Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Interesantno je da tzv ekoloska drzava Crna Gora jedan od glavnih zagadjivaca rijeke Drine, uz ravnopravnu pomoc bratske Srbije.

Sve to na kraju dodje do Visegrada i jezera visegradske hidroelektrane. Gdje su ti borci za ekologiju? Sam prizor je zastrasujuci, koliko je to neodgovorno i primitivno ponasanje.

Znaci Crna Gora je lazna ekoloska drzava, kao sto Demokratska partija socijalista predstavlja lazne socijaliste, tako da ostaje samo gadjanje pojmovima, sa samo jednim jedinim ciljem, da se sacuva vlast. Nista drugo nije vazno.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/nabujali-lim-ponovo-doneo-smece/5rm4p55

 

BDQk9kpTURBXy83NGFkZmI5ZGNmNDgzZDg3YWU4M

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 8:16 PM, Constantin said:

U Republici, Premijer je "bitniji lik" a Predsednik deli značke i medalje.

 

Doduse ima i onih republika gde je PreCednicki sistem, pa je precednik bitnija figura od premijera, kao sto su Francuska i Rusija, a u USA, Bajden je valjda i predsednik i premijer u isto vreme.

No, svakako to nije slucaj u SCG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2022 at 11:45 PM, Constantin said:

Čestitke za novog Premijera....meni Dritan bio cool, al' 'ajde. Demokratska volja....

 

Miodrag Lekić mandatar za sastav nove vlade

https://balkans.aljazeera.net/news/balkan/2022/12/29/skupstina-crne-gore-miodrag-lekic-mandatar-za-sastav-nove-vlade

 

I menći je coll srpski premijer Pantela... 

Šalu na stranu, neka je sa srećom. Od Abazovića gori ne može da bude.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Mislim da su veće šanse da budu izbori, nego da dođe do formiranja vlade u ovom sazivu parlamenta.

Coin flip što bi rekli pokeraši. Moje mišljenje. Zapad eksplicitno rekao nema saradnje sa takvom vladom. Pa malo zajebano, mala NATO zemlja. 

Ako se formira, dar sa neba, prije svega za Evropa sad, a i za DPS.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Pa da. Prema tome nije coin flip, URA ih neće podržati. A i ne treba.

 

Misliš li da se Dritan pita sam sa sobom? Uredno su potpisali za Lekića mandatara.

Ođe ti je već koji mjesec sprdnja sa rečenicom "Ada neće URA dat". 

Realno, u sadašnjoj parlamentarnoj većini svi samo sprovode agendu Demokratskog fronta (čitaj Vučića).  Vladom bi se to samo ozvaničilo.

Coin flip mi je samo zato što možda neko zavrće jače ruku od Vučića.

Edited by qqruz
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je meni nejasno je zasto taj koji zavrce ruke jace od srbskog zla jednostavno svim tim zabama koje su umislile da su vo ne napuni bulju simikama tako da se puse 200 godina i završi pos'o. Gadafiju su to radili decenijama, zasto ovima ne rade? Zasto trose resurse uludo na te bolesnike koji su ocigledno svi u istom kolu i nece se nikad promeniti, zato sto su svi komplet trajno umno poremeceni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qqruz said:

Misliš li da se Dritan pita sam sa sobom? Uredno su potpisali za Lekića mandatara.

Jesu, pod uslovom da oni i SNP dobiju pola vlade, a u to pola, pretpostavljam, kompletan bezbjednosni sektor.

 

Što se Dritana tiče, pokazao se mnogo manje sposobnim nego što smo željeli, plus ga je pojela najgora crnogorska bolest sujeta, ali mislim da oko tih pitanja fundamentalne političke orijentacije ipak možemo da mu vjerujemo.

 

To što se dokoni podgoričani nekome ili nečemu sprdaju, to nema veze ni sa čim, u pitanju su likovi kojima je veće zadovoljstvo da vide tuđi neuspjeh i muku nego svoj uspjeh. Jedna od toksičnijih sredina u kojoj sam živio, a preturio sam pet država i dvadesetak različitih gradova u životu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Jesu, pod uslovom da oni i SNP dobiju pola vlade, a u to pola, pretpostavljam, kompletan bezbjednosni sektor.

