Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Angelia said:

 

"Sta ces uraditi prvog dana ako pobedis"

"Poboljsati zivot srednjoj klasi"

Mmmm "I mir u svetu", to nije odgovor za buduceg predsednika. 

Šta ćete uraditi prvog dana:

Make America great again :s_d:

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Helena said:

Šta ćete uraditi prvog dana:

Make America great again :s_d:

 

U stvari - make America great again again 

 

3 hours ago, Angelia said:

Ako mozes primer njegove politike gde bi zatvarao zene zbog abortusa? Ja videla da je podrzao 16 nedelja.

A ovo drugo olabljivanje politike, nemam pojma sta znaci. 

Poenta politicara je da ima svoju platformu, fiskalnu, trgovinsku, socijalnu, spoljnopoliticku....kad kazem sta misili I planira, o tome pricam. Ne koja mu je omiljena boja ili da li pije kafu bez secera. 

Pogledala neke odlomke iz Kamala/waltz intervjua, I bukvalno nema nijedno politicko misljenje.

"Sta ces uraditi prvog dana ako pobedis"

"Poboljsati zivot srednjoj klasi"

Mmmm "I mir u svetu", to nije odgovor za buduceg predsednika. Dok je Tramp u ko zna koliko intervjua opisivao svoju platformu.

Samo Trump je rekao da ce za 24 sata uspostaviti mir u Ukrajini 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Sledeci put trazi sama, ne pricam nista napamet iako ti to mislis (1:11)

 

 

Podrzava on svasta, stagod misli da ce mu doneti glas, zato mi i nije jasno kako se mozes drzati za ono sto on kaze u onoj mulju koji izbacuje iz usta? 

 

Inace, mene uopste ne interesuju u ovom izboru koje su im platforme, interesuje me da ove njegove gluposti nikada ne osvanu vise u zakonu. 

Cekaj, ovo iz 2015te? Znaci Kamala za 2 meseca moze da promeni poziciju, a on ne moze za 10 godina?

Daj nesto evo pre kampanje, recimo 2021. Ajde da poredimo pozicije iz tog perioda, da ne bude da je za kampanju. 😀

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

Cekaj, ovo iz 2015te? Znaci Kamala za 2 meseca moze da promeni poziciju, a on ne moze za 10 godina?

Daj nesto evo pre kampanje, recimo 2021. Ajde da poredimo pozicije iz tog perioda, da ne bude da je za kampanju. 😀

 

Kakvu f poziciju? 

 

Pitala si gde je rekao, dala sam ti da je rekao... Vidimo i sta je ispalo iz toga, ustvari neko vidi, neko ne, a neko vidi i bas ga briga jer se njega licno ne dotice... 

 

Spoiler

 

 

Mislim, stvarno me ne interesuje sta mislis, da li je juce, danas, sutra... Ja poziciju 😂 necu promeniti. 40 i kusur godina znam da je tip totalna ljudska olupina. Svaki put kad zine to i dokaze. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Kakvu f poziciju? 

 

Pitala si gde je rekao, dala sam ti da je rekao... Vidimo i sta je ispalo iz toga, ustvari neko vidi, neko ne, a neko vidi i bas ga briga jer se njega licno ne dotice... 

 

  Hide contents

 

 

Mislim, stvarno me ne interesuje sta mislis, da li je juce, danas, sutra... Ja poziciju 😂 necu promeniti. 40 i kusur godina znam da je tip totalna ljudska olupina. Svaki put kad zine to i dokaze. 

 

 

Pa ti se razlikujes od kamale 🙂

znaci rekao pre 10 godina, I kamala pre 4 godine pricala drugu pricu. Ali to je ok, a ako Tramp kaze da je promenio misljenje nakon 10 godina, puj pike ne vazi.

 

40 godina si pratila Trampa? Svaka ti cast, ja sam se pre 40 godina igrala u blatu u selu u Srbiji, nisam imala pojma ko je Tramp. Verovatno u to vreme nisam mogla ni na mapi da ti pokazem gde je US, ali ti si znala da je Tramp olupina. Cek da se preracunam, on je imao oko 35+ godina.

 

na kom programu RTS-a si naucila o Trampu? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

P: "Kako kombinujete odluke, kako upravljate ovalnim ofisom?"

