Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

I Tramp je cenzirusao dok je bio na vlasti, znaci direktno government. Treba procitati sve postove koje je postovao Taibbi. Ispostavilo se da je Bajdenova izborna kampanja trazila da se uklone gole fotke Hantera... 

 

Quote

Lawyers for Facebook parent company Meta have made similar comments in recent weeks, disputing claims from Republicans that the FBI coerced Facebook to suppress the laptop stories.

Taibbi said the material he reviewed referenced general FBI warnings about potential attempted Russian interference in the elections, which also dovetails with Meta CEO Mark Zuckerberg’s public account of Facebook’s handling of the New York Post story and affirms how Twitter was on high alert for possible foreign meddling.

In the wake of the article’s suppression, Taibbi said one Democratic congressman, California Rep. Ro Khanna, wrote to Twitter’s chief legal officer suggesting it was a bad look and a departure from First Amendment ideals to suppress a news report containing details that affect a presidential candidate. Khanna noted in the email he was saying this even though he was a “total Biden partisan.” Khanna did not respond to a request for comment.

The tweet thread also highlighted how officials from both political parties routinely wrote to Twitter asking for specific tweets to be removed. Taibbi included a screenshot of an email from the “Biden team” asking to delete tweets. A CNN review of those tweets on an archive site showed some purported photos of Hunter Biden, including nudity, that may have violated Twitter policy.

Taibbi said the contact from political parties happened more frequently from Democrats, but provided no internal documents to back up his assertion. He also did not say that Democrats requested that Twitter suppress the Post story, and his account did not suggest that the US government had ever pressured Twitter to suppress the story.

 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

I Tramp je cenzirusao dok je bio na vlasti, znaci direktno government. Treba procitati sve postove koje je postovao Taibbi. Ispostavilo se da je Bajdenova izborna kampanja trazila da se uklone gole fotke Hantera... 

 

 

Upitnik za imigrante pri naturalizaciji: koje su tri grane vlasti u US?

 

Treba procitati sve postove, ono gde kaze da Trampova administracija nije imala mnogo pristupa da utice (96-99% donacija od zaposlenih u Twitteru su isle Demokratama). Pogotovo se istice FBI, za koje se zna da su vec u Ruskom dosijeu, isprljali ruke.  

.....

 

Sad da sacekamo da Musk objavi sta se, I po cijoj direktivi, radilo u cenzuri Covida.

 

Ako je Post u pravu, a moze biti da nije, nisam imala vremena da trazim potvrdu za pricu o izjavi za FEC, I prisluskivanje Djulijanija, ovo je mnogo veci skandal.

 

Evo, sad odslusala nekog profesora Ustavnog prava sa CNNa 😳, koji kaze "da, ovo je krsenje Ustava, zato sto su drustvene mreze delovale kao agenti vlasti".  

 

Upravo ono sto sam pricala sve vreme, vlast nema prava da iskoristi privatna lica I firme, da zaobidje Ustav.

 

Vidim da je Musk vec morao da daje izjavu da nije suicidan, I da ako mu se desi da se "samo-ubije", nije stvarno. Mislim da tu pricu ne mogu da ponove, pa bolje da se pazi da se ne oklizne sa balkona 😀 

Link to comment
Share on other sites

Zar nije logicnije da ce ljudi koji zive u Kaliforniji radje donirati demokratama nego republikancima? Silikonska dolina ima od svih glasaca registrovano 16% republikanaca. 

 

FBI nije svojina ni jedne partije, nego republikancima mnogo smetaju posto prave sranja (tipa drzavni papiri u privatnoj rezidenciji i slicno) pa se osecaju prognanim i onda to izvrcu na politiku. Da je sve demokratsko kao sto to republikanci pricaju, da li bi oni uopste imali prilike da ikada igde pobede?! Naravno da ne. Preteruje se.

