Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Fini momci, onako bas ljubavni, nemam pojma zasto bi 17togodisnjak mislio da ima razlog da se od njih plasi:

‘They came out here every time with us,’ said Porche Bennett, a Kenosha resident who has organized protests.

‘Sweet. Loving. They were the sweetest hearts, souls. I called Anthony my hippie guy. They were sweet guys.’

Bennett said she was particularly grateful to Huber, who stood in front of her when authorities used tear gas during protests outside the Kenosha County Courthouse this week.

According to court records, Huber has a criminal record that includes several arrests for battery, drugs and other charges. 

At the time of his death, Rosenbaum had an open criminal case on battery, disorderly conduct and domestic abuse charges. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Mislim da su ovde zakonski pokriveni. Imao je nož u ruci i hteo je da uđe u radnju što jeste ukazivalo da je bio potencijalna opasnost po živote ljudi u radnji. Verovatno zbog toga slučaj nije dobio odjek kao prethodna ubistva i pokušaji ubistva od strane policije.

 

Ostaje pitanje čemu služe policajci u SAD ? Da ubijaju u stilu divljeg zapada. Ovde ih vidimo 10-tak i niko nije imao onu stvar da ga razoruža ali su zato svi složno pucali u njega. 10 metaka u čoveka. Imaju li oni ikakvu obuku osim pucanja iz pištolja ? Ali definitivno se ovakve stvari ohrabruju od strane ove administracije jer retko koji policijac odgovara zbog kršenja procedura.

 

Ma ja se slazem da treba da se zaustavljaju manijaci sa bilo cim sto moze biti sredstvo da nakog ubiju, ali ne mozes ga upucavati zato sto hoda i ima noz. Oni u tom momentu ni ne znaju da je on neki sa duzom prekrsajnom listom. Dosli na poziv da je ovaj pravio cirkus u nekoj radnji i nisu pola milje uspeli da ga zaustave njih desetak policajaca?! nego su morali da ga oprangijaju na sred pumpe. 

Pa uslo im je koliko njih sa puskama u gradsku kucu i nisu ih poubijali. 

 

_112053965_gettyimages-1211398264.jpg

 

3 hours ago, Yoyogi said:

 

Više kontrolu oružja u Americi ne samo da nije jednostavno uvesti, čak mislim da je nemoguće, to je trebalo uraditi pre 150 godina: samo policija sme da ima vatreno oružje i niko drugi ni pod kojim uslovima.

 

 

Quote

President Donald Trump quietly signed a bill into law Tuesday rolling back an Obama-era regulation that made it harder for people with mental illnesses to purchase a gun.

 

Nista od toga, nece to ni Demokrate resiti... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MeanMachine said:

Pelosi odvali da debate ne treba da bude jer potus nema legitimitet jer samo laze?!?

 

Dakle ko sto rece Shapiro gledace da izbegnu debatu kako god umeju. Samo cekam da vidim sta ce da bude zvanican izgovor.

Ako je Biden pametan, uradice sve u njegovoj moci da se ne sretne lice u lice sa DT. Trump ce obrisati patos sa senilkom u jednoj recenici.

Meni se cini da je plan da ako se nekim magicnim slucajem desi da Biden pobedi on odmah da ostavku a jednogrba kamila, preuzme poziciju. Da vidimo kako ce to da se odigra. :lol_2:

Edited by mrd
ne mogu, a da se ne smejem, a plakao bih u trenutnoj situaciji
Link to comment
Share on other sites

Trump ce dobiti jos boljeg saveznika u Japanu jer ce Abe-a najverovatnije zameniti Taro Aso, njegov dosadasnji zamenik i ministar finansija.

 

Poznat je po tome sto ne moze Kineze da gleda ocima, a i po napadima na kineskog korisnog debila na celu takozvane Svetske, a kineske, Zdravstvene, a kriminalne - gangsterske Organizacije.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ako je Biden pametan, uradice sve u njegovoj moci da se ne sretne lice u lice sa DT. Trump ce obrisati patos sa senilkom u jednoj recenici.

Meni se cini da je plan da ako se nekim magicnim slucajem desi da Biden pobedi on odmah da ostavku a jednogrba kamila, preuzme poziciju. Da vidimo kako ce to da se odigra. :lol_2:

I izbegavanje debate ima svoju cenu.Gledam sad polove,varira biden na 5-6 posto prednosti,cak i na njihovom Cnn,smrdi na 2016.

Link to comment
Share on other sites

 

11 minutes ago, Gaga said:

Gledam sad polove,varira biden na 5-6 posto prednosti,cak i na njihovom Cnn,smrdi na 2016.

