Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Klotzen said:

 

 

Kod ubistva iz Portlanda nemamo nikakvih informacija, nema videa, nema saopštenja nikog. Na čemu da baziramo priču da pričamo o detaljima ? Jedino na ovom gore i na onom što znamo iz medija. A iz medija znamo da je neko poslao Trampove pristalice da konvojem prođu kroz protest BLM-a ? Ako treba da objašnjavam šta je cilj te akcije onda nema smisla dalje ni pričati o tome.

 

Na bazi snimka kog je bilo moguce videti juce na Youtube iz jedno 50 razlicitih izvora, samo ko zna da napise "ubistvo u Portlandu" i selektira po datumima poslednji dan, ali posto ti to ne znas, neka ostane tajna za tebe. :roflmao: Covek je ubijen dok je setao ulicom, potpuno nenaoruzan u sorcu i majici u 8:45 kada je Trump kolona otisla iz grada (8:30). Cak sam prilicno siguran da je ubica crnac, ali ne bih smeo u opkladu, ipak je bila noc.

 

Inace ovo sto ti pricas su od juce masovno pocele da koriste demonkrate i predsednicki kandidat iz podruma, ali prekasno su se setili, niko im vise ne veruje. Trump ih poziva 3 meseca da prekinu nasilje ..... odjednom je on kriv. Malo je debila koji ce tu laz prihvatiti, cak i ako staljinisticka masina pocne da forsira tu pricu.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali covek 'ladno ponavlja pricu da je Trump organizovao pljackanja, kradje i paljenja, verovatno i rusenje spomenika :roflmao:...... kakva je to ideoloska zaslepljenost i lefticarski trans, sunce ti ebem zarko! To ni CNN-u nije palo na pamet. 

 

Trumpovci u Portlandu juce, normalno, nisu pipnuli nijedan izlog, nisu 1 dolar stete napravili.

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kineski državni mediji su od pre 3 dana prestali da napadaju Trampa. Zvali su ga besnim psom, ludakom,  a Pompea idiotom. Sada idu po Asia Pacific regionom, Australija, India, umereno.

 

Ček, da Kina vidi da će on izgubiti, ako i pobedi, skenjaće Ameriku još na dole. Kina gleda decenije ako ne i vekove unapred, nema kampanja samo za danas. U 5,000 godina civilizaciji, 8 godina su ništa. Ako i bude tih 8 godina. Više se novog mandata Trampa plaše Ameri nego Kinezi.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Down With The Sickness said:

Ne znam ko im je ovo sve savetovao i organizovao, pretpostavljam Hussein Obama, ali je bilo potpuno debilno

Demokraturska podrska fasizmu je jedna od najvecih politickih sramota u celom demokratskom svetu u novije vreme. Vaznost ovog mracnog dogadjaja daleko prevazilazi novembarske izbore - to ste su demokrate dopustile fasistima da mesecima po ulicama love njihove gradjane kao zeceve, da ih ubijaju, lincuju i da im unistavaju imovinu, da pale radnje i biznse koji opskbljuju i zaposljavaju gradjanstvo, da reketiraju manjinske i imigrantske zajednice i slicno, ce tu politicku organizaciju definisati i obelezavati jos dugo u budocnosti. Amerikanci su jos uvek u soku, ovakvo zlo se tamo nikada nije desavalo pa je tesko i poverovati sopstvenim ocima, mucnina je jos uvek u stomaku i trebace vremena da se polako popne u svest, ali ce se popeti i moguce je da ce buduci istoricari bas ove dogadjaje markirati kao pocetak kraja Demokratske partije u Americi, jer ih ni dobar deo njihovih biraca (oni kojima mozak nije na ruke propran kultur-marksizmom, socijalizmom i slepom mrznjom prema Americi) nece dalje slediti u tom ekstremizmu.


Republikanci su, to se moglo videti i na konvenciji (oni koji su mogli da se probiju do sale kroz falangisticke formacije koje su ih napadale i maltretirale na ulazu), ispravno percipirali da je ovaj rascvali fasizam trenutno najrelevantniji problem sa kojim se Amerikanci susreci i konacno su stali uz Mistera, koji od prvog dana prepoznao o kakvom se tu zlu radi. Pre (tacno) mesec dana su izgledi za pobedu bili ovakvi:

 

  

On 7/31/2020 at 5:42 PM, bohumilo said:

Uostalom, neko se ne mora sloziti sa mnom, ali neka pogleda sta o tome misle na najozbiljnijm mestu - u kladionicama:

 

https://www.oddschecker.com/politics/us-politics/us-presidential-election-2020/winner

 

Bajden oko 5/8, Tramp 7/5 - Bajden blagi favorit, ali daleko od toga da Trampu daju "male sanse" (ovo je preko 35%)...

