Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Just now, PorodicneVrijednosti said:

A gledaj tek ovog lafo free speech degenerika. 

Bio je na korak da odustane od kupovine Twittera  - ko ga je naterao na to je vec drugi par opanaka.

Njegova mreza - njegova pravila.

On je vlasnik.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno, njegova mreza i njegova pravila kao sto je i nase pravo da ga opravdano nazovemo smecem i degenerikom koji je tu mrezu pretvorio u platformu za razne ekstremiste i MAGA botovanje pa je jos hladno podijelio intervju kretena Tuckera Carlsona sa nekakvim historicarom koji je mrtav ozbiljan izjavio da Hitler nije bio toliko los i da je ustvari Churchill najveci negativac WW2 i jos razne gluposti oko Holokausta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dragan said:

Insinuiras da ih ima i na ovom forumu ?

Pravoverni, ma kojeg uverenja bili, su uvek podsvesno sluzili strani protiv koje misle da se bore.

Sa druge strane, oni koji su mislili svojom glavom i na osnovu raspolozivih informacija su najcesce terani na lomacu (Djordano Bruno), u ilegalu ili da prisilno menjaju svoja uverenja kao Kopernik.

Na kraju je istorija pokazala ko je u pravu.

Zato danas svi postiju Mocarta, a za Salijerija ne bi ni znali da nije bilo filma.

Link to comment
Share on other sites

Just now, PorodicneVrijednosti said:

Tacno, njegova mreza i njegova pravila kao sto je i nase pravo da ga opravdano nazovemo smecem i degenerikom koji je tu mrezu pretvorio u platformu za razne ekstremiste i MAGA botovanje pa je jos hladno podijelio intervju kretena Tuckera Carlsona sa nekakvim historicarom koji je mrtav ozbiljan izjavio da Hitler nije bio toliko los i da je ustvari Churchill najveci negativac WW2 i jos razne gluposti oko Holokausta. 

To je sudbina svih mreza i Foruma gde se gusi sloboda diskusije i namece jedino pravo misljenje kao odobreno.

Mogao je Twitter da otkupi i neko od Demokrata - zasto nije i da li je to opravdanje za ovo sada?

Sutra moze neko da otkupi i ovaj Forum:  jednostavno dojadi Metalnom da ga zapitkuju za Tapatalk, proda ga i novi vlasnik uvede novi kurs diskusije kao pozeljni... i sta  onda?

Da li ce to ista promeniti u misljenjima i stavovima vecine clanova Foruma koji svoje misljenje zasnivaju na raspolozivim informacijama, a ne na trenutnoj modi?

Nece!

Oni ce pisati isto ma ko bio vlasnik i kakva trenutna politika foruma bila.

Ovi drugi ce, jednostavno, preleteti na drugu stranu i postati najveci zagovornici  i proroci onoga protiv cega su se, do juce, borili.

To je, ipak, pitanje vrednosti, casti i morala unutar svakog od nas i ono sto nas definise u ovom javnom prostoru.

Ni manje, ni vise.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa sta mi ostaje da napravim od spekulacije?

 

To i jeste glavna razlika izmedju Trampa i demokrata. Niko tu nije Hawking, ali imas stranu koja zaposli strucnjake, drugu koja zaposli poslusanike. 

Za prvi deo, pa mogla bi da se držiš teme a ne da ubacuješ komunizam, koji nema veze sa onim o čemu pričam. 

 

Za drugi deo, ne bih bio tako siguran. Predlog potiče od Bidena koliko znam. 

48 minutes ago, Dragan said:

Kako bilo cinjenica je da su u mnogim zemljama pravila tako postavljena da pogoduju tome da bogatasi postanu jos bogatiji, a siromasni jos siromasniji i tu treba nesto uciniti. To je cak i u interesu bogatih, jer nemiri u drustvu mogu i njima nastetiti.

Slažem se. Ali treba biti oprezan da se ne ubiju investicije i razvoj, što bi po meni ovaj Bidenov plan uradio. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kronostime said:

Pravoverni, ma kojeg uverenja bili, su uvek podsvesno sluzili strani protiv koje misle da se bore.

Sa druge strane, oni koji su mislili svojom glavom i na osnovu raspolozivih informacija su najcesce terani na lomacu (Djordano Bruno), u ilegalu ili da prisilno menjaju svoja uverenja kao Kopernik.

Na kraju je istorija pokazala ko je u pravu.

Zato danas svi postiju Mocarta, a za Salijerija ne bi ni znali da nije bilo filma.

