Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Rekoh ja odavno da nije problem ilegalna imigracija, nego ljudi uopste. 

 

Spoiler

Trump admin announces rule that could limit legal immigration

Updated 11:02 AM EDT August 12, 2019
Washington

The Trump administration released a regulation Monday that could dramatically cut the number of legal immigrants allowed to enter and stay in the US by making it easier to reject green card and visa applications.

Paired with last week's enforcement raids on food processing plants in Mississippi, Monday's announcement amounts to a concerted effort by the administration to limit legal immigration and crack down on illegal immigration.

The rule means many green card and visa applicants could be turned down if they have low incomes or little education, and have used benefits such as most forms of Medicaid, food stamps, and housing vouchers, because they'd be deemed more likely to need government assistance in the future.

It will encourage "self-reliance and self-sufficiency for those seeking to come to or stay in the United States," said acting US Citizenship and Immigration Services Director Ken Cuccinelli, appearing in the White House briefing room. In doing so, though, it'll likely make it harder for low-income immigrants to come to the US.

When asked about whether the rule is unfairly targeting low-income immigrants, Cuccinelli said: "We certainly expect people of any income to be able to stand on their own two feet, so if people are not able to be self-sufficient, than this negative factor is going to bear very heavily against them in a decision about whether they'll be able to become a legal permanent resident. "

The 837-page rule applies to those seeking to come to or remain in the United States via legal channels and is expected to impact roughly 383,000 people, according to the Department of Homeland Security.

Under current regulations put in place in 1996, the term "public charge" is defined as someone who is "primarily dependent" on government assistance, meaning it supplies more than half their income. But it only counted cash benefits, such as Temporary Assistance for Needy Families or Supplemental Security Income from Social Security.

Officials can take into account an applicant's financial resources, health, education, skills, family status and age. But few people are rejected on these relatively narrow grounds, experts said.

5

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Baby said:

Rekoh ja odavno da nije problem ilegalna imigracija, nego ljudi uopste. 

 

  Hide contents

 

The rule means many green card and visa applicants could be turned down if they have low incomes or little education, and have used benefits such as most forms of Medicaid, food stamps, and housing vouchers, because they'd be deemed more likely to need government assistance in the future.

 

5

 

 

Ja nisam ni znala da je moguce da dobijes zelenu kartu a da uzimas benefite.

Posto sam bila uverena da je public charge definisan. Iskreno receno ovo je dobra vest, znaci u zemlju je legalno ulazilo par stotina hiljada godisnje koji bi posle ziveli od US poreznika?, i sad vise nece.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Angelia said:

Ja nisam ni znala da je moguce da dobijes zelenu kartu a da uzimas benefite.

Posto sam bila uverena da je public charge definisan. Iskreno receno ovo je dobra vest, znaci u zemlju je legalno ulazilo par stotina hiljada godisnje koji bi posle ziveli od US poreznika?, i sad vise nece.

 

Nije samo to, recimo ko trazi GC i ima sponzora, taj sponzor mora da garantuje sa 220k koji moraju da stoje na racunu i ne mogu da se koriste. Uvode se i neke nove mere (ne znam tacno sta da bih sada navela) i za turiste. Oni nece da vise ljudi dolaze i to je ono sto sam ja jos od starta mislila, prvo ce na ilegalce, posle na legalne, onda na one sa GC, i na kraju ce da prioispituju one sto su dobili drzavljanstvo. No, da ne spekulisem otom potom, vec je korak dalje odmaklo... ili dva. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

Nije samo to, recimo ko trazi GC i ima sponzora, taj sponzor mora da garantuje sa 220k koji moraju da stoje na racunu i ne mogu da se koriste

Kako mislis 220k kao garant? Ovo me bas zanima, tih 220k kesa da li to znaci da moras da imas na racunu, ako ne radis, ili u oba slucaja?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Baby said:

 

I dan pre toga su nekog ko je pokusao da se ubije skinuli sa nadzora za moguce samoubistvo. Sve slucajno... :classic_dry:

Niko ni ne veruje u pricu o samoubistvu. 

