Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Izgleda da je opet bila u pitanju ozbiljna otimacina od strane SDA i SNSD na birackim mjestima koja su kontrolisali. Nenacionalna opcija i dalje ima podrsku priblizno jednakog broja gradjana kao i ranije - mozda nekih 150,000 glasova u SDP i Nasoj Stranci. Dobro je sto nece biti Izetbegovica, ali nije dobro jer nece biti vecine koja bi ga poslala na robiju. Za uklanjanje Dodika sa politicke scene trebace cekati neke nove izbore. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto su SNSD i Dodik uradili u RS je bukvalno klasicna demonstracija sile u fazonu namjesticemo bas onako kako mi hocemo i kako nama treba. Narod ako se ne pobuni na ovaj nivo bahatosti i kradje u citavoj drzavi itekako zasluzuje da bude jeban do kraja svog postojanja na 1001 razlicit nacin. Kanton Sarajevo i dalje ostaje najsvjetlija tacka drzave. Trenutna vlada Trojke ce biti jos jaca nakon ovih izbora i bez sumnje ce se nastaviti procvat grada i kantona Sarajevo nakon godina i godina stetocnistva zelenih. 

Link to comment
Share on other sites

Videla od Dodika. Ocigledno se ide kod Vucica na kanabe.

 

Trivicku sam slusao, i nista to nije ni progresivno niti epohalno, kao sto su se odusevljavali Stanivukovicem i cvecem koji je nosio gradonacelnici Sarajeva, pa je posle pokazao kakav je, i ova je klasican pravoliban nacionalista.

 

Ali pored svega toga u odnosu na Dodika je bukvalno Margaret Tacer po progresivnosti. Prvo, na stranu stavovi, pristojna zena, obrazovana. Mladja garda je i pokazuje nagovestaje pragmaticnosti.

 

Siguran sam da i pored sveg tog nebeski narod bog cuva Srbe mantri ona nema sanse da dovede Republiku Srpsku i posledicno celu BiH dovde gde je doveo Dodik.

 

Samim tim, 10 puta je bolja opcija. Da imamo srpskog Vilija Branta pa da pricamo o tome kako je ona retrogradni politicar, ali posto imamo nula progresivnih, od Dodika je svakako bolja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Videla od Dodika. Ocigledno se ide kod Vucica na kanabe.

 

Trivicku sam slusao, i nista to nije ni progresivno niti epohalno, kao sto su se odusevljavali Stanivukovicem i cvecem koji je nosio gradonacelnici Sarajeva, pa je posle pokazao kakav je, i ova je klasican pravoliban nacionalista.

 

Ali pored svega toga u odnosu na Dodika je bukvalno Margaret Tacer po progresivnosti. Prvo, na stranu stavovi, pristojna zena, obrazovana. Mladja garda je i pokazuje nagovestaje pragmaticnosti.

 

Siguran sam da i pored sveg tog nebeski narod bog cuva Srbe mantri ona nema sanse da dovede Republiku Srpsku i posledicno celu BiH dovde gde je doveo Dodik.

 

Samim tim, 10 puta je bolja opcija. Da imamo srpskog Vilija Branta pa da pricamo o tome kako je ona retrogradni politicar, ali posto imamo nula progresivnih, od Dodika je svakako bolja.

 

Trivicka mi se nikako ne dopada jer je tvrda nacionalisticka struja, ali do sada nije huskala na sukobe i gurala prst u oko medjunarodnoj zajednici i drugim nacijama u BiH, tako da mislim da je bolja opcija od Dodika i da je bolje njoj pruziti priliku nego nastaviti sa Dodikom.

Isto kao sto  Dodik, kao mafijas, kriminalac, primitivac i huskac, ipak nije presao granicu i otpoceo bilo kakve sukobe, te je samim tim bolji od svojih prethodnika - Karadzica, Krajisnika i Plavsicke koji su ogrezli u zlocinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moglo je i na temu o Kanadi,ali zbog tezine i vaznosti teme,mislim da je prikladnije za ovaj topik.
 


 

Quote

Međunarodni ekspertski tim Instituta za istraživanje genocida Kanada (IGK) pokrenuo je peticiju za zaustavljanje prikazivanja filma "Republika Srpska: Borba za slobodu" kanadskog autora Borisa Malagurskog, objavio je list "Danas".

Cilj peticije, kako je navedeno, je da upozori političke subjekte država i gradova u kojima je najavljena promocija filma, ali i ostatak sveta na anticivilizacijski pokušaj izjednačavanja žrtava genocida i zločinaca, revizijom istorijskih, naučnih i sudskih činjenica o genocidu u Bosni i Hercegovini.