Hoces da kazes da oni koji misle svojom glavom (MAGA+russofili) su na zalost ovde terani na lomacu, ali da ce istorija pokazati da su bili u pravu.

I da ce kasnije generacije slaviti stabilnu budalu i zlog gnoma (kao sto sada u russiji slave Staljina).

Koje je zapravo to ubedjenje koje spaja MAGAse i russe te se dobrovoljno bore za pravu stvar ?

 

Trump sides with Russia against FBI at Helsinki summit

 

GettyImages-1000209212-e1531765127745.jp

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dragan said:

Hoces da kazes da oni koji misle svojom glavom (MAGA+russofili) su na zalost ovde terani na lomacu, ali da ce istorija pokazati da su bili u pravu.

Koliko ti iz Svajcarske bolje znas i imas pravo da pricas @attolini o tome kako on zivi tamo u Rusiji?

Tvoje misljenje je samo tvoje, bazirano na tebi dostupnim informacijama, ali misljenje forumasa koji zive na trenutno nepopularnim lokacijama nam daje uvid i sa te druge strane tarabe.

Ako bi poceli o ulozi Svajcarske o finansiranju svih strana u sranjima zadnjih 300 godina - rasprava bi se svela na Pecunia non olet.

Pa smrdi, majkumu, pogotovo od WWII na ovamo, i ta linija pravednistva je licimerna po mnogo pitanja, a prvenstveno po pitanju porekla kapitala...

Tu dosta njih zacuti ili se brani ideoloskim floskulama, ali ne priznaju da je to oteto od ubijenih i da se na njihovoj smrti dosta njih okoristilo i izgradilo svoj imidz svetaca.

E, pa nisu.....

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Bio je na korak da odustane od kupovine Twittera  - ko ga je naterao na to je vec drugi par opanaka.

Njegova mreza - njegova pravila.

On je vlasnik.

:default_coffee:


“Naterali” su ga shareholderi tuzbom sudu u Delaveru, pa je na kraju “pristao” da plati 44 milijarde pred pocetak tog sudjenja. 
 

Onda je morao da skuplja novac od raznih ruskih i bliskoistocnih satrapa gde dolazimo do danasnjeg stanja tvitera. Leglo neonacista, rasista i ostalih degenerika. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, deez nuts. said:


“Naterali” su ga shareholderi tuzbom sudu u Delaveru, pa je na kraju “pristao” da plati 44 milijarde pred pocetak tog sudjenja. 
 

Onda je morao da skuplja novac od raznih ruskih i bliskoistocnih satrapa gde dolazimo do danasnjeg stanja tvitera. Leglo neonacista, rasista i ostalih degenerika. 

Sta je sprecavalo ostale da to sprece?

Lako je tudjim racunom gloginje mlatiti - na Twitteru je Tumpov nalog bio blokiran i to u trenutku kad je bio POTUS?

Sta se promenilo u medjuvremenu - drugi vlasnik, druga pravila, druga prica...

To sto prica ne odgovara mnogima vise govori o njima nego o Elonu Musku - on je samo dozvolio da se cuju glasovi svih.

I samo to je uspeh - pratioci ce imati mnogo vise informacija na raspolaganju i to je mrezi donelo mnogo vecu zaradu na finansijskim trzistima nego sistem pre toga koji je pokusao da cenzurise jednu stranu.

Internet je cudna stvar, svacije delovanje je zabelezeno negde od njegovog prvog logovanja na isti - nemoj da pricamo o nekim odlukama, principimima, stavovima i ostalom od starog B92  Foruma, preko pratecih na ovamo.

Dobar broj ovih mladjih clanova bi bio prilicno razocaran u idole i sta su pisali u proslosti i sada.

E, moj Sprivel,  mozes promeniti nick i nacin pisanja - proslost ce uvek naci nacin da te sutne u gusicu i to ne mozes da promenis.

Ono sto dugujes  Sosi i Akiru mozes samo ti da ispravis na jedini ispravan nacin.

Pusti Elona i Twitter....

:default_coffee:

 

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Koliko ti iz Svajcarske bolje znas i imas pravo da pricas @attolini o tome kako on zivi tamo u Rusiji?

Otkud ti ideja da ja bolje znam kako on zivi tamo (daj citat) ?

Druga je stvar da, bez obzira sto neko tamo zivi, ja imam pravo i mogu da kritikujem zverstva koja russka mafijaska tvorevina, podrzana vecinom stanovnika, radi po Ukrajini (a i po russiji).

