Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

18 minutes ago, mrd said:

... ja sam gledao na preskok ... 

 

Jesi li gledao 'Reds' sa W. Beatty, D. Keaton, J. Nickolsonom - J. Reed, L. Bryuant, E. O'Neill?

Ondasnji neki 'kongresi' kao i ovaj - to su ludaci iz asyluma na vikendu.

Ako nisi pogledaj - smejaces se, a u startu ce ti biti jasno kuda to ludilo vodi.

 

Tu mi je J. Nickolson / E. O'Niell najbolji!

Kad je cinizmom, kao skalpelom uzeo da secira / masakrira 'levorucionarne' likove, a u sustini male, preplasene malogradjane - pa to je priceless!

 

 

Btw, stara prica o 'misiji / promeni coveka / sreci covecanstva' ... bla-bla, truc-truc koja uvek zavrsti pateticno lose.

:whistling:

 

...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Razliciti su putevi kako neki ljudi dolaze u US.

Ali naravno da je profit pozitivna stvar, na Balkanu je to ostatak komunizma kao da si nesto bolji ako ne radis za profit.

Ni izjava "sve je u profitu" ne stoji za US, kao sto je pominjano, US je zemlja sa najvisi donacijama u dobrotvorne svrhe, uz to vecina ljudi volontira na neki nacin. Znaci nije bas sve u profitu.

 

Većina ljudi dolazi u USA zaraditi. Zato što je to tamo najednostavnije. 

I istina, različiti su putevi i različita su vremenska razdoblja.

Od jedrenjaka i parobroda do modernih zrakoplova

 

Ne može u EU napušeni šmokljan stvoriti Microsoft. EU može samo pisati kazne i smišljati nove poreze za takve tvrtke.

Ne mogu Putinovi poslušnici napraviti INTEL procesore 8generacije, jedino mogu sipati lož ulje u jedini nosač aviona

Ne može kineski vojnik partije smisliti UBER, može ga jedino iskopirati i predstaviti kao svoje.

 

Što više regulacija i zabrana stavljate u USA

To će biti teže stvoriti profit i bit će teže poslovati (stvarati nove vrijednosti, nove firme)

 

Ta jednostavnost stvaranja novih dodanih vrijednosti u gospodarstvu, to je sama srž USA

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, demag said:

Većina ljudi dolazi u USA zaraditi.

Mnogi da, a mnogi isto tako napustaju idiotska ogranicenja, koja US cine izrazito atraktivnom za zaraditi. Poenta je da si delimicno u pravu, a ona druga strana, oko Balkana, je da na nasem balkanu imas extra motivaciju, da pobegnes od nesigurnosti, da te neki politicar, ili kriminalac osakati za ceo zivot.

I da u US, ako radis, mozes da imas manje para nego drugi, ali ces da zivis "slobodno" od dopadljivosti.

Na zalost banda Sandres AOC i ova indijanka, koja preti da ce sa Bidenom, biti par za predsednicek izbore, to pokusavaju, da ukalupe u ono sto stu mnogi napustili. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, mrd said:

Mnogi da, a mnogi isto tako napustaju idiotska ogranicenja, koja US cine izrazito atraktivnom za zaraditi. Poenta je da si delimicno u pravu, a ona druga strana, oko Balkana, je da na nasem balkanu imas extra motivaciju, da pobegnes od nesigurnosti, da te neki politicar, ili kriminalac osakati za ceo zivot.

I da u US, ako radis, mozes da imas manje para nego drugi, ali ces da zivis "slobodno" od dopadljivosti.

Na zalost banda Sandres AOC i ova indijanka, koja preti da ce sa Bidenom, biti par za predsednicek izbore, to pokusavaju, da ukalupe u ono sto stu mnogi napustili. 

 

Iz moje familije su odlazili u USA u doba jedrenjaka.

Nije ih čekala niti minimalna plaća, nije niti socijalna pomoć.

