Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Nemojmo povezivati Tolstoja i Puškina sa Sovjetskim Savezom, jer je to besmisleno budući da nemaju nikakve veze ni ideološki (obojica su oslonjeni na francuske pesnike i mislioce), a pogotovo ne biološki.

 

Jednostavno, i Puškin i Tolstoj umrli su pre Oktobarske revolucije.

 

A što se Berije tiče, poređenje izdvaja razlike u tehnološkim dostignućima, jer dok je NKVD morao da otvara poštanske džakove, prikupi pisma, klasira ih, otvori i potom zatvori ako u njima nema ništa, savremene tehnologije proces čitanja privatnih poruka građana bitno skraćuju dovodeći ga do svega nekoliko klikova.

 

Pa ako ste me pogrešno shvatili, Berija se okreće u grobu ne zato jer još neko ima istovetan naum kad je reč o kontroli stanovništva, već zato što je morao da se mnogo više pomuči kako bi špijunirao vlastite građane i saznao šta jedni drugima pišu.

 

Ako nekog zanima na koje načine je Berija špjunirao građane kako bi to znanje zatim inkorporirao u svest o tehnikama vladanja onda i sada, te argumentovano povlačio neke paralele ili ih brisao, postoji istorijska građa o tome objavljena i na našim prostorima.

 

Preporučujem Antonov Ovsejenka i njegove biografije i Staljina i Berije. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nek grmi jako said:

Nemojmo povezivati Tolstoja i Puškina sa Sovjetskim Savezom, jer je to besmisleno budući da nemaju nikakve veze ni ideološki (obojica su oslonjeni na francuske pesnike i mislioce), a pogotovo ne biološki.

 

Jednostavno, i Puškin i Tolstoj umrli su pre Oktobarske revolucije.

 

Ama nebitno... potpuno nebitno za priču, bitno je poređenje.   A usput, argument je u Srbiji uvek takav jer Rusija = CCCP za srblje, jedno veliko crveno srce, ovde srp, onde čekić, tamo krst.

 

26 minutes ago, Nek grmi jako said:

Berija se okreće u grobu ne zato jer još neko ima istovetan naum kad je reč o kontroli stanovništva, već zato što je morao da se mnogo više pomuči kako bi špijunirao vlastite građane i saznao šta jedni drugima pišu.

 

Daj bre leba ti  :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Taj fenomen praćenja nečijih aktivnosti sam po sebi nije ekstraordinaran i u tome što neka vlast čita lične prepiske građana nema mnogo toga neobičnog, budući da je ljudskoj praksi od pamtiveka blisko zanimanje za tuđu kuću, tuđi posao, tuđeg muža ili ženu, tuđi tanjir i tuđu poštu.

 

S tim u vezi, jedan od ruskih prebega u SAD objašnjvao je u dokumentracu, koji je producirao čini mi se PBS (ali nisam siguran), kako je funkcionisala selekcija čitanja pošte u SSSR. Pa je pominjao nivoe i tranše, od čitanja pošte ličnosti za koje je režim smatrao da su sumnjive, preko otvaranje pisama onih koje je neko prokazao i denuncirao, pa sve do čitanja pošte onih čija je bila jedina krivica što imaju lepe žene, zbog kojih su lokalni moćnici bili spremni da šalju njihove muževe na robiju.

 

Ima toga dosta jer su otvarane bukvalno tone pisama, pa ne bih da širim, ali poenta je da su među milionima tih pisama u fantastično malom procentu, ili bolje reći promilu na nivou manjem od statističke greške, bili slučajevi neke navodne opasnosti po režim, dok je sva ostala pošta, ispostaviće se, otvarana potpuno bez razloga.

 

Međutim, iako empirijski razumem poriv za čitanjem ličnih prepiski, kao i špijuniranje neprijatelja, stvarno ne mogu da razumem špijuniranje prijatelja, odnosno saveznika, što je trenutno aktuelno jer se nalazi i u poverljivim dokumentima SAD koje je objavio onaj Tešeira.

