Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, RatzenStadt said:

Za bezbednost belaca na radnom mestu u CC nisam siguran, ali ce akcije Pepsija sigurno zabeleziti rast 😄

Vijesti o treningu se vrte zadnja 4 dana. 

Pepsi je pao u zadnja 4 dana, Coca-Cola raste u zadnja 4 dana. 

Slobodno trziste ocito nema nista protiv treninga.

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dude said:

 

Ti si definitivno bio gonic robova or some shit like that u proslom zivotu pa sad sve to kompenzujes. 

Nema potrebe da mrzis sebe zato sto si beo. 

 

Osnova "ucenja" gdje Robin jeste da svi belci, koliko god da svesno ne cine nista sto bi se moglo lovezati sa rasizmom, imaju usadjeni osecaj superiornosti. A ovi koji tvrde na nisu rasisti su najopasniji za people of color (kako snishodljiv naziv!) jer oni  samo nisu svesni da su rasisti i time podrzavaju institutional racism.

 

I to je, pretty much, taj famozni porast "rasizma" u USA. Ubedili su veliki broj crnaca, latinosa da ne mogu uspeti u zivotu zbog boje koze. Uz neverovatnu snishodljivost i virtue signaling. I onda, naravno, na scenu stupaju oni, njihovi spasioci koji ce ih, drzeci ih za njihove male, nejake rucice izvuci iz kandzi belih rasista i sistematskog rasizma. 

 

Niko ne trazi da mrzis sebe sto si beo - dovoljno je da shvatis da stvari definitivno nisu iste za nekoga druge boje koze. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Niko ne trazi da mrzis sebe sto si beo - dovoljno je da shvatis da stvari definitivno nisu iste za nekoga druge boje koze. 

 

 

Neophodno je da ti bude jasno da je to sve lose zbog toga sto si ti beo. Samim tim', to je tvoja krivica. 

Pogresno si ti to razumeo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ObiW said:

Kako je tebi kao belcu u Kaliforniji? Jel te kinje kad odes u prodavnicu?

Meni je svuda dobro. I u Hrvatskoj mi je bilo dobro iako su svi znali da sam Srbin BeoGradjanin.

To nema veze sa mnom. Ima veze s'tim kako mnogi vide.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RatzenStadt said:

^ pomalo perfidno podmeces, ili si toliko kreativno shvatio rec "zabrinjavanje", pa protumacio moj upis kao poziv na neke sankcije i to prema Koka Koli. Jasno je da sam samo izrazio bojazan za buducnost drustva fokusirajuci se na univerzitete zbog jednoumlja koje tamo vlada, indoktrinaciju mladih koji ih pohadjaju anti-white sentimentom, jer rasizam prema belcima vec dugo provejava po studentskim kampusima.

Ne samo to, nego je to zlo omoguceno UPRAVO time sto su univerziteti (i obrazovanje generalno) apsolutno najsubvencionisanija (u dobroj meri i direktno organizovana od strane drzave) i od trzista najzasticenija delatnost. A proizvodnja i promocija skart proizvoda (kao sto su, u ovom slucaju, ove nakaradne ideje poput rasizma, kultur-marksizma, epistemoloskog relativizma, magijskih oblika misljenja i sveg ostalog djubreta ciji zadah se oseca cim se otvore vrata ovih "mekih" i postmodernih departmana po univerzitetima) je samo jedna od tipicnih posledica takvog nacina organizovanja i finansiranja, koja bi se javila u svakoj oblasti u tim uslovima. Medju ostalim posledicama su apsolutno katastrofalan bazicni proizvod, patoloski medjuljudski odnosi u bransi, inflacija rituala i epifenomena (vi, recimo, u Burbon ulici u Nju Orleansu ne mozete da nadjete striptizetu ili barmena bez fakultetske diplomu, najcesce iz 'liberalnih umetsnosti', 'kulturalnih studija', ''biznisa' i td) i slicno...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, bohumilo said:

Ne samo to, nego je to zlo omoguceno UPRAVO time sto su univerziteti (i obrazovanje generalno) apsolutno najsubvencionisanija (u dobroj meri i direktno organizovana od strane drzave) i od trzista najzasticenija delatnost. A proizvodnja i promocija skart proizvoda (kao sto su, u ovom slucaju, ove nakaradne ideje poput rasizma, kultur-marksizma, epistemoloskog relativizma, magijskih oblika misljenja i sveg ostalog djubreta ciji zadah se oseca cim se otvore vrata ovih "mekih" i postmodernih departmana po univerzitetima) je samo jedna od tipicnih posledica takvog nacina organizovanja i finansiranja, koja bi se javila u svakoj oblasti u tim uslovima. Medju ostalim posledicama su apsolutno katastrofalan bazicni proizvod, patoloski medjuljudski odnosi u bransi, inflacija rituala i epifenomena (vi, recimo, u Burbon ulici u Nju Orleansu ne mozete da nadjete striptizetu ili barmena bez fakultetske diplomu, najcesce iz 'liberalnih umetsnosti', 'kulturalnih studija', ''biznisa' i td) i slicno...

