Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

40 minutes ago, 033zero330 said:

 

Napisao je, jer odgovarao Boogie-ju. Tj. Boogie ga navukao na tanak led.

 

Video sam, nije ga on navuko ni na sta posto je covek debilcina nabildovana, nego su se dogovorili da ga napadnu hajkom jer je lik napisao nakon trejda Kazinsa da je to "no brainer" potez i da su se ratosiljali oblaka nad ekipom. Ovaj se valjda uvredio zbog toga.

 

@dude U principu, to i jeste moja poenta, ali to sad tamo ne smes da kazes, leti glava. Sad su se digli da lome i pale svoju zemlju 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

 

Nije ta paralela tako loša, Romi u Srbiji, po zakonu, imaju jednaka prava kao i svi drugi građani, imaju pravo na školovanje, na zdravstvenu zaštitu, mogu da se kandiduju za svaku funkciju u državi. Znači nema diskriminacije?

Ili, možda, bolja paralela. Da li su žene u Srbiji ravnopravne? Zakon kaže jesu. Školuju se, rade na istaknutim pozicijama, ima ih među ministrima, premijerka je žena, rektorka BU... Nema diskriminacije žena?

 

 

Napravi razliku da ja nikad nisam rekla da rasizma nema, ima ga gde god hoces, nismo savrseno drustvo. Medjutim u US, nema sistemskog rasizma.

Nije poenta samo sta je na papiru nego sta je u praksi.

Niko se u SR ne trudi da se premosti ekonomske i socijalne razlike kod Roma, naprotiv, da im se malo socijalne pomoci, da se samo drze van vecine drustva, i povremeno zasviraju nesto. Nemas organizovanog pokusaja da se toj zajednici pomogne, nemas organizacije koje pokusavaju da iskorene decije brakove....to se sve drasticno razlikuje od polozaja AA u US. Nazalost, u zadnjih par decenija Demokrate upravo pokusavaju da ih tretiraju na isti nacin kao sto su Romi u SR, i ovde ne krivim sve Demokrate, ali dovoljno onih koji bi eto daj im malo socijalne pomoci, i pricaj o rasizmu kad ti trebaju glasovi.

Medjutim daleko su AA u US od Roma u SR. Pokazi mi koliko Roma su fakultetski obrazovani, koliko njih drzi iole bitne funkcije, lekara, naucnika.....pa to uporedi sa pozicijom AA u US.

Sto se tice diskriminacije zena :classic_smile: to je vec drugaciji problem, te diskriminacije imas i u US, medjutim ona opet nije sistemska. Tu mozda imas paralelu - kazem mozda, zato sto ce zena biti diskriminisana i od strane zena bez obzira koja joj je boja koze. I tu jedini nacin na koji vidim da se to popravlja je edukacija i evolucija drustva. Nikako sad revolucija na ulici - ajmo da porusimo sve simbole diskriminacije prema zenama...to je idiotluk, i ovaj agresivni "me too" pokret je naneo vise stete zenama nego koristi.

Pa tako i ovi protesti BLM, rioting i looting, su naneli daleko vise stete crnoj zajednici.

5 hours ago, Klotzen said:

 

A ko tvrdi da ne vrede ? Da li se u SAD dešava da su svi stanovnici proganjaju i ubijaju kao Floyd i njemu slični prethodni slučajevi ? Kada se desi nešto slično belcima onda neka izađe i kaže ALM ili WLM a trenutno je to čista provokacija doduše "umotana u celofan" što je izgleda postao svetski trend 🙂

 

 

 

Naravno da se u US desava da se svi nadju "proganjani i ubijani" kao floyd, o tome upravo pricamo. Kad se nesto slicno desi belcu jer imas proteste, jer neko digao glas WLM? Mislim proganjani....pa nije njega policija stalkovala da ga ubiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Znaci ako smatras da svi zivoti zahtevaju jednaku paznju, i da statistika ne podrzava sistemski rasizam protiv crnaca, ti si rasista. Slusas RL i BS ( btw whats wrong with BS, osim da se ne slazem sa njim po nekim pitanjima tipa abortusa, inteligentan tip). Potpuno neprimerena paralela sa Romima u SR, ali komplet.

