Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

Glasanje ljudi koji ne zive u BiH, niti tamo placaju porez, je totalno nemoralno, a pogotovu koji jos glasaju i u maticnim drzavama u kojima zive.

Kakvog to ima smisla da glasas i odredjujes sudbinu ljudima sa kojima ne zelis da zivis i da poslije dijelis tu sudbinu.

To je totalna zloupotreba demokratije koja potvrdjuje koliko je ta drzava puna sibicarske politike, jer tu se uopste ne glasa za bilo kakav ekonomski program i progres, nego ko je izdajnik, ko nije, malo huskanja o ratu itd itd.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Amigo said:

Glasanje ljudi koji ne zive u BiH, niti tamo placaju porez, je totalno nemoralno, a pogotovu koji jos glasaju i u maticnim drzavama u kojima zive.

Kakvog to ima smisla da glasas i odredjujes sudbinu ljudima sa kojima ne zelis da zivis i da poslije dijelis tu sudbinu.

To je totalna zloupotreba demokratije koja potvrdjuje koliko je ta drzava puna sibicarske politike, jer tu se uopste ne glasa za bilo kakav ekonomski program i progres, nego ko je izdajnik, ko nije, malo huskanja o ratu itd itd.

 

Ja licno pravo glasa u Bosni ne koristim od kada sam prije 28 godina emigrirao bez ikakve namjere da se ikada vratim, ali ne vidim zasto bi bilo nemoralno za ljude koji dio svog zivota provode u Bosni, ili koji se imaju namjeru vratiti i koji na bilo koji nacin zavise od odluka i efikasnosti drzavne uprave - pa makar to bilo samo i posjedovanje i izdavanje pasosa (koji takodje nemam niti sam ga ikada vadio osim za odlazak devedesetih), ili samo posjedovanje imovine u Bosni (koju takodje nemam) za koju ti je vazna infrastruktura i za koju placas porez.

 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Mozda ne zivim u BiH al dole sam odrastao proveo dio skolovanja. To je jedini pasos koji posjedujem i itekako na mene utice politika same drzave tako da moje glasanje nije nimalo nemoralno ili besmisleno. Pogotovo jer ne planiram glasati za one koji su uradili sve da bih otisao od kuce.

 

Upravo tako - ako moras pokazati BH pasos na svakoj granici, i nacin na koji ces biti tretiran na svakoj granici zavisi od politike drzavne vlasti, onda zelis uticati na drzavnu vlast.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Ja licno pravo glasa u Bosni ne koristim od kada sam prije 28 godina emigrirao bez ikakve namjere da se ikada vratim, ali ne vidim zasto bi bilo nemoralno za ljude koji dio svog zivota provode u Bosni, ili koji se imaju namjeru vratiti i koji na bilo koji nacin zavise od odluka i efikasnosti drzavne uprave - pa makar to bilo samo i posjedovanje i izdavanje pasosa (koji takodje nemam niti sam ga ikada vadio osim za odlazak devedesetih)

 

Ljudi koji stvarno zive i u BiH i vani, ne znam samo koliko je takvih, a ne samo sto dodju na godisnji, na njih nisam ni mislio.

Ja poznajem licno na stotine ljudi koji su se iselili iz BiH i osim nekih ugalvnom supljih prica o vracanju po zavrsetku radnog vijeka i odlaska u penziju, poznajem samo nekoliko ljudi koji su se zaista vratilo, nije da ih nema, ali to bi bilo ispod 1%.

Svi ti koje poznajem i koji su se vratili nisu nikada glasali iz inostranstva, oni su se vratili zasto sto su zeljeli bez obzira ko je na vlasti. Njima svaka cast, ljudi se spremili i otisli bez nekih pompeznih rijeci.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Amigo said:

Glasanje ljudi koji ne zive u Srbiji, niti tamo placaju porez, je totalno nemoralno, a pogotovu koji jos glasaju i u matičnim drzavama u kojima žive.

Kakvog to ima smisla da glasas i odredjujes sudbinu ljudima sa kojima ne zelis da zivis i da poslije dijelis tu sudbinu.

To je totalna zloupotreba demokratije koja potvrdjuje koliko je ta drzava puna sibicarske politike, jer tu se uopste ne glasa za bilo kakav ekonomski program i progres, nego ko je izdajnik, ko nije, malo huskanja o ratu itd itd.

