Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, Eddard said:

Jebem ti sve ako je najmoćnija zemlja na svetu opet spala na izbor između njih dvojice. Nijedan od njih ne bi prošao objektivni lekarski pregled za vozačku dozvolu - jedan jer je mator i dementan, drugi jer je psiho. 

Zašto se gradi od 2001. Trenutno tu je opcija Harrisova AOC itd

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Zašto se gradi od 2001. Trenutno tu je opcija Harrisova AOC itd

Konacno da neko gleda u buducnost- da AOC ce biti predsjednik u sljedecem ciklusu- u ovom je samo tehnikaljje oko datuma rodjenja sprecavaju da povede USA u bolje sutra 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ters said:

Konacno da neko gleda u buducnost- da AOC ce biti predsjednik u sljedecem ciklusu- u ovom je samo tehnikaljje oko datuma rodjenja sprecavaju da povede USA u bolje sutra 

Da, ali ja ne mislim da je ona dobra. No, budućnost je nosi.

Edited by mrd
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jedno je za sada sigurno - eventualna kandidatura Okasio-Kortez u nekom budućem ciklusu bila bi jedinstvena i uzbudljiva iz mnogo razloga.

 

Njen sinoćni intervju na MSNBC veoma precizno pokazuje šta će demsi verovatno istaći u prvi plan u predsedničkoj trci i kada je teč o postavljenim pitanjima i, naravno, što se tiče njenih odgovora.

 

Ona još uvek ne može da bude kandidat, ali može da bude katalizator onoga što programski kandiduju demsi, kao I respektabilna demonstracija još većeg skretanja ulevo.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ters said:

Konacno da neko gleda u buducnost- da AOC ce biti predsjednik u sljedecem ciklusu- u ovom je samo tehnikaljje oko datuma rodjenja sprecavaju da povede USA u bolje sutra 

 

Sto ranije da se to desi to ce jos vise podeliti USA. 

Ne znam sta joj je updated program ali ono sto je imala pre je burning money, ali sada i za skoriju buducnost to nije efikasno. Ne znam, onako generalno ona mi ne deluje kao sharpest tool in the shed.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Gostovao pre neki dan na Fox News, dakle - ne može.

 

Šalu na stranu, ali njega ne gotive u "centrali". Nazivaju ga antivakserom i tretiraju ga kao nekog čudaka, a i on im ne ostaje dužan jer kritikuje administraciju ističući stavove koji sporadično prijaju i desnima i levima.

 

Kenedi naziva Ameriku korporativnom kleptokratijom, socijalizmom za bogate i brutalnim kapitalizmom za siromašne. Kritikuje način finanisranja ukrajinske odbrane i generalno način na koji se SAD tamo postavljaju, štampanje novca tokom poslednih 14 godina koje količinski odgovara prethodnim vekovima, kao i spoljnu politiku koja je dovela do koalicije između Kine, Rusije i Irana,..

 

Sve u svemu, teška kategorija kritika na račun Bajdena.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Okasio-Kortez je na početku političkog iskaza bila radikalnija od Kenedija.

 

Sve nešto nameravam da napišem zašto mi je pre tri-četiri godie bila idealan kandidat iz ugla političkog marketinga, ali mi se ne da. Svakako jedva čekam da vidim u kom pravcu će ići njena karijera, koja je ipak blago zastala u odnosu na zvezdani početak, plus je dobila sve glasnije kritičare iz svoje leve baze, a

i nema neki approval u svojoj izbornoj jedinici.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Kennedy je bre ludji i od Trumpa.

 

Duboka drzava na delu, Fox ostao bez Takeeera.