 

Čekaj, aj građane (po sistemu, ko ih šiša), i aj neprijatelje, ali zašto prijatelje i saradnike?

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Pa kako zašto, da se vidi da li su stvarno prijatelji i saradnici, ili se samo prave. Ocigledan primer su Snouden i ova najnovija budala. Bolje pitanje je zasto takvi odavno nisu praćeni i prisluškivani. Kako se onakvi bubuljicari i ocigledno iskompleksirane budale uopste provuku ispod radara i dodu do tih dokumenata. Zasto oni već nemaju tamo u tim agencijama neke programe ili nešto koji prate ovakve nesrecnike i automatski detektuju budale koje se okupljaju na tim incel forumima ili sta su vec, i takve odmah obeleze za obradu pa šut kartu. Kako mogu da 60 do 70 posto kandidata za FBI ili marince odbace zbog nezadovoljavajuceg psiholoskog profila, tipa skloni sadizmu, nasilju, imaju afinitete da izigravaju kabadahije i "domaćine" koji mlate šakom o sto i "dominiraju" itd. I kako im se onda provuku ovi idioti koji kao da su izasli iz Bukovskove konstatacije o nacistima "zanimljivo da je pokret rase gospodara privlacio sve same luzere". Eto zbog toga treba pratiti i "prijatelje". Kvarljiva je to roba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno se sa svim slažem, osim onoga da SAD treba da vidi da li joj je Južna Koreja saradnik. To baš nije bilo lepo od SAD. Ali na stranu lepota, nego nije ni korisno i izaziva podozrenje kod saveznika.

 

Ali pošto smo na drugoj temi načeli nešto što je dobar potez Bajdenove administracije, a i da ne ispadne da fulaju na svakom koraku, inicijativa Otvoreni Balkan, čiji je Vašington zaštitnik i mecena, posebno dobja na snazi kada se pogledaju poslednji izveštaji o kineskim investicijama na Zapadnom Balkanu.

 

Jer, sa jedne strane SAD kroz regionalnu saradnju anestezira one koji bi da mašu okolo šovinizmom, a sa druge strane barem pokazuje spremnost da se suprotstavi šenlučenju Kine po Zapadnom Balkanu, koje se ogleda u neverovatnih 20 milijardi dolara u investicijama i kreditima samo prema Srbiji i BiH.

 

Takođe, SAD direktno instruiraju ovčice koje bi ponekad da zalutaju i odu u krivu stranu... S tim u vezi, da li uopšte ima neko ko ne veruje u istinitost dela Tešeirinih dokumenata koji se tiču instrukcije Vašingtona oko naoružavanja Ukrajine proizvodima srpske vojne industrije? Što znači da je i neutralnost u tom smislu rastegljiv pojam...

 

Generalno, to kako SAD rešava Albaniju, Srbiju, Crnu Goru i Makedoniju, van njihovih unutrašnjih problema nego samo u odnosu na regionalnu politiku, trenutno je sasvim zadovoljavajuće.

 

A kada je nešto zadovoljavajuće, treba to pozdraviti.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2023 at 1:09 AM, Baby said:

Evo, jedan "koristio pravo" na odbranu zvonca od crnca pa ubio dete koje je pogresilo adresu na kojoj je trebalo da pokupi mladju bracu. 

 

 

Koja je adekvatna mera kazne kada ovako jedan osamdesetogodisnjak unisti jedan sesnaestogodisnji zivot? 

Decak je koliko znam ziv, ili sam propustila nesto?

 

Generalizacija par nesrecnih slucajev, ili bolesnika, je potpuno besmislena.

 

On 4/18/2023 at 6:08 AM, Div said:

Svi primeri su iz države u kojoj je ustavom zagarantovano pravo na posedovanje i nošenje oružja, i vidimo da nema koristi od toga, kriminal cveta.

Svi primeri su iz grada sa najstrozijim zakonima o kontroli oruzja.

 

 

6 hours ago, fancy said:

 

U jbt... :ajme:

 

Za početak... Berijini "klijenti" nisu bili na jebenoj društvenoj mreži nego su praćeni i prisluškivani u rl.