 

Da je to postojalo u USa u to vrijeme, tko bi zaposlio ljude bez znanja jezika i bes nekih određenih vještina?

Što više regulacija i što više države imaš, to će se ljudi teže zapošljavati i teže integrirati u društvo.

I što je najgore od svega, ljudi će biti onemogućeni da stvaraju nove vrijednosti. destimulirani.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, demag said:

 

Iz moje familije su odlazili u USA u doba jedrenjaka.

Nije ih čekala niti minimalna plaća, nije niti socijalna pomoć.

 

Da je to postojalo u USa u to vrijeme, tko bi zaposlio ljude bez znanja jezika i bes nekih određenih vještina?

Što više regulacija i što više države imaš, to će se ljudi teže zapošljavati i teže integrirati u društvo.

I što je najgore od svega, ljudi će biti onemogućeni da stvaraju nove vrijednosti. destimulirani.

Iz mog iskustva, a ima ga, u Cali, da se ogradim tu gde zivim, nikada niko nije pitao:

1) o znanju jezika, ako ti nije neophodan za posao,

2) o poreklu,

3) boji koze

4) religiji.

Osnovno je bilo sta znas i koliko dugo mozes da radis. Bilo dana kad se radi 16 sati, a bilo dana kad ti kazu dodji za 2 dana dobio si CD(comp day). 

To je dobra stana US. Minimalac, a imali smo debatu, cak su sada prpretili sa $20-$25, nema sanse da donese bilo sta dobro za ekonomiju. U najgorem slucaju ce dovesti do devalvacije dollara, ako ne do povisenja cena i velikog nezadovoljstva. Zbog toga commies nemaju sanse u US. Ja samo ne razumem, ko ce u Minesoti platiti radnika za tezgom $25 na sat. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Iz mog iskustva, a ima ga, u Cali, da se ogradim tu gde zivim, nikada niko nije pitao:

1) o znanju jezika, ako ti nije neophodan za posao,

2) o poreklu,

3) boji koze

4) religiji.

Osnovno je bilo sta znas i koliko dugo mozes da radis. Bilo dana kad se radi 16 sati, a bilo dana kad ti kazu dodji za 2 dana dobio si CD(comp day). 

To je dobra stana US. Minimalac, a imali smo debatu, cak su sada prpretili sa $20-$25, nema sanse da donese bilo sta dobro za ekonomiju. U najgorem slucaju ce dovesti do devalvacije dollara, ako ne do povisenja cena i velikog nezadovoljstva. Zbog toga commies nemaju sanse u US. Ja samo ne razumem, ko ce u Minesoti platiti radnika za tezgom $25 na sat. 🙂

 

Njemačka je prvi puta uvela minimalac 2015god

Danas su objavili da ima gospodarstvo klizi u recesiju.

 

Jako zanimljivo. Jedan socijaldemokrat iz zapadne Njemačke liberlizira tržište

Dođe baba iz istočne Njemačke, preuzme zasluge i jednim potezom gurne gospodarstvo prema recesiji.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Njemačka je prvi puta uvela minimalac 2015god
Danas su objavili da ima gospodarstvo klizi u recesiju.
 
Jako zanimljivo. Jedan socijaldemokrat iz zapadne Njemačke liberlizira tržište
Dođe baba iz istočne Njemačke, preuzme zasluge i jednim potezom gurne gospodarstvo prema recesiji.
 
:)
Ovde je deda. Ne verujem da će do toga doći, ali kokice ne mogu da škode. Biće to socijalno samoubistvo.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, demag said:

 

Većina ljudi dolazi u USA zaraditi. Zato što je to tamo najednostavnije. 

I istina, različiti su putevi i različita su vremenska razdoblja.

Od jedrenjaka i parobroda do modernih zrakoplova

...

