Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

17 minutes ago, Angelia said:

Ne pitas, znaci ne znas. A ako znas - lazes. Bas nikog ne znas ko tvrdi da je ovde zato sto trazi azil, a u stvari je ekonomski migrant? Ne znas nikog ko je usao ilegalno u US i pokusava da nekako kupi zelenu kartu? Pa gde ti zivis

 

Ne, ne pitam ljude, znam da ih ima. 

Ne znam sta je poenta uopste? 

 

Jel ti uopste znas zasto su tuzili Trampa, posto vidim da je to opravdanje, kao ima ljudi koji muvaju na takse? Ima, naravno. Trampa su tuzili jer je pri dizanju kredita i prodaji naduvavao cene nekretnina, a pri placanju poreza umanjivao. I sve to u nenormalnim iznosima. Ali avaj, moze li se nesto objasniti magi... 

Link to comment
Share on other sites

On 7/19/2024 at 3:53 AM, Unknown said:


Jasno ti je da se ona tu ne pita nista. Ako joj se naredi da se povuce, ona ce to uraditi. Sto se tice anketa, sve to stoji, ali u tim anketama je Tramp protiv polumrtvog Bajdena. Da li bi takav odnos bio da je sa druge strane mlad i prepoznatljiv kandidat u punoj snazi? 
 

Da se razumemo, zasluzili su da izgube za sve pare. Ponasanje demsa je skandalozno i pokazuje ono sto svi oduvek znamo, a to je da Bajden ne vodi drzavu niti ju je vodio ove 4 godine. On je samo bio drogirana lutka sa kojom se neko igrao, a to je planirao jos 4 godine, dok se lutka nije pokvarila. Sad puk pike ne vazi, ne valja kandidat koga su jednoglasno izabrali, ne valja ni njegov zamenik. Bila bi epska nepravda da prodju nekaznjeno.

 

Ne znam ko ce biti kandidat, ali ne ocekujem da Bajdena zamene nekim bezveznim kandidatom.

 

Zaboravio sam da vam odgovorim na pitanje šta bi bilo da je umesto Bajdena neko življi, pa to sada činim i zbog poštovanja prema vama i konverzaciji, a i zbog činjenice da je to pitanje zapravo veoma bitno.

 

Kada moja malenkost posmatra taj fenomen, posmatram ga jednostavno iz ugla preseka javnog mnjenja, pošto bi mi za neku drugu opciju trebale kristalna kugla i nadnaravne moći. Zato sam i više puta ovde pomenuo da su u trenutku kada jedan od kandidata ima minimum 10 procenata prednosti na nacionalnom nivou u okviru bilo koje od dve najvažnije glasačke grupe (registrovani i neopredeljeni glasači), izbori praktično završeni.

 

A budući da prema poslednjim relevatnim anketama Tramp ima upravo 10 procentnih poena više od Bajdena među neopredeljenima, to stvara sasvim jasne konture slike koja će se dogoditi u novembru čak i ako ne uzmemo u obzir interne ankete Demokratske stranke, po kojima njihov kandidat ima oko 40 odsto ili ispod 40 odsto u svakoj od sving država, što automatski znači da sudija već može da svira kraj u slučaju da Tramp preživi do izbora.

 

Zašto su tih 10 pp među neopredeljenim glasačima bitni? Iz jednostavnog razloga što svaka anketa nudi mogućnost da ispitanik kaže - neću glasati, što nedvosmisleno implicira da glasovi "za" Trampa nisu  u stvari glasovi "protiv" Bajdena.

 

Jer da je neko samo protiv Bajdena, a ne za Trampa, mogao bi da se izjasni kao apstinent, a da su takvi apstinenti odlučujući faktor koji zapravo ne želi Bajdena, ali ne želi ni Trampa - Tramp svakako ne bi imao čak 10 pp više među neopredeljenima. 

 

Brojevi, dakle, pokazuju da sve više postaje nebitno da li je sa druge strane Bajden, Vajden ili Majden...