O: "Mislim da sam naucio, razgovarajuci sa kamiondzijama, naucio sam o kamionima razgovarajuci sa njima. Za pet minuta znao sam onoliko koliko cu morati da znam da bih doneo odluke koje ce unistiti zemlju za transport, za premestanje tereta i mnogo drugih stvari. Naucio sam imajuci interakciju. Neki politicari nemaju interakciju, neki politicari nisu pametni, nemaju interakciju"

 

🤯

 

Spoiler

 

Rece onaj koji je cutao satima dok su ulazili u kapitol da obese Majka. 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

P: "Kako kombinujete odluke, kako upravljate ovalnim ofisom?"

O: "Mislim da sam naucio, razgovarajuci sa kamiondzijama, naucio sam o kamionima razgovarajuci sa njima. Za pet minuta znao sam onoliko koliko cu morati da znam da bih doneo odluke koje ce unistiti zemlju za transport, za premestanje tereta i mnogo drugih stvari. Naucio sam imajuci interakciju. Neki politicari nemaju interakciju, neki politicari nisu pametni, nemaju interakciju"

 

🤯

 

  Hide contents

 

Rece onaj koji je cutao satima dok su ulazili u kapitol da obese Majka. 

 

cekaj, jos nisi objasnila da si 40 godina znala da je Tramp olupina. Mislim divim ti se ali ako mozes da objasnis odakle ta opsesija Trampom potice

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

cekaj, jos nisi objasnila da si 40 godina znala da je Tramp olupina. Mislim divim ti se ali ako mozes da objasnis odakle ta opsesija Trampom potice

 

Tebi da objasnjavam? Pa ako nisi videla za ovih 9 godina, ja tu sigurno ne mogu nista. Jbg dosadno ti je i sad bi da se nastavljas. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

P: "Kako kombinujete odluke, kako upravljate ovalnim ofisom?"

O: "Mislim da sam naucio, razgovarajuci sa kamiondzijama, naucio sam o kamionima razgovarajuci sa njima. Za pet minuta znao sam onoliko koliko cu morati da znam da bih doneo odluke koje ce unistiti zemlju za transport, za premestanje tereta i mnogo drugih stvari. Naucio sam imajuci interakciju. Neki politicari nemaju interakciju, neki politicari nisu pametni, nemaju interakciju"

 

🤯

 

  Reveal hidden contents

 

Rece onaj koji je cutao satima dok su ulazili u kapitol da obese Majka. 

 

Svojavremeno je jedan od doajena blagopocivajuceg foruma objasnjavao kako mu je pasenog objasnio poreze u SAD i samim tim oseca da je ekspert u razumevanju istih.:roflmao:

Ovo je negde na tom nivou. 

@Angelia

Molim te procita ono sto su pisali  Bolton i McMaster. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Svojavremeno je jedan od doajena blagopocivajuceg foruma objasnjavao kako mu je pasenog objasnio poreze u SAD i samim tim oseca da je ekspert u razumevanju istih.:roflmao:

Ovo je negde na tom nivou.

 

 

Evo debilova interakcija sa kamionima od koje je postao ekspert nad ekspertima, niko ne zna bolje od njega o prevozu i kamionima

 

 

3 minutes ago, DJORDJE said:

 

Molim te procita ono sto su pisali  Bolton i McMaster. 

 

Ovo je do 2018, a naredjalo ih se od tada... 

 

Spoiler

- Defense Secretary Jim Mattis said Trump had the understanding of “a fifth- or sixth-grader”

- White House chief of staff John Kelly called Trump “an idiot” and said he thought the president was “unhinged”

- Omarosa Manigault Newman, who was the highest-ranking African-American staffer in the West Wing, claimed in a book published earlier this summer that Trump is a “racist, misogynist and bigot.” 

- Earlier this year, Michael Wolff detailed in his book “Fire and Fury” that a number of individuals in the Trump administration insulted the president’s intelligence. Both Treasury Secretary Steven Mnuchin and former chief of staff Reince Priebus called Trump an “idiot” 

- Former White House chief strategist Steve Bannon said in November 2017 that Trump was “like an 11-year-old child”

- Former Secretary of State Rex Tillerson in July 2017 called Trump a “moron”

- At a dinner in July 2017, McMaster mocked Trump, also calling him an “idiot”

 

Evo jedan novijeg datuma:

 

Spoiler

 

 

Ali on ce spasiti Ameriku. Jbg ko Vucic, prvo unisti pa onda ce da spasava. Treba spas od njega. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Tebi da objasnjavam? Pa ako nisi videla za ovih 9 godina, ja tu sigurno ne mogu nista. Jbg dosadno ti je i sad bi da se nastavljas. 