 

To sta su demokrati trazili od twittera i FB je pisalo po medijima odmah, jos 2020 godine, samo treba naci. Nikakva specijalna tajna, ali nije detaljisano sa pismenim dokazima. 

 

Meni je ova drama zaista blesava kada se na drugu stranu ignorise i niko ni da pisne o Trampovim svinjarijama. Izgleda je Hanter bitniji faktor od Trampa. Pa sto se onda on ne kandiduje, mislim, ima dovoljno djubreta sa sobom, podoban je za predsednika, zar ne? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

https://www.nytimes.com/2022/12/07/opinion/nyc-paramedic-mental-health-crisis.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

 

Veliki problem koji ustvari niko ne zeli da resi. Demokrate drze stranu samo verbalo, Republikanci se cak ni verbalno ne trude. 

 

Slicno je i u Kanadi, strasno je koliko to vlast ne interesuje, Kod mene je postalo normalno da ti ljudi prose po raskrsnicama, ispred supermarketa I slicno. Neki dan vidim na ulici lezi djevojka nadrogirana, ne vise od 20 godina. 

Psiholozi se placaju, ti ljudi su svakako siromasni, tako da to ne mogu da plate, dok se na psihijatra ceka godinama. 

Prakticno se ne radi nista, osim da se strpaju u zatvor, gdje nije nista neuobicajeno procitati da je zatvorenik unro predoziran, cuvari su takodje korumpirani olos. 

Ljudi se zamlacuju Maskom I Twiterom dok ispred njih ljudi umiru po ulicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Baby said:

 

License to kill. Nafta je nafta... 

Izgleda da nije nafta, ili nije samo, jer je on dogovorio dil za razmenu zatvorenika, da dobiju kosarkasicu nazad. Iako mi je drago da devojka nece zavrsiti u gulagu za nesto trave, trebali su marinca da izvade, ali je ovo bolje za PR.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angelia said:

Izgleda da nije nafta, ili nije samo, jer je on dogovorio dil za razmenu zatvorenika, da dobiju kosarkasicu nazad. Iako mi je drago da devojka nece zavrsiti u gulagu za nesto trave, trebali su marinca da izvade, ali je ovo bolje za PR.

 

Nju su zamenili za drugog zatvorenika. 

Ne vidim ja konekciju izmedju njenog hapsenja u Moskvi i ubistvom Kasogija u Turskoj u ambasadi SA. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Nju su zamenili za drugog zatvorenika. 

Ne vidim ja konekciju izmedju njenog hapsenja u Moskvi i ubistvom Kasogija u Turskoj u ambasadi SA. 

Saudijski princ je ugovorio razmenu, to je veza. On je dva dana nakon sto mu je Biden dao imunitet, posredovao u razgovorima.

Tako pregovori izmedju dve suprodstavljene strane funkcionisu, nadje se posrednik koji pregovara sa obe strane.

Ocigledno je trgovao vezu sa Putinom, za imunitet.

 

Edit: razmena je obavljena u SA, sto bi rekli neutralna zemlja.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Saudijski princ je ugovorio razmenu, to je veza. On je dva dana nakon sto mu je Biden dao imunitet, posredovao u razgovorima.

Tako pregovori izmedju dve suprodstavljene strane funkcionisu, nadje se posrednik koji pregovara sa obe strane.

Ocigledno je trgovao vezu sa Putinom, za imunitet.

 

Edit: razmena je obavljena u SA, sto bi rekli neutralna zemlja.

 

Razmena obavljena u UAE i princ UAE je ucestvovao u pregovorima, a nije ubio nikog i nije mu trebao imunitet. I mean... I dalje mislim da je dil sa naftom presudni za imunitet. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Razmena obavljena u UAE i princ UAE je ucestvovao u pregovorima, a nije ubio nikog i nije mu trebao imunitet. I mean... I dalje mislim da je dil sa naftom presudni za imunitet. 