 

Ne gubi vreme. Prvo, oni moraju da pumpaju, pa ne mislis valjda da ce reci da Trump vodi? Drugo, veliki broj ljudi je u strahu da kaze kako ce glasati za Trumpa, rizikuju mnogo bez potrebe, od gubitka posla do napada na decu i imovinu. Dokazano je da cak i registrovani republikanski glasaci odgovaraju da ce glasati za Bajdena, kao predomislili se ..... aha, kako da ne, razocarali se :classic_rolleyes:, shvatili da su AntiFa i BLM u pravu.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ako je Biden pametan, uradice sve u njegovoj moci da se ne sretne lice u lice sa DT. Trump ce obrisati patos sa senilkom u jednoj recenici.

Meni se cini da je plan da ako se nekim magicnim slucajem desi da Biden pobedi on odmah da ostavku a jednogrba kamila, preuzme poziciju. Da vidimo kako ce to da se odigra. :lol_2:

Trenutno dosta medija za divno cudo prica kako Trampova popularnost raste u pollovima.

Jos jedan ubijen sad u Portlandu - izgleda clan Patriot Prayer.

U NYC pokusaj silovanja Upper East Side u po bela dana, sa svedocima.

Ono nasrtanje na zenu u restoranu u DCju....

Danas 6 demokratskih gradonacelnika iz Minesote podrzava Trampa...

Pelosi blokira pomoc za pandemiju.

 

Tramp samo treba da insistira na debati, bukvalno Dems odradjuju posao za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

....... bukvalno Dems odradjuju posao za njega.

 

Trude se svim snagama da mu pomognu, bolje od ovoga ne mogu. Izgleda da se totalno raspadaju, obezglavljeni. 

 

 

16 minutes ago, Angelia said:

 

U NYC pokusaj silovanja Upper East Side u po bela dana, sa svedocima.

 

 

Pa rekli su im demokratski socijalisti da sad sve moze, nema vise zle policije, sto ne bi moglo i silovanje .......

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

 

 

Don't Be a Sucker is a short film produced by the United States Department of War released in 1943, and adapted as a slightly shorter version in 1947. It has anti-racist and anti-fascist themes, and was made to educate viewers about prejudice and discrimination. 
Release date: July 4, 1943 (USA)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

Trude se svim snagama da mu pomognu, bolje od ovoga ne mogu. Izgleda da se totalno raspadaju, obezglavljeni. 

 

 

 

Pa rekli su im demokratski socijalisti da sad sve moze, nema vise zle policije, sto ne bi moglo i silovanje .......

 

 

Pa evo kako ce to da ide:

 

Dad of Seattle CHOP shooting victim files $3B in claims against government

 

The father of a 19-year-old man who was fatally shot inside Seattle’s Capitol Hill Occupied Protest zone in June has filed $3 billion claims against local and state governments for allegedly allowing an atmosphere of “lawlessness” that resulted in his son’s death.

.....

But before the botched emergency response, city officials had allowed, “politically charged armed, anarchist protesters to infiltrate, takeover, and govern a part of downtown Seattle,” and King County and the Governor, “did not intervene and stop this state of lawlessness,” the claim papers charge.

“Everyone was walking around with guns. It’s like the wild wild west,” Horace said.

Normally, “You figure the police come in and they shut it down and clean up the area,” Horace said. “I never knew that people could come in and take over a whole city. That means there is no safety. The police aren’t doing their job.”

 

 

Da ne zaboravim da pomenem - osumnjiceni za ovo ubistvo, koga se policija jos nije dokopala i ispitala nije beo. Znaci po $1B od svake lokalne vlasti.

Naravno nece dobiti toliko, ali ce dobiti dosta.

 

Pitanje, ko ce odgovarati za tolika obestecenja?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Pa rekli su im demokratski socijalisti da sad sve moze, nema vise zle policije, sto ne bi moglo i silovanje .......

 

 

Nasli ga sa facial recognition - verovatno jedan od preko 13k beskucnika koje je De Blasio uselio u luxsuzne hotele na Menhetnu (za koje placa po 2 mill dnevno, ali nema veze - rekao je da ce da trazi nadoknadu od Trampa:classic_blink:), ili je sad 20k.

Ali nema veze - do jutra ce biti na ulici ponovo da napadne sledecu zenu, ko zna sa kakvim posledicama posto su Dems uveli "humane" zakone u NY da uhapseni ne mogu da se drze u zatvoru na bail.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2020 at 12:20 PM, Baby said:

 

Ma ja se slazem da treba da se zaustavljaju manijaci sa bilo cim sto moze biti sredstvo da nakog ubiju, ali ne mozes ga upucavati zato sto hoda i ima noz. Oni u tom momentu ni ne znaju da je on neki sa duzom prekrsajnom listom. Dosli na poziv da je ovaj pravio cirkus u nekoj radnji i nisu pola milje uspeli da ga zaustave njih desetak policajaca?! nego su morali da ga oprangijaju na sred pumpe. 

Pa uslo im je koliko njih sa puskama u gradsku kucu i nisu ih poubijali. 

 

Koristim tvoj post samo kao slagvort za "napismeno" razmisljanje.