Ne moras da objasnjavas, jasno je da si lupila godine bez razmisljanja. Uopste ne moram da gledam zadnjih 9 godina, I ako ih gledam jasno je da Tramp nije protiv abortusa. I ok je da kazes da si se zaletela, da izgleda kao da eto 40+ godina ti znas da je on los. To sto je 2015te u kampanji podilazio pro-life, je smesan argument. Posto svi znaju da je skoro celog zivota bio demokrata. Dok se nije razisao sa Obamom. 

Za Roe vs Wade imas samo demokrate da krivis, 50 godina su mogli da kodifikuju abortus, ili da se dogovore na neki razumni limit. Nisu, jer im je odgovaralo da za svake izbore izvuku temu. 

Ako sam pravilno procitala, par drzava ce imati referendum ukljucujuci Floridu. Ljudi mogu da glasaju. Nadam se da ce glasati za ono sto ja podrzavam, ali ako ne, pa jbga nece biti prvi put da vecina ima drugacije misljenje od mene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ne moras da objasnjavas, jasno je da si lupila godine bez razmisljanja. Uopste ne moram da gledam zadnjih 9 godina, I ako ih gledam jasno je da Tramp nije protiv abortusa. I ok je da kazes da si se zaletela, da izgleda kao da eto 40+ godina ti znas da je on los. To sto je 2015te u kampanji podilazio pro-life, je smesan argument. Posto svi znaju da je skoro celog zivota bio demokrata. Dok se nije razisao sa Obamom. 

Za Roe vs Wade imas samo demokrate da krivis, 50 godina su mogli da kodifikuju abortus, ili da se dogovore na neki razumni limit. Nisu, jer im je odgovaralo da za svake izbore izvuku temu. 

Ako sam pravilno procitala, par drzava ce imati referendum ukljucujuci Floridu. Ljudi mogu da glasaju. Nadam se da ce glasati za ono sto ja podrzavam, ali ako ne, pa jbga nece biti prvi put da vecina ima drugacije misljenje od mene.

 

Pa nije abortus jedina stvar zbog koje je idiot. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mama_mia said:

 

Sada ga drze na nekoj stolici za plazu, vec dugo sedi tamo i ne mrda...scena.kao u Sta se dogodilo sa Baby Jane...

 

 

Proveravam da li sam tacno uporedila scene sa plaze iz stvarnog zivota Bidena sa filmskom obzirom da je plaza preslikana...ili tu je negde u svakom smislu :wink2:

 

 

 

Inace probudili su Predsednika zbog ubistva talaca. 

 

US President Joe Biden said on Monday he does not think Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu is doing enough to secure a hostage deal with Hamas.

 

Sto zapravo znaci da Joe ima bolji, efikasniji plan koji ce jednom mozda osvanuti. Vidite ova opaska da nije dovoljno uradjeno moze da bude dvosmislena....Mozda se misli da nije unisteno dovoljno hamasa? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa nije abortus jedina stvar zbog koje je idiot. 

Ali smo ovde konkretno raspravljale tvoj komentar na racun abortusa. Nemoj sad da pomeramo goal posts. Sami republikanci znaju gde Tramp stoji po tom pitanju.  Mozda je on idiot, u mnogo cemu, isto kao sto je Kamala idiot u mnogo cemu. Bilo je I drugih. 

I to je nesto sto mnogi koji pate od TDSa ne razumeju, ne vole ni republikanci vecinski Trampa, mozda core 20-30% Maga zaludjenih. Ni oni koji su nezavisni ali naginju desno, ili ce glasati za njega cak I ako naginju levo. Uglavnom su samo spremni da ga podnose ili trpe. 

Poenta je da ne podnose ono sto Dems prodaju. I nece dodatne 4 godine ove administracije, I tih rezultata. 

 

Mozda tebi nije jasno sta je Kamalin plan, ali za nas koji razumemo ekonomske posledice, neke od njenih ideja ili sta god je izaslo iz njene kampanje zvuce malo zastasujuce:

https://www.forbes.com/sites/robertwood/2024/08/29/kamala-harris-plan-to-tax-unrealized-capital-gain-is-scary-heres-why/

 

Mozes da pogledas I linkove u textu za siri kontext.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bice da se ne razumeju ekonomske obaveze, a posledice nisu upste strasne koliko navijaci zele to da predstave.

