Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

15 hours ago, ters said:

 

Izgleda da oni koji prate kosarku nisu iznenadjeni...

spacer.png

Zato sto je proces bio u toku i bz ikakvog petljanja drzavne vlasti... I zato sto je redoslijed dogadjaja ipak bitan kada se pokusavaju uspostavit veze medju njima.  Biden kao Biden meni uopste nije bitan, dovoljno puta ce prekrsiti ljudska prava, zakone i napraviti gluposti sam od sebe i bez ovog nasilnog natezanja.

 

Mene je vise interesovalo da li oni koji se bune protiv raznih "liberalnih korektnosti" se slazu da ovog treba kazniti ili ne, ali se niko javio nije... 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ters said:

 

Izgleda da oni koji prate kosarku nisu iznenadjeni...

spacer.png

Zato sto je proces bio u toku i bz ikakvog petljanja drzavne vlasti... I zato sto je redoslijed dogadjaja ipak bitan kada se pokusavaju uspostavit veze medju njima.  Biden kao Biden meni uopste nije bitan, dovoljno puta ce prekrsiti ljudska prava, zakone i napraviti gluposti sam od sebe i bez ovog nasilnog natezanja.

Samo je proces - indikativan kako se sve postavilo.

 

Inace nemam pojma sta je ovaj kosarkas rekao, videla vest, iako ne znam ko je tip, ali umirem od znatizelje da saznam sta ----- znace.

Inace insinuiras ovde da to sto nije podrzao BLM, znaci da je anti-semita, sto je totalno pogresan zakljucak. Generalno BLM i Antifa su propagirali anti-semitizam, tako da - gde je tu veza?

Link to comment
Share on other sites

Rekao je kike bitch.

Nemam pojma. Idealno drustvo u mom imaginarujumu bi bilo ono u kojem se (od strane vladinih organa) ne kaznjavaju verbalni delikti, govori mrznje i ostali politicki konstrukti izmisljeni kao opravdanje da nekome zacepis usta.

Covek rekao polupogrdnu rec nikome, tj "bacio u etar" u trenutku besa dok je igrao igricu. Da je ruzno, ruzno je. To ne sporim.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RatzenStadt said:

Rekao je kike bitch.

Nemam pojma. Idealno drustvo u mom imaginarujumu bi bilo ono u kojem se (od strane vladinih organa) ne kaznjavaju verbalni delikti, govori mrznje i ostali politicki konstrukti izmisljeni kao opravdanje da nekome zacepis usta.

Covek rekao polupogrdnu rec nikome, tj "bacio u etar" u trenutku besa dok je igrao igricu. Da je ruzno, ruzno je. To ne sporim.

Sticks and stones...

Naravno da ga ne treba kaznjavati za to, ruzno ali njegovo misljenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo ako je tacno, a nema dovoljno informacija da se potvrdi za sada, da nije jos jedna tuzba zbog para, je prosto bolesno:

 

Bi-racial high school senior who can pass for white receives failing grade after refusing to publicly confess his 'white dominance' and 'attach derogatory labels' to his race, gender, religious and sexual identity

 

 

 

A bi-racial high school senior, who can pass as white, was allegedly failed by his teacher after he refused to confess his 'white dominance' during a class at his Las Vegas charter school. 

William Clark received a failing grade in his Sociology of Change class after he refused to categorize and label his racial, religious and sexual identities, according to a press release from Schoolhouserights.org, which supports civil rights litigation in defense of students' freedom of conscience in public education.

According to a lawsuit filed by his mother, Gabrielle Clark, in December 2020, William is described as having 'green eyes and blondish hair' and 'generally regarded as white by his peers'.

His mother is black and his deceased father was white, according to court documents. 

During the class, William was reportedly asked to publicly reveal his race, gender, religious and sexual identities and 'then attach derogatory labels to those identities'. 

.....

One of the exhibits that the lawsuit includes is a presentation slide that reads: 'Racism = Prejudice + Power. Therefore, people of color CANNOT be racist.'

Another image presented in the suit is one of SpongeBob SquarePants that reads: 'Reverse racism doesn't exist.'

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Angelia said:

One of the exhibits that the lawsuit includes is a presentation slide that reads: 'Racism = Prejudice + Power. Therefore, people of color CANNOT be racist.'

