Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Pa da, on kaze uvrede, ali njega vredja sto u kafani za stolom pored neko pusi... 

 

Ok je da iznese misljenje, ali ne mora bas u formatu knjige. Nebitno da li je u pravu ili ne, predugo je. Kad hocu da citam nesto dugacko biram valjda koga cu da citam. 

 

Nekada u jednoj liniji vise pise nego u 200, ali kako god. Mislim, citaj, ako nemas sta pametnije da citas u 2000 linija na jednoj strani... 

Nisam pratila detaljno, ali mi se cini da je bio vredjan. Ako ti se ne cita kniga, preskoci. Ja cesto nemam vremena da citam dugo objasnjenje i analizu ljudi, ali se ne bunim sto to pisu. Pa kad imam vremena, vratim se I procitam. Neki put je stvarno pametno, neki put banalno, ali ih ne diskvalifikujem samo zato sto dugacko pisu analizu svog misljenja. Po meni, diskutuj sadrzaj a ne da ti se prosto ne svidja forumas.

 

Ti cesto pises word salad koji veze nema sa dijalogom, moje licno misljenje je da se svadjas sama sa sobom, a ne sa argumentima posta.

 

Ti se ovde bunis sto je banovao ljude koji su ga vredjali, pa cak I ako je to zato sto puse za susednim stolom u kafani, njegov izbor.   Njegov problem.

Ne razumem sto ti to smeta.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angelia said:

Nisam pratila detaljno, ali mi se cini da je bio vredjan. Ako ti se ne cita kniga, preskoci. Ja cesto nemam vremena da citam dugo objasnjenje i analizu ljudi, ali se ne bunim sto to pisu. Pa kad imam vremena, vratim se I procitam. Neki put je stvarno pametno, neki put banalno, ali ih ne diskvalifikujem samo zato sto dugacko pisu analizu svog misljenja. Po meni, diskutuj sadrzaj a ne da ti se prosto ne svidja forumas.

 

Ti cesto pises word salad koji veze nema sa dijalogom, moje licno misljenje je da se svadjas sama sa sobom, a ne sa argumentima posta.

 

Ti se ovde bunis sto je banovao ljude koji su ga vredjali, pa cak I ako je to zato sto puse za susednim stolom u kafani, njegov izbor.   Njegov problem.

Ne razumem sto ti to smeta.

 

Ja pisem svasta nesto, a to sto ti ne razumes i ne mozes da povezes, ja tu nista ne mogu, necu da crtam i da pisem rat i mir. I ovako ne citas ni u tri reda sta pise i nije ti razumevanje teksta jaca strana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Ovo sigurno dolazi iz iste kuhinje.

 

Nabodes prsten na ruku, sedis kuci i gajis gomilu mladunaca, kuvas, peres, peglas i ne izlazis napolje (nedeljom do crkve). Ispod svakog stola je zalepljena utoka. Siguran si milion posto. San svake zene. 

A zdravstveno... ma cist komunizam, kome to jos treba. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

😂 da jeste odmah bi ga impichovali, i kritikovali razmenu. Ovako je to "diplomatski uspeh". Meni je samo bilo interesatno da se niko ne pita sta je Putinova motivacija, ako bas toliko zeli da Trump dobije izbore. 

Putin pokusava vec godinama da iz nemackog zatvora izbavi svog ubicu koji je osudjen na dozivotnu robiju.

Trebalo je da taj ubica ide u zamenu za Navaljnog, ali je budaletina , ministarka Berbok, bila protiv pustanja ubice,

Navaljni je umro, ubijen, i sad Bajdena nagovaraju da naredi Nemcima da puste ubicu da bi sebi nabili neke poene 

kao izvrsne diplomate. U celoj je prici Putin profitirao, a Nemci po stoti put shvatili da su stvarno americka kolonija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Selina said:

Putin pokusava vec godinama da iz nemackog zatvora izbavi svog ubicu koji je osudjen na dozivotnu robiju.