 

Što se Dritana tiče, pokazao se mnogo manje sposobnim nego što smo željeli, plus ga je pojela najgora crnogorska bolest sujeta, ali mislim da oko tih pitanja fundamentalne političke orijentacije ipak možemo da mu vjerujemo.

 

To što se dokoni podgoričani nekome ili nečemu sprdaju, to nema veze ni sa čim, u pitanju su likovi kojima je veće zadovoljstvo da vide tuđi neuspjeh i muku nego svoj uspjeh. Jedna od toksičnijih sredina u kojoj sam živio, a preturio sam pet država i dvadesetak različitih gradova u životu.

 

Dritan ruka pravde kojem su upecali njegovog partijskog drugara šefa carine i poreske da švercuje cigare i poslali ga u zatvor.

A on prethodno smijenio cio ANB za damage control kako ne bi došlo do njega.

Biće ironija sudbine ako on bude prvi uhapšeni bivši premijer, a ne bi me čudilo 😁

U suštini brutalna kombinacija neznanja i ambicije, hodajući Duning Kruger efekat otprilike. Sprda sam se njegovom prethodniku što molitvom brda pomjera i kaže da se to desilo u stvarnom životu, a on korektan u odnosu na ovoga retarda.

SNP i on 50%. SNP čitaj Vučić. Daj, neka Mandić bude premijer da se više ne foliramo. Umjesto Dritana sa 4% sad imamo Lekića sa 0,04% glasova. Fino, brate, Mandić da znamo na čemu smo.

A toksičnost Podgorice, kao i u svakom drugom mjestu,. Na koga naletiš. Recimo, prođoh Beogradom i to ne baš periferijom, nacionalistički grafiti, murali ratnih zločinaca, podrške Putinu, navijačke vođe koje su skenjane u ratovima oko gudre. Jel to toksično. Jeste, ali eto, nije takav cio grad. 

Podgorica mi je neđe OK. Glavni grad kakve takve evriopske države. Sa kraja na kraj (đe su zgrade) 7-8 min ako uvartiš zeleni talas (ekstremno važno kad imaš đecu i razvoziš). Sat vremena more, sat skijanje. Super klima zimi,. ljeta malo zajebana, ali blizu Cetinje, Kolašin da se ladiš popodne i šetaš.  Skadarsko postala isto fina akcija. Srećom, često zvizne vjetar da rašćera zagađenje, jer sirotinja po favelama nalaže gume, otpad, korišteno motorno ulje...

Svi smo mi u regionu u istom sranju jbg...

Najnormalnija i jedina koja napreduje je Albanija. Taman odoh u Skadar da ručam danas :).

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, qqruz said:

 

Znam ja Podgoricu malo bolje od toga da je blizu mora, a blizu i planina, rođen sam preko puta male pjace i ukupno petnaestak godina sam tamo proveo, u gimnaziji Slobo Škerović završio treći i četvrti razred. 

Baš zbog toga što poznajem Podgoričane mi je danas draže da se predstavljam kao Danilovgrađanin 😉

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qqruz said:

Svi smo mi u regionu u istom sranju jbg...

 

Najnormalnija i jedina koja napreduje je Albanija.

Tacno, i sta onda posle ovih 35 godina iz toga moze da se zakljuci?

 

Pa samo tamo gde gadnog srbskog zla nije ni bilo, ili ga je bilo, pa je satrto, sabijeno u misju rupu, proterano je itd, tamo se ide napred, tamo se razvija, i tamo se bave normalnim zemaljskim temama.

 

Npr bave se temama "kako ne krasti pakete u postama". Ili "kako divljake silom civilizovati da se vise ne parkiraju gde stignu", itd.

 

A onde gde je gadno srbsko zlo i dalje neki faktor, tamo jos uvek jedu lajna o nebeskim temama kao sto su ognjista, kolevke, opiranje svetskim poretcima, pravljenje govnskih svetova, narcisoidno - psihopatsko izigravanje žrtve, sumanuto drndanje umobolnika o sopstvenoj posebnosti i zlom svetu koji na istu udara iz ciste zavisti te zlo "pritiska" tako sto ga tera da se ponasa normalno, i to jer mu je (normalnom svetu) vise puk kufer "vrdanja" srbskog zla, zatim se još bave dizanjem neoprane ćune na belosvetske otpadnike i zlikovce, i halucinacijama o pravljenju saveza sa istima itd.