 

Obrazovanje je u svakom drustvu subvencionisano i treba biti.

Pricati o proizvodnji skart proizvoda obrazovnog sistema koji je priznat kao vodeci u svijetu je smijesno, pogotovo iz perspektive nekoga sa nasim obrazovanjem

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sprivel said:

Pandurcina rasisticka davi klinca od 13 godina koji je igrao basket sa drugarima. Zastitimo belu rasu !
 

Na osnovu cega si zakljucio da je rasista?

 

Ipak snimak nista ne objasnjava pa mi je malo nelogicno praviti zakljucke, a i deluje mi da klinac slobodno pomera glavu. Tj da ga on ne davi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Teksasu sve manje ljudi koji razumeju sta je posao senatora u predstavnickoj liberalnoj demokratiji:

 

https://www.newsweek.com/ted-cruzs-approval-rating-among-republicans-drops-more-20-percent-after-cancun-fiasco-1571764

 

Valjda u politcarima traze opstenarodnu majku koja ce da stavi 'narod' u krilo i da mu kaze " 'odi, rode, da ti pojem", ili nekakvog poglavicu ili Vodju koji ce da ga vadi iz snega u Feketicima i nosi na krkacama 20 000 milja pod smetovima, recju, onih koji misle da je uloga politicara da "da odlije dje je prepunano, da potkrati dje je predugacko i da pregleda u celjadi zube"

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2021 at 8:59 PM, ters said:

I koliko vidim niko ga ne brani - neka odgovara za sve sto je skrivio... 

Pa bio je srčano branjen na forumu kada je išla priča da je Tramp pobio odgovoran za svakog mrtvog od korone u USA. Forumski pravednici nalazili su razne izgovore, ili ćutali, na argument da je baš njegova odluka o staračkim domovima dodala koju hiljadu koju bi trebalo oduzeti Trampu koga niti je pitao niti bi ga slušao.

 

On 2/24/2021 at 3:27 AM, RatzenStadt said:

Niko da prokomentarise da je Coca Cola poslala svoje zaposlene na kurs koji bi trebalo da im pomogne da se ponasaju less white.

Manje vise sam navikao na te gluposti vrlog, novog, sasavog sveta na koje vise ne podizem obrve. Ono sto me najvise zabrinjava je da je pokretac i predavac izvesna Robin DiAngelo, poznata po "svasta necemu", a izmedju ostalog i kao ekspert za whiteness studies, sta god to bilo i autor/kovac izraza white fragility. Doticna inace predaje na Univerzitetu u Vasingtonu. Ko zna koliko dugo ona vec truje studentariju i drzi takve seminare. Ko zna koliko slicnih njoj neometano rade na promovisanju rasizma u visoko obrazovnim institucijama. Jezivo.

 

Ameri, izdrzite 🙏

 

azangmKr_700w_0.jpg

Bilo je tu i tamo šablonskih odgovora na ranije postove o tome koji se svode na White Fragility. 

 

Ne sećam se da sam do sada video ni slovo o vezivanju Whiteness za koncepte kao tačnost, posvećenost radu, vrednost testova kao ulaznih filtera u škole i na radna mesta ili proširenje definicije na univerzalni greh svih koji su uspešni ili iskaču iz dogme. Primer za uspešne su Asian Americans koji su prešišali belce po većini parametara, za iskakanje iz dogme delovi Latino populacije koji su masovno podržali Trampa.

 

Ni slova o činjenici da je rasista i fašista Tramp posle 4 godine na vlasti dobio više glasova u svim potlačenim populacijama i jedino izgubio u opresorskoj. Ni slova o odluci 4 bele žene da beli muškarac penis haver ne doprinosi "raznolikosti" školskog odbora u San Franciscu gde inače sede samo žene vagina haversi.

 

15 hours ago, Sprivel said:

Coca-Cola nije vise bezbedna za belog coveka ocigledno. Pepsi zadovoljno trlja ruke.

Ubaci tu i neke Chinese American:

 

Quote

Chinese Americans are people of color and therefore start from the oppressed side of CRT’s binary. But as we overcome discrimination and achieve upward mobility, we are now White by adjacency. In New York City, Black Lives Matter rioters with CRT signs assaulted our rally supporting merit-based education. We have come into CRT’s crosshair.