 

Ne mora da se uvede porez na nerealizovanu dobit, slazem se ja da je to malo “mocvarna” teritorija (ponajvise sta se desi ako vrednost padne a ti platio, mada i za to ima resenje), ali zato mora da se ogranici sta moze biti koletaral za pozajmice. Izvini ne moze Musk (ovaj je cak i platio doooooobar poreski racun, pa ajde da kazemo nije najgori), Bezos, Gejts i ekipa da daju deonice firme (o samom nacinu sticanja tek ne bih) kao koleteral i uzimaju kredite i zive tako a ne plate porez. Jbg ili jedno ili drugo. Plati porez onda na taj kredit posto si za kolateral dao donice. Ako ne radis ovu mahinaciju, vec samo cuvas HOV onda ok.  Nekako se na put tome mora stati. Ja jesam za kapitalizam i ali brate ovo je cist bezobrazluk. Shvatam ja da je neplacanje poreza u USA nacionalni sport, ali ovo sto se radi je cista prevara i rupa koja mora na neki nacin da se zatvori. 

 

Imaju oni (milioneri) drugih metoda kako mogu da SMANJE poreski racun i to je ok. Bas me briga da li ova inicijativa dolazi od Kamile ili Trampa, ovo treba da bude jedan od ciljeva, ok mozda porez bas nije najbolje resenje, ali pokretanjem tog pitanja moze da se nadje nacin da se ovako nesto zaustavi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ali smo ovde konkretno raspravljale tvoj komentar na racun abortusa. Nemoj sad da pomeramo goal posts. Sami republikanci znaju gde Tramp stoji po tom pitanju.  Mozda je on idiot, u mnogo cemu, isto kao sto je Kamala idiot u mnogo cemu.

 

Ne znam ko ste to 'vi'

 

Ja sam se samo osvrnula na TVOJ komentar sta je Tramp rekao za abortus u Floridi, pre par dana. 

Zatim ti nisi mogla da prihvatis da je pre xy godina rekao nesto drugo, to se ne racuna... 

Pa da, racuna se samo kada ti prica sta hoces da cujes. To sto on prevrce sve njegove, kako si ono nazvala, pozicije, od ujutro do uvece, to nema veze, pick your cherry... 

 

3 hours ago, Angelia said:

 

I to je nesto sto mnogi koji pate od TDSa ne razumeju, ne vole ni republikanci vecinski Trampa, mozda core 20-30% Maga zaludjenih. Ni oni koji su nezavisni ali naginju desno, ili ce glasati za njega cak I ako naginju levo. Uglavnom su samo spremni da ga podnose ili trpe. 

Poenta je da ne podnose ono sto Dems prodaju. I nece dodatne 4 godine ove administracije, I tih rezultata. 

 

 

Po onom sto mogu da vidim ti si u privh 1% mage. Toliko strana si ispisala ovde da odbranis svaku Trampovu glupost, ulazila u (vrsni strucnjak) u pravne knjige, na kraju objasnjavala da je sve samo jedno politicko proganjanje. Pa nemojte krsiti zakon ako necete da budete odgovorni, veoma jednostavno. Ne znam kako tebe nisu angazovali umesto one Aline. 

 

Uopste nije ni tajno ni magicno to sto pricas. Toliko ne podnose da prete gradjanskim ratom ako vam Tramp ne pobedi. 

 

Mislim da sam ovde zavrsila, nisam uluda toliko da krckam orah koji znam da je prazan. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne znam ko ste to 'vi'

Koji vi? Nemam pojma sta pricas ako se odnosi na raspravljale ocigledno govorim o tebi I meni.

 

35 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Po onom sto mogu da vidim ti si u privh 1% mage. Toliko strana si ispisala ovde da odbranis svaku Trampovu glupost, ulazila u (vrsni strucnjak) u pravne knjige, na kraju objasnjavala da je sve samo jedno politicko proganjanje. Pa nemojte krsiti zakon ako necete da budete odgovorni, veoma jednostavno. Ne znam kako tebe nisu angazovali umesto one Aline. 

 

Uopste nije ni tajno ni magicno to sto pricas. Toliko ne podnose da prete gradjanskim ratom ako vam Tramp ne pobedi. 

