Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

13 minutes ago, Angelia said:

Pa nedavno smo imali taj problem, i jos uvek traje sa boginjama.

Ja sam lepo rekla da postoje pros and cons, za takav mentalitet - individualisti i sloboda.

U NY su zabranili da deca koja nisu vakcinisana dodju u skolu zbog mogucnosti epidemije, kad su skontali da imaju epidemiju kao problem. A roditelji odmah uzvratili sa "sloboda religije". Videcemo kako ce se zavrsiti.

Cini mi se da je Cali to lepo resila, nema vaccine, nema skole.

California has some of the strictest laws in the country requiring childhood immunizations in order to attend public or private schools. Since a 2015 law, the state has allowed for exemptions from required shots only if a doctor says there is a medical reason to skip some or all of them.

link

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Pa nedavno smo imali taj problem, i jos uvek traje sa boginjama.

Ja sam lepo rekla da postoje pros and cons, za takav mentalitet - individualisti i sloboda.

U NY su zabranili da deca koja nisu vakcinisana dodju u skolu zbog mogucnosti epidemije, kad su skontali da imaju epidemiju kao problem. A roditelji odmah uzvratili sa "sloboda religije". Videcemo kako ce se zavrsiti.

 

Problem sa malim boginjama? Vakcinisu li protiv meningitisa? 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Problem sa malim boginjama? Vakcinisu li protiv meningitisa? 

Iskreno receno nisam to odavno gledala, mi smo morali da se vakcinisemo sve sto je trazeno za zelenu kartu, pa posle kako lekar kaze. Nedavno je predlozio jos neke dve vakcine koje nisu obavezne ako hocemo imam papirologiju koju mi je dao.

Imali smo meningitis, ali ne znam kako je u drugim drzavama

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mrd said:

Cini mi se da je Cali to lepo resila, nema vaccine, nema skole.

 

 

link

Vi ste uspeli - ovi u NYC jos nisu. I to zbog te iste epidemije boginja.

Eto gde ja zapinjem cesto - sloboda religije koja nema sta da trazi u skoli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Veshtodel said:

 

Sad cu malo da skrenem sa ovog izvornog problema, ali koliko god predstavnicki check and balance sistem sprecavao gomilanje moci u jedno telo, vecinsko ili manjinsku i bio u prednosti u odnosu  na populisticki tip demokratije gde je bitna volja i zelja "naroda" i da svi imaju jednako ucesce u donosenju odluka, postoji jedna mana kod ovog pristupa (mada ga ni populisticki ne resava, naprotiv). 

 

Sta ako neka manjina ili vecina HOCE da progura npr. obaveznu vakcinaciju za sve, a ne moze zbog neke manjine ili vecine? Npr USA je takva da vakcinacija nije obavezna, a neke drzave daju mogucnost roditeljima da ne vakcinisu decu zbog nekih religijskih, filozofskih, kakvih god stavova. Tu se recimo vidi taj federalni aspekt predstavnistva da ne moraju sve drzave da slede istu politiku na isti nacin, sto je ok, ali sta cemo onda sa ovakvim slucajevima gde je nuzno nametanje zelja jednih nad zeljama drugih?

 

Ne znam.  Iskreno ne znam kako to resiti, kao sto ne znam ni kako resiti nadolazeci problem 3d stampe. Ideolozima sa obe strane je bar lako ignorisu opasnost oruzja a drugi ignorisu opasnost totalitarizma. Naivno, sto naravno ne treba da stvori atmosferu u kojoj je tabu reci, ne znam kako resiti to i to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2019 at 3:16 AM, Angelia said:

:classic_smile: zabava
 

There is a common misconception that the United States is one of the top few countries, if not the top country, that have the highest mass shooting rates.

In 2015, the United States was actually number sixty-six on the list of countries in terms of mass shooting rates according to a study done by the Crime Prevention Research Center. In this study, looking at the United States alongside all the countries in Europe alone, the United States has the 12th highest mass shooting rate. A few of the European countries with a higher mass shooting rate than the United States include Russia, Norway, France, Switzerland and Finland. More recent studies about mass shootings by country are still being conducted.