 

Nadam se da sam uspeo da vam približim stanovište zbog kojega sam objavljivao pojedine prognoze na ovom. mestu. Izvinite što odgovor stiže sa zakašnjenjem, verujte da mi nije bila namera da time dezavuišem našu prepisku. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Ne, ne pitam ljude, znam da ih ima. 

Ne znam sta je poenta uopste? 

 

Jel ti uopste znas zasto su tuzili Trampa, posto vidim da je to opravdanje, kao ima ljudi koji muvaju na takse? Ima, naravno. Trampa su tuzili jer je pri dizanju kredita i prodaji naduvavao cene nekretnina, a pri placanju poreza umanjivao. I sve to u nenormalnim iznosima. Ali avaj, moze li se nesto objasniti magi... 

Pa da se pravis da si Kostunica.

 

Koji zakon zabranjuje da tvrdis kod banke da nekretnina ima vecu vrednost? I kako kod placanja poreza umanjujes vrednost? Pitam za prijatelja... posto koliko ja znam County odredjuje vrednost za porez, a banka vrednost za hipoteku.

 

Ako mozes, malim recima jer eto ja radim nekretnine 12 godina, I nemam pojma koji je to zakon, i kako umanjis svoj porez. Za prijatelja...razumes

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

Kad god uđem u ovu temu neko brani osuđenog kriminalca ponovo i ponovo

 

Meni je ta pojava potpuno razumljiva.

 

Lula da Silva ili Bolsonaro?

 

2 minutes ago, DameTime said:

Meni je zanimljivo kad pogledam ko su Trampovi najveći fanovi, jer oni obično i na drugim temama zauzimaju ideološki slične pozicije.

 

Pa potpuno logično, šta se čudiš

Edited by Smrtokapa
dodatak
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa potpuno logično, šta se čudiš

 

Ne čudim se, samo na drugim topicima se ta pozicija označava kao civilizacijska, a ja ni uz najbolju nameru ne mogu Trampa da povežem sa rečju civilizacija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ah dobacivaci iz publike, jel mozete nesto konstruktivno da dodate, tipa koji zakon, ako moze neko I link na poreski kod bilo bi korisno. Ja sam jednom 6 meseci citala poreski kod da naucim da ne prekrsim nesto slucajno....

I ako neko moze da doda, ko je zrtva u tom pravnom slucaju? Banka nije, oni su dobijali svoju hipoteku redovno, drzava nije, oni su dobijali svoj porez koji su odredili. Pa valjda neko treba da bude ostecen? Jel nekog potplatio, neki mito, korupcija, nisam videla da je neko krivicno gonjen da je potplacen. Osim ako nije platio nekom u poreskom... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tramp je osuđen zbog zakonskih nepravilnosti u poslovanju.

 

To što u predmetnom slučaju niko nije oštećen jeste opasan presedan, budući da je prema sudskoj praksi tretiranja presedana tom presudom zvanično otvorena sezona lova na one koji šteluju svoje poslovne knjige u cilju, ecimo, dobijanja kredita, a nisu nikoga oštetili niti ih neko tereti na osnovu prevare i nanesenog materijalnog gubitka, pošto su sve obaveze redovno ispunjavali i isplaćivali. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

Ah dobacivaci iz publike, jel mozete nesto konstruktivno da dodate, tipa koji zakon, ako moze neko I link na poreski kod bilo bi korisno. Ja sam jednom 6 meseci citala poreski kod da naucim da ne prekrsim nesto slucajno....

I ako neko moze da doda, ko je zrtva u tom pravnom slucaju? Banka nije, oni su dobijali svoju hipoteku redovno, drzava nije, oni su dobijali svoj porez koji su odredili. Pa valjda neko treba da bude ostecen? Jel nekog potplatio, neki mito, korupcija, nisam videla da je neko krivicno gonjen da je potplacen. Osim ako nije platio nekom u poreskom... 

