako je to najbolje i najkvalitenije sto US demokratija moze da ponudi svetu - e, do qrca i nije steta za taj svet da nestane.

Da li je iko od njih dvoje iole spreman za politiku koja se ocekuje od njih? Nije, niti ce ikada biti i zahvaljujuci njima ce diktature i diktatori biti mnogo logicniji izbor nego "njihova" demokratija.

To traje vec duze, nazalost.

:default_coffee:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Smrtokapa said:

Ovo je povezano.

 

Znate svi iz one narodne pripovetke da su pre Svetog Save (koji je napravio prozore) ljudi unosili svetlost u kuću pomoću volova.

 

Ako se demokratama ne stane na put, sledi mračan period za SAD. Bukvalno.

Ta "zabrana"krava nije neka novost, barem se deset godina unazad prica o ogranicenjima za krave, s jedne strane zbog CO2, a s druge

zbog zastite zivotinja jer se po Evropi krave zaista uzasno muce po stalama.

 

Democrat's Green New Deal Wants to Eliminate "Farting Cows"

 

By Wyatt Bechtel February 8, 2019

 

https://www.bovinevetonline.com/news/industry-news/ag-policy/democrats-green-new-deal-wants-eliminate-farting-cows

Link to comment
Share on other sites

Okej, naravno - jasno je da je ovo za krave aluzija na tu ideju da se smanje emisije ugljendioksida iz životinjskih izvora.

 

Što se prozora tiče, to mi već nije jasno. Da nije eksplicitno rekao "in buildings", mislio bih da je u pitanju nešto protiv Majkrosofta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Jebote, da li je realno da lik kaže kako neko hoće da zabrani krave i prozore na zgradama?! 

 

Pod broj jedan, na koje pitanje i u kom kontekstu može neko uopšte to da kaže? 

 

Pod broj dva, koliko mentalno bolestan ili glup moraš da budeš da to prevališ preko usta? 

 

Pod broj tri, ko veruje u to što on kaže? U stvari, kakva osoba ne uspe samo da se grohotom nasmeje na to? 

 

Pod broj četiri, ko moze uopšte u svojoj glavi da pojmi ideju da mu zemlju vodi neko ko tako nešto izjavi? Da li je pola Amerike poludelo? 

 

Jedino ako nije AI fake, onda ignorišite. 

Da je samo to. Imas, pored hrpe nerazumljivog blebetanja i lazi,

jos masu razgovetnih, ali totalno blesavih stvari, koje je stabilna budala do sada rekla. Na pr.

 

Spoiler

 

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Mene Kamala smorila, jel imas neki neki klip da objasnjava njen program. A da program nije " ja nisam Trump"

 

Andjo, ja ne razumem kako ti ne razumes. Kamala, slon, vrata, cekic, Bajden... nabroj bilo sta i bilo koga, sto god mozes da smislis je apsolutno bolje nego Tramp i Vance. Dogod su oni tu, niko pored nije podlozan kritici. 

 

Ja znam da izgleda tebe odusevljava ideja (napisala si jednom, da se sklone woke) da dodje Tramp i sve to sredi dlanom o dlan, ali te pitam da li mislis da to moze da se desi mirnim putem? Ono, eliminises i ucutis deo poplucacije, a pritom pricas o slobodi govora...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Andjo, ja ne razumem kako ti ne razumes. Kamala, slon, vrata, cekic, Bajden... nabroj bilo sta i bilo koga, sto god mozes da smislis je apsolutno bolje nego Tramp i Vance. Dogod su oni tu, niko pored nije podlozan kritici. 

 

Ja znam da izgleda tebe odusevljava ideja (napisala si jednom, da se sklone woke) da dodje Tramp i sve to sredi dlanom o dlan, ali te pitam da li mislis da to moze da se desi mirnim putem? Ono, eliminises i ucutis deo poplucacije, a pritom pricas o slobodi govora...

Iskreno receno nemam pojma o cemu pricas. Kako mislis ja sam pricala da se eliminise I ucuti deo populacije? Da li ti uopste kontas sta mi podmeces? 

Moguce da sam rekla da bi volela da prestanu da gnjave sa woke bs koji nema smisla, ali da elimisem I ucutim deo populacije? I da dodje Tramp I sve to sredi dlanom o dlan?

 

Jbte postalo je nemoguce da kazes bilo sta a da se ne insinuira da si neki fashista, moras samo da se slozis sa misljenjem stranke.

 

Jel imas klip da Kamala objasnjava njen program I kako planira da ga izvede? Ne ono fluff, ambition, dreams I sta god, holistic... program. Za Trampa znamo, opet ce da uradi executive order na granici, spustanje poreza, sve sto je vec radio, I ono drill baby drill. Na stranu nemoguce stvari, iako je Biden nastavio da gradi zid.

Sta ce ona da uradi a da je dobro I moguce?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Da je samo to. Imas, pored hrpe nerazumljivog blebetanja i lazi,

jos masu razgovetnih, ali totalno blesavih stvari, koje je stabilna budala do sada rekla. Na pr.

 

  Hide contents

 

 

 

Ovaj momak sto sam ostavila video je rekao jednu interesantnu stvar. Onomad Tramp nije imao problem da trans ljudi koriste (trans zena) njegove wc-e, nije imao problem sa tim. 

 

Sta se desilo u medjuvremenu?