Ljudi, budimo realni, ubili su predsednika US i nikada nisu uhvatili ubicu, a ovaj je samo pimp. :) Ne treba ocekivati da istraga donese bilo kakve rezultate.

Da li je to dobro? Naravno da nije, ali je tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Amigo said:

Pa dobro osim logora za iliegalne imigrante, masovnih pucnjava po molovima, ucutkavanja svjedoka itd ima li sta novo pozitivno u AmeriKi, sto ce da uljepsa cijeli svijet :smiley33:

 

I da nema, to je zato sto je kilari izgubila, a da je pobedila, bio bi plač i škrgut zuba tamo gde treba. Što je dobro, jer to ulepsava svet, kad je kod takvih plač i škgrut zuba. Ali nema veze, kad ponovo dodju demokrate, onda ce opet malo da se siri demokratija po svetu. Oni to vole. A i ovi gde ce se siriti isto ima da vole.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Kako mislis 220k kao garant? Ovo me bas zanima, tih 220k kesa da li to znaci da moras da imas na racunu, ako ne radis, ili u oba slucaja?

 

Kada neko dodje i trazi GC i nema dovoljno veliku platu, mora da ima sponzora, taj sponzor je do sada morao da ima propisanu platu razlicite visine u drzavama kako bi mogao da sponzorise nekog, sada mora/morace da polozi 220k koje ne mogu da se diraju na poseban racun. 

Link to comment
Share on other sites

 
Kada neko dodje i trazi GC i nema dovoljno veliku platu, mora da ima sponzora, taj sponzor je do sada morao da ima propisanu platu razlicite visine u drzavama kako bi mogao da sponzorise nekog, sada mora/morace da polozi 220k koje ne mogu da se diraju na poseban racun. 
Ok, to onda nije ništa novo. 97 si morao da imaš $500k da apliciraš za GC. Zbunilo me, pošto, ako sponzor ima prihvatljive prihode, nema problema sa GC.
Thanks

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Ja nisam ni znala da je moguce da dobijes zelenu kartu a da uzimas benefite.

Posto sam bila uverena da je public charge definisan. Iskreno receno ovo je dobra vest, znaci u zemlju je legalno ulazilo par stotina hiljada godisnje koji bi posle ziveli od US poreznika?, i sad vise nece.

 

trump unistava sopstvenu drzavu, pa ko ce sada hteti da dodje tu da zivi o svom trosku

 

nadam se da ce demokrate da pobede i make america great again! da ljudi znaju zasto dolaze

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mrd said:

Ok, to onda nije ništa novo. 97 si morao da imaš $500k da apliciraš za GC. Zbunilo me, pošto, ako sponzor ima prihvatljive prihode, nema problema sa GC.
Thanks

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Na, ima. Do sada je bilo dovoljno primanje u visini koja je odredjena u zavisnosti koliko neki state trazi, sada te pare moras da imas i da polozis i bez prava da ih podignes ili koristis. Ti verovatno pricas o investiranju, nikada nije sponzor morao da ima te pare, pogotovo ne blokirane. Onda niko zivi ne bi dobio GC na osnovu braka. Ljudi koji imaju "visak" pola miliona dolara su na nivou statisticke greske, pogotovo '97. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Na, ima. Do sada je bilo dovoljno primanje u visini koja je odredjena u zavisnosti koliko neki state trazi, sada te pare moras da imas i da polozis i bez prava da ih podignes ili koristis. Ti verovatno pricas o investiranju, nikada nije sponzor morao da ima te pare, pogotovo ne blokirane. Onda niko zivi ne bi dobio GC na osnovu braka. Ljudi koji imaju "visak" pola miliona dolara su na nivou statisticke greske, pogotovo '97. 

U pravu si promaklo mi je da je po pitanju braka. Da ovo je bila prica o investor GC.

To se sve suzilo. Ne znam koliki je limit za H1B sada, ali je to i u moje vreme bilo da ljudi cekaju 2 godine. :)

Ok , idemo dalje. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mrd said:

U pravu si promaklo mi je da je po pitanju braka. Da ovo je bila prica o investor GC.

