Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Nasmejala me ova prica danas, ne sto je u pitanju minorna glumica u Holivudu (uz svo duzno postovanje da je zaradila dosta), nego kako ce se PC revolucija okrenuti protiv svojih aktivista:

Grey’s Anatomy” star Ellen Pompeo caught some serious backlash on social media after she made critical comments about Kamala Harris that some say were racially charged.

Pompeo tuned in to the second night of debates among the Democratic 2020 presidential hopefuls on Wednesday. The 49-year-old actress responded to a tweet from Bloomberg that highlighted the “emerging trend” of Harris going directly after Joe Biden during these kinds of debates."Because she’s overconfident and believes he is her only competition,” Pompeo wrote.

The remark caught immediate and widespread backlash from her followers, who derided the comment as racism.

 

Ellen Pompeo sa suprugom:

 

ellen-pompeo-husband-kids-1555012254.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Nasmejala me ova prica danas, ne sto je u pitanju minorna glumica u Holivudu (uz svo duzno postovanje da je zaradila dosta), nego kako ce se PC revolucija okrenuti protiv svojih aktivista:

Grey’s Anatomy” star Ellen Pompeo caught some serious backlash on social media after she made critical comments about Kamala Harris that some say were racially charged.

Pompeo tuned in to the second night of debates among the Democratic 2020 presidential hopefuls on Wednesday. The 49-year-old actress responded to a tweet from Bloomberg that highlighted the “emerging trend” of Harris going directly after Joe Biden during these kinds of debates."Because she’s overconfident and believes he is her only competition,” Pompeo wrote.

The remark caught immediate and widespread backlash from her followers, who derided the comment as racism.

 

Ellen Pompeo sa suprugom:

 

ellen-pompeo-husband-kids-1555012254.jpg

Ona se i udala zbog rasizma...

 



Grey’s Anatomy” star Ellen Pompeo caught some serious backlash on social media after she made critical comments about Kamala Harris that some say were racially charged.

Pompeo tuned in to the second night of debates among the Democratic 2020 presidential hopefuls on Wednesday. The 49-year-old actress responded to a tweet from Bloomberg that highlighted the “emerging trend” of Harris going directly after Joe Biden during these kinds of debates.

"Stop looking for s--- to get mad about."

— Ellen Pompeo

“Because she’s overconfident and believes he is her only competition,” Pompeo wrote.

The remark caught immediate and widespread backlash from her followers, who derided the comment as racism.

ELLEN POMPEO HASN'T SPOKEN TO PATRICK DEMPSEY SINCE HE LEFT 'GREY'S ANATOMY'

“It's disappointing that you single out the black woman as 'overconfident' when she is actually defending her record against the frontrunner whose campaign has been solely fighting her, calling her 'slippery and slick' and other slurs. On that stage Biden was her only competition,” one user wrote.

Ja ne znam sta se desava sa svima nama, sta god da kazemo neko se smrtno uvredi.

Sad ocekujem da cujem da su i alt-right umesali svoje prste.

Ne mozes vise nista da kazes protiv nekoga ko nije beo. Mene prosto freceno bas briga, samo cutim i pustim budalu, ali to nece nista dobro doneti covecanstvu.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Ona se i udala zbog rasizma...

 

 

 

Pa to je upravo shokatno, mislim na ono dole sto si napisao, ako kritikujes bilo sta o nekome ko nije beo da belji nemoze biti, ti si rasista. Rodio si se kao rasista samim time sto si beo.

Ako to nije rasizam - nemam pojma sta je.

Ako kazes da ti nije bitno boja koze, poreklo, opet si rasista, jer nemas osecaj prema patnjama opresije.

Kako god, kriv si.

A kad se setim kad smo ono pre par godina prvo raspravljali da PC ludilo nece na dobro izaci...

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Amigo said:

20 ljudi pobijeno u El Pasu, jos jedno ludilo u Americi :smiley26:

 

https://www.cnn.com/2019/08/03/us/el-paso-shooting/index.html

 

 

 

Quote

"Right now we have a manifesto from this individual that indicates to some degree a nexus to a potential hate crime," Allen said.

 

Hate crime postoji, hate speech ne, nego je tada free speech. Iako jedno cesto vodi ka drugom. 

 

1 hour ago, Angelia said:

 

A kad se setim kad smo ono pre par godina prvo raspravljali da PC ludilo nece na dobro izaci...

 

 

Za koju godinu ce ono gore biti glavna opasnost, samo treba da se zauka i da prodje vreme, kao sto je i PC otisao mnogo dalje nego sto je bio pre par godina... 

Link to comment
Share on other sites

On vidi alt-right svuda.

 Ne vidim svuda.

Recimo, danas je DP daleko demokratskija od RP zato što se u debati nude rešenja koja se kreću od nekih krajnje levih do umereno desnih odnosno konzervativnih. I to vidim tebi smeta. Pa navikni se. Nisi došla u jednopartijsku državu nego u zemlju gde svako ima pravo glasa.

Problem je alt- right jer on obesmišljava bilo kakvu debatu i zasnovan je isključivo na sukobima i lovom na (ideološke i svake druge) neprijatelje. A to je nažalost danas politika RP u kojoj ne postoje ili su vrlo slabe struje koje imaju zamerke na Trumpovo vođenje politike. Upravo ta tendencija je dovela do toga da se i u DP razmatra ko je dovoljno jak lider (!) ko bi se suprotstavio Trumpu a ne onaj ko nudi najbolji program.