 

 

Sta je lose sa BS? Pa sto je przenica po pitanju rata sa Iranom. Ajde da je ovo 2001 pa da kazes nema pojma dete koliko takvi ratovi kostaju, pri cemu je Iran daleko veci izazov od Iraka ili Avganistana.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki John Terry said:

 

Mozes biti protiv BLM ali ne i rasista. Ima solidan broj ljudi koji misle da je BLM pokret koji ima odredjene politicke ciljeve koji nisu iskljucivo vezani za ljudska prava.

 

Sve u svemu, ono sto mene brine je sto ne mozes diskutovati a da ti ne nalepe etiketu. Bilo koju.

Problem je sto su smernice da ako si beo i ne boris se sa BLM, ti si automatski rasista. To se da cuti skoro na svakomkoraku, ali nije ni bitno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

Sta je lose sa BS? Pa sto je przenica po pitanju rata sa Iranom. Ajde da je ovo 2001 pa da kazes nema pojma dete koliko takvi ratovi kostaju, pri cemu je Iran daleko veci izazov od Iraka ili Avganistana.

 

 

:classic_smile: Jbga iako generalno nisam za ratove, ne mislim da on nema nesto tu. kao sto rekoh, inteligentan covek, mozes da se slozis ili ne slozis sa nekim njegovim stavovima, recimo ja se ne slazem sa njegovim stavovima koji su pro-life, ali niko nije savrsen. Definitivno nema sta da radi u drustvu RL, iako stvarno njega nisam slusala samo citala neke textove o njegovim stavovima.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Napravi razliku da ja nikad nisam rekla da rasizma nema, ima ga gde god hoces, nismo savrseno drustvo. Medjutim u US, nema sistemskog rasizma.

Nije poenta samo sta je na papiru nego sta je u praksi.

Niko se u SR ne trudi da se premosti ekonomske i socijalne razlike kod Roma, naprotiv, da im se malo socijalne pomoci, da se samo drze van vecine drustva, i povremeno zasviraju nesto. Nemas organizovanog pokusaja da se toj zajednici pomogne, nemas organizacije koje pokusavaju da iskorene decije brakove....to se sve drasticno razlikuje od polozaja AA u US. Nazalost, u zadnjih par decenija Demokrate upravo pokusavaju da ih tretiraju na isti nacin kao sto su Romi u SR, i ovde ne krivim sve Demokrate, ali dovoljno onih koji bi eto daj im malo socijalne pomoci, i pricaj o rasizmu kad ti trebaju glasovi.

Medjutim daleko su AA u US od Roma u SR. Pokazi mi koliko Roma su fakultetski obrazovani, koliko njih drzi iole bitne funkcije, lekara, naucnika.....pa to uporedi sa pozicijom AA u US.

Sto se tice diskriminacije zena :classic_smile: to je vec drugaciji problem, te diskriminacije imas i u US, medjutim ona opet nije sistemska. Tu mozda imas paralelu - kazem mozda, zato sto ce zena biti diskriminisana i od strane zena bez obzira koja joj je boja koze. I tu jedini nacin na koji vidim da se to popravlja je edukacija i evolucija drustva. Nikako sad revolucija na ulici - ajmo da porusimo sve simbole diskriminacije prema zenama...to je idiotluk, i ovaj agresivni "me too" pokret je naneo vise stete zenama nego koristi.

Pa tako i ovi protesti BLM, rioting i looting, su naneli daleko vise stete crnoj zajednici.

 

Ja ne želim da učestvujem u konkretnoj taspravi o unutrašnim problemima USA, ne poznajem dovoljno činjenice, a nisam ni bogznakoliko zainteresovan, pratim ovu temu, možda i površno, ali mi upada u oči insistiranje da u USA nije diskriminacija sistemska, ne vidin tačno šta se podrazumeva pod pojmom sistemska. Sistemska diskriminacija, po mom shvatanju, postojala bi ako bi neka grupacija ustavom i zakonima zemlje imala manja prava od drugih, toga nema ni u USA ni u Srbiji, ipak neke grupacije žive lošije, osećaju se diskriminisanim imaju manje šanse za školovanje, karijeru, pozicioniranje u društvu.
U raspravi na ovoj temi, više puta su iznošeni podaci sa ciljem da opravdaju ponašanje policije, da je udeo AA u broju izvršenih krivičnih dela veći od proseka, ja se pitam zašto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Div said:

 

Ja ne želim da učestvujem u konkretnoj taspravi o unutrašnim problemima USA, ne poznajem dovoljno činjenice, a nisam ni bogznakoliko zainteresovan, pratim ovu temu, možda i površno, ali mi upada u oči insistiranje da u USA nije diskriminacija sistemska, ne vidin tačno šta se podrazumeva pod pojmom sistemska. Sistemska diskriminacija, po mom shvatanju, postojala bi ako bi neka grupacija ustavom i zakonima zemlje imala manja prava od drugih, toga nema ni u USA ni u Srbiji, ipak neke grupacije žive lošije, osećaju se diskriminisanim imaju manje šanse za školovanje, karijeru, pozicioniranje u društvu.
U raspravi na ovoj temi, više puta su iznošeni podaci sa ciljem da opravdaju ponašanje policije, da je udeo AA u broju izvršenih krivičnih dela veći od proseka, ja se pitam zašto.

 

Evo sta kaze centar za americki progres:

 

Quote

The U.S. economy was built on the exploitation and occupational segregation of people of color. While many government policies and institutional practices helped create this system, the legacies of slavery, Jim Crow, and the New Deal—as well as the limited funding and scope of anti-discrimination agencies—are some of the biggest contributors to inequality in America. Together, these policy decisions concentrated workers of color in chronically undervalued occupations, institutionalized racial disparities in wages and benefits, and perpetuated employment discrimination. As a result, stark and persistent racial disparities exist in jobs, wages, benefits, and almost every other measure of economic well-being.

This report examines how government-sanctioned occupational segregation, exploitation, and neglect exacerbated racial inequality in the United States. Eliminating current disparities among Americans will require intentional public policy efforts to dismantle systematic inequality, combat discrimination in the workplace, and expand access to opportunity for all Americans.

https://www.americanprogress.org/issues/race/reports/2019/08/07/472910/systematic-inequality-economic-opportunity/

 

Naravno da postoji diskriminacija, a sistemska ne mora da znaci da je ona uokvirena pravnim normama, nego da je obuhvacena  obrascem ponasanja ili praksom. Ovaj tekst gore se bavi samo rasnom diskriminacijom, ali postoje diskriminacije i po polu, invaliditetu... doduse mnogo manje nego pre, ali jos uvek postoji. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Ja ne želim da učestvujem u konkretnoj taspravi o unutrašnim problemima USA, ne poznajem dovoljno činjenice, a nisam ni bogznakoliko zainteresovan, pratim ovu temu, možda i površno, ali mi upada u oči insistiranje da u USA nije diskriminacija sistemska, ne vidin tačno šta se podrazumeva pod pojmom sistemska. Sistemska diskriminacija, po mom shvatanju, postojala bi ako bi neka grupacija ustavom i zakonima zemlje imala manja prava od drugih, toga nema ni u USA ni u Srbiji, ipak neke grupacije žive lošije, osećaju se diskriminisanim imaju manje šanse za školovanje, karijeru, pozicioniranje u društvu.
U raspravi na ovoj temi, više puta su iznošeni podaci sa ciljem da opravdaju ponašanje policije, da je udeo AA u broju izvršenih krivičnih dela veći od proseka, ja se pitam zašto.

 

To je tacno, samo sto sistemska diskriminacija podrazumeva ne samo diskriminaciju ustavom i zakonima, vec i kod institucija (sudovi, policija, vojska, drzavne zdavstvene institucije, institucije socijalnog osiguranja itd.). Na prethodnim stranama je bilo reci upravo o tome, da u SAD-u postoji ''institucionalna i sistemska diskriminacija i rasizam'' i to pre svega kod policije i sudstva. Strane koje su tvrdile da to nije tacno (i ja sam bio na toj strani) nisu opravdavale brutalno ponasanje policije, vec su samo iznosile argumente i podatke da zapravo nema nikakve sistemske diskriminacija i sistemskog rasizma u SAD-u. Sto naravno ne znaci da na drustvenom nivou toga nema, jer svakako ima u drustvu odredjeni procenat stanovnistva koji su rasisti. A to pak nije deo sistemske diskriminacije, vec problem koji je mnogo teze iskoreniti i gde ni vladin intervencionizam na tom polju (npr. veca ili posebna prava crncima) ne resava problem, cak ga mozda i potpaljuje.