Another image presented in the suit is one of SpongeBob SquarePants that reads: 'Reverse racism doesn't exist.'

Pa to je jedan od osnovnih trikova, definicije su na raznim social justice studies, od gender preko racial do disability i ostalih, promenjene u duhu osnovnog principa da u društvu postoje samo odnosi moći između grupa i da se svaki problem i "problem" svodi na to da jedna grupa tiraniše drugu ili druge. Indoktrinacija koja traje decenijama proizvela je veliki broj ljudi koji ili u to veruju i smatraju da time prave bolji svet ili delimično veruju ali nemaju snage da se suprotstave kada vide da stvari idu suviše daleko. Ja ove stvari gledam po komentarima na NYT, Jezebelu, The Root i sličnim gde ponekad lurkujem vidim 10+ godina. Sada su se izlili u šire društvo.

 

Kad smo već kod toga, niko sa druge strane nije komentarisao ni da je Don Lemon pričao pre koju godinu stvari za koje se sada u ovom trenutku dobija cancel tretman odmah. Na ovom forumu dobija se samo prevrtanje očima i poneki komentar o maminom podrumu ako se samo primeni stara definicija da je rasizam predrasuda u bilo kom pravcu.

Edited by Cyrus Smith
slovo
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Cyrus Smith said:

Pa to je jedan od osnovnih trikova, definicije su na raznim social justice studies, od gender preko racial do disability i ostalih, promenjene u duhu osnovnog principa da u društvu postoje samo odnosi moći između grupa i da se svaki problem i "problem" svodi na to da jedna grupa tiraniše drugu ili druge. Indoktrinacija koja traje decenijama proizvela je veliki broj ljudi koji ili u to veruju i smatraju da time prave bolji svet ili delimično veruju ali nemaju snage da se suprotstave kada vide da stvari idu suviše daleko. Ja ove stvari gledam po komentarima na NYT, Jezebelu, The Root i sličnim gde ponekad lurkujem vidim 10+ godina. Sada su se izlili u šire društvo.

 

Kad smo već kod toga, niko sa druge strane nije komentarisao ni da je Don Lemon pričao pre koju godinu stvari za koje se sada u ovom trenutku dobija cancel tretman odmah. Na ovom forumu dobija se samo prevrtanje očima i poneki komentar o maminom podrumu ako se samo primeni stara definicija da je rasizam predrasuda u bilo kom pravcu.

Vidi ja sam jos 2010 pricala da nesto nije u redu i da ne takve teorije nece izaci na dobro, ako se podrzavaju. I pogledaj gde smo danas. Zato i imas te snimke da je Don Lemon pricao nesto sto je bilo razumno pre nego sto je cela ta podela na grupe postala cult u osnovi. Posto ja ne vidim sta je drugo kad ti neko kaze "ne moras ti da budes svestan svoje bele privilegije, ona postoji svejedno, prihvati i pokaj se".

Praviti predpostavke na osnovu crne boje koze o necijim sposobnostima, namerama, karakteru itd je rasizam, raditi to na osnovu bele koze - nije? 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Samo je proces - indikativan kako se sve postavilo.

 

Inace nemam pojma sta je ovaj kosarkas rekao, videla vest, iako ne znam ko je tip, ali umirem od znatizelje da saznam sta ----- znace.

Inace insinuiras ovde da to sto nije podrzao BLM, znaci da je anti-semita, sto je totalno pogresan zakljucak. Generalno BLM i Antifa su propagirali anti-semitizam, tako da - gde je tu veza?

Sa tim da on jeste podrzao BLM pokret... Ima sigurno da se najde na netu, video sma ga kad prica o tome. rekao da stoji za himnu jer mu je ona prva asocijacija na brata koj sluzi vojsku ( nisam shvatio jel brat trenutno sluzi vojsku, ili je poginuo) ali da u potpunosti stoji iza BLM. Pomenuo je gomilu fraza koje npr. konzervativci u Americi ( in forumu hehe) ne prihvataju... Kao na primer da je white privilege real, da on ima puno white privilege i da je toga svestan itd.
Ukratko, rekao je da ne vidi razlog zasto ne moze da stoji i za himnu i za BLM.

