Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 hour ago, Angelia said:

To sto je Florida promenila ime, ga ne cini tupsonom, posto vecina drzava pravi razliku izmedju ta dva.

 

 

 

Naravno da ga ne cini to tupsonom, to je samo kap u moru gluposti. 

 

 

3 hours ago, mrd said:

Piše se smisleno. Svako kako zna i ume. emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Tacno tako 😉

 

Neko eto pise kao da je osnovac. 

 

5 hours ago, mrd said:

Ovo si napisala kao da je to losa stvar, a u sustini iz celog texta isijava ljubomora, koja se na zalost vidi kod svih novih demokrata. Sve, cela dems kampanja je, ja hocu ono sto su oni zaradili, ili nasledili. Nema veze sto nikada nista nisam imao, ali sam sve svoje novce ostavljao u lokalnom sports bar-u, ili strip club-u. 

Da sad postavim jedno retoricko pitanje. Zbog cega je problem sto neko ima residence u Floridi, a zivi u NY? Ne razumem, zasto je to losa stvar?

 

Ozbiljno?  Tebi neki klinac hakovao nalog? :lol_2:

 

Mrde, nema tebi pomoci, ti si funkcionalno nepismen i to je to... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najlepše vas molim bez kačenja klipova koji nisu vezani za samu diskusiju i bez ličnog prepucavanja. 

 

Imate i teme za šaljive postove, ako želite može se otvoriti još neka, zamolili smo vas više puta da tako nešto ipak izbegavate da postavljate ovde. 

 

Imate i pm ako želite da razmenite po koju reč sa drugim forumašem(u okviru dozvoljenog, naravno). Zaista ne znam kako vam više ne dosadi da se međusobno peckate i prozivate svaki drugi dan. Odrasli ste ljudi, raščistite te nedoumice i probleme koje imate ako možete, a ako ne, imate i tu opciju ignore ako će vam biti lakše. Niste fer prema ostalima koji bi možda i nešto pametno da pročitaju ovde i ne žele da čitaju prepirke par forumaša. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Baby said:

 

Naravno da ga ne cini to tupsonom, to je samo kap u moru gluposti. 

 

Pa nije mi jasno zasto onda to stavljas u isti post. Mozda neko van USA ne razume da to sto je Florida promenila naziv za sve u "mail-in" je obicna tehnikalija, ali da vecina u US razume sta on misli kad kaze da podrzava absentee voting, a ne mail-in. Znaci nije rekao nista glupo, niti je licemeran sto je, kad je promenio zvanicno boraviste trazio da se prijavi kao glasac u odsustvu. To u principu rade svi, koji u odnosu na svoju glavnu adresu mogu da se nadju kao "expats" u toku glasanja, ili nisu u mogucnosti da glasaju na glasackom mestu.

Samo 10% drzava ne pravi razliku, a 90% pravi, i postoji razlog za to. Zato sto je federalna vlada odavno napravila zahtev da se za "absentee" glasace napravi mogucnost da glasaju, u Ustavu. Nije to trazila za sve gradjane.

Znaci to uopste nije glupost sto on govori, nego ima uporiste u Ustavu, a ne u lokalnim zakonima.

Ovako ispadne, da je tvoj komentar glupost, jer ne razumes razliku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Pa nije mi jasno zasto onda to stavljas u isti post. Mozda neko van USA ne razume da to sto je Florida promenila naziv za sve u "mail-in" je obicna tehnikalija, ali da vecina u US razume sta on misli kad kaze da podrzava absentee voting, a ne mail-in. Znaci nije rekao nista glupo, niti je licemeran sto je, kad je promenio zvanicno boraviste trazio da se prijavi kao glasac u odsustvu. To u principu rade svi, koji u odnosu na svoju glavnu adresu mogu da se nadju kao "expats" u toku glasanja, ili nisu u mogucnosti da glasaju na glasackom mestu.

Samo 10% drzava ne pravi razliku, a 90% pravi, i postoji razlog za to. Zato sto je federalna vlada odavno napravila zahtev da se za "absentee" glasace napravi mogucnost da glasaju, u Ustavu. Nije to trazila za sve gradjane.

Znaci to uopste nije glupost sto on govori, nego ima uporiste u Ustavu, a ne u lokalnim zakonima.

Ovako ispadne, da je tvoj komentar glupost, jer ne razumes razliku.

 

Ja nisam oglasna tabla na kom nalaze pravna uputsva gde sta kako funkcionise. Svi mogu da pitaju ako ih interesuje, a mogu i sami da nadju na netu kao sto nalaze i druge podatke. Tramp se ispalio jer nije znao a prebacio je adresu na Floridu, pa se onda slozio sa onim sto je smatrao da ide njemu u prilog (kao i sve ostalo sa njim). 