 

Ovo je full nivo onih komi apologeta kad krenu da veličaju CCCP konstatacijom: "Kultura, Jesenjin, Pavlova, Baljšoj, Kremlj, Puškin, Tolstoj... a šta je Amerika - McDonalds?" :ajme:

 

Ko je dovoljna budala da bilo kakve svoje privatnosti _do_kojih_mu_je_stalo_ razmenjuje po društvenim mrežama (makar i u privatnim porukama), je potpuno zaslužio da mu one budu na uvid vlastima... kojim god.

To me podseti na one paranoične spamove sa FB i drugih društvenih mreža "Hitno hitno!!! Po članu tom i tom zakona tog-i-tog izjavljujem da FBI (ili neka slična skraćenica) nemaju pravo da koriste moje slike i privatne podatke...blablabla...privatnost blablabla ustavna prava, Obavezno podeli dalje svim prijateljima!!!".

Eo trčim da podelim :default_coffee:

 

Koliko god ne volim drustvene mreze, nisi u pravu. Masis ociglednu stvar "privatne poruke" sto treba da ti kaze da postoji razumno ocekivanje privatnosti, isto kao sto bi bilo u telefonskom razgovoru.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Pa kako zašto, da se vidi da li su stvarno prijatelji i saradnici, ili se samo prave. Ocigledan primer su Snouden i ova najnovija budala. Bolje pitanje je zasto takvi odavno nisu praćeni i prisluškivani. Kako se onakvi bubuljicari i ocigledno iskompleksirane budale uopste provuku ispod radara i dodu do tih dokumenata. 

Tri miliona ljudi ima ono sto se zove security clearence , oko milion ima a top security clearence. U slucaju te dvojice oni nisu imali pristup dokumentima, ali su imali pristup serverima na kojima se isti nalaze. To ti je kao network admin u bilo kojoj firmi. Nema pristup platama i profilima zaposlenih, ali ako ga bas zanima, moze da dodje do istih. Ja sam radio u firmama gde je bilo takvih slucajeva.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Angelia said:

Decak je koliko znam ziv, ili sam propustila nesto?

 

Generalizacija par nesrecnih slucajev, ili bolesnika, je potpuno besmislena.

 

Svi primeri su iz grada sa najstrozijim zakonima o kontroli oruzja.

 

 

Koliko god ne volim drustvene mreze, nisi u pravu. Masis ociglednu stvar "privatne poruke" sto treba da ti kaze da postoji razumno ocekivanje privatnosti, isto kao sto bi bilo u telefonskom razgovoru.

 

Aman, kakve veze ima da li je ziv?!?!?!?!? Jbt pucao u njega zbog zvona...

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65307556

 

Generalizacija?! Mislim daj bre...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Aman, kakve veze ima da li je ziv?!?!?!?!? Jbt pucao u njega zbog zvona...

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-65307556

 

Generalizacija?! Mislim daj bre...

Ispravljam dezinformaciju. Mislim da je motivacija nepoznata, a po opisu deda je paranoican. 

Sto je izgleda slucaj i sa ovim drugim.

 

Sto rece advokat u ovom clanku, ponekad su tragedije samo tragedije. Tako da od dva nesrecna slucaja, sa verovatno mentalno oslabljenim pociniocima, ne treba praviti politicki argument. 

Mislim nije bas da svaki dan kad neko pokuca nekom na vrata bude upucan. 

Spinovanje crne hronike u medijima je neverovatno, ali ne moramo ga prenositi. Prvi slucaj su probali da iskoriste u prici o rasizmu (iako deda mozda jeste rasista, ne znam, ali to ne znaci da je to svakodnevna pojava), onda se desi ovaj slucaj, pa sad pokusavaju da spinuju na gun control.

 

Desila su se dva nesrecna slucaja, ili krivicna dela, to je to. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Decak je koliko znam ziv, ili sam propustila nesto?

 

Generalizacija par nesrecnih slucajev, ili bolesnika, je potpuno besmislena.

 

Svi primeri su iz grada sa najstrozijim zakonima o kontroli oruzja.