 

3 hours ago, Kronostime said:

Tvoje misljenje je samo tvoje, bazirano na tebi dostupnim informacijama, ali misljenje forumasa koji zive na trenutno nepopularnim lokacijama nam daje uvid i sa te druge strane tarabe.

Sasvim logicno. Kao sto je i tvoje misljenje samo tvoje, a njihovo samo njihovo.

To sto neko negde zivi ponekad moze biti prepreka da sagleda siru perspektivu.

Uostalom ako neko zivi u Moskvi, ne znaci da "zivi" (poznaje stanje) i u celoj russiji.

 

3 hours ago, Kronostime said:

Ako bi poceli o ulozi Svajcarske o finansiranju svih strana u sranjima zadnjih 300 godina - rasprava bi se svela na Pecunia non olet.

Pa smrdi, majkumu, pogotovo od WWII na ovamo, i ta linija pravednistva je licimerna po mnogo pitanja, a prvenstveno po pitanju porekla kapitala...

Tu dosta njih zacuti ili se brani ideoloskim floskulama, ali ne priznaju da je to oteto od ubijenih i da se na njihovoj smrti dosta njih okoristilo i izgradilo svoj imidz svetaca.

E, pa nisu.....

 

Ko ti brani da pocnes da pricas o Svajcarskoj ? Ja svakako ne - samo bi bilo zgodno da otvoris novu temu da ne bude off ovde.

Zasto mislis da bih nekriticki, a posebno ideoloski, branio greske koje je Svajcarska cinila, ili cini ?

I zar nije to samo whataboutizam ?

 

Zasto navijas za russe i MAGAse ?

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

To je sudbina svih mreza i Foruma gde se gusi sloboda diskusije i namece jedino pravo misljenje kao odobreno.

Mogao je Twitter da otkupi i neko od Demokrata - zasto nije i da li je to opravdanje za ovo sada?

Sutra moze neko da otkupi i ovaj Forum:  jednostavno dojadi Metalnom da ga zapitkuju za Tapatalk, proda ga i novi vlasnik uvede novi kurs diskusije kao pozeljni... i sta  onda?

Da li ce to ista promeniti u misljenjima i stavovima vecine clanova Foruma koji svoje misljenje zasnivaju na raspolozivim informacijama, a ne na trenutnoj modi?

Nece!

Oni ce pisati isto ma ko bio vlasnik i kakva trenutna politika foruma bila.

Ovi drugi ce, jednostavno, preleteti na drugu stranu i postati najveci zagovornici  i proroci onoga protiv cega su se, do juce, borili.

To je, ipak, pitanje vrednosti, casti i morala unutar svakog od nas i ono sto nas definise u ovom javnom prostoru.

Ni manje, ni vise.

 

Ta mreža je javni medij na kome se promoviše neki degenrik koji tvrdi da Hitler i nije bio baš tako loš i kriv za ww2. 

 

nije baš isto kao kad bi neko napisao da je film taj i taj smeće. Koga boli tuki za to. Ali za ww2 i sve vezano za naciste je prosto stvar civilizacijskog otklona koji se rešava zakonskim putem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2024 at 10:41 AM, Selina said:

 

Walz nije ovo zlonamerno uradio nego se coveka jednostavno ne ticu neki mrtvi Jevreji. Verovatnoi se cudio da ga

tako nesto pitaju.

Ovde sam ti odgovorila ali moguce da je u brisanju nekih postova izbrisano i to.

 

A radilo se o tome da Walz nije ocekivao pitanje pa zbog toga nije imao spreman odgovor....On nema samostalno misljenje i zbog toga je sebi dopustio da ispadne totalni idiot, a da vec kroz par sati - tada vec opomenut da ga mediji i internet gnjece zbog ignorisanja da kaze bar jednu rec u vezi sa ubijenim taocima stize ovo: 

 

Later Sunday, Walz issued a statement condemning Hamas as a “brutal terrorist organization.”  I jos ponesto je dodao, nevazno i prekasno.

 

Zato kazem da se nije radilo o tome da se njega ne ticu jew , vec je direktiva stigla kasno.

 

22 hours ago, Stiletto said:

 

Da živim u Americi, poslao bih i Donalda i Kamalu dođavola. Kamala je glupa, Donald je ludak. Doduše, budale uglavnom čine štetu samo sebi, ludaci to umeju i drugima. Ali da mi i jedno od njih dvoje bude POTUS, jeza me hvata. Najverovatnije bih zaseo u neki Central Perk, pozvao Gantera da mi zakuva jaku kafu, izgradio svoj bubble, seo sa društvom na komodu i trudio se da me sve to što je moguće manje dotiče.