 

Niti sam rekla da on nema prava da glasa tako, niti sam to komentarisala, nego sam komentarisala da je tupson zato sto ne zna nista o nicemu, informacije skuplja u prolazu i onda lupeta. I izvinjavam se sto je tebi sve fantasticno sto on kaze, uvek se ubijes od pisanja da opravdas, ja eto smatram da je covek neobrazovan, neinteligentan, neobavesten, svidelo se to tebi ili ne. 

Sledeci put bih te molila da mi ne ubacujes u usta nesto sto nisam rekla. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Ja nisam oglasna tabla na kom nalaze pravna uputsva gde sta kako funkcionise. Svi mogu da pitaju ako ih interesuje, a mogu i sami da nadju na netu kao sto nalaze i druge podatke. Tramp se ispalio jer nije znao a prebacio je adresu na Floridu, pa se onda slozio sa onim sto je smatrao da ide njemu u prilog (kao i sve ostalo sa njim). 

 

 

Ne, ne i ne.

Ti nisi oglasna tabla, ali kad kazes nesto na ovoj temi kao neko ko je u USA imas odgovornost da to barem bude relativno tacno jer inace dovodis one koje nemaju pojma o USA sistemu, u zabludu.

Ne, ne pitaju svi, kao sto ti nisi dovela u pitanje pisanje medija da je to glupost, da bi sad otkrila da je to uglavnom tacno.

I ne, Tramp se uopste nije ispalio, nema potrebe da zna da li Florida to tretira kao mail-in ili ne, on funkcionise na federalno nivou, i tu je u pravu.

 

Ti nikako da skontas da ja ne branim Trampa, nego da se borim protiv ludila TDSa. Nije sve sto on kaze glupost, u stvari nije ni 50% glupost.

 

U ovom slucaju - nije da on ne zna nista o nicemu, nego ti ne znas da je rekao nesto sto je 90% tacno, i opsteprihvaceno. A ti mozes da smatras da je on neobrazovan (stvarno - imas bolju diplomu od Wharton-a, svaka cast), neinteligentan (jer si ti napravila par biliona) i neobavesten (jer si ti predsednik USA).

 

necu te uznemiravati, jer ti kao i vecina sa Balkana, znas kako da upravljas avionom, samo nisi nikad probala...a svako ko ne radi po tvojoj zelji je bukvalno idiot.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

....... ja eto smatram da je covek neobrazovan, neinteligentan, neobavesten, svidelo se to tebi ili ne .......

 

Ne daj boze da on to cuje, da je cuvena Baby sa vox92 foruma to napisala za njega, mogao bi pasti u duboku depresiju i izgubiti izbore.

 

Nego, umesto tvojih dubokih promisljanja o buducnosti sveta i Amerike, za koje nismo zainteresovani, mogla bi konacno odgovoriti na jednostavno pitanje ko, gde i kada je napisao da su crnci marksisti? To si ti napisala ovde, nisam ja izmislio.

 

Ja, naprimer, ne samo da ne mislim da su marksisti, vec sam, naprotiv, vrlo siguran da 98% njih uopste nema blagu predstavu sta je to marksizam.

 

Ili .... posto ocigledno izbegavas odgovor, mozemo smatrati da si samo slagala u ideoloskom transu?

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Ne, ne i ne.

Ti nisi oglasna tabla, ali kad kazes nesto na ovoj temi kao neko ko je u USA imas odgovornost da to barem bude relativno tacno jer inace dovodis one koje nemaju pojma o USA sistemu, u zabludu.

 

 

Preterujes. Potogotovo sto je ovde uglavnom interpretacija, pa po volji... a toliko si ubedjena da ti pises sve tacno. 

 

Drugo, pozivas me na odgovornost necega sto ja nisam ni napisala ni konstatovala. Smejurija.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

 

Ti nikako da skontas da ja ne branim Trampa, nego da se borim protiv ludila TDSa. Nije sve sto on kaze glupost, u stvari nije ni 50% glupost.

 

 

Sure. 

 

10 hours ago, Angelia said:

 

 

U ovom slucaju - nije da on ne zna nista o nicemu, nego ti ne znas da je rekao nesto sto je 90% tacno, i opsteprihvaceno. A ti mozes da smatras da je on neobrazovan (stvarno - imas bolju diplomu od Wharton-a, svaka cast), neinteligentan (jer si ti napravila par biliona) i neobavesten (jer si ti predsednik USA).

 

necu te uznemiravati, jer ti kao i vecina sa Balkana, znas kako da upravljas avionom, samo nisi nikad probala...a svako ko ne radi po tvojoj zelji je bukvalno idiot.