Elem, sad ce naravno da bude cancelovan, jer je belac koji nije kleknuo kad i svi ostali (osim jos jednog kosarkasa, ali on je crn, njemu ce oprostimo). Ko misli da to nije povezano sa tim sto je stajao je pomalo naivan. Cisto sumnjam da u dobu kad se sve snima ne moze da se "uhvati" manje vise bilo ko od tih javnih licnosti da je nesto rekao. Relativno skoro je kosarkas na terenu nazvao Doncica, bitch ass white boy... N-word se baca levo desno kao hello od strane afro-amerikanaca, a cenim da F-word sigurno se koristi non-stop. 
Da ne pominjemo da je skoro Jeremy Lin rekao da ga je neko na terenu zvao korona virus. Stas hocu da kazem, danas manje vise svakom mozes da namestis neki otkaz, samo ako si dovoljno uporan i ta osoba nema dovoljno minority poena. Gina Carano fazon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Scepan Mali said:


Da ne pominjemo da je skoro Jeremy Lin rekao da ga je neko na terenu zvao korona virus. Stas hocu da kazem, danas manje vise svakom mozes da namestis neki otkaz, samo ako si dovoljno uporan i ta osoba nema dovoljno minority poena. Gina Carano fazon.

Rekoh da o doticnom ne znam ko je, ne pratim sport stvarno. Medjutim ovo si potpuno u pravu, samo ako nam neko ne odgovara - izvuces neku izjavu koja se moze "protumaciti" i taj je gotov. U tome je ludilo svega ovoga - sto smo videli na slucaju Gina Carano.

A kad nema argumenata da je neko rekao nesto rasisticki, sto se desilo recimo desilo u slucaju Piers Morgana, videh onu pricu sa programa koji ne gledam, The View, odgovor je "njegov ton je bio rasisticki" :classic_blink: Mislim, wth?!?! Sta to uopste znaci?

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2021 at 3:22 AM, JohnsonJ said:
 

“White people and Europeans” had an unhealthy focus on punctuality. After the task force member made the comment, another member echoed that “the office of equity should model practices and decolonize boards by identifying, dismantling, culture-bound rules and decorum, time-requirement, education, and what we call expertise.

 

Pomahnitali rasizam i maoizam su u potpunosti van kontrole:

 

"Marieke Lucas Rijneveld, 29, the youngest person to have won the international Booker prize, has pulled out of the project after critics suggested that it was inappropriate for a white person to translate an African-American poet’s works" (link)

 

I ispravno, odakle uopšte nekome ideja da neko čija je boja kože bela može da razume i prevodi pesme nekoga čija je boja kože, potpuno suprotno tome, crna? Hajde da je neko malo braonkastiji pa i da prođe, ali ovolike razlike u bojokoštvu - ne ide:

 

spacer.png

 

Jer, šta je sledeće, da različitokošci počnu da se druže, da žive zajedno, da sarađuju itd? I kako bi to uopšte izgledalo? Dogovore se da se nađu negde belokožac došao na vreme a crnokožac kasni, jer on ne da pet para za tačnost - to mu je upisano u boju kože, kako nas maoizam podučava (zato sam citirao ovaj post od @JohnsonJ) . Seli da uče zajedno fiziku, belokožac tvrdi F=m*a a crnokožac F=m/a - jednom racionalnost, objektivnost, uzročno-posledični pogled na svet utisnuti u boju kože a drugom nisu. Pukne im guma na kolima belokožac zavrnuo rukave, diže, menja - crnokožac lego na zadnje sedište i digao noge kroz prozor jer mu u kožu, za razliku od belca, nisu utisnute radna etika i ideja da rezultati dolaze kao posledica teškog rada (kako podučavaju maoistički pamfleti o "toksičnom belokoštvu" koju su kačeni par puta ovde)?