Trebalo je da taj ubica ide u zamenu za Navaljnog, ali je budaletina , ministarka Berbok, bila protiv pustanja ubice,

Navaljni je umro, ubijen, i sad Bajdena nagovaraju da naredi Nemcima da puste ubicu da bi sebi nabili neke poene 

kao izvrsne diplomate. U celoj je prici Putin profitirao, a Nemci po stoti put shvatili da su stvarno americka kolonija.

Mislis da mu je u toj razmeni neko bio bitan? Mozda gresim ali meni ne deluje da je Putinu bilo ko bitan osim njega samog. Sigurna sam da je nekako profitirao, inace ne bi bilo dila. On je pozatvarao te ljude da bi profitirao 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2024 at 4:01 AM, Angelia said:

Ovaj dil za razmenu zatvorenika sa Rusijom ima malo sumnjiv tajming. Nije da bi podrzavala teoriju zavere, ali zvuci kao kad je Obama rekao Medvedevu "sacekaj da dobijem izbore", njemu (putinu) nema znacaja ali je marketinski dobro za Biden-harris. Deluje kao da su mu rekli daj nam ovo ili ces dobiti Trampa u sledecem mandatu. Ako Putinu odgovara Tramp, zasto ovo sada? 

Tramp je bas nedavno rekao "vratite sve taoce pre nego ja dobijem izbore" I magicno, evo dil. 

Drago mi je da su ti ljudi oslobodjeni, naravno, samo mi je cudno kako se desava.

 

 

Imas tri varijante. 

 

Ukoliko zaista zeli Trampa sacekati rezultate izbora nekoliko meseci nije nikakav problem. Naduvana je prica o tome kako Kremlj zeli Trampa, iz vise razloga. 

Najvaznije je da niko u US nece praviti dil protiv svojih interesa, razlika je samo u tome ko ce platiti cenu, Evropa ili US, za ruse je to nebitno. 

Tramp je uzasno nepredvidljiv, i kad dobije net na njegove predloge, veliko je pitanje kako ce reagovati. 

 

Druga varijanta, sasvim je moguce da je trenutna administracija napravila predlog ogranicenog trajanja, do izbora, koji ukljucuje razne elemente trgovine u raznim sferama nama nevidljivim. 

 

I treca varijanta, ujedno i odgovor na tvoje pitanje o motivaciji. Ovim je Putin dao sasvim jasan znak celoj svojoj obavestajnoj zajednici da nece biti ostavljeni, vec vraceni kuci i nagradjeni.. 

 

Po pitanju odnosa izmedju dve drzave, razmena ne znaci nista. Bilo ih je i nekoliko meseci pre Kubanske krize. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, attolini said:

 

 

Imas tri varijante. 

 

Ukoliko zaista zeli Trampa sacekati rezultate izbora nekoliko meseci nije nikakav problem. Naduvana je prica o tome kako Kremlj zeli Trampa, iz vise razloga. 

Najvaznije je da niko u US nece praviti dil protiv svojih interesa, razlika je samo u tome ko ce platiti cenu, Evropa ili US, za ruse je to nebitno. 

Tramp je uzasno nepredvidljiv, i kad dobije net na njegove predloge, veliko je pitanje kako ce reagovati. 

 

Druga varijanta, sasvim je moguce da je trenutna administracija napravila predlog ogranicenog trajanja, do izbora, koji ukljucuje razne elemente trgovine u raznim sferama nama nevidljivim. 

 

I treca varijanta, ujedno i odgovor na tvoje pitanje o motivaciji. Ovim je Putin dao sasvim jasan znak celoj svojoj obavestajnoj zajednici da nece biti ostavljeni, vec vraceni kuci i nagradjeni.. 

 

Po pitanju odnosa izmedju dve drzave, razmena ne znaci nista. Bilo ih je i nekoliko meseci pre Kubanske krize. 