 

Danas su (isti sajt) sanse 50-50. Posebno je groteskno da je se - posle 3 meseca orgijanja, i 3 meseca cutanja i laganja o "mirnim demonstracijama" - sada kada su sanse za izbor krenule da se sunovracuju, i Bajden setio (pun intended) da nesto (i to biranim, najneznijim recima) promrmlja protiv falangizma :lol_2:

 

 

 

------------------------------------------------------------------

A u poznatoj ribrici "Bezanija od fasizma ili kako unistiti civilizaciju za 40 dana u 5 lakih koraka", nakon Mineapolisa i Cikaga doslo je vreme da ugostim i jedan nekadasnji biser (a danas sitholinu) severozapada - Portland:


Businesses leaving downtown Portland over 'lawlessness': report

 

Quote

 

...

Greg Goodman, the co-president of the Downtown Development Group, said in a letter to Mayor Ted Wheeler and members of the Portland City Council that the exodus of companies wasn't related to the Black Lives Matter movement “but does have most everything to do with the lawlessness you are endorsing downtown.

 

“The number is like nothing I have seen in 42 years of doing business in downtown,” he wrote, according to Portland's KOIN.

 

Goodman said companies include Daimler Trucks North America, Airbnb, Banana Republic, Microsoft, Saucebox, and Google, which he claimed: "leased 90,000 square feet in the Macy’s building [and] has stopped construction of their improvements."

 

"The list goes on and on. If you know a retail or office broker, give them a call and ask them how many clients they have are trying to leave," he continued.

 

 

Gradonacelnik ove sitholine napada Trampa a ne sme ujutru sa preduzetnicima i radnicima da proseta centrom grada, po onom skrcanom staklu i kristalu sa lokalnih objekata,

da vidi sta su fasovani koje podrzava SINOC (bilo koje "sinoc" u prethodna 3 meseca) ostavili za sobom nakon sto su promarsirali ulicama:

Quote

 

Goodman encouraged city leaders to "walk around downtown Portland in the morning," adding that he would personally give them a tour.

 

"You aren’t sweeping the streets, needles are all over the place, garbage cans are broken and left open, glass from car windows that have been broken out is all over the streets, parks are strewn with litter," he wrote. "You are willfully neglecting your duties as elected officials to keep our city safe and clean.”

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Yoyogi said:

Kineski državni mediji su od pre 3 dana prestali da napadaju Trampa. Zvali su ga besnim psom, ludakom,  a Pompea idiotom. .......

 

 

Interesantno, 5000 godina stara "civilizacija" ......

 

Ja nikada nisam cuo da bilo koji americki medij naziva kineskog predsednika Djinpinga niti bilo kog kineskog zvanicnika besnim psom, ludakom, idiotom .......

Trump ga zapravo vrlo cesto oslovljava sa "moj dobar prijatelj, predsednik Si".

Iz toga zakljucujem da je ta "civilizacija" otprilike tu gde je i bila ...... pre 5000 godina.Mrdnula nije. Osim drzavne televizije Kine i Severne Koreje takav primitivizam ne postoji nigde u svetu.

 

Mozemo samo pricati o japanskoj civilizaciji. Premijer Shinzo Abe je nasao za shodno da se u svom oprostajnom govoru obrati i predsedniku Trumpu direktno i kaze kako "bez obzira na moje povlacenje sa mesta premijera zelim da uverim predsednika Trumpa da ce moj naslednik, ko god to bude, nastaviti da jaca veze i prijateljstvo sa Amerikom, nasim nerazdvojnim partnerom".

 

To jeste civilizacija. 

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Interesantno, 5000 godina stara "civilizacija" ......

Ja nikada nisam cuo da bilo koji americki medij naziva kineskog predsednika Djinpinga niti bilo kog kineskog zvanicnika besnim psom, ludakom, idiotom .......

Trump ga zapravo vrlo cesto oslovljava sa "moj dobar prijatelj, predsednik Si".

Iz toga zakljucujem da je ta "civilizacija" otprilike tu gde je i bila ...... pre 5000 godina.Mrdnula nije. Osim drzavne televizije Kine i Severne Koreje takav primitivizam ne postoji nigde u svetu.