 

 

Nedavno sam imao priliku da pročitam jedan stari i manje poznat distopijski roman Filipa Dika (mozda nesto žvrljnem i na književnosti o njemu), u kojem je ovaj velikan jos 50ih godina vrlo perceptivno opisao totalitarno društvo kojem maoisti (kulturni revolucionari i veliki skakači napred) u SAD streme. Radnja je smeštena u postapokaliptični svet prve decenije 21. veka u kojem je na vlasti politička ideologija "relativizam", koja - kao i ovaj PoMO marksizam koji je zagustio u SAD - postulira nepostojanje objektivnih istina, saznanja i realnosti, vec svako ima svoju verziju (PoMo ideologija je još gnusnija, jer ona epistemološki i ontološki aparat vezuje za kolektivne identitete te se opasno približava 'naučnim' rasistima i euginičkim socijalistima iz prve polovine 20og veka (negde su zašli dobrano i u drugu polovinu, kao npr. u Švedskoj)). No, naravno, sve je relativno osim samog Relativizma kao Neupitne Istine (svako na stolu drzi po jednu "crvenu knjizicu malog formata" o postulatima relativizma, neki junaci je znaju i napamet), pa sve vrca od instalacija koje uvek prate totalitarne mantil-čizma-žica ideologije: i tu imamo koncentracione logare, dominaciju tajne ("SecPol") i političke policije, potkazivanje, "isparavanje" ljudi zbog zločina zlomisli itd, isl...To su sve stvari koje čekaju Ameriku ako se ne odbrani od maoističkog zla, "isparavanje" ljudi sa posla i sa interneta je samo početak. Subkomandant Leši(na) iz Bele Kuće je dosta brzo krenuo tačno onim hodogramom koji sam predvideo u jednom postu posle njegove uzurpacije vlasti, sledeći korak je oduzimanje oružja nevinim ljudima (i oni treba na to dobro da se pripreme, da sakriju šta imaju ali da to bude u pripravnosti kada im u sred noći crnokošuljaši u (sada službenim) mantilima razvale čizmom vrata i pokušaju da ih odvedu iza žice).

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tiče ukidanje obaveznih maski u Teksasu i drugim državama, to apsolutno podržavam. Ne samo da je to u skladu sa principom lične odgovornosti, nego je, možda još preče, moralna dužnost odbiti zahteve Subkomandanta Lešine i njegovog jarana komunističkog govečeta iz WHO-a. Od Govečeta i Lešine ne samo da mi ne trebaju saveti vezani za to kako da sačuvam zdravlje svoje porodice, nego takve njuške ne pripuštam ni u dvorište, jer čim se neko sam upisao u Derg ili u ulične crnokošuljaše to govori da on može i da mi digne felne sa auta, sedište sa bicikla, baštenske makaze ili čega se već dokopa. Ne, oni imaju preče stvari koje treba da urade: Lešina treba, pre svega žrtvama i njihovim porodicama, da ponudi odgovori o svojem finansiranju i promovisanju fašističkog nasilja nad američkim gradjanima, o tome da li je skuplje plaćao za paljenje vijetnamskih crkava ili kubanskih radnji, koliko je novca za kampanju prikupio reketiranjem malih biznisa, da li je on lično ili njegov gangsterski sin safunjao glavu pod crnokošuljaškom čarapom sa prorezima za oči itd...a Goveče, takodje porodicama žrtava ali i svim ljudima zainteresovanim za pravdu, da razjasni svoju ulogu u zločinima socijalističke hunte u Etiopiji (poznate kao "Derg"), ciji je bio član - da li je lično rukovodio i nadgledao streljanja, da li je možda lično streljao ljude, da li je administrairao primarnim, sekundarnim i tercijarnim masovnim grobnicama itd, isl? A za maske ćemo lako...

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nesto ne vidim u MSM nista sto se tice paljevine i sukoba u Portlandu, ili da u Minneapolisu imamo "free autonomous zone".... a nigde Trampa na vidiku:

 

When the courthouse doors were being boarded up, tensions between people and federal officers there erupted. This started a chain reaction of civil unrest and destruction Thursday night, leading authorities to deploy tear gas.

Shortly after 9 p.m., independent journalists tweeted images of smashed windows, burning flags and walls of the courthouse spray-painted with graffiti. A KGW photographer witnessed federal officers using tear gas and projectiles to control the crowd. 