 

 

Mislim da je u pitanju kombinacija. Ili sto bi rekli all of the above. Dobio je nesto sto mi ne vidimo, dali su mu rok, I on ne zeli da rizikuje losiji dil na rezultate izbora, jer Tramp jeste nepredvidljiv, pogotovo jer bi njemu bio zadnji mandat. I poslao je poruku svojim ubicama I spijunima da ce ih vracati kuci, I nagradjivati.

Ono sto jeste zakljucak, je da Putin nema nikakvog interesa da Tramp dobije izbore. Za sve one koji jos uvek ponavljaju Hilarinu laz.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Ovo mi je bas bio interesantan komentar. Vecina diktatura vidi deeskalaciju kao slabost zapada, a ne kao neko dostignuce. Danas sam pricala sa prijateljem koji je poreklom iz ME, I njegov komentar je bio da demokrate ili ova administracija ne razumeju kulturu ME. Rekao je "u dzungli ne mozes biti vegetarijanac, ili ces da pojedes nekog, ili ces biti pojeden". Prvo me nasmejao, a onda sam skontala koliko je metafora tacna.

 

 

Spoiler

Izvinite što vam nisam odgovorio ranije, ali malo kancelarija, malo Olimpijske igre, pa se sve to prolongiralo.

 

Svakako da je Osovina ohrabrena nizom događaja, a ono što smo već pomenuli samo je deo ohrabrivačkog procesa kojim jača entuzijazam kod protivnika Amerike. Bukvalno skoro da ne postoji događaj koji globalno ne ide na ruku Osovini, koja se čak osilila do te mere da Iran prvi put u istoriji, za vreme Bajdenove administracije, raketira Izrael bez ikakve bojazni od američke reprekusije.

 

Proces ohrabrivanja Osovine zapravo ide do tih visina da CNN objašnjava da Šapiro ne može da bude najbolji izbor za potpredsednika SAD jer je - Jevrejin??!?

Pa zar je dotle došlo da nečija visoka funkcija u Americi zavisi od straha kako na nju gleda prohamasovski element u SAD??!

 

Čak i poslednji pad akcija na berzama i gubitak najveće količine novca u poslednje vreme sigurno može samo da raduje Osovinu, a nikako da je obeshrabri.

 

Jer, vidite u čemu je stvar, a što niko ne pominje: svaka vlast koja, jelte, drži do sebe i koja kontroliše situaciju, nikada ne bi dopustila da joj se na manje od 100 dana pre krucijalnih izbora dogodi kolaps tih razmera.

 

Podsetiću vas da se proces zahuktao zbog straha od - recesije?! Pa da li je moguće da će Bajdenova administracija dozvoliti recesiju na dva meseca do izbora?

 

Odnosno, u kakvom je to kanalu američka ekonomija kad ne mogu da ga barem malo zatrpaju neorganskim delovanjem, jer je organska kriza na tom nivou i toliko snažna da ne mogu da je izbegnu u najgorem političkom momentu?

 

Zato Osovina lagano može da nakrivi kapu... Sa ovakvom US administracijom - rodila im njiva.

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

O recesiji se prica jos od kraja covid-a... 

 

Berza ide gore dole, naduvali su balon, red je malo da pokupe slag od gore, pa da ponovo kupe po jeftinijoj ceni. I tako u nedogled. 

 

Tim Walz je odlican izbor, celoj kampanji je dao na pozitivnosti, jer tacno gadjaju ljude u ono sto im trenutno treba. Prezasiceni su uvreda, napada i ostalih sranja koje nudi kombinacija Tramp/Vens. 

 

Raspravljamo godinama o polovima, krevetima, seksu, nasilnom radjanju, crkvi, bogu... vreme je da se resimo tih gluposti koje nikada nisu ni trebale da dodju na neki dnevni red. 

 

I sve i da pobede Haris/Valc ako ne dobiju demorkate house, opet ce biti natezanja i nazadovanja... 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp će destabilizovati NATO iz korena i samo u tome Putin ima da profitira. Još ako oslabi pomoć Ukrajini gde ćeš bolje pomoći od toga. A to će sigurno uraditi jer u protivnom bi ispao 100% lažov.