 

Mislim da sam ovde zavrsila, nisam uluda toliko da krckam orah koji znam da je prazan. 

 

 

 

Koji vi? Odakle ti ideja da ja krsim zakon ili da pretim gradjabsoim ratom?

Malo si ti zalutala u extremizam 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Јел има неко из Америке овде ко може онако објективније да каже које су отприлике шансе да републиканци добију следеће изборе?

 

Оно што може да се види са пре свега Јутјуба иде видљиво у корист републиканаца, док мејнстрим амерички медији су претежно либерално окренути, осим Фокса који је ваљда републикански. Али чисто сумњам да се преко тога може добити нека права слика. 

 

Једино што сам видео до сада на ову тему је да гласају само жене у Америци цела Америка би била обојена у плаво 😄 Не знам да ли је то нека зајебанција на конто овог тренутног сукоба полова између woke-a и феминизма са либералне стране против конзервативизма са супротне који изгледа као да достиже врхунац како се избори ближе.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Јел има неко из Америке овде ко може онако објективније да каже које су отприлике шансе да републиканци добију следеће изборе?

 

Оно што може да се види са пре свега Јутјуба иде видљиво у корист републиканаца, док мејнстрим амерички медији су претежно либерално окренути, осим Фокса који је ваљда републикански. Али чисто сумњам да се преко тога може добити нека права слика. 

 

Једино што сам видео до сада на ову тему је да гласају само жене у Америци цела Америка би била обојена у плаво 😄 Не знам да ли је то нека зајебанција на конто овог тренутног сукоба полова између woke-a и феминизма са либералне стране против конзервативизма са супротне који изгледа као да достиже врхунац како се избори ближе.  

 

50/50 

 

Vidi se ono sto gledas i izaberes da gledas. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angelia said:

 

 

 

 

Mozda tebi nije jasno sta je Kamalin plan, ali za nas koji razumemo ekonomske posledice, neke od njenih ideja ili sta god je izaslo iz njene kampanje zvuce malo zastasujuce:

https://www.forbes.com/sites/robertwood/2024/08/29/kamala-harris-plan-to-tax-unrealized-capital-gain-is-scary-heres-why/

 

Mozes da pogledas I linkove u textu za siri kontext.

 

Ja vec danima pokusavam da realizujem u svojoj glavi sta znaci ova "nerealizovana dobit", meni dostupni mediji cude se i krste,

a najbolje mi je objasnjeno s nekog tvitera:

 

Kamala is proposing an *INSANE* 25% tax on unrealized capital gains. Imagine buying shares for $100,000, and their value rises to $150,000. Under Kamala's plan, you'd owe taxes on the $50,000 gain, even though you haven't sold the shares or made any actual profit. Now, imagine the stock's value drops back to $100,000 the following year.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da samo sto taj isti tviteras nije objasnio da *sada* (uproscavam i karikiram) ti uzmes tih 100 000 akcija odes u banku uzmes kredit od 100 000 i garantujes tim akcijama. Imas dug (kredit) prema banci i ne platis nikakav porez na tih 100 000 i odes kupis Porsche. Jel' ti ovaj deo deluje ok? (sad umesto 100K stavi 100Mil i umesto Porsche-a stavi private jet ili jahtu)

 

Ponavljam ono sto sam gore napisao, ovo pitanje treba da se pokrene, pokrenuces ga tako sto ces da zapretis ovim, a onda nadjes bolji nacin. Tipa kako spreciti banke da daju uopste takav zajam (osim ako nije predvidjen da dalje investiras to, sto je druga prica). 

 

Inace to da platis dobit a da nisi nista efektivno zaradio nije necuveno, Nemacka to radi npr u nekim slucajevima. Mrzi me sada da kucam moju situaciju gde to licno imam, ali nije to nista necuveno. 

 

 

Edited by Dzoni_m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Selina said:

 

Ja vec danima pokusavam da realizujem u svojoj glavi sta znaci ova "nerealizovana dobit", meni dostupni mediji cude se i krste,

a najbolje mi je objasnjeno s nekog tvitera:

 

Kamala is proposing an *INSANE* 25% tax on unrealized capital gains. Imagine buying shares for $100,000, and their value rises to $150,000. Under Kamala's plan, you'd owe taxes on the $50,000 gain, even though you haven't sold the shares or made any actual profit. Now, imagine the stock's value drops back to $100,000 the following year.