 

Na primer, ubrizgavanje sanitajzera, preventivno pijenje hidroxicloroquina... drzavno je vec pitanje morala i prava gde uvek cupka na ivici, pa i predje ali se obezbedio. 

 

Ludilo bi bilo manje da je on umereniji. 

 

Ali hvala na divnim recima od nekog ko nije sa Balkana 😄 Nemoj me uznemiravati, necu ni ja tebe, rekla sam ti odavno, ali tesko odoljevas iskusenju. 

Link to comment
Share on other sites

Trump je imao izvestaj ko i senatori u vezi kovid-19 (izvestaj napisan cini mi se pocetkom ili sredinom januara) gde struka (vojni lekari) i obavestajne sluzbe lepo kaze se moze desiti ako Amerika se ne pripremi za virus.

 

Senatori iz odbora su to iskoristili da lepo prodaju (a neki i kupe akcije) a Trump je pricao bajke u vezi virusa, te da nece ni stici u Ameriku, te kad je stigao da je to nista specijalno, kad je krenuo da se siri da ce vec u Aprilu sa toplim vremenom nestati.

 

Dakle ili je glup ili je potpuno neobavesten ili je bas pokvaren. Bice da je sve troje u pitanju.

 

E sad ni druga ekipa nije bas cvecka, npr MSM kenja po ruskoj vakcini samo tako, Fanuci se u to ukljucio a americka vakcina ko zna kad ce a ako pogledamo kako su uradili svoj test za kovid pa bolje da americke vakcine ni ne bude. 

 

A zasto onda kenjanje po ruskoj? Pa da Doniju ne padne napamet slucajno da je nabavi zamislite nabavi vakcinu pokaze se da je okej pa to je garant pobeda na izborima, jos ako Bajden bude bio protiv iste a joj 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MeanMachine said:

Trump je imao izvestaj ko i senatori u vezi kovid-19 (izvestaj napisan cini mi se pocetkom ili sredinom januara) gde struka (vojni lekari) i obavestajne sluzbe lepo kaze se moze desiti ako Amerika se ne pripremi za virus.

 

Senatori iz odbora su to iskoristili da lepo prodaju (a neki i kupe akcije) a Trump je pricao bajke u vezi virusa, te da nece ni stici u Ameriku, te kad je stigao da je to nista specijalno, kad je krenuo da se siri da ce vec u Aprilu sa toplim vremenom nestati.

 

Dakle ili je glup ili je potpuno neobavesten ili je bas pokvaren. Bice da je sve troje u pitanju.

 

E sad ni druga ekipa nije bas cvecka, npr MSM kenja po ruskoj vakcini samo tako, Fanuci se u to ukljucio a americka vakcina ko zna kad ce a ako pogledamo kako su uradili svoj test za kovid pa bolje da americke vakcine ni ne bude. 

 

A zasto onda kenjanje po ruskoj? Pa da Doniju ne padne napamet slucajno da je nabavi zamislite nabavi vakcinu pokaze se da je okej pa to je garant pobeda na izborima, jos ako Bajden bude bio protiv iste a joj 😄

 

 

Trampu je juce umro brat. U petak je bio u bolnici da ga poseti, juce je otisao na golf. Covek ne gaji nikakvu vrstu empatije ni za one koje zove najbolji prijatelj, sta mislis koliko ga ne interesuju ostali ako on moze da profitira negde iz necega?

Meri Tramp u knjizi pise da kada je njen otac umro ovaj je otisao da gleda film. 

 

Btw svi kenjaju po ruskoj vakcini iako nemaju pojma valja li ili ne. Jedni iz tih razloga sto si naveo, drugi iz materijalnih razloga. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Trampu je juce umro brat. U petak je bio u bolnici da ga poseti .... Covek ne gaji nikakvu vrstu empatije ......

 

 

tenor.gif

 

Abon'go Malik Obama, stariji polubrat Huseina Baraka Obame, objavio je nedavno memoare „Veliki zli brat iz Kenije“, u kojoj govori i o nekadašnjem predsedniku SAD Huseinu Obami.

 

Obogatio se i postao snob. Postao je ona vrsta osobe koja želi da ga ljudi obožavaju. Malik, koji je živeo u Keniji, a kasnije se preselio u SAD, bio je kum bratu Huseinu na venčanju 1992. godine, a za odnose sa polubratom kaže da su bili „topli“. Situacija se promenila ubrzo pošto je Barak izabran za predsednika 2008. godine, naročito kada sam mu rekao da planiram da osnujem fondaciju nazvanu po našem ocu. Posvađali smo se preko telefona zbog toga. Insistirao je da to ne radim i da zatvorim sajt fondacije. Pretio je da će me odbaciti ako to uradim. Dodaje kako mu je Barak rekao da njihova tetka, Hava Auma Husein, jedini blizak rođak njihovog oca, neće biti pozvana na predsedničku inauguraciju.