 

Mozemo samo pricati o japanskoj civilizaciji. Premijer Shinzo Abe je nasao za shodno da se u svom oprostajnom govoru obrati i predsedniku Trumpu direktno i kaze kako "bez obzira na moje povlacenje sa mesta premijera zelim da uverim predsednika Trumpa da ce moj naslednik ko god to bude nastaviti da jaca prijateljstvo sa Amerikom, nasim nerazdvojnim partnerom".

 

To jeste civilizacija.

 

 

 

Jača je Kina od Japana. Opet, ni u Kini ni u Japanu nema nekontrolisanih nereda i ubistava, haosa, neupravljivosti države kao Somalija.

 

Na kongresu komunističkih partija u Moskvi, 1952, (Tito nije bio tamo) , rough & toughs su imali žmarce po kičmi kada je Mao Tse Tung izjavio: "A što se mi toliko plašimo nuklearnog rata? Njega bi preživelo 40% čovečanstva, ako ga mi započnemo, rešili smo ideološke brige zanavek".

 

Njegov portret i dalje stoji na Tiananmen Square. Na novčanicama.

 

2020tianmensquare01.jpg

 

Budi lud, luđi, ne zaboravi da ni druga strana nije naivna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

...... kada je Mao Tse Tung izjavio: "A što se mi toliko plašimo nuklearnog rata? Njega bi preživelo 40% čovečanstva, ako ga mi započnemo, rešili smo ideološke brige zanavek".

 

Njegov portret i dalje stoji na Tiananmen Square. Na novčanicama.

 

Hvala na ovo podsecanje sa kakvim idiotima imamo posla.  

 

A sada ti prepustam topik da trolujes o velicanstvenoj Kini.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Hvala na ovo podsecanje sa kakvim idiotima imamo posla.  

 

A sada ti prepustam topik da trolujes o velicanstvenoj Kini.

 

Pa misle to i idioti u američkoj administraciji, dok im neko, kao ja ovde, ne kaže da nisu nedodirljivi. Imaju oni silne savetnike i analitičare a oni bi im rekli isto što ja rekoh.

Znaju i oni to pa hodaju po jajima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Yoyogi said:

 

Pa misle to i idioti u američkoj administraciji, dok im neko, kao ja ovde, ne kaže da nisu nedodirljivi. Imaju oni silne savetnike i analitičare a oni bi im rekli isto što ja rekoh.

Znaju i oni to pa hodaju po jajima.

 

Kao sto rekoh ........ lepo je videti da Kina jos uvek voli svog vodju debila koji im je doneo smrt 46 miliona ljudi i koji bi upotrebio nuklearno oruzje, pobio 60% svetske populacije u slavu komunizma ..... ja samo rekoh nisu oni nista bolji danas nego sto su bili. A civilizacija ce tamo doci tacno tako, otprilike za 5000 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Kao sto rekoh ........ lepo je videti da Kina jos uvek voli svog vodju debila koji im je doneo smrt 46 miliona ljudi i koji bi upotrebio nuklearno oruzje, pobio 60% svetske populacije u slavu komunizma ..... ja samo rekoh nisu oni nista bolji danas nego sto su bili. A civilizacija ce tamo doci tacno tako, otprilike za 5000 godina.

 

Ne, samo sa kim Amerika ima posla. Nije to mala Srbija da  je  bombarduju iz zabave i istroše municiju i rakete kojima prolazi rok trajanja, ništa ih to nije koštalo a Srbiju jeste.

Neka probaju sa Kinom?

 

(Prijatelj, iz Raytheon, oni prave "Patriot" rakete, kaže da ih prave 3 mesečno u Japanu  a ispaljiju zastarele isto 3 puta mesečno, u Pacific)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

@Baby

 

Moje je mišljenje da je za sva ubistva, paljenja i pljačkanja odgovoran Tramp. Zašto ? Imamo jasne pokazatelje da on stoji iza toga.

1. Kome odgovara nasilje na protestima ? Jedino Trampu, demokratama bi odgovaralo da imaju mirne proteste ako može sve do izbora. Na ovaj način Tramp relativizuje proteste a vrlo rado bi ih proglasio i za terorističke akte, što možemo zaključiti i na osnovu nekih postova na ovoj temi.

2. Ko bazira svoju kampanju na "Law & Order" floskuli ? Tramp, pale su u vodu sve ostale opcije i to mu je jedina opcija da spreči dalji sunovrat rejtinga. I kao što sam pričao pre mesec-dva dana upravo je to ono što je zaustavilo njegov pad. Obrukao se na svim poljima ali sve te teme su u zapećku dok imamo ova ubistva i sukobe na ulicama i to je ono što njemu jedino može doneti drugi mandat.