 

I samo na tim mestima "u regionu" gde je srbsko zlo jos uvek neki faktor, razvoja nece ni biti sve dok gadno srbsko zlo i na njima ne bude satrto, sabijeno u misju rupu, proterano itd.

 

I da li je bilo tesko posle 35 godina doneti ovakav zakljucak, ooooooo, drugovi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Beonegro said:

Znam ja Podgoricu malo bolje od toga da je blizu mora, a blizu i planina, rođen sam preko puta male pjace i ukupno petnaestak godina sam tamo proveo, u gimnaziji Slobo Škerović završio treći i četvrti razred. 

Baš zbog toga što poznajem Podgoričane mi je danas draže da se predstavljam kao Danilovgrađanin 😉

 

Kao Bjelopavlić sa obije strane tek bih ja imao razloga da se predstavljam kao Danilovgrađanin. Posebno, što sam tamo učio jednu godinu gimnazije, kad sam bio malo ozbiljnije zamoljen da privremeno napustim tadašnju titogradsku. Al mi se ne da nešto 😀

Elem, meščini da si ti poodavno otišao odavde. U međuvremenu, bilo to dobro ili ne, Podgorica je postala nekakav konglomerat. Kako se praznio sjever CG, masovno se naseljavalo u Podgoricu, tako da mentalitetski... po meni nije baš napredovala previše.

Mada meni prija staropodgorički cinizam, čak mi je sofisticiranija staropodgorička zajebancija kroz ironiju od legendarnog cetinjskog humora koji je fenomenalan, ali brutalan. 

Druga stvar koja se desila jeste ogroman priliv stranaca. Rusi od ranije, a sada baš u velikom broju. Ukrajinci još masovnije od Rusa. 

Ima takođe dosta i Kineza, valjda ih zaboravili kad su izgradili auto-put 😀

I napokon, posle puča u Turskoj, došao je ovdje ogroman broj Turaka. Zanimljivo, otvorili su gomilu brokerskih kuća koje se bave forexom, jer je Erdogan zabranio leverage kako bi sačuvao liru (vazda se to super radilo zabranama, već vjekovima se pokazuje kao najefikasnije)

I sve te jezike svakodnevno čuješ po lokalima, na ulici, po prodavnicama. Meni je to prilično kosmopolitski. 

Uz to, nekada si sa aerodroma imao dva leta dnevno, jutarnji i večernji za Beograd, danas je standardno do 20-ak letova van sezone.

Imaš, na dva sata su Tirana i Dubrovnik, tako da se može otići gdje poželiš. Da ne pričamo kad je sezona.

Podgorica je glavni grad neke evropske zemlje, mada u evropskoj faveli zvanoj Balkan, ali mora imati neke odlike glavnog grada, kao i neke benefite koje to nosi.

Ogromna prednost je što je i dalje mali grad. Recimo, kad mi neki poznanici iz Ukrajine kažu da su do posla vozili ladno sat i jače. Pa izmnožim i ispadne da se izgubi jedan mjesec života godišnje u autu na putu do posla i nazad.  A gdje su treninzi, kursevi itd...

U svakom gradu se na kraju druženje svede na neki mikrokosmos koji sam probereš. Očigledno, tebi nije sjelo iz nekog razloga.

 

 

Edited by qqruz
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2023 at 7:30 AM, Beonegro said:

Mislim da su veće šanse da budu izbori, nego da dođe do formiranja vlade u ovom sazivu parlamenta.