 

 

2 hours ago, Baby said:

While many government policies and institutional practices helped create this system, the legacies of slavery, Jim Crow, and the New Deal—as well as the limited funding and scope of anti-discrimination agencies—are some of the biggest contributors to inequality in America. Together, these policy decisions concentrated workers of color in chronically undervalued occupations, institutionalized racial disparities in wages and benefits, and perpetuated employment discrimination. As a result, stark and persistent racial disparities exist in jobs, wages, benefits, and almost every other measure of economic well-being.

This report examines how government-sanctioned occupational segregation, exploitation, and neglect exacerbated racial inequality in the United States. Eliminating current disparities among Americans will require intentional public policy efforts to dismantle systematic inequality, combat discrimination in the workplace, and expand access to opportunity for all Americans.

 

Interesantan je nivo paradoksa kod boldovanog, gde se prvo tvrdi da su mnoge vladine politike pomogle kreiranju sistemskog rasizma i nejednakosti, a onda se iznosi zakljucak da jedino  vladine politike to mogu da rese. Ali recimo da je prvi bold tacan, da upravo vladine politike cesto dovode do stvaranja nejednakosti i rasizma, sto onda znaci da ne treba prepustiti vladi da takve probleme resava, vec drustvu koje ce to spontano resavati - kao sto sa SAD-om i jeste slucaj, gde je ona od pocetka zemlja imigranata iz raznih delova sveta koji su dosli tu da zapocnu normalan zivot i gde i dan danas imamo sarenolikost i raznolikost medju ljudima na svakom polju, fuziju raznih nacionalnosti, veroispovesti, kultura u jedno mestu, heterogenost na svakom nivou. Sve je to moguce kada se drustvo prepusti samo sebi.

 

Kad god se vlada mesala u odnose u drustvu, imali smo uglavnom nejednakost i rasizam, dok sa druge strane tamo gde se nije mesala, ljudi su sami spontatno resavali takve probleme, sto recimo pokazuje procenat crnaca u biznisu, medju milionerima, medju ekspertima u raznim oblastima, u sportu, u akademskoj sferi itd. Niko od njih nije imao problema sa ''sistemskom diskriminacijom i rasizmom'' nego obrnuto, da jesu, ne bi bili tu gde jesu.

Edited by Veshtodel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Sprivel said:

Jel javio neko Trampulinu da su glave americkih marinaca ucenjene od strane Rusa?

 

Jel' neko javio tebi da bi to automatski značilo napad kompletnog NATO saveza na tu nakaznu azijsku satrapiju, zvanu Ruϟϟia.

Tu se vjerojatno radi o nekoliko plaćeničkih ruskih bandi, kakve operiraju po cijelom Bliskom istoku, a ne o službenoj Rusiji i riskiraju da ih se preore nuklearkama (što je btw trebalo napraviti još '46 - '47, samo što ni Truman ni Ike nisu imali muda za to), prije nego što im dodje iz dupeta u glavu s kim se igraju.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

 

Ja ne želim da učestvujem u konkretnoj taspravi o unutrašnim problemima USA, ne poznajem dovoljno činjenice, a nisam ni bogznakoliko zainteresovan, pratim ovu temu, možda i površno, ali mi upada u oči insistiranje da u USA nije diskriminacija sistemska, ne vidin tačno šta se podrazumeva pod pojmom sistemska. Sistemska diskriminacija, po mom shvatanju, postojala bi ako bi neka grupacija ustavom i zakonima zemlje imala manja prava od drugih, toga nema ni u USA ni u Srbiji, ipak neke grupacije žive lošije, osećaju se diskriminisanim imaju manje šanse za školovanje, karijeru, pozicioniranje u društvu.
U raspravi na ovoj temi, više puta su iznošeni podaci sa ciljem da opravdaju ponašanje policije, da je udeo AA u broju izvršenih krivičnih dela veći od proseka, ja se pitam zašto.