Autor filma tako javno negira genocid, ali i međunarodno pravo, međunarodnu pravdu, međunarodne sudove i Ujedinjene nacije, saopšteno je iz IGK.

Pravosnažnom presudom od 26. februara 2007, podsećaju, Međunarodni sud pravde u Hagu je sudskom formulacijom da su vojska i policija entiteta Republika Srpska osmislile i izvršile genocid u Srebrenici otvorio legitimnu i legalnu mogućnost potpunog pravnog osporavanja entiteta.

Nacionalni parlamenti skoro svih država u čijim gradovima su najavljene projekcije filma su usvojili rezolucije kojima se prizna genocid u Srebrenici, 11. juli proglašava Danom sećanja na žrtve genocida i odaje počast žrtvama genocida.
 

Ako se film „Republika Srpska: Borba za slobodu“ bude prikazivao u navedenim državama to bi predstavljalo kršenje navedenih rezolucija njihovih parlamenat, ocenjeno je.

„Imajući u vidu da film Borisa Malagurskog revidira bolnu bosanskohercegovačku istoriju 1992 -1995, imajući u vidu da film ponižava žrtve i međunarodne sudove pravdanjem genocidnih zločina ‘Borbom za slobodu’, pozivamo sve prijatelje istine o agresiji na Bosnu i Hercegovinu i genocida protiv njenih građana, posebno Bošnjaka i pravde za žrtve tih največih zločina posle Holokausta u Evropi na potpisivanje peticije za hitno zaustavljanje promocija anticivilizacijskog filma“, tvrde iz IGK.


Bilo mi korisno da mu se "film" zabrani i ovde,ali umesto toga ocekujem neku specijalnu projekciju nakon koje ide orden SPC,ako ga govnarko vec nema. Inace,pojma nisam imao da poseduje i kanadsko drzavljanstvo...to samo kompletira sliku o potpunom idiotu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cetnicko smece je vec pocelo kmecati po drustvenim mrezama sto ga se napada zbog filma. Sto je najodvratnije, dopusteno mu je da kadrove te svoje relativizatorske bljuvotine snima i u memorijalnom centru Potocari gdje su sahranjene zrtve genocida koje je on u vise navrata ismijavao i relativizivao nazivajuci ih dogovorenim zrtvama. Pored Kanade digla se i ozbiljna frka sirom zemalja Europe gdje je to namjeravao prikazati, a dobar dio prikazivanja mu je vec zabranjen. Interesantno je da je prikazivanje tog smeca u Grazu biti u sklopu SPC-a. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Drug Crni said:

...
Bilo mi korisno da mu se "film" zabrani i ovde,ali umesto toga ocekujem neku specijalnu projekciju nakon koje ide orden SPC,ako ga govnarko vec nema. Inace,pojma nisam imao da poseduje i kanadsko drzavljanstvo...to samo kompletira sliku o potpunom idiotu.

 

Ništa čudno. Mene bi začudilo da poseduje ruSSko državljanstvo i da novac štedi u rubljama, a ne u mrskim dolarima i evrima.

 

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

...Interesantno je da je prikazivanje tog smeca u Grazu biti u sklopu SPC-a. 

 

Nije interesantno, već očekivano. SPC otvoreno gaji fašističku tradiciju, što se vidi kroz kanonizaciju Nikolaja Velimirovića, ordenje ratnim zločincima i slično. Meni bi bilo interesantno da se bave samo svadbama i slavama, što im je i u opisu posla, a ovakve svinjarije su očekivane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Cetnicko smece je vec pocelo kmecati po drustvenim mrezama sto ga se napada zbog filma. Sto je najodvratnije, dopusteno mu je da kadrove te svoje relativizatorske bljuvotine snima i u memorijalnom centru Potocari gdje su sahranjene zrtve genocida koje je on u vise navrata ismijavao i relativizivao nazivajuci ih dogovorenim zrtvama. Pored Kanade digla se i ozbiljna frka sirom zemalja Europe gdje je to namjeravao prikazati, a dobar dio prikazivanja mu je vec zabranjen. Interesantno je da je prikazivanje tog smeca u Grazu biti u sklopu SPC-a. 

 

Nisam pristalica zabrane prikazivanja jer je kontraproduktivna - 99% publike koja ce ici na projekciju razmislja na isti nacin kao i Malagurski sa filmom i bez filma, a onih par zalutalih treba da vide autora na nacin na koji je sam izabrao da se predstavi - kao negator genocida.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Ko ti se onda dopada?