 

Pa da, svako ima neku svoju individualnu ideju sta bi radio, ali izbor za predsednika svetske sile je upravo to da do juce normalnog coveka izvede iz takta, da se pogubi i pocne da priklanja stranama dok mu pena curi od zapenjenosti glupilima i ludilima kandidata. U tome je profit a ujedno i zabava. Hocu reci, neko profitira neko se zabavlja. I naravno svako ko zeli to moze da iskulira, ali to ide tesko. Masinerija, crna rupa,  te prosto usisa  :wink2:

 

Ali ustvari sam htela da pitam zasto mislis da je Kamala glupa. Nadam se da to nije zbog toga sto su ovde neki godinama unazad takvu stvar vec konstatovali....Jer ipak reci za jednu kandidatkinju da je glupa a bez dokaza u vidu videa, slike ili citata ne zvuci fer.

 

Da ne gnjavim bas mnogo, ok ja sam sijaset puta rekla svasta za nju a najvise da je glupa kroz razne druge konstrukcije, medjutim nikada bez dokaza. Sada kada vidim da ti to kazes imala sam potrebu da je branim. Moze li da bude glup neko ko je stigao da bude kandidat za P. Jer ako je neka glupaca stigla tu, znaci nije to njena zasluga vec se nasla na pravom mestu u pravo vreme...ili nije glupaca.

 

Znaci iskreno ne mislim da je Kamala glupa kao bilo koja obicna glupaca, vec da ume da maskira svoja neznanja i neupucenost - cerekanjem. Ali takva maska moze da padne svaki cas. Ako i posle toga opstane glupi su oni koji to ne vide a ne ona.

 

Sto se tice Trumpa da je lud.... Da slazem se. Ali ne bih ga sada tu nesto puno hvalila jer niko na forumu ne podrzava ludaka. Pa se zacude da iko moze. Ne samo da se cude vec ima i gorih stanja od toga. Ali takvi su ovi izbori. Svako stanje je regularno i sasvim normalno. 

 

Ljudi bi izmedju ludaka i curke uvek birali curku sto je i razumljivo. Da li je u pitanju poistovecivanje sa gluposcu ili strah od ludosti, to vec namam statistiku.

 

No, da su culi za pohvalu ludosti, pa svi bi glasali za Trumpa cisto da ne ispadnu neznalice, jer 

Što je čovjek dalje od ludosti to manje ima od života  :heart:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

Ovde sam ti odgovorila ali moguce da je u brisanju nekih postova izbrisano i to.

 

A radilo se o tome da Walz nije ocekivao pitanje pa zbog toga nije imao spreman odgovor....On nema samostalno misljenje i zbog toga je sebi dopustio da ispadne totalni idiot, a da vec kroz par sati - tada vec opomenut da ga mediji i internet gnjece zbog ignorisanja da kaze bar jednu rec u vezi sa ubijenim taocima stize ovo: 

 

Later Sunday, Walz issued a statement condemning Hamas as a “brutal terrorist organization.”  I jos ponesto je dodao, nevazno i prekasno.

 

Zato kazem da se nije radilo o tome da se njega ne ticu jew , vec je direktiva stigla kasno.

 

 

Pa da, svako ima neku svoju individualnu ideju sta bi radio, ali izbor za predsednika svetske sile je upravo to da do juce normalnog coveka izvede iz takta, da se pogubi i pocne da priklanja stranama dok mu pena curi od zapenjenosti glupilima i ludilima kandidata. U tome je profit a ujedno i zabava. Hocu reci, neko profitira neko se zabavlja. I naravno svako ko zeli to moze da iskulira, ali to ide tesko. Masinerija, crna rupa,  te prosto usisa  :wink2:

 

Ali ustvari sam htela da pitam zasto mislis da je Kamala glupa. Nadam se da to nije zbog toga sto su ovde neki godinama unazad takvu stvar vec konstatovali....Jer ipak reci za jednu kandidatkinju da je glupa a bez dokaza u vidu videa, slike ili citata ne zvuci fer.

 

Da ne gnjavim bas mnogo, ok ja sam sijaset puta rekla svasta za nju a najvise da je glupa kroz razne druge konstrukcije, medjutim nikada bez dokaza. Sada kada vidim da ti to kazes imala sam potrebu da je branim. Moze li da bude glup neko ko je stigao da bude kandidat za P. Jer ako je neka glupaca stigla tu, znaci nije to njena zasluga vec se nasla na pravom mestu u pravo vreme...ili nije glupaca.