Veshtodel vec objasnio, ovo oko sistemske diskriminacije, to ne znaci samo na nivou papira, nego i u praksi. Recimo da policija drugacije tretira belca od crnca na osnovu diskriminacije, ili da sudovi drugacije tretiraju ljude na osnovu rasne pripadnosti (sto si recimo imao u vreme segregacije), to bi onda bio sistemski rasizam.

Vidis, kad ljudi pricaju o rasizmu, a da se ne glupiraju pricom kako policajci ubijaju crnce, onda izvuku ovaj argument u boldu koji ti sad pominjes. A to je konstatovanje rasizma na osnovu rezultata a ne uzroka. Onda se obicno kaze pa ako 60% kriminala pocine crnci, a oni su samo 13% populacije, to mora da je rezultat rasizma. Medjutim, ne mora. Mozemo govoriti o delimicnom posrednom uticaju istorije, ali nikako nije direktan rezultat rasizma.

Tu ulazi onaj deo gde ja pominjem da su demokrate krive za te posledice, jer se nisu bavili uzrokom, nego posledicom.

Jedan od razloga tako visokog kriminala je recimo visoki broj porodica sa samohranom majkom, koja uopste nema pomoc od oca dece. Majka nece otici u sud i traziti izdrzavanje od oca, nego ce otici do drzave da joj da socijalnu pomoc (tu socijalnu pomoc su demokrate gurale umesto da se pozabave odgovornoscu oca). I onda imas decu koja zive od socijalne pomoci, ne izlaze iz siromastva lako, nalazeci ocinske figure i pripadnost kod nekih jakih tipova sa pistoljima....Ta pomoc se opravdava "belom krivicom" za istoriju, a u stvari je medvedja usluga.

Generacije vec odrastaju pod uticajem da im je drzava duzna za istoriju, da nema individulne odgovornosti....naravno ubedjeni da su diskriminisani.

Oni koji izadju iz tog kruga se tretiraju kao izdajice (ako su iz tog kruga izasli obrazovanjem a ne nekim individualnim talentom kao sto je muzika, sport i film).

Imas ti manjinu u US, azijskog porekla, koji su kroz istoriju diskriminisani, a da i ne pominjemo one kampove za ljude japanskog porekla, pa su opet medju najuspesnijim.

 

Edit: odvuce me posao pa ne zavrsih post. Poenta je da dokle god za stopu kriminala u odredjenoj grupaciji krivimo neki imaginarni sistemski rasizam, stvarni uzroci se zaobilaze i problem se ne resava. Naravno da ta povecana stopa kriminala nije rezultat samo jednog faktora, mogla bi da recimo dodam jos jedan, a to je da vecina AA zajednice uglavnom zivi u "inner city" delovima, koji su ekonomski siromasniji i generalno pretrpani. Tu povecanu stopu kriminala mozemo da vidimo i kod Latino zajednice koja zivi u tim istim uslovima, samo sto je nacionalno Latino zajednica daleko vise diverzifikovana geografski, pa se to manje primecuje.

Izmedju ostalog recimo bi trebalo malo pogledati i sta radi sada pozitivna diskriminacija, koja je mozda do pre 20-30 godina bila neophodna, ali danas u ovakvom obliku kako jeste - mozda pravi vise stete. Ima mnogo AA koji dodju u situaciju da svojim trudom dodju to Ivy League obrazovanja, ali da im se taj uspeh umanjuje jer dosta ljudi zakljuci da je to posledica pozitivne diskriminacije.

Guranje rasnog identiteta u politicke svrhe je totalno pogresno, bukvalno katastrofalno. Rasa bi trebala da dodje na nivo paznje kao sto je boja kose, ili ociju ....znaci da nije faktor, a to samo moze evolucijom. Ne moze boja koze da prestane da bude faktor ako je stalno nekom guras kao prst u oko, svake 4 godine.

Edited by Angelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi su poceli da kontaju da su nam osnovna prava ugrozena, i to za politicku dobit:

 

There's a growing terror circulating around every business and business leader that they'll be next for the ruthless woke chopping board.