 

https://www.kgw.com/article/news/local/crowd-becomes-destructive-outside-federal-courthouse-in-downtown-portland-officers-deploy-tear-gas/283-7338ea54-532a-496d-a3b2-8195d9e9a698

 

Nema ni pominjanja Antife - to je samo ideja ... niko ne osudjuje DHS za intervenisanje, okrutna policija koja hapsi "mirne protestante'...nista.

 

Koja razlika za godinu dana. Sigurna sam da su ovo bili Proud Boys da bi bilo na svim naslovnim stranama....

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, bohumilo said:

 

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Što se tiče ukidanje obaveznih maski u Teksasu i drugim državama, to apsolutno podržavam. Ne samo da je to u skladu sa principom lične odgovornosti, nego je, možda još preče, moralna dužnost odbiti zahteve Subkomandanta Lešine i njegovog jarana komunističkog govečeta iz WHO-a. Od Govečeta i Lešine ne samo da mi ne trebaju saveti vezani za to kako da sačuvam zdravlje svoje porodice, nego takve njuške ne pripuštam ni u dvorište, jer čim se neko sam upisao u Derg ili u ulične crnokošuljaše to govori da on može i da mi digne felne sa auta, sedište sa bicikla, baštenske makaze ili čega se već dokopa. Ne, oni imaju preče stvari koje treba da urade: Lešina treba, pre svega žrtvama i njihovim porodicama, da ponudi odgovori o svojem finansiranju i promovisanju fašističkog nasilja nad američkim gradjanima, o tome da li je skuplje plaćao za paljenje vijetnamskih crkava ili kubanskih radnji, koliko je novca za kampanju prikupio reketiranjem malih biznisa, da li je on lično ili njegov gangsterski sin safunjao glavu pod crnokošuljaškom čarapom sa prorezima za oči itd...a Goveče, takodje porodicama žrtava ali i svim ljudima zainteresovanim za pravdu, da razjasni svoju ulogu u zločinima socijalističke hunte u Etiopiji (poznate kao "Derg"), ciji je bio član - da li je lično rukovodio i nadgledao streljanja, da li je možda lično streljao ljude, da li je administrairao primarnim, sekundarnim i tercijarnim masovnim grobnicama itd, isl? A za maske ćemo lako...

 

Pa zebole mene za licnu odgovornost. Oni koji pricaju o licnom odgovornoscu i ne nose masku treba da plate cenu i budu odgovorni ako nekog zaraze - a tih je najvise. Ali oni koji se pozivaju na licnu odgovornost i nose masku su negde oko .0001% - to je elita bre - kao ti. :)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Nesto ne vidim u MSM nista sto se tice paljevine i sukoba u Portlandu, ili da u Minneapolisu imamo "free autonomous zone".... a nigde Trampa na vidiku:

 

When the courthouse doors were being boarded up, tensions between people and federal officers there erupted. This started a chain reaction of civil unrest and destruction Thursday night, leading authorities to deploy tear gas.

Shortly after 9 p.m., independent journalists tweeted images of smashed windows, burning flags and walls of the courthouse spray-painted with graffiti. A KGW photographer witnessed federal officers using tear gas and projectiles to control the crowd. 

 

https://www.kgw.com/article/news/local/crowd-becomes-destructive-outside-federal-courthouse-in-downtown-portland-officers-deploy-tear-gas/283-7338ea54-532a-496d-a3b2-8195d9e9a698

 

Nema ni pominjanja Antife - to je samo ideja ... niko ne osudjuje DHS za intervenisanje, okrutna policija koja hapsi "mirne protestante'...nista.

 

Koja razlika za godinu dana. Sigurna sam da su ovo bili Proud Boys da bi bilo na svim naslovnim stranama....

 

Trampa nema na vidiku, ali se stvari sistemski nisu promijenile - policija nastavlja sa prekomjernim nasiljem, sistemskim rasizmom, kao i vrlo sumnjivim vezama sa proud boysima (u Kanadi  su oznaceni kao teroristicka organizacija). 