 

 

Koliko god ne volim drustvene mreze, nisi u pravu. Masis ociglednu stvar "privatne poruke" sto treba da ti kaze da postoji razumno ocekivanje privatnosti, isto kao sto bi bilo u telefonskom razgovoru.

dečak preživeo, znači ništa. Teraj dalje....

 

krsti-se-boze.gif

Link to comment
Share on other sites

Just now, Maharaja said:

dečak preživeo, znači ništa. Teraj dalje....

 

krsti-se-boze.gif

I da nije, sta ocekujes? Deda je optuzen, istraga u toku, ne razumem....

Neki dan covek ubio celu svoju familiju, ukljucujuci decu, mnogo cesci slucaj nego da neko greskom upuca stranca koji mu je pokucao na vrata. Onaj ubio bivsu (nozem) a dete mu je nadjeno u zubima krokodila, nekih 2 godine decak, mrtav. ocigledno nije sam otisao do krokodila.

Koliko crne hronike da raspravljamo?

 

Ili raspravljamo samo one slucajeve koji odgovaraju narativu? Sto rece Chris Rock, selective outrage.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

Ispravljam dezinformaciju. Mislim da je motivacija nepoznata, a po opisu deda je paranoican. 

Sto je izgleda slucaj i sa ovim drugim.

 

Sto rece advokat u ovom clanku, ponekad su tragedije samo tragedije. Tako da od dva nesrecna slucaja, sa verovatno mentalno oslabljenim pociniocima, ne treba praviti politicki argument. 

Mislim nije bas da svaki dan kad neko pokuca nekom na vrata bude upucan. 

Spinovanje crne hronike u medijima je neverovatno, ali ne moramo ga prenositi. Prvi slucaj su probali da iskoriste u prici o rasizmu (iako deda mozda jeste rasista, ne znam, ali to ne znaci da je to svakodnevna pojava), onda se desi ovaj slucaj, pa sad pokusavaju da spinuju na gun control.

 

Desila su se dva nesrecna slucaja, ili krivicna dela, to je to. 

 

 

Uopste se ne bavim slucajem, nego je nadovezano na veliko pitanje samoodbrane i za sta se uglavnom koristi to silno rasprodato oruzje. 

 

0.9% je upotrebljeno za samoodbranu, ostalo za napad. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

...

Spinovanje crne hronike u medijima je neverovatno, ali ne moramo ga prenositi. Prvi slucaj su probali da iskoriste u prici o rasizmu (iako deda mozda jeste rasista, ne znam, ali to ne znaci da je to svakodnevna pojava), onda se desi ovaj slucaj, pa sad pokusavaju da spinuju na gun control.

 

Desila su se dva nesrecna slucaja, ili krivicna dela, to je to. 

 

Gun violence in the United States

 

488px-2010_homicide_suicide_rates_high-i

 

495px-2000-_Inpatient_Hospitalizations_f

 

450px-2019_Gun_ownership_rates_and_gun_h

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

 

Aristotel je tipican primer modernog komentatora koji je misljenje zamenio iscitavanjem vesti sa drustvenih mreza a sprema se vrlo

brzo da i sve ostatke autonomne misli zameni totalnim poverenjem ChatGPT sistemu. Niko ne treba da bude kao ovaj Aristotel iz tvita.

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, boxcube said:
 

Aristotel je tipican primer modernog komentatora koji je misljenje zamenio iscitavanjem vesti sa drustvenih mreza a sprema se vrlo

brzo da i sve ostatke autonomne misli zameni totalnim poverenjem ChatGPT sistemu. Niko ne treba da bude kao ovaj Aristotel iz tvita.

 

Mene ovo podseca na onu koja se cesto valja u krug 'kome se ovde ne dopada moze da ode'

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

 

Uopste se ne bavim slucajem, nego je nadovezano na veliko pitanje samoodbrane i za sta se uglavnom koristi to silno rasprodato oruzje. 

 

0.9% je upotrebljeno za samoodbranu, ostalo za napad. 