 

Što više regulacija i zabrana stavljate u USA

To će biti teže stvoriti profit i bit će teže poslovati (stvarati nove vrijednosti, nove firme)

 

Ta jednostavnost stvaranja novih dodanih vrijednosti u gospodarstvu, to je sama srž USA

 

 

 

Vecina ljudi dolazi u USA da bi imali normalan zivot, u to naravno ulazi i pristojna zarada koja obezbedjuje normalan zivot.

Ali u taj normalan zivot ulazi i perspektiva, pa slobode a da ne zaboravimo i odaljavanje od politike.

Cisto sumnjam da neko dolazi da radi za minimalac .

I uopste ko uglavnom u stvari u US radi za minimalac? Uglavnom pocetnici (studenti), oni u krajevima gde ekonomija ne podrzava vecu platu, i oni koji nisu uspeli da samostalno stignu do $15. Kod mene cistacica po satu zaradjuje $15 i vise, tako da nemam pojma kome ce u stvari to da koristi, vestacko povecavanje troskova tamo gde ne treba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mrd said:

Iz mog iskustva, a ima ga, u Cali, da se ogradim tu gde zivim, nikada niko nije pitao:

1) o znanju jezika, ako ti nije neophodan za posao,

2) o poreklu,

3) boji koze

4) religiji.

 

Interesatno je da ova pitanja, ako se i desavaju, uglavnom dolaze od imigranata :classic_biggrin: 

Kazem najcesce, bas mi se juce desilo, fin covek - pitao o poreklu zbog akcenta (iako ga on ima vise nego ja)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kinik said:

 

Jesi li gledao 'Reds' sa W. Beatty, D. Keaton, J. Nickolsonom - J. Reed, L. Bryuant, E. O'Neill?

Ondasnji neki 'kongresi' kao i ovaj - to su ludaci iz asyluma na vikendu.

Ako nisi pogledaj - smejaces se, a u startu ce ti biti jasno kuda to ludilo vodi.

 

Tu mi je J. Nickolson / E. O'Niell najbolji!

Kad je cinizmom, kao skalpelom uzeo da secira / masakrira 'levorucionarne' likove, a u sustini male, preplasene malogradjane - pa to je priceless!

 

 

Btw, stara prica o 'misiji / promeni coveka / sreci covecanstva' ... bla-bla, truc-truc koja uvek zavrsti pateticno lose.

:whistling:

 

...

Nasao sam ga pogledacu, verovatno nocas. 

Thx.

Link to comment
Share on other sites

Gledam na TV, dijaloge o ovim pucanjima i najzad ljudi uvidjaju put kojim treba ici, ne bili se kontrolisao protok oruzja. Najzad su svi poceli da komentarisu red flag ideju i nacelno se slazu. Tu opet, dolazi ona moja umerenost, gde se pojavljuje opasnost od kontrole kompletnog drustva, sto opet nije US. Tesko ce biti naci neko resenje kompromisa. Opet, jos uvek vazi ona divna krilatica u US:"U US ne postoji nemoguca stvar!" 

Dobro je da se diglo puno rasine i da su ove budale i dems, shvatili da ne umeju da se bave politikom. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mrd said:

 

Dobro je da se diglo puno rasine i da su ove budale i dems, shvatili da ne umeju da se bave politikom. 

 

Jesi video onu pricu sa NY Times? promenili naslov da ne zvuci pozitivno o Trampu :classic_biggrin: pod pritiskom.

Tuzno je da novinarstvo prodaje profesiju za politikanstvo.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Jesi video onu pricu sa NY Times? promenili naslov da ne zvuci pozitivno o Trampu :classic_biggrin: pod pritiskom.

Tuzno je da novinarstvo prodaje profesiju za politikanstvo.

Nisam, ali gledajuici MSNBC danas, imao sam utisak da gledam RTS1 90-ih. Pumpanje adrenalina, do iznemoglosti. Svidja mi se ideja red-flag, ali ostavlja gorak ukus, posto ce probati sve da kontrolisu. 

