Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

3 minutes ago, fancy said:

DF je zlo, druga strana DPS kovanice.

DF je gori od DPS-a. DPS bar ne vodi u sukob sa ostatkom svijeta. Na ovo treba podsjećati s vremena na vrijeme, posebno kad se povlače paralele između njih i DF, iako je mene iskreno sramota da kažem ili napišem bilo šta afirmativno za DPS.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

DF je gori od DPS-a. DPS bar ne vodi u sukob sa ostatkom svijeta. Na ovo treba podsjećati s vremena na vrijeme, posebno kad se povlače paralele između njih i DF, iako je mene iskreno sramota da kažem ili napišem bilo šta afirmativno za DPS.

Moram da pitam i tebe kao neke što sam ranije pitao na ovoj temi ali uglavnom ostao bez odgovora

Kako može DF ili bilo ko drugi ko dođe na vlast u CG da izazove sukobe sa ostatkom sveta kad je CG odavno članica NATO i sve je pod njihovom kontrolom?

Ili možda veruješ da u Pipun i mandić kadri da oteraju NATO iz CG?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Takvi su dovoljno stetni sto huskaju fukaru protiv civilizacije, rovare, odugovlače, itd, i tako usporavaju napredak. 

To im je i cilj - odrzavanje statusa quo da bi njihovim gazdama iz kremlina to bilo ugodno. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Moram da pitam i tebe kao neke što sam ranije pitao na ovoj temi ali uglavnom ostao bez odgovora

Kako može DF ili bilo ko drugi ko dođe na vlast u CG da izazove sukobe sa ostatkom sveta kad je CG odavno članica NATO i sve je pod njihovom kontrolom?

Ili možda veruješ da u Pipun i mandić kadri da oteraju NATO iz CG?

Npr, mogu da dostavljaju Rusima (i ili vulvinu) određene povjerljive sadržaje koje članice NATO dijele među sobom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oni to ozbiljno predlazu na mestima gde se okupljaju patrijote, video sam još pre nekoliko godina. Kaže, ovi političari sve pogrešno rade, a u stvari mi treba da se pridružimo NATO i EU, a onda iznutra da rovarimo i špijuniramo za Ruse i Kineze, citiram "dok ne nastupi rasap NATO". Teška umna bolest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

a u stvari mi treba da se pridružimo NATO i EU, a onda iznutra da rovarimo i špijuniramo za Ruse i Kineze, citiram "dok ne nastupi rasap NATO". 

Jos kad bi u EU i NATO-u sedeli likovi koji se zakopcavaju na ledjima pa da to dozvole. :lol_2:

 

To je zapravo glavni razlog zasto nece i ne zele Srbiju i jos par slicnih bananica u svojim redovima - niko nije lud da pusti likove koji bi iznutra (i to za ''dz'') rovarili za ruse i ostale arhineprijatelje  evropske civilizacije. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Oni to ozbiljno predlazu na mestima gde se okupljaju patrijote, video sam još pre nekoliko godina. Kaže, ovi političari sve pogrešno rade, a u stvari mi treba da se pridružimo NATO i EU, a onda iznutra da rovarimo i špijuniramo za Ruse i Kineze, citiram "dok ne nastupi rasap NATO". Teška umna bolest.

Ko je to izjavio?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Npr, mogu da dostavljaju Rusima (i ili vulvinu) određene povjerljive sadržaje koje članice NATO dijele među sobom.

I NATO bi to tolerisao ? Imaju oni odlične mehanizme da se zaštite od nekih koji bi možda da pokušaju da nešto muljaju, nisu došli na ove prostore da bi ih pipun i manda oterali. Ja verujem da bi pak ova dvojica kad bi došla na vlast bili veći nato lobisti i od britve.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja skapirao, NATO obaveštajci to lagano regulišu.

Kad je Zdravko Krivokapić postavio Vukšića na čelo ANB samo se blokiralo šerovanje bilo kakvih informacija.

Vukšićev grijeh bješe prilično konkretan i saavim dovoljan za NATO. Zaradio je ogromne pare zastupajući klijente iz Rusije u CG. Uz to, klijente mu ja nabacivala SPC, konkretno pop Backović tada iz Tivta, koji se tokom litija bavio hendlovanjem pravoslavnih bratstava i Noćnih vukova.

Ovi nisu bili baš retardirani da sa takvima išta šeruju.

Takođe, nađu način da na kraju na osjetljiva mjesta postave svoje ljude. Makar to zahtjevalo smjenu premijera Krivokapića.

Edited by qqruz
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Valensija said:

Ko je to izjavio?

Nije niko od ovih "uglednih građana", nisu bas tolike budale da tako nesto javno kazu, pretpostavljam, ali garantovano ih dosta isto misli. To sam video na forumu parapsihopatologija, valjda, tema je bila. Potrazi "rasap NATO" ili "rasap NATA" , naći ćeš ih.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, qqruz said:

Koliko sam ja skapirao, NATO obaveštajci to lagano regulišu.

Kad je Zdravko Krivokapić postavio Vukšića na čelo ANB samo se blokiralo šerovanje bilo kakvih informacija.

Vukšićev grijeh bješe prilično konkretan i saavim dovoljan za NATO. Zaradio je ogromne pare zastupajući klijente iz Rusije u CG. Uz to, klijente mu ja nabacivala SPC, konkretno pop Backović tada iz Tivta, koji se tokom litija bavio hendlovanjem pravoslavnih bratstava i Noćnih vukova.

Ovi nisu bili baš retardirani da sa takvima išta šeruju.