 

Kada je Barak posetio Keniju 2015, na porodičnoj večeri apelovao sam na njega da pomogne tetki, koja je živela u siromaštvu, u kući koja se rušila i izdržavala se prodajući ugalj. Ona je želela da joj Barak pomogne, da joj izgradi kuću. Rekao sam mu da joj to duguje, ali mi je odgovorio da je švorc.

 

Kaže da ga je polubrat razočarao i kada je donirao 5.000 dolara za sahranu njihove rođake Zejtuni Onjango, koja je živela ilegalno u Bostonu. Morali smo da platimo račune i troškove prenosa za Keniju. Sastao sam se sa Barakom u Ovalnom kabinetu kako bismo razgovarali o tome i on me pitao koliko novca treba da da. Rekao sam mu 20.000 dolara. Odgovorio mi je da je to previše. 

 

Dodaje da je porodica mesec dana skupljala novac kako bi isplatila sve troškove tetkine sahrane.

 - Ona je stvarno bila dobra prema njemu. Ne razumem kako neko ko tvrdi da je blizak rođak može da se tako ponaša, da bude hladan i okrutan prema porodici i da im tako okrene leđa - navodi Malik Obama.

 

Volim Donalda zato što govori iz srca. Zaista bih ga želio upoznati – izjavio je Malik i naglasio kako je bio strašno razočaran što mu brat nije pomogao kada se on prije tri godine kandidirao za guvernera provincije Siaya u Keniji.

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

Trampu je juce umro brat. U petak je bio u bolnici da ga poseti, juce je otisao na golf. Covek ne gaji nikakvu vrstu empatije ni za one koje zove najbolji prijatelj, sta mislis koliko ga ne interesuju ostali ako on moze da profitira negde iz necega?

Meri Tramp u knjizi pise da kada je njen otac umro ovaj je otisao da gleda film. 

Sta je trebao da radi, da sazida grobnicu sa trpezarijskim stolom za 6 osoba i pokojnikom u celu stola? 

 

Nisu svi po tvom kalupu, ne mora da se 5 godina nosi crnina da bi se bilo u "zalosti". 

 

Sad kad smo zakljucili da ovo o cemu si pisala ovde ponovo ne pokazuje njegovu sposobnost da vodi zemlju, da se okrenemo nekim osobinama koje ga razlikuju od Hilary Clinton, ili AOC(Gorice), ili Kamale Harris. Sta ce surova Kamala H. doneti bolje od Trumpa? Sta ce zaboravni Joe B, uraditi da se US povrati od razaranja, koje su mirni demonstranti naneli US proteklih godina. "0" nula ce uraditi. Joe B misli da se kandiduje u Gambiji.

Edited by major josip
Obrisan deo sa ličnim napadom, nema potrebe da drugima govorimo sram te bilo, za neku kritiku upućenu javnoj ličnosti.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Preterujes. Potogotovo sto je ovde uglavnom interpretacija, pa po volji... a toliko si ubedjena da ti pises sve tacno. 

 

Drugo, pozivas me na odgovornost necega sto ja nisam ni napisala ni konstatovala. Smejurija.

Sigurno ne pisem bas sve tacno, ali se barem trudim, i nikako ne pokusavam da poturam maliciozne interpretacije.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Baby said:

 

 

 

 

Ne baby, baby ...... nece black people biti okrivljeni ni za sta sto nisu uradili. Oni koji rade svaki dan i ne pljackaju, lome, pale, a takvih je vecina, nisu nista krivi , naravno, pa ih niko nece ni optuzivati.

 

Pojedini black people, kao ovaj demokratski idiot, koji se nominovao za state house of Minnesota, bi medjutim trebalo da odgovara pred zakonom zbog pozivanja svojih pristalica da zapale kuce belaca, njihovih kako kaze neprijatelja,  u komsiluku! Pred decom i zenama. Koji beze u svoje kuce, kao sto se moze videti, od izdrogiranog demokratskog kretena.

 

To nije sloboda govora, to smo odavno rascistili, kada pozivas ljude kojima se obracas da ucine stetu ljudima koji su takodje tu, na mestu na kome govoris. To je poziv na krvoprolice, I ovakvi majmuni ce od 4. novembra vrlo gadno najebati. Drugi mandat nece biti kao prvi, u drugom mandatu se poslovi koji su zapoceti zavrsavaju, bez obzira na maloumne "proteste".

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...