Koliko ja znam on je kriminalno osuđen za falsifikovanje biznis dokumenata i čeka se kazna. Takođe njegova firma je 15+ puta kriminalno osuđena. Platio je jedno $100m za seksualno uznemiravanje. To je ono što se ja sećam, da uzmem da guglam verovatno bih našao još jedno 20 stvari.

 

Kakav uzoran građanin, mene bi bilo sramota da podržavam takvo dokazano osuđeno govno gospodina

Edited by Nicklord
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Porota je naložila bivšem predsedniku SAD Donaldu Trampu da plati 83,3 miliona dolara odštete spisateljici E. Džin Kerol zbog klevetničkih komentara koje je dao o njoj dok je bio predsednik, a ne zbog seksualnog čina koji nikada nije utvrđen i ne zna se da li je postojao ili nije.

 

Kerol je tužila Trampa 2019. zbog omalovažavanja njene tvrdnje da ju je skoro tri decenije ranije seksualno napao u garderobi robne kuće 1990-ih. Od Trampa je tražila najmanje 10 miliona dolara, tvrdeći da je on narušio njenu reputaciju kao novinara.

 

Dakle, on nije osuđen zbog seksualnog napada jer taj napad ne samo da nije dokazan, već nije ni dokazivan niti je nekakva istraga utvrdila bilo kakvu krivicu, već zbog omalovažavanja njene tvrdnje.

 

Ako bismo plastično rekapiturili taj slučaj, to bi bilo kao da ovde Anđa optuži Kronosa da ju je neprimereno dirao u liftu pre 30 godina, a da joj Kronos odgovori da nije normalna i da laže (izvinjavam se pomenutima jer su njihovi forumski identiteti samo u svrsi objašnjenja presude)... I onda ga Anđa optuži ne zbog seksualnog napada, koji nije ni dokazan, već zbog toga što joj je narušio forumsku reputaciju klevetničkim komentarima...

 

Čisto da se podsetimo, da ne bismo spekulisali kako i zašto, iako je jasno da će svako malo neko povlačiti tvrdnju da je on osuđeni seksualni napasnik kao ultmativni argument u polemici oko predsednički izbora, iako to jednostavno nije istina. 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ako bismo plastično rekapiturili taj slučaj, to bi bilo kao da ovde Anđa optuži Kronosa da ju je neprimereno dirao u liftu pre 30 godina, a da joj Kronos odgovori da nije normalna i da laže (izvinjavam se pomenutima jer su njihovi forumski identiteti samo u svrsi objašnjenja presude)... I onda ga Anđa optuži ne zbog seksualnog napada, koji nije ni dokazan, već zbog toga što joj je narušio forumsku reputaciju klevetničkim komentarima...

 

Nema liftova na Kosmaju, a imam i gomilu svedoka da se to nije desilo.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Ima i Tramp, zato mu i nisu sudili kao seksualnom napasniku niti su to istraživali. 

 

A što se tiče Kosmaja, možda jednom postanemo komšije jer se sve više nosim mišlju da gradim kuću u okolini Nemenikuća,

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nicklord said:

Koliko ja znam on je kriminalno osuđen za falsifikovanje biznis dokumenata i čeka se kazna. Takođe njegova firma je 15+ puta kriminalno osuđena. Platio je jedno $100m za seksualno uznemiravanje. To je ono što se ja sećam, da uzmem da guglam verovatno bih našao još jedno 20 stvari.

 

Kakav uzoran građanin, mene bi bilo sramota da podržavam takvo dokazano osuđeno govno gospodina

To ce da padne na zalbu, zato sto je isto tako bez prekrsaja bilo kog zakona, nego interpretacija zakona. 

Optuznica je bila da je falsifikovao poslovne dokumente da prikrije neko imaginarno krsenje zakona, koje nije dokazano ni procesuirano. Federalni tuzitelji su odbili da ga tuze da je prekrsio zakone o finansiranju kampanje, jer za to ne postoje dokazi.

Poenta je da su to politicke optuznice koje nemaju objasnjenje u zakonu.