Ispravljam, da u UAE, nisam pazljivo gledala:

 

DUBAI, Dec 8 (Reuters) - The United Arab Emirates president and Saudi crown prince led mediation efforts that secured the release of U.S. basketball star Brittney Griner in a prisoner swap with Russia, a joint UAE-Saudi statement said on Thursday.

 

https://www.reuters.com/world/uae-president-saudi-crown-prince-led-mediation-release-griner-joint-statement-2022-12-08/

 

Mozda postoji i neki dil za naftu, nisam iskljucila tu mogucnost, ali ovo je ocigledna trgovina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Ispravljam, da u UAE, nisam pazljivo gledala:

 

DUBAI, Dec 8 (Reuters) - The United Arab Emirates president and Saudi crown prince led mediation efforts that secured the release of U.S. basketball star Brittney Griner in a prisoner swap with Russia, a joint UAE-Saudi statement said on Thursday.

 

https://www.reuters.com/world/uae-president-saudi-crown-prince-led-mediation-release-griner-joint-statement-2022-12-08/

 

Mozda postoji i neki dil za naftu, nisam iskljucila tu mogucnost, ali ovo je ocigledna trgovina.

 

Pa benzin je bio jeftin jer je Tramp imao dogovor sa SA (ako smanje proizvodnju gube US vojnu podrsku) da ne smanjuju obim vadjenja nafte (neki konflikt izmedju SA i Meksika je izazvao to, ne secam se vise tacno) i kada je prestao taj dogovor cene su pocele da skacu, a proizvodnja da se smanjuje. Pa verovatno da ne bi totalno poremetili trziste i cene da odu pod oblake, morali su da naprave neki ustupak, tipa daju mu imunitet. 

Link to comment
Share on other sites

Ok, znaci nisu republikanci bili ludi, ni pricali o teoriji zavere kad su tvrdili da Big Tech suzbija slobodu govora, I da se konzervativni stavovi uklanjaju.

Znaci ipak je teorija zavere samo nesto za sta treba godinu-dve da se dokaze.

Musk je cekao do mid-terms da preuzme Twitter, pitam se sta ce jos objaviti.

Licno navijam za vezu izmedju vlasti I krsenja Ustava, I covid suzbijanje. Iako cisto sumnjam da profesionalci ostavljaju pisane tragove.

 

Koliko njih sede I grizu nokte?  

Link to comment
Share on other sites

Pa Musk jos nije objavio nista znacajno. Cak sta vise ono sto su objavili je cherry picked. Zato sad Dorsey kaze Musku da ako vec objavljulje da to radi bez filtera jer ovo sto su uradili sa prvim Twitter file-om ni malo ne lici na slobodu i istinu sta Musk "zastupa". Dorsey kaze nek objave sve pa svi da donesu zakljucke za sebe. It's fair enough sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nonick said:

Pa Musk jos nije objavio nista znacajno. Cak sta vise ono sto su objavili je cherry picked. Zato sad Dorsey kaze Musku da ako vec objavljulje da to radi bez filtera jer ovo sto su uradili sa prvim Twitter file-om ni malo ne lici na slobodu i istinu sta Musk "zastupa". Dorsey kaze nek objave sve pa svi da donesu zakljucke za sebe. It's fair enough sa moje strane.

To je bio zastoj zbog advokata koji je tajno filtrirao objavu. Njega su otpustili kad su otkrili. 

 

Mislim da je fajlove dao novinarima, koji rade fer posao, cisto da prodju kroz materijal I izvuku highlights. Ja sigurno ne bi citala sav materijal u izvornom obliku, ko ima vremena za to? Oni oboje imaju odlicnu reputaciju kao nezavisni novinari.

 

Ako na to hoce da uradi dump, za mene je ok.