Now for the list of European and American countries paired with their mass shooting frequencies.

  • Macedonia 0.471
  • Albania 0.360
  • Serbia 0.281
  • Switzerland 0.249
  • Norway 0.197
  • Slovakia 0.185
  • Finland 0.184
  • Belgium 0.179
  • Austria 0.119
  • The Czech Republic 0.096
  • France 0.092
  • The United States 0.078
  • Canada 0.056
  • The Netherlands 0.059
  • Italy 0.017
  • England 0.015
  • Russia 0.014
  • Germany 0.013

Predajem se - stvarno si u pravu 😂

 

A da probaš da nađeš neki malo relevantniji izvor, zna se ko je i šta je tzv. Crime Prevention Research Center...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:

... a da probaš da nađeš neki malo relevantniji izvor, zna se ko je i šta je tzv. Crime Prevention Research Center...

 

 

Da budem malo sarkastican - a koliki % bi za tebe bio relevantan izvor?

 

Vidi ovo:

 

>> ... Srbija prva u Evropi po vlasništvu lakog naoružanja
Srbija i Crna Gora dele prvo mesto na listi evropskih zemalja po broju lakog naoružanja na 100 stanovnika.
Izvor: Tanjug, sreda, 20.06.2018.

 

To su rezultati istraživanja Centra za ispitivanje javnog mnjenja pri Institutu za međunarodne i razvojne studije u Ženevi.

Na svakih 100 stanovnika Srbije i Crne Gore, dolazi 39,1 komad lakog naoružanja, zaključak je istraživanja, koje je preneo portal EBW. ... <<

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

A da probaš da nađeš neki malo relevantniji izvor, zna se ko je i šta je tzv. Crime Prevention Research Center...

 

 

 

Evo za 2019: http://worldpopulationreview.com/countries/mass-shootings-by-country/

 

Spoiler
  1. Honduras (60.00 deaths per 100,000 people)
  2. Venezuela (49.22 deaths per 100,000 people)
  3. El Salvador (45.6 deaths per 100,000 people)
  4. Swaziland (37.16 deaths per 100,000 people)
  5. Guatemala (34.10 deaths per 100,000 people)
  6. Jamaica (30.72 deaths per 100,000 people)
  7. Brazil (21.9 deaths per 100,000 people)
  8. Colombia (18.65 deaths per 100,000 people)
  9. Panama (15.11 deaths per 100,000 people)
  10. United States (12.21 deaths per 100,000 people)
  11. Uruguay (11.52 deaths per 100,000 people)
  12. Montenegro (8.91 deaths per 100,000 people)
  13. Philippines (8.90 deaths per 100,000 people)
  14. South Africa (8.3 deaths per 100,000 people)
  15. Paraguay (7.76 deaths per 100,000 people)
  16. Mexico (7.64 deaths per 100,000 people)
  17. Argentina (6.93 deaths per 100,000 people)
  18. Barbados (6.6 deaths per 100,000 people)
  19. Costa Rica (6.3 deaths per 100,000 people)
  20. Peru (5.53 deaths per 100,000 people)

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ti ne znas sta piskaras, no to je samo od 'viska osecanja'.

 

Likovi ilegalno udju na teritoriju USofA i onda se nadaju da ce nekoga da razaloste decom, dok drugi kace Anu Frank?

Pa dokle moze da ide bezobrazluk / licimurstvo?

 

Sta, zar je u USofA neki fasizam?

Pa ako je tako - a sto su svi nahrupili u taj 'fasizam'?

:classic_huh:

 

...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kinik said:

 

 

 

Na svakih 100 stanovnika Srbije i Crne Gore, dolazi 39,1 komad lakog naoružanja, zaključak je istraživanja, koje je preneo portal EBW. ... <<

 

...