 

 

To ni meni nije bilo jasno.

 

Kako možeš da platiš porez na dobitak ako vrednost akcija opadne? Ispadne da platiš porez na gubitak, a ne na dobitak?! Pa to bi bio jedinstvaeni slučaj, osim ako ne uzmemo u obzir Oktavijanov porez na neženje u Rimu, koji su gubitak u nemanju bračnog statusa morali da plate kao nekakav dobitak.

 

Naravno, Oktavijan je tu jasan jer želi da podstakne instituciju braka kao moralni zamajac društva, ali ovo da platiš porez na dobitak kad imaš gubitak je baš čudno. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Selina said:

 

Ja vec danima pokusavam da realizujem u svojoj glavi sta znaci ova "nerealizovana dobit", meni dostupni mediji cude se i krste,

a najbolje mi je objasnjeno s nekog tvitera:

 

Kamala is proposing an *INSANE* 25% tax on unrealized capital gains. Imagine buying shares for $100,000, and their value rises to $150,000. Under Kamala's plan, you'd owe taxes on the $50,000 gain, even though you haven't sold the shares or made any actual profit. Now, imagine the stock's value drops back to $100,000 the following year.

 

Hm, imas neku dobit od akcija i to se oporezuje sa 25% ako ga zadrzis na racunu?

 

GWfMikTWUAAeiv0?format=jpg&name=small

 

To mu dodje kao neka soft nacionalizacija?

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

To ni meni nije bilo jasno.

 

Kako možeš da platiš porez na dobitak ako vrednost akcija opadne? Ispadne da platiš porez na gubitak, a ne na dobitak?! Pa to bi bio jedinstvaeni slučaj, osim ako ne uzmemo u obzir Oktavijanov porez na neženje u Rimu, koji su gubitak u nemanju bračnog statusa morali da plate kao nekakav dobitak.

 

Naravno, Oktavijan je tu jasan jer želi da podstakne instituciju braka kao moralni zamajac društva, ali ovo da platiš porez na dobitak kad imaš gubitak je baš čudno. 

Platis ovaj apstraktni, imaginarni jer si mogao da prodas i da ostvaris tu dobit. Posle sta je i kako bilo ili ce biti nije zanimljivo za

Kamalu, samo za tebe licno.

4 minutes ago, Kronostime said:

Hm, imas neku dobit od akcija i to se oporezuje sa 25% ako ga zadrzis na racunu?

 

GWfMikTWUAAeiv0?format=jpg&name=small

 

To mu dodje kao neka soft nacionalizacija?

:default_coffee:

Tih 25% placam i ja ( u Nemackoj) na dobit iz akcija, stednje, ali samo ako mi pare stvarno legnu na racun,

za akcije znaci samo za pare koje dobijam iz dividendi nikako na vrednost akcija koja se svakodnevno menja.

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dzoni_m said:

Da samo sto taj isti tviteras nije objasnio da *sada* (uproscavam i karikiram) ti uzmes tih 100 000 akcija odes u banku uzmes kredit od 100 000 i garantujes tim akcijama. Imas dug (kredit) prema banci i ne platis nikakav porez na tih 100 000 i odes kupis Porsche. Jel' ti ovaj deo deluje ok? (sad umesto 100K stavi 100Mil i umesto Porsche-a stavi private jet ili jahtu)

 

Ponavljam ono sto sam gore napisao, ovo pitanje treba da se pokrene, pokrenuces ga tako sto ces da zapretis ovim, a onda nadjes bolji nacin. Tipa kako spreciti banke da daju uopste takav zajam (osim ako nije predvidjen da dalje investiras to, sto je druga prica). 

 

Inace to da platis dobit a da nisi nista efektivno zaradio nije necuveno, Nemacka to radi npr u nekim slucajevima. Mrzi me sada da kucam moju situaciju gde to licno imam, ali nije to nista necuveno. 

 

 

 Mislim da nisi u potpunosti razumeo celu pricu, a u Nemackoj ( zivim tu je, imam pare, placam raznorazne poreze i na dobit pa znam)

ne postoji porez na neku apstraktnu dobit,

I ne radi se o 100.000 akcija nego o 100.000 dolara za koje mozes da kupis i za samo 200 akcija ( ako su skupe).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...