 

Znaci iskreno ne mislim da je Kamala glupa kao bilo koja obicna glupaca, vec da ume da maskira svoja neznanja i neupucenost - cerekanjem. Ali takva maska moze da padne svaki cas. Ako i posle toga opstane glupi su oni koji to ne vide a ne ona.

 

Sto se tice Trumpa da je lud.... Da slazem se. Ali ne bih ga sada tu nesto puno hvalila jer niko na forumu ne podrzava ludaka. Pa se zacude da iko moze. Ne samo da se cude vec ima i gorih stanja od toga. Ali takvi su ovi izbori. Svako stanje je regularno i sasvim normalno. 

 

Ljudi bi izmedju ludaka i curke uvek birali curku sto je i razumljivo. Da li je u pitanju poistovecivanje sa gluposcu ili strah od ludosti, to vec namam statistiku.

 

No, da su culi za pohvalu ludosti, pa svi bi glasali za Trumpa cisto da ne ispadnu neznalice, jer 

Što je čovjek dalje od ludosti to manje ima od života  :heart:

 

 

 

I Putin podrzava Kamalu bas zbog neodoljivog (o)smeha.

 

VLADIVOSTOK, Russia, Sept 5 (Reuters) - Russia wants Kamala Harris to win the U.S. presidential election, President Vladimir Putin said on Thursday in a teasing comment that cited her "infectious" laugh as a reason to prefer her over Donald Trump.

Putin made the ironic remark a day after the U.S. Justice Department charged two Russian media executives over an alleged illegal scheme to influence the November election with pro-Russian propaganda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

Koliko ti iz Svajcarske bolje znas i imas pravo da pricas @attolini o tome kako on zivi tamo u Rusiji?

Tvoje misljenje je samo tvoje, bazirano na tebi dostupnim informacijama, ali misljenje forumasa koji zive na trenutno nepopularnim lokacijama nam daje uvid i sa te druge strane tarabe.

Ako bi poceli o ulozi Svajcarske o finansiranju svih strana u sranjima zadnjih 300 godina - rasprava bi se svela na Pecunia non olet.

Pa smrdi, majkumu, pogotovo od WWII na ovamo, i ta linija pravednistva je licimerna po mnogo pitanja, a prvenstveno po pitanju porekla kapitala...

Tu dosta njih zacuti ili se brani ideoloskim floskulama, ali ne priznaju da je to oteto od ubijenih i da se na njihovoj smrti dosta njih okoristilo i izgradilo svoj imidz svetaca.

E, pa nisu.....

 

 

Naravno da onaj ko zivi u Rusiji bolje zna o svakodnevnom zivotu, ali svako na forumu ima potpuno pravoiznijeti svoje misljenje i svoje vidjenje tog zivota. Na pocetku agresije smo imali nekog forumasa iz Rusije koji je bio ovdje veoma kratko, pisao je o tome kako je sve super za njega, ne razmislja da bjezi iz Rusije, i da umjesto da kesira svoju imovinu i pobjegne, on ulaze u svoju nekretninu - renovira wc, i materijal sa zapada (iz Italije) mu normalno stize, nema sankcija.... Ja mogu reci svoje misljenje da je slika koju sam ja vidio drugacija - da njegov zivot nije nista drugaciji od zivota pola Rusije koja "renovira wc"  jer z-likovacka horda odvlaci WC solje iz Ukrajine (takodje sa zapada) i instalira ih umjesto rupa iza kuca u svojim selima u koje su obavljali nuzdu do tada...

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Vlasnik Twittera, jedan od najbogatijih i najuticajnijih ljudi na svijetu je na svom profilu na svojoj platformi promovisao intervju u kojem se Hitlera predstavlja ne tako losim i relativizira se Holokaust. To nije i nikad nece biti sloboda govora. 