 

Usput, izgleda da su i Coca Cola i Linkedin, ili kako se već zove platforma koja drži taj trening na svojim serverima, odustali od toga ali zato će forumski zvezdaši (jer sve to se svodi na tribalizam) i dalje da nastave sa svojim doskočicama. 

 

11 hours ago, dude said:

 

Ti si definitivno bio gonic robova or some shit like that u proslom zivotu pa sad sve to kompenzujes. 

Nema potrebe da mrzis sebe zato sto si beo. 

 

Čuj, prošlom životu. Kako ide ona doskočica, najveći borci protiv gay ljudi su skriveni homoseksualci? Nije problem sve cinično prikazati kada se shvati da je upravo jedan od temelja woke ideologije. Uvek, ali uvek, samo najgora pretpostavka, rasizam, seksizam, transfobija, fatfobija u svemu i svačemu kod protivnika kao metod javnog diskursa. 

Edited by Cyrus Smith
ubacio PC naziv i za žene
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2021 at 8:34 PM, ters said:

 

Iznenadjujuce dobro si upoznat sa stvaralastvom pomenutih kreatura, ali mi se cini da nisi svjestan da  nastupas sa identicne pozicije kao i oni - "postoji svjetska zavjera prodavaca snake oil-a", u kojoj su sve vlade i sve vodece naucne institucije koje hoce da ti otmu ugalj. Ili gotovo svi jer ajatolasi nisu izjasnili.  

 

Film Michael Moore-a je otvorio neka neophodna pitanja upravo da bi se obuzdali sralatani i manipulatori. Tezak ali nephodan korak na ovom putu.

 

Po losem starom obicaju lose ti se cini a jos losije razumes. Nikakvu zaveru, bilo eskplicitno ili implicitno, uveo kao objasnje nego je retoricki ukazao na nedoslednost u zakljucivanju sagovornika koji je rekao da neobrazovanje zagovorniak fosilnih goriva povlaci sa sobom teorije zavere. Iz toga sledi da neobrazovanje demokrata, levih liberala i svih ostalih ideologa levice koji jako slabo poznaju prirodne i tehnicke nauke, a o njihovoj konkretnijoj primeni u izgradnji stava po ovom pitanju da i negovorim, a vole da se pozivaju na njih takodje bivaju vodjeni zaveroloskim nacinom misljenja. Primetiti taj citav niz gresaka u metodici zakljucivanja kod klimatskih aktivista svih vrsta ne implicira bilo kakvu zaveru po bilo kom pitanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ters said:

Niko ne trazi da mrzis sebe sto si beo - dovoljno je da shvatis da stvari definitivno nisu iste za nekoga druge boje koze. 

 

 

 

Naravno, pogotovo ako je doticni u nekoj od dveju boja koje se pripisuju ljudima poreklom iz Azije. Oni zaista nadmasuju belce po mnogim pitanjima pa mozda, ako ovde nema rasizma protiv belaca, i belci udju u neki program za nadoknadu u odnosu na Azijate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kido from Junkovac said:

Najjace je sto Srbi misle da su u ocima zapadnih nacosa klasifikovani kao belci….

 

Najjace je sto je ovaj stav fundamentalno pogresan ali se bez obzira veoma cesto kotrlja po domacim internetima. Jedini ocitiji primer pogresnog shvatanja internet kulture je cuveni "4chan guy" mema.

 

 

Quote

The song's popularity rose over time with radical elements of many right-wing groups within the West.[3][4] The song is far more famous in the rest of the world than in the Balkans.[19][20][21] Novislav Đajić, the song's alleged accordion player, has since become a widespread 4chan meme among nationalists and is called "Dat Face Soldier" or the image itself as "Remove Kebab".[3][4][5][22][23] Đajić was convicted in Germany for his part in the murder of 14 people during the war resulting in 5 years imprisonment and deportation to another country following his jail sentence in 1997.[3]

The meme has appeared in over 800 threads in the r/The_Donald subreddit and has been made famous by the alt-right.[5][23]

Academic research found that in a dataset obtained by scraping Know Your Meme in 2018, "Remove Kebab" constituted 1 of every 200 entries per community in a data set sampled for political memes.[24] "Remove Kebab" was particularly common on Gab, a website which "attracts alt-right users, conspiracy theorists, trolls, and high volumes of hate speech".[24]

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Remove_Kebab

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ters said:

 

Obrazovanje je u svakom drustvu subvencionisano i treba biti.