 

Ko je odgovoran za ovo u Portlandu ? Tramp bez ikakve sumnje. Ako iz dana u dan šalješ provokatore na svaki protest BLM jasno je da će oni često dolaziti u sukobe i da će svakih par dana neko da strada. U Kenoši su stradali BLM-ovci ovde Trampovac, ko zna ko je sledeći a sigurno će još biti žrtava. Kome to odgovara ? Trampu. No prosečan glasač ne razmišlja toliko detaljno nego samo sluša šta ko priča a u ovom trenutku Tramp je najglasniji zbog pozicije predsednika i on se "jače" čuje. A više puta ponovljena laž ....

 

Kod ubistva iz Portlanda nemamo nikakvih informacija, nema videa, nema saopštenja nikog. Na čemu da baziramo priču da pričamo o detaljima ? Jedino na ovom gore i na onom što znamo iz medija. A iz medija znamo da je neko poslao Trampove pristalice da konvojem prođu kroz protest BLM-a ? Ako treba da objašnjavam šta je cilj te akcije onda nema smisla dalje ni pričati o tome.

 

Nema sumnje uopste da njemu to odgovara. Da mu nije odgovaralo vec kod Flojda bi rekao nesto normalnije i pokusao da sredi situaciju. Nego ja se nisam uopste osvrtala na to dok sam pisala, nego na generalno stanje. 

Trampova kampanja od MAGA do KAGA je brzo pala u vodu sa virusom i tu je vec cela presusena. Kada ga pitaju sta mu je u planu za drugi mandat, on kaze "kako sam ja sebi car" i takve gluposti. Sta on moze da prica o virusu, kako se svi cude sto on toliko zna pa eto, krenite sa indzektovanjem dezifektanta... cim zine ispadne kreten. Ovo je za njega bolji scenario svakako, sada je branilac ljudi od ljudi. 

 

Jel bila drama pa se i ovaj oglasio za prelazenje granica zbog nereda: https://www.axios.com/george-floyd-protest-bill-barr-f26d41ef-e5cc-4130-b788-bfc0f05ad428.html

Sada su to pretvorili u prelazenje granica zbog cuvanja reda:

 

5f4b89c5a5e67.image.jpg?resize=1200,800

 

Tacno pravi situaciju za gradjanski rat, a onda kao preti mirom.... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 4:07 PM, NMX said:

Svi koji ste za TraNpa, da vam ka'em da i dalje imate priliku solidno da se oparite jer su kvote u beogradskim kladionicama značajno preko 2 (Meridianbet trenutno na 2.28 Tramp  - 1.58 Bajden). Pa duplirajte ulog pobedom narandžastog kad je već pobeda toliko izvesna. 

 

Imali ste prilike, jbg. Trenutno maltene egal kvote 1.88 Tramp, 1.80 Bajden. 

 

Ako se nastavi ovako nikakva kampanja Bajdena, eto njega preko kvote 2 uskoro. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Kao sto rekoh ........ lepo je videti da Kina jos uvek voli svog vodju debila koji im je doneo smrt 46 miliona ljudi i koji bi upotrebio nuklearno oruzje, pobio 60% svetske populacije u slavu komunizma ..... ja samo rekoh nisu oni nista bolji danas nego sto su bili. A civilizacija ce tamo doci tacno tako, otprilike za 5000 godina.

 

Pa nije da nije, u smislu da je Kina opasna. Smrtno opasna. Tu civilizaciju, haos i uništenje koju Amerika ima, Kina nema. Klince sa automatskim puškama, ima da ih štampaju na majice u siluetama, kao Če Gevara da im budu idoli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Izgleda da je Bajdenova kampanja da pusti ovog da se samospali glupostima. Videcemo koliko je uspesna... 

 

Za sada je takva da je prema kladionicama, koje grese ali retko, on tim pristupom samo izgubio sanse za izbor. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

Za sada je takva da je prema kladionicama, koje grese ali retko, on tim pristupom samo izgubio sanse za izbor. 

 

Pa jeste ako ne pocnu da guraju malo vise o virusu, a ne da pustaju da ovaj pravi red u haosu koje provocira... Uopste mi nije jasno sta demokrati rade, kao da su svi na kolektivnom godisnjem... 

Link to comment
Share on other sites

Cini se da je za demokratsku stranku bilo bolje da su izabrali Bernija Sandersa! Bar bi zadrzali i na izborima do kraja gurali taj svoj novi, levicarski, soc- demokratski identitet! I imali bi jednog vrlo obrazovanog kandidata. Ovako se ne zna zasta se zapravo oni zalazu???

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

... Uopste mi nije jasno sta demokrati rade, kao da su svi na kolektivnom godisnjem... 