Praviti zakljucak na osnovu dva neobicna dogadjaja za sta se uglavnom koristi oruzje je prosto nebitno, da budem blaga.

 

https://www.kktv.com/2022/07/15/caught-cam-homeowner-uses-ak-47-style-gun-fire-back-invaders/

 

https://www.nbcchicago.com/news/local/80-year-old-homeowner-shoots-intruder-during-home-invasion-chicago-police/3058479/

 

https://theaugustapress.com/grovetown-homeowner-shoots-masked-man-during-home-invasion/

 

https://www.krtv.com/news/crime-and-courts/man-fatally-shot-during-attempted-home-invasion-in-missoula

 

https://www.foxla.com/news/tarzana-homeowner-confronts-burglars-with-shotgun

 

https://www.waow.com/news/update-elderly-man-homeowner-shoots-and-kills-22-year-old-during-home-invasion-armed-robbery/article_800c95ce-8b7b-11ed-a1a7-1f630818d558.html

 

https://www.kltv.com/2023/02/05/1-dead-after-alleged-home-invasion-near-bullard/

 

https://www.abc10.com/article/news/crime/homeowner-shot-by-burglary-suspect-kingdon/103-c2a35af2-8298-49fa-9e68-13b33603a1c9

 

https://www.wane.com/news/crime/2-dead-2-arrested-after-dekalb-home-burglary/

 

Nesto mi govori da ima mnogo vise slucajeva gde se legalno oruzje koristi u samooodbrani, ako pricamo o pucanju u odbrani upada u kucu.

9 hours ago, Dragan said:

Gun violance ukljucuje kriminalce, u US prodaja ilegalnog oruzja je veca nego bilo gde zato sto ima 330 mill stanovnika.

Mesate babe i zabe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

 

Kako ces odrediti ko je good guy with a gun, a ko bad guy with a gun? 

Slazes se da ne treba kontrola zato sto ustav kaze... blahblah?

I koja kolicina oruzja je potrebna da bi se osecali sigurno i koje oruzje? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Baby said:

 

Kako ces odrediti ko je good guy with a gun, a ko bad guy with a gun? 

Slazes se da ne treba kontrola zato sto ustav kaze... blahblah?

I koja kolicina oruzja je potrebna da bi se osecali sigurno i koje oruzje? 

Ne razumem pitanje, kakve to veze ima sa onim sto sam rekla? Niti sam rekla da ne treba kontrola.

Imas dosta red flag zakona. 

 

Jednostavno sam ti rekla da pravljenje zakljucka na osnovu dva random freak slucaja, koji se ne desavaju svaki dan, nema smisla.

Prosto to nije argument. Ako neko izbode nekog nozem jel treba da pricamo da svima treba uskratiti pristup nozevima?

Ako ne uracunamo kriminalce, koji ionako imaju ilegalno oruzje, legalno oruzje se uglavnom koristi za samoodbranu ili lov, ili rekreativno. Svaki put kad vidis da je iskorisceno za nesto drugo, je ili osoba sa mentalnim problemima ili terorista, a u retkim slucajevima, nesreca.

 

Toliko legalnog oruzja u US, pa opet ne gledamo svaki dan da neko puca ako mu pokucas na vrata.

Samo sam ti nabrzinu pokupila par linkova koji pokazuju koliko se cesto to oruzje koristi u samoodbrani.

 

A u svakom slucaju, Ameri se nece odreci svom ustavnog prava, jedini nacin da se to promeni je bukvalno gradjanski rat. Sve ostalo je ili politikanstvo ili prazno moralisanje, od onih koji su toga svesni, ili neznanje onih koji ne znaju US kulturu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ne razumem pitanje, kakve to veze ima sa onim sto sam rekla? Niti sam rekla da ne treba kontrola.

Imas dosta red flag zakona. 

 

Jednostavno sam ti rekla da pravljenje zakljucka na osnovu dva random freak slucaja, koji se ne desavaju svaki dan, nema smisla.

Prosto to nije argument. Ako neko izbode nekog nozem jel treba da pricamo da svima treba uskratiti pristup nozevima?