 

Nekako imam osecaj da smo dosli u situaciju u kojoj mnogi ljudi izjednacavaju pogresne stvari.

Recimo kao ulazak naoruzanih protestanata koji nisu nista zapalili i polomili, niti opljackali, nego se samo deru bezveze sa riots, u kojima su zgrade zapaljene, policajci povredjeni, ljudi ubijeni i prebijeni i sta god jos ne.

 

Danas nema rasprave ovde o ubistvu coveka u Portlandu koji je bio tamo kao pro-Trump protestant (da ga ja nisam pomenula niko ne bi ni primetio), jedan video se pojavio da hoda ulicom i nekoliko ljudi prilazi i neko puca na njega. Deluje kao da njegov zivot ne vredi rasprave, dok smo na par strana raspravljali pucanje tokom sukoba ultra-left i right (ako su right) u Viskonsinu.

 

Dok se ovde za klinca u Viskonsinu raspravljalo od da li je kriminalac (podmetnuto) ili je ono pucao po svima koji se ne slazu, sto je sada otkriveno kao pogresno, i kako su poginuli bili fini momci koji su tu samo mirisali cvece (iako su bili i naoruzani, i napadali sve redom i imaju krivicni record), za ovog tipa u Portlandu nema nista....ni kako je voleo bebe i mirisao cvece, ni da je napao nekog....covek hoda ulicom. Nista - cekamo policijsku istragu. Nema spekulacija kako ga je ubila Antifa, nema dizanja tenzija kako ubica treba da dobije dozivotnu, kao da se nije desilo.

 

Mozda ga je ubio ljubomorni ljubavnik, ko zna, ali me samo cudi totalan nedostatak reakcije.

 

Juce je neko na muralu pokojnog policajca koji je ubijen tokom pokusaja pljacke u Filiju pre par godina neko napisao ACAB. Doticni policajac je poginuo braneci par musterija u video-store. Bio je AA, ubijen je od strane dvojice AA. 

 

Aj sad opravdavanje kako je ok ubiti rasiste, a pljackase i arsonist zasluzuju prvi amandman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

Koristim tvoj post samo kao slagvort za "napismeno" razmisljanje.

 

Evo ja cu da napisem sta ja mislim, koristeci tvoj post kao slagvort:

 

Quote

Danas nema rasprave ovde o ubistvu coveka u Portlandu koji je bio tamo kao pro-Trump protestant (da ga ja nisam pomenula niko ne bi ni primetio), jedan video se pojavio da hoda ulicom i nekoliko ljudi prilazi i neko puca na njega. Deluje kao da njegov zivot ne vredi rasprave, dok smo na par strana raspravljali pucanje tokom sukoba ultra-left i right (ako su right) u Viskonsinu.

 

Ubijaju se na obe strane, na obe strane ima divljastva, ne znam sta je tacno dok ne vidimo sopstvenim ocima, cak i video snimci mogu donekle biti izmanipulisani. Tu prvenstveno ne mislim na video snimke gde policajac cuci nekom 8 minuta na vratu ili neko uzme pusku i ubije nekog koji ga je gadjao kesom. U ovom drugom slucaju ne znamo sta je prehodilo situaciji, znamo da gadjanje kesom nije neki osnov za ubistvo. Sa druge strane taj napaljeni mali da je bitan zato sto je zavrsio neki kurs i sebe smatra policijom iako to nije, pa je dosao u osinjak totalno zelen i mozda opalio jer se uplasio (dva/tri puta, ni sebi ne verujem dok ovo pisem a pokusavam kao da ga opravdam). I dalje ostaje da su dvojica mrtva, dete bez roditelja i jedan ranjen. 

 

Za ovog u Portlandu pricaju/pisu da je isao i da je izazivao okolo. Meni recimo nije cilj da pisem nesto sto je nejasno, ne zna se ni ko ga je ubio, ni da li je tacno da je isao i izazivao od jednog do drugog, nista, osim da je ubijen. Prosto ne mogu na napravim neki stav na osnovu nekog mutnog snimka da bi zadovoljila nekog pro trampistu da se slazem sa njim. Znam da je ubijen i to je sve. 

 

Ne slazem se sa ni jednim ubistvom. Ne slazem se sa paljenjem i lomljenjem sto sam rekla u nekoliko navrata, ali mogu da razumem zasto su to radili. Ne slazem se sa slobodom govora koja se sprovodi drzeci mitraljez u ruci i ne interesuje me pravo na oruzje koje je odjednom postalo vidljivo svuda na ulicama kao accessory dok to pravo postoji od postojanja ustva pa ga nismo vidjali na ulicama. Ne zelim da idem na ulicu gde setaju manijaci sa oruzjem zato sto imaju pravo, jer onda su moja prava manja, nismo ravnopravni u verbalnom govoru... i ne, necu da se naoruzavam zbog toga. 

 

55 minutes ago, Angelia said:

Aj sad opravdavanje kako je ok ubiti rasiste, a pljackase i arsonist zasluzuju prvi amandman.