To se sve suzilo. Ne znam koliki je limit za H1B sada, ali je to i u moje vreme bilo da ljudi cekaju 2 godine. 🙂

Ok , idemo dalje. :lol_2:

 

Pa nije samo brak, nego roditelji, deca... Svakako je eliminacija svih koji nemaju dobre finansije. Ne znam da li moze da ispadne na dobro, sve ce poskupeti. 

Investitorska GC je opet razlicita,  H1B nije investitorska viza, nego po osnovu zaposljavanja i to je privremena viza. Ako se to odnosi i na one koji zaposljavaju, oni ce takodje izgubiti interes da zbog radnika zarobe 220k na par godina. Za investitorsku kazu (EB5) da sada treba 1.8m, a trebalo je 1m do sada. Iako je pre bilo da ti je dosta da za pocetak ulozis 100k u neki zaostali kraj koji vapi za radnim mestima, s tim da imas plan da ulazes narednih godina... 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kinik said:

...

 

DT je u pravu - te nametnike treba rasterati.

Evo primera iz Ceske!

:roflmao:

 

...

...

HM.

US je uvek imala uslove po kojima su imigranti ulazili u zemlju. Primer koji verovatno svi znaju, moze se naci u filmu "Kum1-2" . Gde je prikazan legalna ulazak. Ovo sa ilegalnim imigrantima, je Regan podigao bias:

 
On illegal immigration
Despite the passage of the act, the population of illegal immigrants rose from 5 million in 1986 to 11.1 million in 2013. In 1983, the Supreme Court forbade schools and hospitals to deny services based on illegal immigration status.
Effective: Signed into law by Ronald Reagan on ...
Enacted by: the 99th United States Congress
Nicknames: Simpson–Mazzoli Act
Public law: Pub.L. 99–603
 
Posle ove odluke ilegalni imigranti su samo dolazili ocekujuci sledecu amnestiju, ali da pomenem demokrate, koji su po ovom pitanju najglasniji, ni Clinton ni Obama nisu nista uradili po tom pitanju, a mogli su. Sad, demokratama trebaju dodatni socijalni glasovi, kako bi progurali pricu da svako ima posao, posto eto drzava je mama, koja ce svima dati pare. Namrno nisam napisao posao, posto, kad se uzmu pare od poslodavaca, nece biti posla za sve. Nece biti posla za mnoge. Pogledati, % nezaposlenosti u US i recimo Francuskoj.
US:
 
Total nonfarm payroll employment rose by 164,000 in July, and the unemployment rate was unchanged at 3.7 percent, the U.S. Bureau of Labor Statistics reported today
 
France:
 
The unemployment rate in France inched lower to 8.7 percent in the March quarter of 2019 from 8.8 percent in the previous period. It was the lowest jobless rate since the first quarter 2009.
 
Germanu:
 
Germany's seasonally adjusted harmonised jobless rate was unchanged for the third straight month at 3.1 percent in June 2019, the lowest since 1980, as the number of unemployed fell further while employment increased slightly.
 
Sweden:
 
Sweden's unemployment rate rose to 7.6 percent in June 2019 from 7.2 percent in the same month last year and above market expectations of 6.5 percent, as the number of unemployed increased 24.4 thousand to 427.2 thousand while the number of employed advanced 30.9 thousand to 5.23 million.
 
 
Vracam se na piskaranje o imigrantima, posto se u sustini cela ova zavrzlama vrti jer je DT javno rekao da mu ne trebaju ilegalci. Da li je on zaposljavo ilegalce? Naravno da jeste, ali je njegova politika zasnovana na tome da ne treba da budu ilegalni. Prosto. Pitanje zbog cega je Obama tolike ljude deportovao, a napad je na DT. 
 
Mislim, da ce US, ako se ovo ludilo na bilo koji nacin legalizuje, biti zatrpana ilegalcima, a vraticemo se u situaciju prohibicije, gde je svako krsio zakon. To je po mom misljenju jako veliki problem. Sve moze da se radi, ako sistem postoji, onog momenta kad se pravila ne postuju, sve je prekrio sneg.
 