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Scepan Mali said:

Sa tim da on jeste podrzao BLM pokret... Ima sigurno da se najde na netu, video sma ga kad prica o tome. rekao da stoji za himnu jer mu je ona prva asocijacija na brata koj sluzi vojsku ( nisam shvatio jel brat trenutno sluzi vojsku, ili je poginuo) ali da u potpunosti stoji iza BLM. Pomenuo je gomilu fraza koje npr. konzervativci u Americi ( in forumu hehe) ne prihvataju... Kao na primer da je white privilege real, da on ima puno white privilege i da je toga svestan itd.
Ukratko, rekao je da ne vidi razlog zasto ne moze da stoji i za himnu i za BLM.

Elem, sad ce naravno da bude cancelovan, jer je belac koji nije kleknuo kad i svi ostali (osim jos jednog kosarkasa, ali on je crn, njemu ce oprostimo). Ko misli da to nije povezano sa tim sto je stajao je pomalo naivan. Cisto sumnjam da u dobu kad se sve snima ne moze da se "uhvati" manje vise bilo ko od tih javnih licnosti da je nesto rekao. Relativno skoro je kosarkas na terenu nazvao Doncica, bitch ass white boy... N-word se baca levo desno kao hello od strane afro-amerikanaca, a cenim da F-word sigurno se koristi non-stop. 
Da ne pominjemo da je skoro Jeremy Lin rekao da ga je neko na terenu zvao korona virus. Stas hocu da kazem, danas manje vise svakom mozes da namestis neki otkaz, samo ako si dovoljno uporan i ta osoba nema dovoljno minority poena. Gina Carano fazon.

 

Uopste nema veze sa ovim sto si napisao. Zabio je prst u oko vlasniku kluba koji ga placa i vlasnik se uznemirio. 

Micky Arison je jevrej, Amerikanac iz Izraela. Elem, kaznjen je finansijski i sankcionisan na nedelju dana, nisu ga izbacili. 

 

Poenta je da se svi cimaju samo onda kada se tice njih, mnogo manje kada se tice onih drugih. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

A Kanada sa onim bezveznjakovicem na celu je kao neki etalon naprednosti i progresivnosti? 😒
Oni razmatraju da klasifikuju incele kao teroriste :lol_2:

 

Kanada ima bezveznjakovica na celu, tu se apsolutno slazem - i iskreno se nadam da ce Kanada njegovim odlaskom postati mnogo progresivnija 🙂 

Ukoliko dakle jedna konzervativna  zemlja kategorizuje organizaciju kao teroristicku, mozes li zamisliti kako ce ih okarakterisati Kanada kada postane progresivna? Ja sam za progresivnu Kanadu  sa Chrystiom Freeland,  Jasmeet Singh-om i  Anammie Paul. I progresivnu USA sa Alexandriom Ocasio-Cortez, Bernijem, Elizabeth Warren, Ilhan Omar...

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Trampa nema na vidiku, ali se stvari sistemski nisu promijenile - policija nastavlja sa prekomjernim nasiljem, sistemskim rasizmom, kao i vrlo sumnjivim vezama sa proud boysima (u Kanadi  su oznaceni kao teroristicka organizacija). 

 

 

Aha, onda sam ja 4 godine zivela u zabludi posto su svi tvrdili da je problem u Trampu. Znaci ipak je slucaj da to ko je Predsednik nema veze sa - paljenjem zgrada i nemirima, i pljackanjem. Ipak Portland je izuzetno levo grad, cak i tamo nema veze.

Mozda je onda odrzavanje zakona ipak potreba svih?

Link to comment
Share on other sites

Prije Trampa, razbojnici u poilicijskim uniformama su koristili brutalnu silu bez razmisljanja i uglavnom bez posljedica -za vrijeme Trampa, ohrabrivani su da budu brutalni i garantovano im je da nece imati posljedica (za neke bi se cak moglo reci da su nagradjivani)... Sada je ohrabrivanje prestalo i garancije da policija nece odgovarati vise nisu javne (ali i dalje postoje)  tako da ste se vratili na predtrampovsku eru...  

 

 

Reformisite policiju - otpustite ove koji vam sada zavode red i napravite je drugacijom od temelja navise... Napravite policiju odgovornu javnosti i sudstvu za svoje postupke, pa ce vam se mozda stvari promijeniti. Mene niko nece ubijediti da je metak u glavu  jedini nacin da se rijesi napeta situacija - bilo da se radi o napadacici na Capitol Hill ili crncu na parkingu, i da se za takvu nesrazmjernu upotrebu sile ne odgovara.... 