Stravicno je da je novinarstvo, ali u sustini, sve je otislo u neki kontrolni mode. Niko mi vise ne da informaciju, a da mi ne protumaci sta ja u stvari treba da mislim. To je mnogo veci problem i od DT i od ovih budaletina koje misle da je posao predsednika da lepo izgleda i daje interviuewe. 

Kokice su lek. 

Vreme je da pocnemo biznis prodaja loza, za predstavu, kako su dems pojeli sami sebe.

Videla si onu budalu koja je organizovala pobunu u Walmartu, a buni se sto su mu blokirali racun. :)

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mrd said:

Nisam, ali gledajuici MSNBC danas, imao sam utisak da gledam RTS1 90-ih. Pumpanje adrenalina, do iznemoglosti.

Prvo izdanje je bilo da je Tramp pozvao na jedinstvo protiv rasizma:

“'Trump Urges Unity Vs. Racism,' was the correct description in the first headline by the Failing New York Times, but it was quickly changed to, ‘Assailing Hate But Not Guns,’ after the Radical Left Democrats went absolutely CRAZY!" Trump tweeted. “Fake News - That’s what we’re up against...”

Trump added, “After 3 years, I almost got a good headline from the Times!”

 

Procitala sam par textova na temu, i ne mogu da verujem da novinari prave textove i naslove tako da se uklope u neku retoriku, znaci bukvalno RTS 90tih. Ako hoces da znas sta se stvarno desilo - moras da kopas po informacijama.

Nije ni cudo da im pada tiraz - ko hoce da cita partijsku propagandu?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

 

Kokice su lek. 

...

Videla si onu budalu koja je organizovala pobunu u Walmartu, a buni se sto su mu blokirali racun. 🙂

Kokice su lek.

 

Walmart nije sindikalizovan zar ne? Ako nije - sta mu je trebalo organizovanje strajka u radno vreme?

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Sve je reako sa ovom recnicom. :)

 

U sustini tu ga DT sije, ali ni on nije naivan. Jedna veoma pokvarena, licemerna spodoba, koja ni u kom slucaju ne sme ni da bude razmatrana kao kandidat za bilo sta.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Sve je reako sa ovom recnicom. 🙂

 

U sustini tu ga DT sije, ali ni on nije naivan. Jedna veoma pokvarena, licemerna spodoba, koja ni u kom slucaju ne sme ni da bude razmatrana kao kandidat za bilo sta.

 

Vidis ja upravo isto tako mislim za ljude koje ga mrze.

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Exclusive: El Paso suspect's mother called police concerned about gun

 

The El Paso shooting suspect's mother called the Allen, Texas, Police Department weeks before the shooting because she was concerned about her son owning an "AK" type firearm, lawyers for the family confirmed to CNN.

 

The mother contacted police because she was worried about her son owning the weapon given his age, maturity level and lack of experience handling such a firearm, attorneys Chris Ayres and R. Jack Ayres said.

During the call, the mother was transferred to a public safety officer who told her that -- based on her description of the situation -- her son, 21, was legally allowed to purchase the weapon, the attorneys said. The mother did not provide her name or her son's name, and police did not seek any additional information from her before the call concluded, they added.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Amigo said:

 

i 20 ljudi je izgubilo zivot, familije unistene... 

 

Pa eto, to je ono sto sam rekla, ne mozes ganjati nekog preventivno ako je u skladu sa zakonom. Zena se zabrinula sto je 21godisnjak kupio AK i prijavila, oni joj nisu ni podatke uzeli, jer on ne krsi ni jedan zakon. Red flag u ovom slucaju nije pomogao. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Pa eto, to je ono sto sam rekla, ne mozes ganjati nekog preventivno ako je u skladu sa zakonom. Zena se zabrinula sto je 21godisnjak kupio AK i prijavila, oni joj nisu ni podatke uzeli, jer on ne krsi ni jedan zakon. Red flag u ovom slucaju nije pomogao. 

Texas nema red flag law. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...