Edited by mrd
Ovi spoileri su mi izmakli kontroli. Trebalo je sve da bude bolje formatirano
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Kada neko dodje i trazi GC i nema dovoljno veliku platu, mora da ima sponzora, taj sponzor je do sada morao da ima propisanu platu razlicite visine u drzavama kako bi mogao da sponzorise nekog, sada mora/morace da polozi 220k koje ne mogu da se diraju na poseban racun. 

 

47 minutes ago, Baby said:

 

Pa nije samo brak, nego roditelji, deca... Svakako je eliminacija svih koji nemaju dobre finansije. Ne znam da li moze da ispadne na dobro, sve ce poskupeti. 

 

Jesi ti sigurna da to tamo pise? Ozbiljno pitam nisam citala - nego mi bas ne zvuci logicno, da stavljas 220k depozit koji ne smes da diras, za supruznika, ili decu. Osim ako ono nije pozicija za pregovaranje, ili nesto sto ocekuju da ionako nece proci na sudu a tu je samo da iritira glasace koji imaju spajanje porodica.

Mislim dovoljno je reci da nemas pravo na beneficija sa GC i rese taj problem, nego neki depozit.

Pa rekoh gde si to videla jer mozda je to ustvari za neke specijalne slucajeve.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Pa nije samo brak, nego roditelji, deca... Svakako je eliminacija svih koji nemaju dobre finansije. Ne znam da li moze da ispadne na dobro, sve ce poskupeti. 

Investitorska GC je opet razlicita,  H1B nije investitorska viza, nego po osnovu zaposljavanja i to je privremena viza. Ako se to odnosi i na one koji zaposljavaju, oni ce takodje izgubiti interes da zbog radnika zarobe 220k na par godina. Za investitorsku kazu (EB5) da sada treba 1.8m, a trebalo je 1m do sada. Iako je pre bilo da ti je dosta da za pocetak ulozis 100k u neki zaostali kraj koji vapi za radnim mestima, s tim da imas plan da ulazes narednih godina... 

Moram da se raspitam, da bih mogao ozbiljnije da komentarisem. Ovo su svakako interesantni podaci.

Edited by mrd
minimum je $38K godisnji income. Mnogo manje od $220k
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mrd said:

Moram da se raspitam, da bih mogao ozbiljnije da komentarisem. Ovo su svakako interesantni podaci.

Procitala sam dobar deo dokumenta - oko 50% relevantnih stvari. Nema 220k garancije, ima osiguranje ako prekrsis bond, (i to je za one koji ne prolaze uslove) pricamo o mozda 6-15k godisje, za 5 godina. Znaci ispod 50k totalno.,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Procitala sam dobar deo dokumenta - oko 50% relevantnih stvari. Nema 220k garancije, ima osiguranje ako prekrsis bond, (i to je za one koji ne prolaze uslove) pricamo o mozda 6-15k godisje, za 5 godina. Znaci ispod 50k totalno.,

Vidis u editu sam stavio $38k, to je na federalnom nivou i vazi za 2018. Moguce je da planiraju da to promene.

Link to comment
Share on other sites

Po meni, garancija dobijanja boravišne dozvole bi trebala da bude neka minimalna visina zarade koja je dovoljna za svakodnevne potrebe + plaćanje kirije i računa (da se država osigura da neće morati da plaća socijalu) i ugovor sa poslodavcem na minimum godinu dana (i da se boravišna dozvola ograniči dužinom važenja ugovora o zaposlenju).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

Po meni, garancija dobijanja boravišne dozvole bi trebala da bude neka minimalna visina zarade koja je dovoljna za svakodnevne potrebe + plaćanje kirije i računa (da se država osigura da neće morati da plaća socijalu) i ugovor sa poslodavcem na minimum godinu dana (i da se boravišna dozvola ograniči dužinom važenja ugovora o zaposlenju).

Nisi procitao, minimalna godisnja zarada koju sponzor mora da ima je $38,000. Poslodavac koji radi nekome GC, mora i sad da potvrdi da mu je bas ta osoba neophodna na tom radnom mestu. Boravisna dozvola, sta god to tebi znacilo, se ne izdaje na lepe oci, vec aplicant mora da ima potvrdu zaposlenja i obrazlozenje koliko dugo ce tu biti. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...