 

Izbor Waltz-a nam govori da će ključno na ovim izborima biti ko dobija swing države na severu. Walz je obesmislio Vance-a jer je definitivno jače ime od njega. Ne znam da li Trump može eventualno da ga promeni ili je to gotova priča.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da mu je Schumer rekao da ima 10 dana da promeni misljenje i on je odbio, rekao da je Vence dobar kandidat. 

 

Quote

The Senate majority leader continued: "The choice may be one of the best things he ever did for Democrats. Now the president [Trump] has about 10 days before the Ohio ballot is locked in and he has a choice. Does he keep Vance on the ticket, where he already has a lot of baggage and probably is going to have more baggage...or does he pick someone new?"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam ostali koji su se spominjali kao potencijalni Kamalini VP's nisu iz tog regiona. U tim scenarijima ima neke logike ići sa njim jer bi on sigurno poboljšao Trampov rezultat tamo oko jezera, kako li već zovete taj region. Međutim sada kada će ga ovaj totalno staviti u senku nema više logike da ide sa njim, pogotovo sa brljotinama gde je izvređao neke grupe ljudi samo da bi "prodao" vic o Kamali.

 

Možda se Tramp sada predomisli. Doduše treba sačekati septembarska istraživanja tek tada će se sleći sve ove promene što smo imali tokom leta pa da vidimo kako stvarno stoje.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Klotzen said:

Tramp će destabilizovati NATO iz korena i samo u tome Putin ima da profitira. Još ako oslabi pomoć Ukrajini gde ćeš bolje pomoći od toga. A to će sigurno uraditi jer u protivnom bi ispao 100% lažov.

 

Izbor Waltz-a nam govori da će ključno na ovim izborima biti ko dobija swing države na severu. Walz je obesmislio Vance-a jer je definitivno jače ime od njega. Ne znam da li Trump može eventualno da ga promeni ili je to gotova priča.

 

 

 

Dovoljno je vidjeti dvije stvari da bi se shvatilo za koga radi Trump:

 

1) Kada je postalo jasno da bi Trump mogao ponovo biti kandidat republikanaca, doslo je do blokiranja pomoci Ukrajini u vrijeme kada je preuzimala inicijativu na frontu, cime je efektivno data podrska Putinu. Tih nekoliko mjeseci koliko je trajalo blokiranje u kongresu i senatu je bio prijeko potreban predah z-likovcima da se konsoliduju.  

 

2) Orban, Erdogan i Vucic su, nakon Lukashenka naravno, najblizi otvorenoj saradnji sa Putinom na podrucju Evrope, a sva trojica bez ikakve dileme navijaju za Trump-ovu pobjedu sto ne kriju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Trebala je da uzme Shapira. Los izbor. Jos uvek misle da ce kampanja ici dobro dok I nju kriju od medija. 

Ali, kokice...

Dobitna kombinacija je bila Sapiro/Bersar ili obrnuto.. ali demokrati se polako vracaju svojim juznjakim korenima zamaskiranim u new age rite.Jevrejina u Belu Kucu,tesko ce to podneti moderni Diksi-Hamas pa je stoga i pao izbor na bivseg  trenera  koji je izgleda ima policijski dosije i dovoljno ljubi ekstremiste.

Tramp je dobio  poklon od montipajtonovke koji se zove Tim Valc.Hoce li ga raspakovati,sumnjam u to.Covek je star,podlozan korupciji,kao i svaki CEO misli da je nezamenljiv bez obzira na zakone i pravila a kao reality zvezda misli da se masi dopada sve sto   kaze i uradi.Izabrao je svoju Anu Brnabic (obrazovaniju i pametniju od srpskog originala dakkao  ) koja mu nece doneti nista osim mozda pobede u TV duelu sa guvernerom Minesote.Dvojac Hejli/Jonkin bi oduvao demokrate iz Kongresa i Bele Kuce ali partijski glasaci su odlucili drugacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Tramp će destabilizovati NATO iz korena i samo u tome Putin ima da profitira. Još ako oslabi pomoć Ukrajini gde ćeš bolje pomoći od toga. A to će sigurno uraditi jer u protivnom bi ispao 100% lažov.