 

 

Link to comment
Share on other sites

“Hate speech” doesn’t have a legal definition under U.S. law, just as there is no legal definition for rudeness, evil ideas, unpatriotic speech, or any other kind of speech that people might condemn. Generally, however, hate speech is any form of expression through which speakers intend to vilify, humiliate, or incite hatred against a group or a class of persons. (Free Speech and the Development of Liberal Virtues: An Examination of the Controversies Involving Flag Burning and Hate Speech, 1998)

Link to comment
Share on other sites

Ne može meni niko da objasni kako je ovo prihvatljiva cena 2. Amandmana. Zajebi.


Sa oružjem ti je kao sa lekovima. Ne možeš samo tek tako da uđeš u apoteku i uzmeš sebi anksiolitik jer te neko / nešto iznerviralo i da se pozivaš na ljudska prava.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Ne može meni niko da objasni kako je ovo prihvatljiva cena 2. Amandmana. Zajebi.

 

Stvar koja meni nije jasna. Ajde pistolj za samoodbranu, ajde i neka poluautomatska lovacka puska ako se zivi blizu medveda i puma u nekoj izolovanoj sredini.

Ali automatsko borbeno oruzje za masovno ubijsnje, sta ce to koji djavo pojedincu, koji nije vojnik na duznosti, pa i da ima psihu za 10. Cemu?

 

Onda oni sa lovom mogu komotno tenk da priuste pa da se vozaju unaokolo, sto samo blindirani Hammer. Realno kako god se gleda apsurdno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Plavi Golub said:

Stvar koja meni nije jasna. Ajde pistolj za samoodbranu, ajde i neka poluautomatska lovacka puska ako se zivi blizu medveda i puma u nekoj izolovanoj sredini.

Ali automatsko borbeno oruzje za masovno ubijsnje, sta ce to koji djavo pojedincu, koji nije vojnik na duznosti, pa i da ima psihu za 10. Cemu?

Pa upravo da bi mogao da se suprotstavi "vojniku na duznosi" koji ima takvu pusku. Primarni razlog za naoruzano gradjanstvo u SAD ne lezi u odbrani od medveda niti u odbrani u kriminalaca (mada je, naravno, dobrodoslo i odlicno sluzi i za te svrhe) nego pre svega u odbrani od vlade, od tiranije - i toj svrsi, kako uporedna istorija pokazuje, sluzi k'o lutka.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bohumilo said:

Pa upravo da bi mogao da se suprotstavi "vojniku na duznosi" koji ima takvu pusku. Primarni razlog za naoruzano gradjanstvo u SAD ne lezi u odbrani od medveda niti u odbrani u kriminalaca (mada je, naravno, dobrodoslo i odlicno sluzi i za te svrhe) nego pre svega u odbrani od vlade, od tiranije - i toj svrsi, kako uporedna istorija pokazuje, sluzi k'o lutka.

 

A tako, moje li gluposti nasuprot takvom intelektu.

Nego upade mi u oci da borci protiv tiranije drzave nisu okrenuli nisan prema «neprijateljskoj vladi» u obliku naoruzanog vojnika, vec prema zemljacima koji du izasli da pazare za vikend.

 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa upravo da bi mogao da se suprotstavi "vojniku na duznosi" koji ima takvu pusku. Primarni razlog za naoruzano gradjanstvo u SAD ne lezi u odbrani od medveda niti u odbrani u kriminalaca (mada je, naravno, dobrodoslo i odlicno sluzi i za te svrhe) nego pre svega u odbrani od vlade, od tiranije - i toj svrsi, kako uporedna istorija pokazuje, sluzi k'o lutka.


U odbrani od vlade, kažeš? Ono dizanje u vazduh zgrade FBI je primer toga?
Malo je nelogično s obzirom da se američka vlada uzima za primer kako demokratija funkcioniše na delu.
Link to comment
Share on other sites

 

A tako, moje li gluposti nasuprot takvom intelektu.

Nego upade mi u oci da borci protiv tiranije drzave nisu okrenuli nisan prema «neprijateljskoj vladi» u obliku naoruzanog vojnika, vec prema zemljacima koji du izasli da pazare za vikend.

 

 

 

 

Čitam da je i taj psihopata u Teksasu napisao neki svoj “manifest” i da se divio kolegi psihopati koji je napravio ono zlo na Novom Zelandu.

To kada označiš čitavu jednu grupu kao neprijateljsku, sledeće što sledi jeste “manifest” a onda i masakr. Isto rade i islamski teroristi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Besmislica, zasto se zaustaviti na automatskoj puski, malo rucnih bacaca, moze par oklopnih vozila i slicno, onda se organizuju, pa milicije i eto Bejruta. Mislim karikiram, ali valjda u odbrani od totalitarne drzave sve je dozvoljeno. Samo se drzis amandmana nepromenjenog jos od doba revolvera i vincesterke.

 

Nije ovog, a ni one pre napala drzava, napali su oni nju pucajuci u drzavljane iste, mislim ako su legalni.

 

U «razlog»  pucanja necu ni da ulazim.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...