 

Naprotiv, nigde nisam naisla na komentar gde neko kaze da je opravdanje ubiti rasistu (jesam da ih treba ucutati i ne dati im medijskog prostora za njihovo rasisticko i fasisticko slovo), ali sam naisla na mnogo komentara kako je ok ubiti nekog ko ima policijski dosije, pun je interenet tih komentara. Cim se desi neko ubistvo, svi jurcaju da traze policijski dosije zrtve. Po tome bi znacilo, ubiti svaku trecu osobu je sasvim opravdano jer svaka treca osoba do svoje 23 godine zapati policijski dosije i ima ih vise nego fakultetskih diploma. Ja tu vidim sistemski problem. Toliko policije, toliko osudjenih ljudi, tolika zatvaranja i sudjenja, a oni i dalje prave prekrsaje koji se kaznjavaju. Nesto debelo ne valja. 

 

Ne slazem se da policija mora da pobije sve sto se mrda, pogotovo ako je malo tamnije. Da, ima krimosa (zakljucili vec), opasni su, ubijaju policiju, sve je to jasno. Ali kako to da ni u jednoj drzavi osim u Americi policija svako malo, gotovo na dnevnoj bazi, smakne nekog ko se opire hapsenju i isprangijaju ga sa sedam metaka u ledja i onda napisu - imao je noz u kolima?! pa su morali da ga ubiju pred njegovo troje dece. Nije im ni pretio, niti je bio opasnost za bilo koga pre nego sto su ga ubili. Ako ne mogu drugacije da ga uhapse, treba da obese te znacke i posao prepuste nekom ko ce znati da ga radi. 

 

2 hours ago, Angelia said:

Nasli ga sa facial recognition - verovatno jedan od preko 13k beskucnika koje je De Blasio uselio u luxsuzne hotele na Menhetnu (za koje placa po 2 mill dnevno, ali nema veze - rekao je da ce da trazi nadoknadu od Trampa:classic_blink:), ili je sad 20k.

Ali nema veze - do jutra ce biti na ulici ponovo da napadne sledecu zenu, ko zna sa kakvim posledicama posto su Dems uveli "humane" zakone u NY da uhapseni ne mogu da se drze u zatvoru na bail.

 

 

 

Prvo, ja ne znam koji to luksuzni hotel u NY sluzi kao kuca za beskucnike, osim sto je to fox iskalkulisao. Drugo, spavanja u stvarno luksuznim hotelima su sada izmedju 100-200 dolara, cetvrtinu od uobicajene cene, ne vidim razloga zasto bi neko placao za bilo koga 2 hiljade po glavi. Trece, neki hoteli sluze kao kuce za beskucnike i verovatno su nasli i hoteli i grad neku racunicu u tome, ali to nije od juce https://www.vice.com/en_us/article/exk4b4/homeless-hotels-new-york-city (vest je iz 2016). Ti hoteli sigurno nisu u centru Menhetna ili Bruklina. 

 

Cetvrto, meni je cela ova prica o fenomenalnoj ekonomiji gde najbolja i najjaca svetska ekonomska drzava ima bukvalno beskucnika kao zemlja treceg sveta i da se vuku po gradovima, spavaju svuda redom. Peto, stalno se pominju demokratski gradovi pate od... pa da pate, jer velika vecina gradova iznad 250k stanovnika je demokratska, a ljudi hrle u gradove zbog posova, a gradovi su preskupi za posao koji vecina moze da nadje i eto problematike, a ne zato sto neka stranka posebno nesto lose radi. Problem, ne samo Amerike da ljudi jednostavno nece da rade po farmama i njivama i da se smeste u ruralne krajeve, a fabrike polako izumiru. 

 

6 hours ago, Angelia said:

Pa evo kako ce to da ide:

 

Dad of Seattle CHOP shooting victim files $3B in claims against government

 

The father of a 19-year-old man who was fatally shot inside Seattle’s Capitol Hill Occupied Protest zone in June has filed $3 billion claims against local and state governments for allegedly allowing an atmosphere of “lawlessness” that resulted in his son’s death.

Pitanje, ko ce odgovarati za tolika obestecenja?

 

Na sve strane pljuste tuzbe. 3B tuzba ne znaci da ce dobiti 3B na kraju, nego ce se nagoditi, kao u vecini ovakvih slucajeva. Da li je pravedno, nije. 2015 godine u Baltimoru su demolirali ne znam, 400 malih poslova, dve godine kasnije su ih tuzili za milione. Mnogi su dobili 5k odstetu, mnogi su stavli kljuc u bravu i nisu vise radili, ber ne tu na tom mestu. Osiguranja nisu pokrila celokupne stete, jer su banda naopevana i veliki uzrok sranja u US. 