 

Izbor Waltz-a nam govori da će ključno na ovim izborima biti ko dobija swing države na severu. Walz je obesmislio Vance-a jer je definitivno jače ime od njega. Ne znam da li Trump može eventualno da ga promeni ili je to gotova priča.

 

 

Destabilizovati nesto sto se urusava?Mocan pakt koji se boji Redzepa Erdogana?Mocan pakt koji se jos uvek greje gasom iz Rusije?Mocni pakt koji ne sme nista protiv Kalinjingradske oblasti?

Pakt koji je toliko "mocan" da ne moze spreciti napade Huta na brodove u Persijksom zalivu ? "Mocni" pakt pred koga je Vagner usao i u Nigeriju?

Dvojac Haris/Valc znaci uvrtanje ruke Ukrajini ispod stola da bi kapitulirala.Price o referndumu o teritorijama za mir  koji dolaze od Klicka i Zelenskog potvrdjuju da je uvrtanje vec pocelo.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, badenac said:

Dobitna kombinacija je bila Sapiro/Bersar ili obrnuto.. ali demokrati se polako vracaju svojim juznjakim korenima zamaskiranim u new age rite.Jevrejina u Belu Kucu,tesko ce to podneti moderni Diksi-Hamas pa je stoga i pao izbor na bivseg  trenera  koji je izgleda ima policijski dosije i dovoljno ljubi ekstremiste.

Tramp je dobio  poklon od montipajtonovke koji se zove Tim Valc.Hoce li ga raspakovati,sumnjam u to.Covek je star,podlozan korupciji,kao i svaki CEO misli da je nezamenljiv bez obzira na zakone i pravila a kao reality zvezda misli da se masi dopada sve sto   kaze i uradi.Izabrao je svoju Anu Brnabic (obrazovaniju i pametniju od srpskog originala dakkao  ) koja mu nece doneti nista osim mozda pobede u TV duelu sa guvernerom Minesote.Dvojac Hejli/Jonkin bi oduvao demokrate iz Kongresa i Bele Kuce ali partijski glasaci su odlucili drugacije.

 

 

 

60 je staro, a 80 cvet mladosti... lele sta se sve da procitati 😄 

 

Bas vam se drma kavez... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, badenac said:

Dobitna kombinacija je bila Sapiro/Bersar ili obrnuto.. ali demokrati se polako vracaju svojim juznjakim korenima zamaskiranim u new age rite.Jevrejina u Belu Kucu,tesko ce to podneti moderni Diksi-Hamas pa je stoga i pao izbor na bivseg  trenera  koji je izgleda ima policijski dosije i dovoljno ljubi ekstremiste.

Tramp je dobio  poklon od montipajtonovke koji se zove Tim Valc.Hoce li ga raspakovati,sumnjam u to.Covek je star,podlozan korupciji,kao i svaki CEO misli da je nezamenljiv bez obzira na zakone i pravila a kao reality zvezda misli da se masi dopada sve sto   kaze i uradi.Izabrao je svoju Anu Brnabic (obrazovaniju i pametniju od srpskog originala dakkao  ) koja mu nece doneti nista osim mozda pobede u TV duelu sa guvernerom Minesote.Dvojac Hejli/Jonkin bi oduvao demokrate iz Kongresa i Bele Kuce ali partijski glasaci su odlucili drugacije.

 

 

Eh sta bi bilo kad bi bilo, I da mozemo da biramo idealne kandidate. Naravno da bi radije da vidim centriste sa obe strane, I sposobne. Malo je I smor da se svaki izbori zavrsavaju sa "ko je manje stetan".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...