Takođe, nađu način da na kraju na osjetljiva mjesta postave svoje ljude. Makar to zahtjevalo smjenu premijera Krivokapića.

Jeste,baš je tako bilo, vidim da si bio u NATO kad je Stoltenberg rekao postavili su Vukšića, od sad nema više ništa za njih.

 

Osim što je Vukšić postavljen u decembru 2020., a u martu 2021. je imao skandal sa - paj'sad - hendlovanjem NATO podataka. Što podrazumijeva da se nije blokiralo šerovanje bilo kakvih informacija samim njegovim imenovanjem.

 

'nači ko ti je prodao kapiranje da ti vrne pare.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste,baš je tako bilo, vidim da si bio u NATO kad je Stoltenberg rekao postavili su Vukšića, od sad nema više ništa za njih.
 
Osim što je Vukšić postavljen u decembru 2020., a u martu 2021. je imao skandal sa - paj'sad - hendlovanjem NATO podataka. Što podrazumijeva da se nije blokiralo šerovanje bilo kakvih informacija samim njegovim imenovanjem.
 
'nači ko ti je prodao kapiranje da ti vrne pare.

Trebalo im malo vremena da ukapiraju da nije baš tako kako je prvobitno prodata priča preko američke ambasadorke i njenih pulena iz Vijesti i NVO sektora, sada Dritanovih ministara i funkcionera partije.

Nego da se malo nasmijemo na ove blage dane…

1be000f38fd8fb2942c5525b59e9fb51.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Profesor said:

Znaci predsednicki i parlamentarni izbori zajedno?

Pretpostavljam da je ovo želja svih Britvinih ljubimaca, jer je on realno jedini ozbiljan asset koji je ostao DPS-u i iza kojeg će se zakloniti svakakav državni uhljeb, profesionalni montenegrin i profesionalni manjinac, i zbog toga bi valjalo da se parlamentarni izbori održe odvojeno, čim je prije moguće.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Profesor said:

Redovni predsednicki izbori padaju u mart/april. Jedini nacin da se parlamentarni odvoje, jeste da se našteluju za jesen 2023. , sve drugo vodi u spajanje.

 

Po članu 14 Zakona o izboru odbornika i poslanika od raspisivanja do održavanja izbora može da prođe najmanje 60, a najviše 100 dana, tako da bi bilo moguće održati prvo parlamentarne, a onda predsjedničke. Inače, Britvi je sadašnji mandat počeo 20. maja 2018., tako da predsjednički izbori mogu da budu i u maju.

 

Ovo je naravno potpuno neoptimalno sa stanovišta finansija, ali će taj trošak Crna Gora preživjeti, a povratak DPS-a na (apsolutnu) vlast nisam siguran da će moći.

Link to comment
Share on other sites

Ako su pametni iz vlasti neće spajat predsjedničke i parlamentarne.

Pametnije im je da DPS izgubi prvo predsjedničke, pa onda da sa tom hipotekom uđe u parlamentarne.

No, ovo važi samo ako im je cilj dalje sjebavanje DPS. Što jeste neđe zvanično.

Realno, sadašnjoj vlasti glavni izborni protivnik nije DPS nego Evropa sad koja im uzima glasove. Posebno kad se iz aviona vidi da se DPS ne može vratiti. 

na predsjedničke bi bio realan neki drugi krug. A u drugom krugu bude recimo Spajić iz ES vs DPS kandidat (možda Milo, možda neko drugi). Ajde da razmislimo koliko se isplati partijama koje su u sadašnoj većini da podrže Spajića. Ako pobijedi, omešće ih posle toga na pralamentarnim. 

Nije baš jednostavna matematika. Bumo videl. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2023 at 4:05 PM, Beonegro said:

Pretpostavljam da je ovo želja svih Britvinih ljubimaca, jer je on realno jedini ozbiljan asset koji je ostao DPS-u i iza kojeg će se zakloniti svakakav državni uhljeb, profesionalni montenegrin i profesionalni manjinac, i zbog toga bi valjalo da se parlamentarni izbori održe odvojeno, čim je prije moguće.

 

Očigledno ne živiš u CG i gledaš stvari sa strane. Puno su se dalje razvile stvari od "samo da se ne vrati DPS". Ne mislim ništa loše pri tome. DPS je prosuto mlijeko, a priča "samo da se ne vrati DPS" je ekvivalentna onoj "ako pane DPS ode nezavisnost".

Ovdje će gorući problem za neku vlast biti da se izbjegne bankrot, a sve je ostalo smiješno. Zato navijam da bude neka dominantna partija jer jedina ona može da izvede bolne rezove koje slijede. A super bi bilo da to bude Spajić jer je on proda narodu bajku kako pečena pilad lete ulicom.

Mada može lagano da se vadi kao svaki majstor na prethodne uz čuvenu rečenicu "ko ti je ovo radio".  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Nedavno prilikom zvanične posjete u razgovaru sa potpredsjednikom srpske Vlade Ivicom Dačićem i ministarkom poljoprivrede Jelenom Tanasković dogovoreno da će u slučaju moguće nove krize hrane Crna Gora imati privilegovan pristup garantovanim zalihama osnovnih životnih namirnica iz Srbije za period od šest mjeseci po istim uslovima koji važe za srpsko tržište i za tržište država Otvorenog Balkana.

Ministar Vladimir Joković

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/638064/intervju-jokovic-cilj-smanjenje-uvoza-hrane-i-bolje-koriscenje-fondova-eu

 

Aferim....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...