It doesn't take much to light the fire of public outrage in these intemperate times but once it starts it's almost impossible to extinguish.

What these firms are really doing, ironically, is bowing to a hate-mob intent on destroying Facebook.

And if this campaign succeeds, the campaigners will feel empowered go after anyone else they fancy tossing on the woke bonfire.

This strikes me as a very dangerous moment in these incendiary pandemic-fuelled culture wars.

What's at stake is basic freedom of speech.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8470877/PIERS-MORGAN-Ive-quit-Facebook-Ill-fight-right-not-canceled.html

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2020 at 3:34 AM, Laki John Terry said:

 

Mozes biti protiv BLM ali ne i rasista. Ima solidan broj ljudi koji misle da je BLM pokret koji ima odredjene politicke ciljeve koji nisu iskljucivo vezani za ljudska prava.

 

Sve u svemu, ono sto mene brine je sto ne mozes diskutovati a da ti ne nalepe etiketu. Bilo koju.


Ovo ti je sustina US danas.
Ako ne gotivis demokrate odmah si jedan od onih sto drze ikonu Trumpete.
Ako ti se ne dopada kako deluje BLM - rasista si/
Ovo ti smeta - socijalista/fashista, antisemista

Mrzis gej populaciju.
Nece da povuku psa  ka sebi dok se setaju - ovaj mrzi pse, cuj pse mrzi bre ljude


Jako dobro radi narativ dualnosti.
Odmah se sece nema izmedju samo ili ili
jer zivot je crno beo, samo su 2 izbora..
jbg lakse je deliti tako 

Edited by Squabbit
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Squabbit said:

Ako ti se ne dopada kako deluje BLM - rasista si/

Ako si beo i ne grize te javno savest zbog toga - RASISTA si. Gotovo je, ako nisi sa nama, ti si protiv nas, ili si rasista.

Doslo neko vreme, cak i ovde na forumu ti pojedinci kace da si trumpista, ako im objasnis, da DT u konkretnom slucaju ne krsi zakon. 

Edited by mrd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Citam da je Tramp okacio video nekog "white power" aktiviste. Jel to patka ili nastavlja da dize tenzije i provocira ?

 

Jest' pa obrisao. Verovatno nije ni slusao sta govore, nego padne u trans kada vidi da nose njegove plakate. Zavisnik je da ga ljudi obozavaju. 

 

 

11 hours ago, Veshtodel said:

 

Interesantan je nivo paradoksa kod boldovanog, gde se prvo tvrdi da su mnoge vladine politike pomogle kreiranju sistemskog rasizma i nejednakosti, a onda se iznosi zakljucak da jedino  vladine politike to mogu da rese. Ali recimo da je prvi bold tacan, da upravo vladine politike cesto dovode do stvaranja nejednakosti i rasizma, sto onda znaci da ne treba prepustiti vladi da takve probleme resava, vec drustvu koje ce to spontano resavati - kao sto sa SAD-om i jeste slucaj, gde je ona od pocetka zemlja imigranata iz raznih delova sveta koji su dosli tu da zapocnu normalan zivot i gde i dan danas imamo sarenolikost i raznolikost medju ljudima na svakom polju, fuziju raznih nacionalnosti, veroispovesti, kultura u jedno mestu, heterogenost na svakom nivou. Sve je to moguce kada se drustvo prepusti samo sebi.

 

Kad god se vlada mesala u odnose u drustvu, imali smo uglavnom nejednakost i rasizam, dok sa druge strane tamo gde se nije mesala, ljudi su sami spontatno resavali takve probleme, sto recimo pokazuje procenat crnaca u biznisu, medju milionerima, medju ekspertima u raznim oblastima, u sportu, u akademskoj sferi itd. Niko od njih nije imao problema sa ''sistemskom diskriminacijom i rasizmom'' nego obrnuto, da jesu, ne bi bili tu gde jesu.