 

Da li su njegove firme napravile neke prekrsaje? Pa da I ne. Moguce, mislim imao je ono sa univerzitetom. Ali poenta je da pogotovo poreski zakoni, nisu crno/beli. IRS je potpuno drzava u drzavi, I koliko god mislis da sve radis po zakonu, oni mogu da tvrde da si negde prekrsio kod. Zato sto je toliko komplikovan, postoji cela industrija poreskih advokata koji tumace te zakone.

 

Recimo ovako, ako ja imam pravo potpisa na necijem racunu recimo u Srbiji, Das mi POA da imam pravo u slucaju da nisi dobro ili slicno, ja moram da prijavim taj racun porezniku, i prosecan balans na racunu. Ako to ne uradim mogu biti kaznjena $10,000 za svaku godinu gde nisam prijavila, cak I ako nikad nisam uzela 1 dinar sa tog racuna. Znaci nije da nisam platila porez, nego im nisam prijavila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pustite vi POA, draga Anđo, nego da li biste vi uprli prstom u ovde prsutnog Kronosa, moju malenkost ili nekog trećeg, da vas je neprimereno dodirivao u liftu pre 30 godina, pa kad vam odgovorimo da lažete i da ste izgubili razum, onda nas lepo tužite za klevetničko ponašanje?

 

Jel u Americi to toliko lako da bi svako mogao da se okoristi o tu pravnu šemu i da li je nekome iz vaše blizine takvo šibicarenje sa krupnim ulozima palo na pamet?

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Nek grmi jako said:

Tramp je osuđen zbog zakonskih nepravilnosti u poslovanju.

 

To što u predmetnom slučaju niko nije oštećen jeste opasan presedan, budući da je prema sudskoj praksi tretiranja presedana tom presudom zvanično otvorena sezona lova na one koji šteluju svoje poslovne knjige u cilju, ecimo, dobijanja kredita, a nisu nikoga oštetili niti ih neko tereti na osnovu prevare i nanesenog materijalnog gubitka, pošto su sve obaveze redovno ispunjavali i isplaćivali. 

Kao sto si rekao, opasan presedan, na koji su odreagovali investitori, i rekli necemo da investiramo u NYC jer nema smisla, banka dala kredit kako je htela, poreznik propisao porez kako je hteo, a nekako je neko kriv.

22 minutes ago, Kronostime said:

Nema liftova na Kosmaju, a imam i gomilu svedoka da se to nije desilo.

:s_d:

pre 30 godina nisam bila na Kosmaju nego u BG :classic_biggrin:

18 minutes ago, Nek grmi jako said:

Ima i Tramp, zato mu i nisu sudili kao seksualnom napasniku niti su to istraživali. 

 

A što se tiče Kosmaja, možda jednom postanemo komšije jer se sve više nosim mišlju da gradim kuću u okolini Nemenikuća,

Dobrodosao si, Nemenikuce je par kilometara od moje kuce.

2 minutes ago, Nek grmi jako said:

Pustite vi POA, draga Anđo, nego da li biste vi uprli prstom u ovde prsutnog Kronosa, moju malnost ili nekog trećeg, da vas je neprimereno dodirivao u liftu pre 30 godina, pa kad vam odgovorimo da lažete, onda nas lepo tužite za klevetničko ponašanje?

 

Jel u Americi to toliko lako da bi svako mogao da se ooristi o tu pravnu šemu?

 

 

Ja samo cekam da neki tip iz moje osnovne skole ili srednje koji me pipkao postane predsednik US :classic_biggrin:

 

Bukvalno je nezamisliv presedan, nikom se to nece desiti osim ako nije politicki motivisano. Nema nikakvog osnova u zakonu. To samo moze u NYC gde porota mrzi Trampa i ne obraca paznju na zakon. To bi svaki sudija izbacio na podnesenu tuzbu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Potpuno razumem vaše odgovore i izvinite još jednom što sam vaš forumski identitet inkorporirao u te pravno-spekulativne nečasne radnje. Svakako, hvala za dobrodošlicu na Kosmaj.