 

Odrzavanje zakona jeste potreba svih - zakonito odrzavanje zakona.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ters said:

 

Kanada ima bezveznjakovica na celu, tu se apsolutno slazem - i iskreno se nadam da ce Kanada njegovim odlaskom postati mnogo progresivnija 🙂 

Ukoliko dakle jedna konzervativna  zemlja kategorizuje organizaciju kao teroristicku, mozes li zamisliti kako ce ih okarakterisati Kanada kada postane progresivna?

 

 

 

 

Sam' da ne dodju do Srbije da nas vijaju. Vucem podosta repova u vidu "internet aktivizma" koji me vezuje za njih :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Sam' da ne dodju do Srbije da nas vijaju. Vucem podosta repova u vidu "internet aktivizma" koji me vezuje za njih :roflmao:

Pa nece vas vijati po Srbiji, mozda ce vas staviti na neku no-fly listu ili poslati nalog za privodjenje kod prelaska neke granice... Zavisno od duzine repova... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ters said:

Prije Trampa, razbojnici u poilicijskim uniformama su koristili brutalnu silu bez razmisljanja i uglavnom bez posljedica -za vrijeme Trampa, ohrabrivani su da budu brutalni i garantovano im je da nece imati posljedica (za neke bi se cak moglo reci da su nagradjivani)... Sada je ohrabrivanje prestalo i garancije da policija nece odgovarati vise nisu javne (ali i dalje postoje)  tako da ste se vratili na predtrampovsku eru...  

 

:classic_blink: Ti u Americi nisi nikad bio....a tek o policiji nemas pojma.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink: Ti u Americi nisi nikad bio....a tek o policiji nemas pojma.

U USA nisam bio punih 12 mjeseci - a prije toga redovan posjetilac - barem jednom mjesecno tokom zadnjih 10-tak godina, prije toga malo rjedje i  kao stranac koji se drzi svih pravila i zakona (ukljucujuci i ogranicenje brzine)  imao i previse iskustva sa USA policijom (od pogranicne koja rezi dok ti postavlja pitanja do policiajca kojeg sam u pre-GPS eri pitao za pravac u Portlandu  a koji me je onda ispitivao, saslusavao - i legitimisao prije nego sto me je uputio gdje sam krenuo).  Tada naravno nisam znao da me nema pravo legitimisati, ali i da sam znao ne bih se kofrcio nego bih pruzio vozacku...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

U USA nisam bio punih 12 mjeseci - a prije toga redovan posjetilac - barem jednom mjesecno tokom zadnjih 10-tak godina, prije toga malo rjedje i  kao stranac koji se drzi svih pravila i zakona (ukljucujuci i ogranicenje brzine)  imao i previse iskustva sa USA policijom (od pogranicne koja rezi dok ti postavlja pitanja do policiajca kojeg sam u pre-GPS eri pitao za pravac u Portlandu  a koji me je onda ispitivao, saslusavao - i legitimisao prije nego sto me je uputio gdje sam krenuo).  Tada naravno nisam znao da me nema pravo legitimisati, ali i da sam znao ne bih se kofrcio nego bih pruzio vozacku...

:classic_biggrin: Pa ti si neki specijalan slucaj onda, ja eto zivim ovde 14 godina pa mi osim na Capitol Hillu niko nije rezao (objasnili mi DC ljudi da im je to imidz), izuzetno ljubazni ljudi, niti su me ispitivali.

Nedavno mi burazer zaglavio u saobracaju 2 sata i bilo mu malo lose, mahnuo coveku u pandurskim kolima i pitao jel moze da ga prati do prvog stajalista da izadje iz guzve, ljubazni cika pandur ukljucio svetla i lepo ga sproveo kroz ceo guzvanjac na autoputu....onda popili kafu zajedno ....

 

Znaci ili o pandurima ovde nista ne znas ili prosto izmisljas. A zaustavljali su me i zbog brzine i zbog kraja u kome sam bila, i kucali na vrata ...

Sto ne znaci da ne moze da se desi da naletim na nekog naduvanog, ali za ovoliko godina iznenadilo bi me da se jednom ne desi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...