 

:s_d: Zamisli kad tebi nisu jasni. Jedno simpaticno, malo priznanje. Jeste, uzeli su svi kolektivni godisnji ... odmor od mozga.

 

A sada probaj da zamislis koliko su tek nejasni ljudima koji svaki dan idu na posao i uvece gledaju na TV kako su zooloski vrtovi pustili sve stanovnike na ulice. :classic_biggrin: Neko otkljucao kaveze.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Darth Bane said:

Cini se da je za demokratsku stranku bilo bolje da su izabrali Bernija Sandersa! Bar bi zadrzali i na izborima do kraja gurali taj svoj novi, levicarski, soc- demokratski identitet! I imali bi jednog vrlo obrazovanog kandidata. Ovako se ne zna zasta se zapravo oni zalazu???

 

Problem sa dem strankom je sto su Bernijevi glasniji ali u manjini, pa izgleda kao da je cela stranka takva i tu se razilaze... 

 

Meni je jasno zasto Ameri vecinom pojma nemaju sta je socijalizam, ali zasto neko ko potice iz socijalzima mesa pojmove socijalne zastite i drustvenog uredjenja, to mi je vec SF. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Problem sa dem strankom je sto su Bernijevi glasniji ali u manjini, pa izgleda kao da je cela stranka takva i tu se razilaze... 

 

Meni je jasno zasto Ameri vecinom pojma nemaju sta je socijalizam, ali zasto neko ko potice iz socijalzima mesa pojmove socijalne zastite i drustvenog uredjenja, to mi je vec SF. 

A sta ti nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

A sta ti nije jasno?

 

Barni jedine stvari koje trazi je univerzalni HC i da korporacije placaju poreze koje sada ne placaju i da se vodi racuna o zastiti zivotne okoline i prelazak na cistije izvore energije. Vi ste od toga napravili marksizam, komunizam... bauk, a sve to vec postoji eto i kod tebe u Australiji, pa ti nije palo na pamet da pises o socijalistickoj Australiji. Naprotiv, Barni se upravo i oslanja na australijski model funkcionisanja. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Problem sa dem strankom je sto su Bernijevi glasniji ali u manjini, pa izgleda kao da je cela stranka takva i tu se razilaze... 

 

Meni je jasno zasto Ameri vecinom pojma nemaju sta je socijalizam, ali zasto neko ko potice iz socijalzima mesa pojmove socijalne zastite i drustvenog uredjenja, to mi je vec SF. 

Problem sa demokratskom strankom je sto su umislili da su jedino resenje za US i da mogu da rade sta hoce. Trose pare, kako im se svidi i sve vreme kukaju kako su tax collections mali! Primer u Cali. brza zeleznica je pre nego su poceli da grade potrosila 2 puta vise para nego su planirali za samu izgradnju. Cudno, ali njih glava vise ne boli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darth Bane said:

A sta ti nije jasno?

 

Pa to da se Berni Sanders i njegova struja predstavlja kao socijalizam. Drzava koja brine o najranjivijim segmentima populacije nije isto sto i socijalisticka drzava.

Kanada nije socijalisticka drzava, ali jedan stepn brige postoji, od javnog zdrvstva (sa svim problemima koje to nosi), preko javnog obrazovanja, pa do obezbjedjivanja sredstava za zivot za sve one koji su nesposobni za zaposljavanje na slobodnom trzistu rada - sto kroz welfare program, sto kroz zaposljavanje u federalnim, provincijalnim, gradskim institucijama.

 

I sve je to uz kapitalisticku ekonmiju, privatnu svojinu kao neotudjivu, uz demokratske izabrane predstavnike.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bernie Sanders nije samo ful komunista, on je Staljinista, od rane mladosti ......... bio, ostao i umrece takav, bolesni zaljubljenik u lefticarsko diktatorstvo ....... ali nikada nece biti predsednik USA, nikada!

 

Krio je koliko je mogao svoj boljsevizam, jer je znao da to ne prolazi u Americi, ali je bio neinteligentan, jezik uvek brzi od pameti, zbog cega su ga svi podjebavali ....... voleo je redove za hleb, obecavao nacionalizaciju kompletne ekonomije, poreze 90%....  i nema nikakve sumnje da bi se razvio u pravog masovnog ubicu kao njegovi idoli, sve sam psihopata do psihopate.

 

Preporucujem svim normalnim ljudima da pogledaju ovaj video ....... uglavnom sastavljen od bulaznjenja ovog budalasa, nikakv komentar uz to nije ni bio potreban.

 

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...