 

Mi neki podgoričanosi koji nismo zauzeti nasumičnim pljuvanjem svega (osim Britve, that is) ponešto i ubodemo 😏

 

"Učinio sam da sve bude javno, i to je princip koji je realizovan. Uspio sam da zadržim dostojanstvo zemlje, da se o njenoj vladi odlučuje o Crnoj Gori. Treće, rekao sam da će vlada biti ozbiljna ili je neće biti. Neće je biti, a ko je bio ozbiljan - nek građani protumače", naveo je Lekić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lekić je bio Milov ministar, Slobov ambasador, nosilac liste Demokratskog fronta (one Vučićeve podguzne muve, znate), pa propali predsjednički kandidat istog tog Demokratskog fronta (ža dlaku šinko doduše). Posle napravio partiju Demos i pred svake izbore se nekome šlepao u predizbornu koaliciju. Samostalno u istraživanje nikad preko 0,5%. 

I sad treba da vjerujemo da je to neki lik od integriteta koji neće dopustiti da se sa njime mlati. A odavno se sa njim mlati, a znao je da će se u tu vladu pitat koliko i pljani sa gaćama, no lijepo da se bude malo premijer i draška egu.

Vlada nije propala zbog Lekićevog integriteta, već što su iz EU i SAD eksplicitno rekli da sa tom vladom neće sarađivati, i da je mandatar izabran na osnovu neustavnog zakona što je potvrdila Vnenecijanska komisija.

Na kraju su stisli URA da odustane. 

A u vladu bi se najviše pitao DF, odnosno Vučićeve podguzne muve, koje se i sada najviše pitaju oko svega, samo ne sjede u vladi. I jedini od svih iz vlasti imaju neki program. Zauzeli najveća državna preduzeća, ubacili za godinu i po 10.000 svojih glasača, izuzev kupovine glasove počeli da prijete i prave nasilje, Vučić im pokupovao većinu medija. SNS 2.0 otprilike. I samo čekaju da dovoljno porastu i da izduše one hit wonders kao URA, Evropa sad i slični.

Edit: koga zanima kako Vučićeve podguzne muve preuzimaju vlast kad preskoče 50%, ima slučaj Budve, gdje je nekada DPS imao 75%. Otprilike case kako će da rade na nivou Crne Gore.

Naravno klepaju pare, kao što krade i URA, kojoj je jedinoj za sada uhapšen funkcioner. Mada, panuće Front oko uglja iz Pljevalja, Spaić oko otkupa koncesije od Hamovića za put HN-TB,  kao i oko angažovanja advokata za arbitražu.  

Kako god ide se na izbore. Tu će se pokušati doći do vlade bez DF i DPS, Evropa sad biće najjača posle DPS.

Vjerovatno će prvo raspisati predsjedničke, pa posle parlamentarne, kako bi DPS ušao u parlamentarne sa hipotekom gubitnika sa predsjedničkih. 

Sa druge strane, svakako će predsjednički ući u drugi krug. Tada je pitanje koliko će podrške imati kandidat protiv DPS ako bude iz neke stranke. Jer ako pobijedi, ta stranka poklapa ostale. Svakako biće zanimljivo.

Na kraju, dakle, imamo DPS, lopove koji su krali 30 godina, uz neku institucionalnu memoriju da sebe pokriju, i gdje je pravac Crne Gore da bude EU i NATO, otprilike zapadni vazal.

Druga strana, dokazala se za dvije godine da krade, retardirani su pa lako padaju u krađi, ali retardirani su i u vođenju države, pravac Crne Gore je da bude srpska Belorusija ako već mora biti nezavisna, od osno srpski vazal. 

Edit: Obije strana lopatama ubačuju stranačke uhljebe kad su vlast.

Pa nemamo baš neke sjajne opcije, ali kakav je narod i ovo je odlično. 

Svakako nam sleduje prinudna uprava zapadnih povjerilaca 2024. ili bankrot 2025. tako da se niko od navedenih jedno vrijeme neće pitati previše, što nije tako loše.

Edited by qqruz
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, qqruz said:

pravac Crne Gore da bude EU i NATO, otprilike zapadni vazal.

 

Kako se hrabro gađamo izrazima koje smo naučili u 7. osnovne. :classic_biggrin:

 

Btw, EU / NATO je smer u kome Crna Gora ide bez obzira ko je na vlasti i to je dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

 

Kako se hrabro gađamo izrazima koje smo naučili u 7. osnovne. :classic_biggrin:

 

Btw, EU / NATO je smer u kome Crna Gora ide bez obzira ko je na vlasti i to je dobro.