 

Dorcey je samo bio nestrpljiv.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nonick said:

Pa Musk jos nije objavio nista znacajno. Cak sta vise ono sto su objavili je cherry picked. Zato sad Dorsey kaze Musku da ako vec objavljulje da to radi bez filtera jer ovo sto su uradili sa prvim Twitter file-om ni malo ne lici na slobodu i istinu sta Musk "zastupa". Dorsey kaze nek objave sve pa svi da donesu zakljucke za sebe. It's fair enough sa moje strane.

BTW sta je znacajno? Pa da je dokazano ono sto su mnogi sumnjali a da su za to nazivani teoreticari zavere.

Ako tebi nije znacajno da je neko gusio informacije kao prof. na Stanfordu, onda samo trazis opravdanje za kontrolu informacija po ideoloskoj liniji.

 

Meni je znacajno, zato sto vec par godina pricam da Big Tech kontrolisu medije, I da je to direktan napad na nase slobode. Da je to doslo od Reps, sad bi verovatno sizeo. A potpuno je nebitno ko to radi.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Angelia said:

BTW sta je znacajno? Pa da je dokazano ono sto su mnogi sumnjali a da su za to nazivani teoreticari zavere.

Ako tebi nije znacajno da je neko gusio informacije kao prof. na Stanfordu, onda samo trazis opravdanje za kontrolu informacija po ideoloskoj liniji.

 

Meni je znacajno, zato sto vec par godina pricam da Big Tech kontrolisu medije, I da je to direktan napad na nase slobode. Da je to doslo od Reps, sad bi verovatno sizeo. A potpuno je nebitno ko to radi.

 

Sa ovim Twitter fileom nije nista dokazano. Ne znam ko je taj prof. I kakve veze ima sa ovom pricom, mozda sam propustio nesto.

Sad I Dorsey vec zali sigurno kome je predao Twitter, jbg naivno sanjaranje. Jos uvek ne kazem da Musk ne moze da napravi bolji, no-partisan Twitter ali kako je krenuo njegiva agenda jo jos gora, on ce morati da preispita sebe i da ne naseda na politiku za decu. A da li moze to, ja ne verujem bas ali I ne iskljucujem totalno.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Liberaske price o tome da Tviter koristi shadow ban za gusenje protoka informacija, da pravi crne liste nepodobnih korisnika, sve teorija zavere, ukljucujuci i da je prica o laptopu izmisljena od strane Rusa, se pokazala kao i vise nego tacne. Nije da se to nije moglo zakljuciti zdravorazumski prateci posredne posledice takvog delovanja ali evo sa TW files postoje i direktni tragovi o donosenju takvih odluka. Sto je najbolje pustace ih u vise navrata TW files 1, 2 itd, tako ce se mediji i svi koji se peru jos vise ukopavati kad sledeca tura objave da je i to pranje bullshit.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, nonick said:

 

Sa ovim Twitter fileom nije nista dokazano. Ne znam ko je taj prof. I kakve veze ima sa ovom pricom, mozda sam propustio nesto.

Sad I Dorsey vec zali sigurno kome je predao Twitter, jbg naivno sanjaranje. Jos uvek ne kazem da Musk ne moze da napravi bolji, no-partisan Twitter ali kako je krenuo njegiva agenda jo jos gora, on ce morati da preispita sebe i da ne naseda na politiku za decu. A da li moze to, ja ne verujem bas ali I ne iskljucujem totalno.

Pa evo sledeca transha.... redovni sastanci sa FBI/DHS I to sa ljudima koji su organizovali pricu o Russian collusion.

Imas lepo poruku u kojoj kazu "FBI je rekao da ovaj twit nije tacan".

A za profesora, pogledaj sta je objavljeno pa ces ga naci, vecina stvari koje je govorio o covidu I vakcinama je sad dokazano tacna.

 

Ne znam kako ti to vidis, ali cinjenica da ljudi na vlasti odredjuju sta treba da znamo, I o cemu smemo da pricamo je po meni izuzetno zabrinjavajuca. Nesto me podseca na "drzavno kontrolisane medije". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...