 

u crnu goru si niko ako nemas arsenal, jednom sam u sali tamo rekla za nekoga da cu ga ubiti...

pitali me da li hocu odmah da donesu `posluzenje` utrkuju se :lol_2:

 

...ali nisam to htela da kazem vec da ostavim link koji mi se izgubio, o tome kako izrael smatra da bi us trebalo da se izbori sa problemom,

kaze se da se na pucanje u americi gleda kao na terorizam i pitanje je licne bezbednosti dok u je izraelu pitanje drzavne bezbednosti gde su mnogi takodje naoruzani pa je i pristup drugaciji jer se investira u prevenciju ovakvih napada, rano otkrivanje itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

 

A da probaš da nađeš neki malo relevantniji izvor, zna se ko je i šta je tzv. Crime Prevention Research Center...

 

 

Nije me specijalno interesovalo da trazim podatke, bio je prvi sajt na koji sam naletela (to je ovaj isti koji je Baby sada dala, samo sam ja procitala text pa uzela relevatni deo) sa tim podacima. Ako malo pogledas po netu videces da se ne bavi mnogo ljudi tim, iz prostog razloga sto ne postoji jedinstvena definicija sto sam ja i pomenula pa se ne mogu uzeti podaci od zemlje do zemlje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Honey Badger said:

 

 

 

 

Kompletno neumesno. Radi se o raid ICE na firmu koja je zaposljavala ilegalce - poredjenje sa Anom Frank je :puke:

I to je borba protiv zaposljavanja ilegalaca koja se radi decenijama, kako licemerno sad to porediti opet sa fasizmom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Kompletno neumesno. Radi se o raid ICE na firmu koja je zaposljavala ilegalce - poredjenje sa Anom Frank je :puke:

I to je borba protiv zaposljavanja ilegalaca koja se radi decenijama, kako licemerno sad to porediti opet sa fasizmom...

Ma sve je bre fasizam u Chemerici, ali ne i u Evropi. Tamo ilegalci imaju daleko veca prava nego kod Trumpa. Niko ih ne hapsi, niko ih ne deportuje, takve se stvari desavaju samo kod Trumpa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Kompletno neumesno. Radi se o raid ICE na firmu koja je zaposljavala ilegalce - poredjenje sa Anom Frank je :puke:

I to je borba protiv zaposljavanja ilegalaca koja se radi decenijama, kako licemerno sad to porediti opet sa fasizmom...

 

Analogija sa nacistima je potpuno umjesna - ljudi koje razdvajaju od djece nisu kriminalci. Drugo, zasto ne hapse poslodavce? 

 

aZ4dETB.png

 

Trump je kriminalac i tezak psihopata i ako je ista za povracanje, onda dobro pogledaj ovu sliku. :puke:

 

Ovi likovi su bestidni monstrumi i nece biti lako rijesiti ih se. Amerika zasluzuje bolje od ovoga.

 

 

 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Ma sve je bre fasizam u Chemerici, ali ne i u Evropi. Tamo ilegalci imaju daleko veca prava nego kod Trumpa. Niko ih ne hapsi, niko ih ne deportuje, takve se stvari desavaju samo kod Trumpa.

 

Nem to veze sa Amerikom. Slicno je i u Evropi. Celoj sa manjim ili vecim razlikama. Princip je sledeci. Puste ih kad je potrebno da se obori cena rada u nekoj delatnosti, raznim administrativnim, polukriminalnim i kriminalnim aktivnostima. Ako ih stampa ne uhvati.

 

Onda kad dovoljno uskopiste deo sopstevnog stanovnistva koji zivi od tih poslova, pokazu im sve druge kao krive koji kao da su se magijom stvorili i da "politicari" nemaju veze ni sa njihovim prisustvom. A onda ih deportuju i gone kao zver da pokazu. Da resavaju problem koji su sami zas*ali.

 

Kad dodje do tuce u kafani, najcesce najvise nadrljaju oni koji nemaju veze sa istom. Kakogod oni koji organizuju sve, ne mogu da izgube. Tramp je korisni idiot.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...