Pricati o proizvodnji skart proizvoda obrazovnog sistema koji je priznat kao vodeci u svijetu je smijesno, pogotovo iz perspektive nekoga sa nasim obrazovanjem

 

Neko ko na ovako banalnom nivou ne ume da primeni elementarna pravila zakljucivanja, brkanje opisnih i vrednosni suova, kao i priznanje sa funkcionalnoscu i moralom, ne bi trebalo da ulazi u ocenjivanje bilo cijeg licnog obrazovanja. Pogotovo kad protivno svim pravilima zakljucivanja nemam nikakvog uvida gde se dotici obrazovao i koliko zaista zna o cemu.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ters said:

Niko ne trazi da mrzis sebe sto si beo - dovoljno je da shvatis da stvari definitivno nisu iste za nekoga druge boje koze. 

 

I da bi se to shvatilo potrebno je rasnu predrasudu definisati kao whiteness? Bez toga je nemoguće shvatiti da su azijati privilegovani u odnosu na belce? To pošto meritokratija ne postoji, samo sistem moći dizajniran da isključii sve osim belih muškaraca (koje su upravo i azijatkinje obišle po primanjima, bar trenutno) i jedini način za uspeh (prem CRT) je privilegija.

 

9 hours ago, ters said:

 

Cekaj samo, sada ide prica o Ircima, Jevrejima i Poljacima i njihovoj integraciji...

Promakao mi je smisao onoga na šta odgovaraš ali bi mogao da objasniš kakve ovo veze ima? Imaj na umu da se svađaš sa crncem, dakle nekakav whitesplaining, koji je besan što beli liberali smatraju da su crnci nesposobni da se sami izbore za bolju poziciju u društvu nego im je potrebno da ih držite za ruku i bijete njihove bitke. Ima to radiš i ime: sindrom belog spasitelja ili tako nekako.

Edited by Cyrus Smith
pojašnjenje
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kido from Junkovac said:

Najjace je sto Srbi misle da su u ocima zapadnih nacosa klasifikovani kao belci….

 

11 hours ago, ters said:

Niko ne trazi da mrzis sebe sto si beo - dovoljno je da shvatis da stvari definitivno nisu iste za nekoga druge boje koze. 

 

 

Cekaj - samo da probam da razumem, znaci ja nisam bela u ocima ostalih u US. Pa koji djavo mi je prestolonaslednik dosao iz skole sa zadatkom da napise esej o njegovoj white privilege? Znaci whiteness je "in the eye of beholder" ako pravilno razumem.

Ne secam se da su zapadni nacosi digli buku kako Gal Gadot ne moze da igra Kleopatru zato sto nije crna (btw Kleopatra nije bila crna).

 

Znaci jednim extremistima sam bela, i treba da se pospem pepelom za nesto sto sa tim nikakve veze nemam, a drugima nisam bela jer sam iz SR.

 

Ulazem kviska, osoba A - ko sam ja u tom lepom idealnom svetu rasizma?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Znaci jednim extremistima sam bela, i treba da se pospem pepelom za nesto sto sa tim nikakve veze nemam, a drugima nisam bela jer sam iz SR.

Jedni ekstremisti su na vlasti, drugi zasad sabijeni u cenu zemlju. Sve i da je tačno to sa Srbima koji nisu belci.

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

Cekaj - samo da probam da razumem, znaci ja nisam bela u ocima ostalih u US. Pa koji djavo mi je prestolonaslednik dosao iz skole sa zadatkom da napise esej o njegovoj white privilege? Znaci whiteness je "in the eye of beholder" ako pravilno razumem.
Ne secam se da su zapadni nacosi digli buku kako Gal Gadot ne moze da igra Kleopatru zato sto nije crna (btw Kleopatra nije bila crna).
 
Znaci jednim extremistima sam bela, i treba da se pospem pepelom za nesto sto sa tim nikakve veze nemam, a drugima nisam bela jer sam iz SR.
 
Ulazem kviska, osoba A - ko sam ja u tom lepom idealnom svetu rasizma?
Ti si enigma za zbunjene.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyrus Smith said:

Jedni ekstremisti su na vlasti, drugi zasad sabijeni u cenu zemlju. Sve i da je tačno to sa Srbima koji nisu belc.

Naravno da nije tacno, zato sto znam kako ljudi misle, naravno da sam za sve njih bela. Ovo je prvi put da cujem da kao neko iz SR nisam bela.

 

Nije da mi se ljudi nisu obracali na spanskom...

1 minute ago, mrd said:

Ti si enigma za zbunjene.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

ja sam :classic_biggrin: _______ u ____lud zbinjenog. 

 

ove teorije o US drustvu su jako zabavne. Ne - niko nema pojma da sam iz SR, i zato sto sam iz SR ne smatraju da sam manje bela...obe strane. Samo mi nije jasno zasto moja boja koze signalizira nesto. To mi onako zvuci ...kao rasizam?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...