 

 

https://www.yahoo.com/entertainment/tucker-carlson-departs-fox-news-154146138.html

 

Bomba od vesti. Nemojte se začuditi ako Taker osvane na RT ili onoj Kineskoj TV ne engleskom. Takvi ljudi nemaju blama za ništa. To vam je Vučićević na SAD način. A realno ko drugi bi zaposlio jednu takvu budalu zbog koje moraš da platiš 800 miliona $ ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Naravno  da je Murdok doneo tu odluku, eventualno njegov sin, Carlson je potrosna roba. Fox ce to dobro kostati, jer ce morati da se nagode i sa Sistematicom, ili da u sudnici brane prvi amandman izjavama da je sirenje lazi  garantovano ustavom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Lako cemo za Takera, isplivace taj negdje kao sto fekalije obicno isplivaju, nego me brine sto  njegova publika nece imati pristup "istinitim informacijama" i morace tihovati dok ne dodje do tog isplivavanja i dok im Taker ne kaze kako stvari stoje i sta da misle.

 

 

 

Edited by ters
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJORDJE said:

Naravno  da je Murdok doneo tu odluku, eventualno njegov sin, Carlson je potrosna roba. Fox ce to dobro kostati, jer ce morati da se nagode i sa Sistematicom, ili da u sudnici brane prvi amandman izjavama da je sirenje lazi  garantovano ustavom.

 

Kako god i ko god... steta je vec napravljena. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Kennedy je bre ludji i od Trumpa.

 

Duboka drzava na delu, Fox ostao bez Takeeera.

 

 

https://www.yahoo.com/entertainment/tucker-carlson-departs-fox-news-154146138.html

Tucker i Fox se razisli, Don Lemon dobio otkaz. Duboka drzava na delu :classic_biggrin:

Fox izgubio 4% vrednosti, ocigledno da ce se Tucker pojaviti ponovo negde, nadam se da nece da ima temper tantrum kao Lemon.

Jel zna neko da li je CNN izgubio na vrednosti?

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je Karlson imao jači šer od Hanitija i Ingraham, pa će se njegov odlazak svakako osetiti u brojkama Foks Njuza.

 

On je navodno imao i problema sa uređivačkom koncepcijom i još svašta nešto. Što je sada i logično, budući da raskid saradnje ne može da se popije tek tako preko noći. A što se tiče CNN, oni su imali finanijske lomove, ali sam negde pročitao da se izvlače iz toga (ili nešto u tom smislu). 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nek grmi jako said:

Čini mi se da je Karlson imao jači šer od Hanitija i Ingraham, pa će se njegov odlazak svakako osetiti u brojkama Foks Njuza.

 

On je navodno imao i problema sa uređivačkom koncepcijom i još svašta nešto. Što je sada i logično, budući da raskid saradnje ne može da se popije tek tako preko noći. A što se tiče CNN, oni su imali finanijske lomove, ali sam negde pročitao da se izvlače iz toga (ili nešto u tom smislu). 

 

 

Taker bi se super uklopio sa Simonyan - kakav bi to tandem "istine" bio...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najvise za naseg kolegu @Amigo . A i @Angelia, koja takodje voli Fox News.

 

Tucker Carlson out at Fox News

 

citava vest ovde:

https://www.cnn.com/2023/04/24/media/tucker-carlson-fox-news/index.html

 

Hvalili ste ga kao pametnog.  Eh. izgleda da vise nije.

Uz to, hvalili ste Fox kao dobar i objektivan izvor vesti.

 

Fox placa okruglo $ 800 miliona zbog lazi.

A Carlson odlazi.

Nema brige, pojavice se on na nekom Newsmaxu ili slicnom fasistickom izvoru "informacija."

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Nek grmi jako said:

Čini mi se da je Karlson imao jači šer od Hanitija i Ingraham, pa će se njegov odlazak svakako osetiti u brojkama Foks Njuza.

O'Reilly Factor je decenijama bio broj jedan emisija na kablovsoj TV, mesec dana nakon sto su ga ukinuli niko se toga nije secao.

44 minutes ago, Angelia said:

Jel zna neko da li je CNN izgubio na vrednosti?

Rekao bih nista, jer je CNN sada  u vlasnistvu  Warner Bros.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...