Ako ne uracunamo kriminalce, koji ionako imaju ilegalno oruzje, legalno oruzje se uglavnom koristi za samoodbranu ili lov, ili rekreativno. Svaki put kad vidis da je iskorisceno za nesto drugo, je ili osoba sa mentalnim problemima ili terorista, a u retkim slucajevima, nesreca.

 

Toliko legalnog oruzja u US, pa opet ne gledamo svaki dan da neko puca ako mu pokucas na vrata.

Samo sam ti nabrzinu pokupila par linkova koji pokazuju koliko se cesto to oruzje koristi u samoodbrani.

 

A u svakom slucaju, Ameri se nece odreci svom ustavnog prava, jedini nacin da se to promeni je bukvalno gradjanski rat. Sve ostalo je ili politikanstvo ili prazno moralisanje, od onih koji su toga svesni, ili neznanje onih koji ne znaju US kulturu.

 

Kakve veze ima sta si rekla ako se nadovezujes na mene i skreces u pravcu u kom ti odgovara?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Kakve veze ima sta si rekla ako se nadovezujes na mene i skreces u pravcu u kom ti odgovara?

:classic_blink: Mozda ti imas problem da pratis i odgovaras na komentar? Posto izgleda ko ona igra gluvih telefona.

Kako da imas dijalog ako nema veze sta sam ja rekla, nego vodis razgovor sama sa sobom? I usput podmeces. Potpuno nepotrebno.

 

Ovako izgleda ova razmena;

Baby: Gledam kroz prozor i lep je dana danas

Angelia: nije, ako izadjes napolje prilicno je hladno

Baby: A sto ti mislis da svako treba da provodi vreme napolju? i nemoj da skreces razgovor gde ti odgovara

 

:classic_blink:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

:classic_blink: Mozda ti imas problem da pratis i odgovaras na komentar? Posto izgleda ko ona igra gluvih telefona.

Kako da imas dijalog ako nema veze sta sam ja rekla, nego vodis razgovor sama sa sobom? I usput podmeces. Potpuno nepotrebno.

 

Ovako izgleda ova razmena;

Baby: Gledam kroz prozor i lep je dana danas

Angelia: nije, ako izadjes napolje prilicno je hladno

Baby: A sto ti mislis da svako treba da provodi vreme napolju? i nemoj da skreces razgovor gde ti odgovara

 

:classic_blink:

 

Aman, pomenula sam pucanje na nevine ljude koji pogrese zvono ili prilaz. Danas su oni zrtve, sutra mozda mi, jer svaka budala ima oruzje. Pritom se opravdava naoruzavanje do zuba nekim alternativnim razlozima koji su prosto statisticka greska ili uopste ne postoje. Valjda je normalno ako svaka budala ne moze u saobracaj isto tako ne moze da ima oruzje i puca kad mu padne klapna. 

 

Onda ti mene kvotujes i pises sta tebi odgovara i posle kazes da ti ne odgovaram adekvatno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Aman, pomenula sam pucanje na nevine ljude koji pogrese zvono ili prilaz. Danas su oni zrtve, sutra mozda mi, jer svaka budala ima oruzje. Pritom se opravdava naoruzavanje do zuba nekim alternativnim razlozima koji su prosto statisticka greska ili uopste ne postoje. Valjda je normalno ako svaka budala ne moze u saobracaj isto tako ne moze da ima oruzje i puca kad mu padne klapna. 

 

Onda ti mene kvotujes i pises sta tebi odgovara i posle kazes da ti ne odgovaram adekvatno. 

Ima manje slucajeva zrtava koji su pogresili zvono ili prilaz, nego sto ima slucajeva samoodbrane.

Znaci te dve zrtve su statisticka greska. Praviti od toga neki problem posedovanja oruzja je besmisleno. Nije sutra mi, jer ces pre biti zrtva provale i napada u kome ces pozeleti da si imala oruzje da se odbranis nego sto ce neko probati da te upuca kad im zazvonis na vrata.

 

To je fakat. Praviti od toga neki veliki problem, je samo politicki spin za medije.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...