Bice tu svakakvih tuzbi, bice tu tuzbi i za virus. Inace Ameri vole da se tuzakaju, tek sada ce kada su pogubli poslove. Kako ce to resavati... ko zna, sudovice ce odluciti, ali sam sigurna da tuzioci nece biti bas mnogo zadovoljni. 

Link to comment
Share on other sites

Shinzo Abe, japanski PM, dao ostavku, Tramp izrazio žaljenje jer su imali dobru saradnju.

 

Taro Aso je i sam bio PM 2009 i uspeo da izgubi izbore svoje partije koja je maltene neprestano vladala od 1946. Bio je poslednji u seriji bezličnjaka, 5-6PM za 4 godine. Lula da Silva je rekao "Jednom japanskom PM kažeš dobro jutro, drugome kažeš dobro veče".

 

Među tim bezličnim aparatčicima, sećam se samo jednog (prezimena a ne i imena). Taj je trebao je da se sretne sa GW Bušom i svi su se pitali kako će GW Buš da izovori njegovo ime. Zvao se Fukuda. Eto, jedino po tome se pamti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

 

Za ovog u Portlandu pricaju/pisu da je isao i da je izazivao okolo. Meni recimo nije cilj da pisem nesto sto je nejasno, ne zna se ni ko ga je ubio, ni da li je tacno da je isao i izazivao od jednog do drugog, nista, osim da je ubijen. Prosto ne mogu na napravim neki stav na osnovu nekog mutnog snimka da bi zadovoljila nekog pro trampistu da se slazem sa njim. Znam da je ubijen i to je sve. 

Mozda je izazivao, medjutim u trenutku ubistva nije bio u sukobu ni sa kim.

Onaj klinac u Viskonsinu barem ima da je napadnut, ovaj isao ulicom, i niko ne podize glas. Ne krivim ja tebe sto se ne javljas, nije mi jasno zasto mediji tretiraju to drugacije, jer da je ovo po svim medijima i ti bi to diskutovala.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Ne slazem se sa paljenjem i lomljenjem sto sam rekla u nekoliko navrata, ali mogu da razumem zasto su to radili. Ne slazem se sa slobodom govora koja se sprovodi drzeci mitraljez u ruci i ne interesuje me pravo na oruzje koje je odjednom postalo vidljivo svuda na ulicama kao accessory dok to pravo postoji od postojanja ustva pa ga nismo vidjali na ulicama. Ne zelim da idem na ulicu gde setaju manijaci sa oruzjem zato sto imaju pravo, jer onda su moja prava manja, nismo ravnopravni u verbalnom govoru... i ne, necu da se naoruzavam zbog toga. 

I ovde se razlikujemo, posto ja razlikujem direktno nasilje i moguce.

 

3 minutes ago, Baby said:

Naprotiv, nigde nisam naisla na komentar gde neko kaze da je opravdanje ubiti rasistu 

Preokreces pricu, ako se o ubistvima desnicara ne prica i to se ne osudjuje, precutno je ok, a po internetu se divlja iako su ubijeni kriminalci ali su na "pravoj politickoj strani"....za mene je to problem.

 

Znaci ti tvoje misljenje zasnivas na onome sto mediji biraju kao interesatno, uopste se ne pitas zasto ne pricaju o nekim stvarima.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Ne slazem se da policija mora da pobije sve sto se mrda, pogotovo ako je malo tamnije. Da, ima krimosa (zakljucili vec), opasni su, ubijaju policiju, sve je to jasno. Ali kako to da ni u jednoj drzavi osim u Americi policija svako malo, gotovo na dnevnoj bazi, smakne nekog ko se opire hapsenju i isprangijaju ga sa sedam metaka u ledja i onda napisu - imao je noz u kolima?! pa su morali da ga ubiju pred njegovo troje dece. Nije im ni pretio, niti je bio opasnost za bilo koga pre nego sto su ga ubili. Ako ne mogu drugacije da ga uhapse, treba da obese te znacke i posao prepuste nekom ko ce znati da ga radi. 

Kako to samo u Americi pricamo o koga je policija smaknula? Ne mislis da nije do medija koji guraju tu pricu?

I naravno ti si bila tamo pa znas da ovaj tip nije bio opasnost za policiju, nakon sto je dva puta imao tejzer, i opet otisao da uzme oruzje. Da li razmisljas da je policajac mislio da su njegova deca u opasnosti? Covek odbija naredjenja da prestane da se bori, odbija zakon....i tebi je to ok, pusti ga da uzme noz pa ako ubije nekog ajde da ga skinemo?

 

3 minutes ago, Baby said:

Prvo, ja ne znam koji to luksuzni hotel u NY sluzi kao kuca za beskucnike, osim sto je to fox iskalkulisao. Drugo, spavanja u stvarno luksuznim hotelima su sada izmedju 100-200 dolara, cetvrtinu od uobicajene cene, ne vidim razloga zasto bi neko placao za bilo koga 2 hiljade po glavi. Trece, neki hoteli sluze kao kuce za beskucnike i verovatno su nasli i hoteli i grad neku racunicu u tome, ali to nije od juce https://www.vice.com/en_us/article/exk4b4/homeless-hotels-new-york-city (vest je iz 2016). Ti hoteli sigurno nisu u centru Menhetna ili Bruklina. 