Kao sto sam branio pravo prethodnog vlasnika twitter-a da odlucuje za sta ce koristiti svoju platformu, tako mislim da i Musk ima pravo svoju platformu koristiti na nacin na koji on to zeli. Privatne platforme nemaju obavezu da prenose sadrzaje koje ne zele (o tome smo pricali u proslom izbornom ciklusu kada su oni koji su naklonjeniji MAGA strani dizali dreku do neba i trazili promjenu zakona kojima bi se Twitter natjerao da siri mudrosti kojima nas je obasipao Trump)

 

Na organima reda je da reaguju po zakonima ukoliko su prekrseni ( a jesu u brojnim zemljama ) kada se Musk nadje u njihovoj jurisdikciji. Koliko god ne volim hordu nacistickih i rasistickih  bijednika ("deplorables") koja se izvukla iz rupa i ispod kamenja pod kojima je zivjela od 1945. do 2016., mislim da je dobro da je Musk zaigrao otvorenih karata i otklonio svaku sumnju tome ko je i sta je... Navodno je uvijek bio demokrata (how yes no), ali su ga demokrate izdale pomjeranjem u lijevo - sada, sa ovim sirenjem nacisticke propagande u cemu licno ucestvuje,  je sasvim jasno da to nije slucaj

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ters said:

Kao sto sam branio pravo prethodnog vlasnika twitter-a da odlucuje za sta ce koristiti svoju platformu, tako mislim da i Musk ima pravo svoju platformu koristiti na nacin na koji on to zeli. Privatne platforme nemaju obavezu da prenose sadrzaje koje ne zele (o tome smo pricali u proslom izbornom ciklusu kada su oni koji su naklonjeniji MAGA strani dizali dreku do neba i trazili promjenu zakona kojima bi se Twitter natjerao da siri mudrosti kojima nas je obasipao Trump)

 

Na organima reda je da reaguju po zakonima ukoliko su prekrseni ( a jesu u brojnim zemljama ) kada se Musk nadje u njihovoj jurisdikciji. Koliko god ne volim hordu nacistickih i rasistickih  bijednika ("deplorables") koja se izvukla iz rupa i ispod kamenja pod kojima je zivjela od 1945. do 2016., mislim da je dobro da je Musk zaigrao otvorenih karata i otklonio svaku sumnju tome ko je i sta je... Navodno je uvijek bio demokrata (how yes no), ali su ga demokrate izdale pomjeranjem u lijevo - sada, sa ovim sirenjem nacisticke propagande u cemu licno ucestvuje,  je sasvim jasno da to nije slucaj

Izgleda da si zaborqvio da je Twitter prethodno bila javna firma. Znaci o kom prethodnom vlasniku pricas, jer sam I ja svojevremeno imala akcije, pa me niko nije pitao da li se slazem sa cenzurom.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Angelia said:

Izgleda da si zaborqvio da je Twitter prethodno bila javna firma. Znaci o kom prethodnom vlasniku pricas, jer sam I ja svojevremeno imala akcije, pa me niko nije pitao da li se slazem sa cenzurom.

 

I dalje privatna firma - u privatnom vlasnistvu tebe i drugih akcionara, samo je publicly traded. Tvoje dionice su ti davale potpuno pravo da glasas za direktore koji zaposljavaju one koji vode firmu. Niko ti nije branio da skupis 51% dionica ili se organizujes sa drugim dionicarima sa kojima zajedno imas 51% dionica i smijenite board ukoliko ne naprave izmjene koje bi dozvolile Trump-u da baljezga koliko hoce.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Goldman Sachs sees biggest boost to US economy from Harris win

 

https://www.reuters.com/world/us/goldman-sachs-sees-biggest-boost-us-economy-harris-win-2024-09-04/

 

Spoiler

LONDON, Sept 4 (Reuters) - U.S. economic growth would likely get the biggest boost in the coming two years from the Democrats, headed by Kamala Harris, winning the White House and Congress in this November's elections, according to Goldman Sachs.

Under a Republican sweep, or even with a divided government led by Donald Trump, economic output would take a hit next year, mostly from increased tariffs on imports and tighter immigration policies, Goldman said in a note late on Tuesday.

 

Job growth under a Democrat government would also likely be stronger than under the Republicans, Goldman said.

 

WHY IT’S IMPORTANT

The race between Harris and Trump is tight, with the Democrat eking out a narrow advantage in national polls and in some battleground states.

 

KEY QUOTES

"We estimate that if Trump wins in a sweep or with divided government, the hit to growth from tariffs and tighter immigration policy would outweigh the positive fiscal impulse, resulting in a peak hit to GDP growth of -0.5pp in 2025H2 that abates in 2026."

 

BY THE NUMBERS

Under Harris, job growth would be 10,000 a month higher than if Trump wins with a divided government, and 30,000 higher than with a Republican sweep, Goldman estimates.

A Trump win would likely led to increased tariffs on auto imports from China, Mexico and the European Union that would raise core inflation, Goldman says.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...