 

Pa desilo se svasta. Socijopata i narcis koji konstantno zeli paznju i pohvalu je resio u nekom od trenutaka kada mu posao ne ide bas najbolje da je odlican momenat da svoju popularnost iskoristi tako sto ce se kandidovati za predsednika. Bice jos popularniji i jos bogatiji i ceo dan pred kamerama. Sto je njegov jedini cilj (pokazuje to svakodnevno opsednutoscu njegove skupine, on je u kampanji godinu dana pre nego sto je objavio novu kandidaturu). Kao sto nama treba vazduh da zivimo, njemu treba potvrda da je divan, pozeljan, pametan, lep, bogat... 

 

Bio je demokrata. Presao u republikance. Apsolutno nema nikakvu politiku. Njega ne interesuje ni trans, ni abortusi (garant je ustvari i bio odusevljan njima posto voli da pipka i gura tamo gde mu nije mesto, pa ako se zalomi uvek ima solucije), ni imigranti (koje je jako voleo da uposli na gradjevinama i posle posto zna koliko ustvari nisu zasticeni i ne plati)... on je ustvari ne totalno liberalan, nego ga boli uvo za bilo sta dogod je njemu dobro i dogod on moze da iskoristi. 

 

Onda je dosao Banon sa idejom kako da kroz tako nekog proda i progura njegovu desnicarsku ideju. 

Ne mnogo inteligentnom Trampu je usadio reci u usta (ali ne moze da govori za njega, zato izlecu besmislene gluposti) i trigeruje konzervativni deo koji ne moze da podnese ideju da vreme prolazi i da se stvari menjaju. I uspeli su. 

 

Kada je postao predsednik, ja iskreno verujem da bi stvari bile mnogo bolje, ali posto on ne zna da forumulise i posto je dobio neverovatnu vlast (on licno misli da je predsednik Amerike najvaznija osoba na svetu i nema ogranicenja sta moze a sta ne da uradi) oni sto su radili oko njega su mu kao Banon, sipali u glavu njihove ideje. I opet, posto ne zna dobro da interpretira sve je to izgledalo losije nego sto jeste. Kada su mu prebacili da je malo preterao, on ih je otpustao a oni su videli da je on totalna budala koja ne moze ni da upamti par recenica koje treba da kaze i zakljucili da je opasan i ne pripada tu. 

 

Medjutim, on je napokon dobio svoju publiku, mahom one koji isto tako nista ne znaju o nicemu ili one koji vide da ce se okoristiti o guzvi koju on pravi. 

 

Republikanci su imali uvek populisticki stav da smanje takse. To se pokazalo uvek kao lose resenje jer se napravi rupa u ekonomiji ali ljudi misle kako su super prosli. To je kao da uzmete kredit od banke za jednu namenu, a pocnete odjednom da trosite te pare na druge stvari i zivot postane mnogo lepsi jer moze mnogo vise da se troskari. Samo jednom taj kredit dodje na naplatu i onda pizdite na banku sto ga trazi nazad. E tako Tramp, zna o ekonomiji tacno jedno veliko 0, jer tako je i vodio svoje poslove. 

 

Ali on je san mnogima, uspeo vise nego sto je zaista uspeo, tu i tamo uspeo da obmani sistem (i to je san bukvalno svakog drugog ponosnog Amerikanca) i napravio besnu naoruzanu rulju koji misle da im zivot moze funkcionisati samo ako neko takav dodje da ih vodi. 

 

Tuzna americka prica. Izvinjavam se na duzini, video mi je dao inspiraciju da napisem nesto sto sam odavno sklopila kako ja sve ovo vidim. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

Iskreno receno nemam pojma o cemu pricas. Kako mislis ja sam pricala da se eliminise I ucuti deo populacije? Da li ti uopste kontas sta mi podmeces? 

Moguce da sam rekla da bi volela da prestanu da gnjave sa woke bs koji nema smisla, ali da elimisem I ucutim deo populacije? I da dodje Tramp I sve to sredi dlanom o dlan?

 

Jbte postalo je nemoguce da kazes bilo sta a da se ne insinuira da si neki fashista, moras samo da se slozis sa misljenjem stranke.

 

Jel imas klip da Kamala objasnjava njen program I kako planira da ga izvede? Ne ono fluff, ambition, dreams I sta god, holistic... program. Za Trampa znamo, opet ce da uradi executive order na granici, spustanje poreza, sve sto je vec radio, I ono drill baby drill. Na stranu nemoguce stvari, iako je Biden nastavio da gradi zid.

Sta ce ona da uradi a da je dobro I moguce?

 

I dalje nisi shvatila. 

I plus, Kamala bar ima neki program, dok Tramp ima koncept programa u najavi. 

Pricas najozbiljnije o programima, dok mislis na ekonomiju, a njegov jedini program je kopati vise nafte, kad ga pitaju ponovo za ekonomiju, on im pusti muziku... 

 

Imaj bar neki standard. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

I dalje nisi shvatila. 

I plus, Kamala bar ima neki program, dok Tramp ima koncept programa u najavi. 

Pricas najozbiljnije o programima, dok mislis na ekonomiju, a njegov jedini program je kopati vise nafte, kad ga pitaju ponovo za ekonomiju, on im pusti muziku... 

 

Imaj bar neki standard. 

Koji orifinalni program ima Kamala i zasto to mije administracija u kojoj je ista vazan clan uradila zadnjih 4 godine pa se ona predstavlja kao novi Mesija koji ce to uraditi?

Samo jos  da demonstrira hodanje po vodi i tu je...

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...