Naravno da su na Manhetnu, placa $175 za noc. Mrzi me sada da ti trazim podatke za to, ali postovacu. Mozes da pogledas svaki hotel, nije tajna.

Znaci tvoja prica o foxu je besmislena.

 

3 minutes ago, Baby said:

 

Cetvrto, meni je cela ova prica o fenomenalnoj ekonomiji gde najbolja i najjaca svetska ekonomska drzava ima bukvalno beskucnika kao zemlja treceg sveta i da se vuku po gradovima, spavaju svuda redom. Peto, stalno se pominju demokratski gradovi pate od... pa da pate, jer velika vecina gradova iznad 250k stanovnika je demokratska, a ljudi hrle u gradove zbog posova, a gradovi su preskupi za posao koji vecina moze da nadje i eto problematike, a ne zato sto neka stranka posebno nesto lose radi. Problem, ne samo Amerike da ljudi jednostavno nece da rade po farmama i njivama i da se smeste u ruralne krajeve, a fabrike polako izumiru. 

Zasto US ne bi imala beskucnike? Pa neki ljudi to smatraju za zivotni stil.

 

12 minutes ago, Baby said:

 

Na sve strane pljuste tuzbe. 3B tuzba ne znaci da ce dobiti 3B na kraju, nego ce se nagoditi, kao u vecini ovakvih slucajeva. Da li je pravedno, nije. 2015 godine u Baltimoru su demolirali ne znam, 400 malih poslova, dve godine kasnije su ih tuzili za milione. Mnogi su dobili 5k odstetu, mnogi su stavli kljuc u bravu i nisu vise radili, ber ne tu na tom mestu. Osiguranja nisu pokrila celokupne stete, jer su banda naopevana i veliki uzrok sranja u US. 

Bice tu svakakvih tuzbi, bice tu tuzbi i za virus. Inace Ameri vole da se tuzakaju, tek sada ce kada su pogubli poslove. Kako ce to resavati... ko zna, sudovice ce odluciti, ali sam sigurna da tuzioci nece biti bas mnogo zadovoljni. 

Pa nece dobiti 3B ja to rekoh unapred. Prvo zato sto je tuzba od 1B protiv County bez osnova, nemam dovoljno detalja ali razumno cenim da county optuzuje za ne-odgovaranje hitne pomoci, a tu nema slucaj, jer hitna pomoc nije obavezna da odgovori ako joj sigurnost nije osigurana.

Ima slucaj protiv grada i drzave, tu ce se nagoditi. Pitanje je zasto gradjani treba to da plate?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Baby said:

 

Za ovog u Portlandu pricaju/pisu da je isao i da je izazivao okolo. Meni recimo nije cilj da pisem nesto sto je nejasno, ne zna se ni ko ga je ubio, ni da li je tacno da je isao i izazivao od jednog do drugog, nista, osim da je ubijen. Prosto ne mogu na napravim neki stav na osnovu nekog mutnog snimka da bi zadovoljila nekog pro trampistu da se slazem sa njim. Znam da je ubijen i to je sve. 

 

 

Samo da dodam, za klinca u Viskonsinu si bila spremna da kazes da ako nije bilo dokaza, neko bi to (ko zna ko) pripisao Antifi, ali za ubistvo u Portlandu koje vristi da je ubistvo Antife, cutis. Tu cekas presudu policije. Tu trazis dokaze, nista ne predpostavljas, iako si za klinca u Viskonsinu navela potpuno pogresne optuzbe da je kriminalac (sa nekog FB accounta).

 

Zasto? Kako se te dve situacije razlikuju? Kako te je situacija u Viskonsinu zapalila da bacas ovde teorije koje nisu podrzane u cinjenicama, ali za ubistvo u Portlandu si onako "ehhhmmmm jos jedan extremista ubijen". Whatever....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Mozda je izazivao, medjutim u trenutku ubistva nije bio u sukobu ni sa kim.

Onaj klinac u Viskonsinu barem ima da je napadnut, ovaj isao ulicom, i niko ne podize glas.

 

https://abcnews.go.com/US/maryland-official-fired-posting-memes-appearing-support-teen/story?id=72714401&cid=social_twitter_abcn

 

Ovakvih vesti da su podrzali ovog malog i to ljudi na odgovornim mestima ima koliko hoces. Za mene je ovo prvoklasni skandal, jer to meni salje poruku da ako sam na dobroj politickoj strani mogu da idem da delim pravdu i izgravam sudiju i dzelata. 

Ja to vidim kao jako opasnu poruku. 

 

9 minutes ago, Angelia said:

I ovde se razlikujemo, posto ja razlikujem direktno nasilje i moguce.