 

Zavisi kako posmatras stvari. Ako posmatras iz ugla utopijskog drustva o slobodnom regulisanju drustvenog uredjenja, sto ne postoji, onda je paradoks. Ako pak gledas realnost da drzave prave zakone i aktove, sprovode pravdu u skladu sa njima, onda nije paradoks ako je neki akt prouzrokovao neka desavanja, znaci da drzava koja ga je propisala treba i da ga revidira. Daleko smo mi evolutivno od toga da sami sebe uredjujemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Baby said:

 

Jest' pa obrisao. Verovatno nije ni slusao sta govore, nego padne u trans kada vidi da nose njegove plakate. Zavisnik je da ga ljudi obozavaju. 

 

 

 

Htedoh da napisem koliko su prolupali peznosi u Americi (obe ekipe sa snimka) kad onda rekoh da vidim a gde se to desilo, kad ono Florida, dakle stanje redovno 😄

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Htedoh da napisem koliko su prolupali peznosi u Americi (obe ekipe sa snimka) kad onda rekoh da vidim a gde se to desilo, kad ono Florida, dakle stanje normalno 😄

 

To sam isto ja pomislila kada sam videla snimak, medjutim, svi su prolupali. Od Trump vs. anti Trump, do masks vs. anti-masks, od BLM do protiv njih... ima da se rasparamo samo tako po svim savovima 😄 Na sve strane neke grupe ljudi koji nose transprarente, svadjaju se sa onima kojima se ti transparenti ne svidjaju. Na kraju ce Meksiko ipak platiti za zid 😄 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

BLM utopija, kako rece gospodja gradonacelnica, imacemo "Summer of love":

 

Teen, 16, is killed and 14-year-old is wounded after Seattle CHOP zone protesters fire into their jeep as they drove towards the barricades at 3am - as those inside cop-free area say they acted in self-defense and video shows a man yelling 'You're not dead yet?'

A 16-year-old boy died and a 14-year-old boy was wounded after being shot at Seattle's CHOP zone Monday

Police said they are investigating after witnesses reported seeing a white Jeep SUV near a makeshift barrier around the Capitol Hill Organized Protest (CHOP) zone at about 3am on Monday just before the shooting 

Witnesses told 911 dispatchers that they saw several unidentified people firing shots into the Jeep, police say 

Both teenagers, who have not been publicly identified, were taken to the Harborview Medical Center in a private vehicle by people who identified themselves as 'CHOP medics' 

The older boy died several hours later and police said the 14-year-old remains in a critical condition 

Detectives searched the vehicle for evidence on Monday morning but said in a statement that it was clear the crime scene had been 'disturbed' 

Demonstrators have occupied several blocks around the Seattle Police Department's East Precinct for about two weeks 

Protesters have claimed the shooting unfolded only after the vehicle plowed into the CHOP zone and those inside the car started shooting 

Those inside the zone say CHOP security, who are self-appointed and heavily armed, then returned fire 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Ako si beo i ne grize te javno savest zbog toga - RASISTA si. Gotovo je, ako nisi sa nama, ti si protiv nas, ili si rasista.

Doslo neko vreme, cak i ovde na forumu ti pojedinci kace da si trumpista, ako im objasnis, da DT u konkretnom slucaju ne krsi zakon. 

A kako se uzimamo mi koji podržavamo i Trampa i crnce ujedno?

Naravno ukoliko cela situacija uopšte i ima veze sa Trampom. Za moj pojam podržavam crnce da imaju poseban status u Ameriki. Nešto slično indijancima. Da ne moraju da prate crte šturog kapitalizma. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

Ponedak

 

 

Sunce i dalje izlazi na istoku... 

Hoces da kazes da se pojavi masa ispred tvojih vrata, ti bi bila potpuno cool, pogotovo naoruzani ljudi? Na privatnom posedu?

 

St. Louis police confirmed they were called to Portland Place at around 7.20pm on Sunday night for an incident involving trespassing and assault with intimidation after the McCloskeys issued a 'call for help'. 

'The victims stated they were on their property when they heard a loud commotion coming from the street. When the victims went to investigate the commotion, they observed a large group of subjects forcefully break an iron gate marked with “No Trespassing” and “Private Street” signs,' police said. 

'Once through the gate, the victims advised the group that they were on a private street and trespassing and told them to leave. The group began yelling obscenities and threats of harm to both victims. 

'When the victims observed multiple subjects who were armed, they then armed themselves and contacted police. The investigation is ongoing.' 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...