 

Ja sam mislio da smo to prezvakali mnogo puta do sada i da sam naveo liste i liste politicara koje bih mogao podrzati za razne nivoe vlasti (Pedja Kojovic, Sasa Magazinovic, Edin Forto, Sabina Cudic, Vojin Mijatovic, Borisa Falatar, Martina Mlinarevic, Damir Arnaut, Dragan Miokovic, Damir Niksic (kada se ne ponasa krkanski i bahato). 

 

Sto se tice funkcije predsjednika RS, Vojin Mijatovic ali je to nerealno, tako da od realnih opcija mislim da bi Borenovic, (koji je  iz iste partije kao i Trivicka) bio mnogo bolji kandidat sa kojim bi postojala prilika da se naprave neki pomaci u kvalitetu zivota u RS bez vracanja u 600 godina stare ratove.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ters said:

 

Nisam pristalica zabrane prikazivanja jer je kontraproduktivna - 99% publike koja ce ici na projekciju razmislja na isti nacin kao i Malagurski sa filmom i bez filma, a onih par zalutalih treba da vide autora na nacin na koji je sam izabrao da se predstavi - kao negator genocida.

 

Ma nije toliko kontraproduktivna jer bolje je da iskoriste tih nekoliko sati radeći prekovremeno. Treba neko da čisti klozete po Torontu, da pere ulice po Otavi ili sudove u Vinipegu, a treba voziti i grtal'cu. To je dobro za ekonomiju, bilo kanadsku, bilo u zavičaju. Za to vreme može da se stuče six-pack lokalnog piva ili da se pošalje kao prilog za lavove na kapiji tamo negde na brdovitom Balkanu. A i sevap je nervirati nacoše, to nema cenu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

Ja sam mislio da smo to prezvakali mnogo puta do sada i da sam naveo liste i liste politicara koje bih mogao podrzati za razne nivoe vlasti (Pedja Kojovic, Sasa Magazinovic, Edin Forto, Sabina Cudic, Vojin Mijatovic, Borisa Falatar, Martina Mlinarevic, Damir Arnaut, Dragan Miokovic, Damir Niksic (kada se ne ponasa krkanski i bahato). 

 

Sto se tice funkcije predsjednika RS, Vojin Mijatovic ali je to nerealno, tako da od realnih opcija mislim da bi Borenovic, (koji je  iz iste partije kao i Trivicka) bio mnogo bolji kandidat sa kojim bi postojala prilika da se naprave neki pomaci u kvalitetu zivota u RS bez vracanja u 600 godina stare ratove.

 

Od tih tvojih jedino cijenim Damira Niksica, ostali me ne interesuju, sto se tice Borenovica, nema nikakve razlike izmedju njega i Jelene. Pa oni su tim, ali nema veze, svakako ovaj forum nije stvorena da se vode diskusije, uglavnom se raja istresaju na one koje mrze, pogotovu ako si na liniji, mozes da pises tako do besvijesti.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Amigo said:

 

Od tih tvojih jedino cijenim Damira Niksica, ostali me ne interesuju, sto se tice Borenovica, nema nikakve razlike izmedju njega i Jelene. Pa oni su tim, ali nema veze, svakako ovaj forum nije stvorena da se vode diskusije, uglavnom se raja istresaju na one koje mrze, pogotovu ako si na liniji, mozes da pises tako do besvijesti.


tvoje pravo da cijenis ili ne bilo koga. Borenovic je kao sto rekoh ista partija kao Trivicka, ali nisam vidio da insistira na nekom pravdanju sramotne istorijske uloge jednog dijela vojske stare Jugoslavije kao sto to radi ona - a to je iritirajuce i ne doprinosi nekom pomaku. Ako cemo iskreno - novinari I nju I Stanivukovica navlace na ista pitanja, a oni onda pohrle da odgovore umjesto da ta pitanja otkace i pokazu da im je bitna buducnost… 

Link to comment
Share on other sites

Najjaca su mi pitanja - a koga bi ti?

 

30 godina gledamo iste ili slicne likove, neko je samo manje govedo i lopov.

 

Kad ce ljudima da dodje iz dupeta u glavu da zbog srbovanja propadamo, ne samo ekonomski, politicki, vec i duhovno, kao nacija, to dovodi do propasti svih onih vrednosti za koje se satro nacionalisti i veliki Srbi zalazu.

 

Kad bi oni koji su iznedrili nacionalnu ideju Srba na svim prostorima gde su ziveli videli danasnje samoproklamovane patriote to bi bilo bukvalno kao da su im pljunuli u lice.

 

Ili sto bi rekao Milan St. Protic danas su oni koji se pozivaju na srpsku tradiciju, kraljevinu i patriotizam razlog da me bude sramota sto sam se aktivno zalagao za vracanje kraljevine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...