 

U Kenosi je krenulo zbog moguceg nasilja i eto, rezultiralo da jedan gradic koji ja poznajem kao jedan od najmirnijih sire i dalje od same Amerike zavrsi u krvi. 

 

Drugo, tvoj odgovor nema nikakvog smisla na moj post. Rekla sam da ne znam sta se desilo jer nema nista potvrdjeno, da bi uzela da vristim na antifu iako mislim da ti to ocekujes. 

 

Ti si za Dzordza Flojda rekla da ne treba puno da komentarisemo nego cekamo zvanicnu izjavu iako smo gledali 8 minuta davljenje, pa mi to bas ne ide u skladu sa tvojom izjavom gore sta razlikujes a sta ne.

 

Quote

Preokreces pricu, ako se o ubistvima desnicara ne prica i to se ne osudjuje, precutno je ok, a po internetu se divlja iako su ubijeni kriminalci ali su na "pravoj politickoj strani"....za mene je to problem.

 

Znaci ti tvoje misljenje zasnivas na onome sto mediji biraju kao interesatno, uopste se ne pitas zasto ne pricaju o nekim stvarima.

 

Andjo, mediji postoje i desnicarki i levicarski, ako mene pitas zasto desnicarski mediji ne pricaju o desnicarskoj zrtvi mislim da kucas na pogresna vrata. Ja mahom izbegavam fox i ooan, ali ni u jednom mediju ni na jednom komentaru na twitteru (to pratim) nisam procitala to sto ti impliciras, da je uredu ubiti rasistu. Ne mogu ti pomoci oko toga.

 

Quote

Kako to samo u Americi pricamo o koga je policija smaknula? Ne mislis da nije do medija koji guraju tu pricu?

I naravno ti si bila tamo pa znas da ovaj tip nije bio opasnost za policiju, nakon sto je dva puta imao tejzer, i opet otisao da uzme oruzje. Da li razmisljas da je policajac mislio da su njegova deca u opasnosti? Covek odbija naredjenja da prestane da se bori, odbija zakon....i tebi je to ok, pusti ga da uzme noz pa ako ubije nekog ajde da ga skinemo?

 

 

Ne Andjo, nastavljas putevima "mediji su neprijatelji naroda" (doduse samo oni sto ne pisu sta ja hocu)... Sva ova ubistva su manje vise snimljena i ma koliko vama bilo tragicno da se prati twitter, to je prvo mesto na kojem ce izaci snimak ubistva uzivo. Necu da prezvakavam ponovo vec prezvakano, nije mi to bio cilj kada sam pisala post. Covek odbija da se povinuje hapsenu i ako policija ne moze da ga obuzda, pogotovo one vezane lisicama, treba podhitno da nadju novo zanimanje. I tacka. To ja mislim, neces me ubediti u suprotno. Tebi je normalno da isprangijaju nekog u ledja na 10cm a dva reda gore si rekla razlikujes direktno nasilje. Pa sta je to ako nije direktno nasilje, od strane policije?! Sta, oni ne mogu da budu nasilni? Svasta...

 

Quote

Naravno da su na Manhetnu, placa $175 za noc. Mrzi me sada da ti trazim podatke za to, ali postovacu. Mozes da pogledas svaki hotel, nije tajna.

Znaci tvoja prica o foxu je besmislena.

 

Dala sam ti link da hoteli za beskucnike se iznajmljuju odavno, ali tebi to jednostavno nije dovoljno jer je sada pogodan momenat srati po demokratima....

 

Quote

Zasto US ne bi imala beskucnike? Pa neki ljudi to smatraju za zivotni stil.

 

Gospode, ispasce da neki ljudi vole da spavaju na ulici na - 20, nemaju da jedu i pokriju se kartonom... Ovo je u nivou komentara da su imigranti zivotinje. Stvarno ne zelim da mislim na ovaj nacin o bilo kome. Skoro sam imala prilike da stanem kod neke strujne centrale koja je ogradjena zicom, kada sam malo bolje pogledala videla sam da iza toga i jednog zida ima jastuk, cebence, karton dole, kofer i da odelo sa kosuljom visi na vesalici okaceno na tu ogradu. Pitala sam se koliko dugo ce taj zadrzati taj posao na koji je krenuo ako se kupa u okeanu samo. Sigurno ga srecna situacija nije naterala da tu spava i odabere taj zivotni stil. 

 

4 minutes ago, Angelia said:

Samo da dodam, za klinca u Viskonsinu si bila spremna da kazes da ako nije bilo dokaza, neko bi to (ko zna ko) pripisao Antifi, ali za ubistvo u Portlandu koje vristi da je ubistvo Antife, cutis. Tu cekas presudu policije. Tu trazis dokaze, nista ne predpostavljas, iako si za klinca u Viskonsinu navela potpuno pogresne optuzbe da je kriminalac (sa nekog FB accounta).