 

Zemlju sam uzeo, sad sledi onaj teži deo posla oko kuće koja bi trebalo da bude porodični dom mojoj supruzi i meni kad se mlađe dete osamostali i kad bude zakoračilo u život odraslih.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Procitali ste negde nesto kako je Tramp prekrsio zakon, onda vam mediji kazu da je lopov, neki motivisani tuzitelj pokrene optuznicu, I zakljucite aha Tramp prekrsio zakon.

Ali to dolazi samo od mrznje prema Trampu, a ne zato sto znate koji zakon je prekrsen I sta je to uradio. 

Znaci bukvalno niko ovde nije ponudio jedan argument kako I po kom zakonu su te optuznice pravno tacne. Upravo suprotno, navodite pogresne cinjenice I onda kad ja kazem to nema pravnih osnova skocite sa "branis Trampa", ne, ne branim Trampa, branim pravni poredak USA, od koje su ovim procesima napravili banana republiku. Jbte imaju na raspolaganju ceo sistem, FBI, DOJ, I za ovo su ga optuzili? 

 

Imam kucu, poreznik kaze vredi 1 mill, na to mi kaze placaj porez 10k (uobicajeno 1% vrednosti), ja odem kod prijatelja bankara, on uradi trzisnu procenu, kaze moze se proda za 2 mill, ali nema veze, ja cu da ti dam da vredi 100 mill, pa ce hipoteka biti 80 mill, dok mi placas hipoteku sve ok. 

Ja redovno placam porez I hipoteku, koji zakon sam prekrsila?

Sto bi rekli crickets....nema odgovora. Ko je ostecen?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto, zaključeno je. Osuđeni kriminalac je Isus 2 a žene koje tuže za uznemiravanje sve lažu.

 

Nema veze što je sam priznao da voli da ulazi u svlačionice dok su modeli goli i bio optužen 20+ za sexual misconduct/assault

 

Inače:

A jury verdict in May 2023 found Trump liable for sexually abusing and defaming Carroll, and ordered him to pay US$5 million in damages. 

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Citati sa Vikipedije su inače korisna stvar kada odgovaraju istini, što nije uvek slučaj jer autori viki članka ne moraju da se baš uvek obaziru na istinu. Pa tako, recimo, možemo sa vremena na vreme na Vikipediji da pročitamo da Pele igra u Partizanu, da je Zemlja ravna ploča i da je Lenon živ...

 

Međutim, kada to rade renomirani novinari i novinske agencije, to izgledao ovako:


A jury has ordered former U.S. President Donald Trump to pay $83.3 million in damages to writer E. Jean Carroll for defamatory comments he made about her when he was president.Carroll sued Trump in 2019 for disparaging her claim that he sexually assaulted her in a department store dressing room in the 1990s. She had sought at least $10 million from Trump, arguing that he had damaged her reputation as a journalist.The verdict was delivered Friday by a nine-person jury in New York City, made up of seven men and two women. The jury took about 3 1/2 hours to reach its decision.

 

Sexual defamation, inače, znači seksualna kleveta.

 

Mislim, možemo mi i dalje oko toga, ali ne možemo da presudu za seksualnu klevetu pretvorimo u presudu za seksualni napad. Zato što ta presuda ne postoji, niti može da postoji pošto napad nije istražen i utvrđen. A nije utvrđen jer nema dokaza da je uopšte postojao. 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Što nas dovodi do logičnog pitanja - ako su seksualni napadi teško dokazivi na sudu posle toliko vremena, šta se čekalo 30 godina, zašto nije optužen i procesuiran kada se to navodno dogodilo i kada je moglo da se procesuira, i zašto baš u izbornoj kampanji za predsedničke izbore 2020?!  

 

Ovako smo dobili priču žene koja ga u vreme izborne kampanje optužuje za nešto što se navodno desilo pre tri decenije, za šta ne postoji niti jedan dokaz, što nije istraženo niti na bilo koji način procesuirano, a kad se on javno obratio kako bi se odbranio od toga na nači na koji se obratio, osuđen je za seksualnu klevetu.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...