 

Jes u pravu si. Samo što je najveći partner u sadašnjoj većini pokrenuo pitanja ukidanja sankcija Rusiji. To je taj EU/NATO smer.

Link to comment
Share on other sites

Just now, qqruz said:

najveći partner u sadašnjoj većini pokrenuo pitanja ukidanja sankcija Rusiji. To je taj EU/NATO smer.

 

OK, (mislim, nije OK, ali OK) ali onda ono "vazal" i nije tako loša stvar?   

Nisam siguran koliko će im to proći, cenim ipak da su, ajd da uslovno kažem, "srpske" stranke u C.G. pametnije od podguzivanja Vučiću... ukratko, bolje zapadni "vazal" no Vučićev. Right?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, fancy said:

 

OK, (mislim, nije OK, ali OK) ali onda ono "vazal" i nije tako loša stvar?   

Nisam siguran koliko će im to proći, cenim ipak da su, ajd da uslovno kažem, "srpske" stranke u C.G. pametnije od podguzivanja Vučiću... ukratko, bolje zapadni "vazal" no Vučićev. Right?

 

Niko ne bi imao problem da su u pravu. Čak i ne bi imao problem glasati za iste jer su identična ološ kao DPS i nazovi građanske poput URA.

No čini mi se da nisi u pravu. Jbg... Uzeli su dosta para od Vučića, neki preko žena postali podizvođači na BGH2O, neki preko brata raširili kamataški i dlerski posao na Beograd. Ne podguzuju za džabe, ne boj se.

I naravno, pred izbore odu da podguze i popovima u nadi da će biti crkveni favoriti i ućariti glasove i na taj način.

Nažalost, prave istu grešku kao i dugi Srbi van matice, odlučili da samo slušaju Beograd. Uprkos tome što su mogli vidjeti kako su ga drugi prošli. NIđe da se nađe neki pametni Pribićević, ali to je šira tema.

Mada, boli ih tuki, oni će uzeti kintu i preseliti se u BG ako shit hit the fan. Doduše, nije to strano ni Milovim podguznim muvama, od Marovića pa na dalje do mlađeg Gozdenovića, jebača BG glumica.

jbg... kad si mali moraš bit vazal. Kad već moram biti vazal ajde da budem nekoga ko nije baš poslednja ološ i ko je moćan da sprovede svoje sizerenske obaveze i da me štiti (NATO), a ne da budem nekoj trećoj ligi sa psihom na čelu, na koga svako iole ozbiljniji šilji kurac (Srbija).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

cenim ipak da su, ajd da uslovno kažem, "srpske" stranke u C.G. pametnije od podguzivanja Vučiću

DF (odnosno Andrija Mandić imenom i prezimenom) je kupljen, imaš u centru Podgorice Srpsku kuću, koja je izgrađena donacijom iz budžeta Republike Srbije, a uknjižena na nekoliko fizičkih lica, među kojima i Mandić.

Uzgred, Mandić je vjerovatno od starta profesionalni Srbin, kad je ušao u politiku bio je znatno manje toksičan nego danas. Fun fact, rođeni brat mu je liberal (pristalica LSCG) od osnivanja te stranke.

Krivokapić jeste bio pametniji, zato su ga toliko i pljuvali. Mislim da su i Demokrate i Evropa Sad pametniji od toga.

 

Uzgred broj 2, ne gubiti vrijeme sa likovima kojima su svi samo za obrisati guzicu njima, osim onih kojih se boje (hint: nož na preklapanje). Ti su mnogo veći problem Crne Gore i od andrijevičkih četnika, i od cetinjskih ljubitelja Tompsona, i od barskih regruta islamske države.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

DF

 

Ma znam, znam ja kako dole stoje stvari :classic_biggrin:

Mislio sam da kažem "ne računajući DF" (tj. zaboravio da napišem "većinski pametnije"), pre svega jesam mislio na Demokrate, Evropu Sad, Krivokapića...

DF je zlo, druga strana DPS kovanice.

 

 

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...