 

Zasto? Kako se te dve situacije razlikuju? Kako te je situacija u Viskonsinu zapalila da bacas ovde teorije koje nisu podrzane u cinjenicama, ali za ubistvo u Portlandu si onako "ehhhmmmm jos jedan extremista ubijen". Whatever....

 

Ne, nisam bila spremna da kazem, to sam rekla pre par strana. Antifa je nastavak Soros teorija... Ne kazem da nema agresije, ali sve se pripisuje antifi. Sto im se vise pripisuje bez dokaza sam sklonija da verujem da manje postoje i da su dobar izgovor za koje kakva sranja koje pravi ko zna ko i iz kojih razloga. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

kazem, to sam rekla pre par strana. Antifa je nastavak Soros teorija... Ne kazem da nema agresije, ali sve se pripisuje antifi. Sto im se vise pripisuje bez dokaza sam sklonija da verujem da manje postoje i da su dobar izgovor za koje kakva sranja koje pravi ko zna ko i iz kojih razloga. 

 

 

Stvarno - nastavak Soros teorije? Znaci Antifa ne postoji, to je sve imaginarna teorija :classic_smile:

 

Ok ostatak cinjenica sutra, ne mogu da verujem da ti verujes u ovo, i ne razumes o cemu pricam. Ali ok, mrznja opravdava sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi Trump ovo trebao mirno da privede novoj pobedi. Sve maske su pale, sve lazi provaljene.

 

6 gradonacelnika u Minesoti - iz demokratske partije - su javno podrzali Donalda Trumpa za predsednika prilikom Pensove posete u petak..

 

U pismu koje su uputili javnosti isticu da "Oni nisu napustili demokratsku partiju, demokratska partija je napustila njih. Demokratska partija je otisla toliko ekstremno levo da je vise ne prepoznajemo".

 

Mnogi gradonacelnici sirom Amerike pozivaju Nacionalnu Gardu, pa i vojne specijalne jedinice, ako treba, da pociste govna sa ulica. U Wisconsinu 75% gradjana podrzava bilo kakvu intervenciju protiv domacih terorista BLM i AntiFa. Gradjani skupljaju novac da pomognu vlasnicima radnji koje je gamad porazbijala i opljackala.

 

U Njujorku veliki redovi ispred U-haul rental agencije, selidba normalnih ljudi iz tog demokratskog svinjca se ne zaustavlja.

 

Ne znam ko im je ovo sve savetovao i organizovao, pretpostavljam Hussein Obama, ali je bilo potpuno debilno i unistilo ih je. Do pre 2 meseca su imali dobru, fer sansu.

 

Cak se i na staljinistickim medijima stidljivo pojavljuju vesti tipa "Trumpovi pozivi na zakon i red menjaju svest biraca koji su do sada podrzavali proteste, ali sada smatraju da je bilo dosta i previse". 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Baby

 

Moje je mišljenje da je za sva ubistva, paljenja i pljačkanja odgovoran Tramp. Zašto ? Imamo jasne pokazatelje da on stoji iza toga.

1. Kome odgovara nasilje na protestima ? Jedino Trampu, demokratama bi odgovaralo da imaju mirne proteste ako može sve do izbora. Na ovaj način Tramp relativizuje proteste a vrlo rado bi ih proglasio i za terorističke akte, što možemo zaključiti i na osnovu nekih postova na ovoj temi.

2. Ko bazira svoju kampanju na "Law & Order" floskuli ? Tramp, pale su u vodu sve ostale opcije i to mu je jedina opcija da spreči dalji sunovrat rejtinga. I kao što sam pričao pre mesec-dva dana upravo je to ono što je zaustavilo njegov pad. Obrukao se na svim poljima ali sve te teme su u zapećku dok imamo ova ubistva i sukobe na ulicama i to je ono što njemu jedino može doneti drugi mandat.

 

Ko je odgovoran za ovo u Portlandu ? Tramp bez ikakve sumnje. Ako iz dana u dan šalješ provokatore na svaki protest BLM jasno je da će oni često dolaziti u sukobe i da će svakih par dana neko da strada. U Kenoši su stradali BLM-ovci ovde Trampovac, ko zna ko je sledeći a sigurno će još biti žrtava. Kome to odgovara ? Trampu. No prosečan glasač ne razmišlja toliko detaljno nego samo sluša šta ko priča a u ovom trenutku Tramp je najglasniji zbog pozicije predsednika i on se "jače" čuje. A više puta ponovljena laž ....

 

Kod ubistva iz Portlanda nemamo nikakvih informacija, nema videa, nema saopštenja nikog. Na čemu da baziramo priču da pričamo o detaljima ? Jedino na ovom gore i na onom što znamo iz medija. A iz medija znamo da je neko poslao Trampove pristalice da konvojem prođu kroz protest BLM-a ? Ako treba da objašnjavam šta je cilj te akcije onda nema smisla dalje ni pričati o tome.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...