 

laktaška vrljava lopina ovde glasa za Vučiča jer ima vilu na Dedinju, a još je dobio i državljanstvo Srbije. Njegovi zemljaci su glasali ovde, ali porez plaćaju negde drugde i dolaze ovde kao turisti. Ima ona izreka koja kaže da možda jesmo braća (ja nisam), ali da nam kese nisu sestre. Svaka čast onima iz BN, BL i tako to, ali pare su pare, a države/provizorijumi nam se razlikuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

laktaška vrljava lopina ovde glasa za Vučiča jer ima vilu na Dedinju, a još je dobio i državljanstvo Srbije. Njegovi zemljaci su glasali ovde, ali porez plaćaju negde drugde i dolaze ovde kao turisti. Ima ona izreka koja kaže da možda jesmo braća (ja nisam), ali da nam kese nisu sestre. Svaka čast onima iz BN, BL i tako to, ali pare su pare, a države/provizorijumi nam se razlikuju.

 

Ja Dodika nikako ne volim, i ponekad znam peckati rodjake iz Srbije time sto su osudjeni na to da su im sudbinu uvijek odredjuju  Bosanci/Hercegovci (Vucic, Vulin, Seselj, Draskovic - a i Djindic i Tadic su Bosanci rodjenjem) ili Crnogorci kao Milosevic/Kostunica, ali ako je stekao zakonske uslove na drzavljanstvo i ako ima vilu na Dedinju koju je stekao na zakonit nacin,  i on ima pravo birati vlast od koje zavisi koliko ce placati poreza za vilu, koliko cesto ce mu biti odvoz smeca, i na kraju krajeva da li ce mu neka vlast nacionalizovati tu vilu jer joj tako padne na pamet...

 

A do drzave je da osigura da boldirani dijelovi imaju smisla.

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

 

Ja Dodika nikako ne volim, i ponekad znam peckati rodjake iz Srbije time sto su osudjeni na to da su im sudbinu uvijek odredjuju  Bosanci/Hercegovci (Vucic, Vulin, Seselj, Draskovic - a i Djindic i Tadic su Bosanci rodjenjem) ili Crnogorci kao Milosevic/Kostunica, ali ako je stekao zakonske uslove na drzavljanstvo i ako ima vilu na Dedinju koju je stekao na zakonit nacin,  i on ima pravo birati vlast od koje zavisi koliko ce placati poreza za vilu, koliko cesto ce mu biti odvoz smeca, i na kraju krajeva da li ce mu neka vlast nacionalizovati tu vilu jer joj tako padne na pamet...

 

 

Čudno da je to mogao da stekne jer je siroma' čovek na papiru. Ja bih sa aktuelnim papirnim i realnim prihodima mogao da kupim nekoliko kvadrata šupe na Dedinju, a plaćam porez za svaki dinar jer je pos'o takav, radim samo sa firmamama i nema zezanja. Ako već ima vilu na Dedinju, koju je stekao nošnejem gajbica, može da se pita za odnošenje smeća na Dedinju. Može njemu pajtos da dodeli i državljanstvo Grenlanda, ali on će ovde uvek biti bosanska seljačina koja može da se pita samo za količinu bibera u ćevapima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

Čudno da je to mogao da stekne jer je siroma' čovek na papiru. Ja bih sa aktuelnim papirnim i realnim prihodima mogao da kupim nekoliko kvadrata šupe na Dedinju, a plaćam porez za svaki dinar jer je pos'o takav, radim samo sa firmamama i nema zezanja. Ako već ima vilu na Dedinju, koju je stekao nošnejem gajbica, može da se pita za odnošenje smeća na Dedinju. Može njemu pajtos da dodeli i državljanstvo Grenlanda, ali on će ovde uvek biti bosanska seljačina koja može da se pita samo za količinu bibera u ćevapima.

 

Tu je tvoj problem - Dodik radi samo sa drzavama 🙂 Veci prihodi a manji izdaci, plus naleti i neka subvencija... Kao sto rekoh - i meni ide na nerve i nadam se da ce odrobijati svaki dinar koji je maznuo ali nije on pisao zakone niti pravio politiku koja mu je omogucila da bude drzavljanin Srbije. 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

laktaška vrljava lopina ovde glasa za Vučiča jer ima vilu na Dedinju, a još je dobio i državljanstvo Srbije. Njegovi zemljaci su glasali ovde, ali porez plaćaju negde drugde i dolaze ovde kao turisti. Ima ona izreka koja kaže da možda jesmo braća (ja nisam), ali da nam kese nisu sestre. Svaka čast onima iz BN, BL i tako to, ali pare su pare, a države/provizorijumi nam se razlikuju.


Tu je problem sto se Srbija neprestano mijesa u unutrasnje stvari BiH pa vam se onda vrati preko Dodika i slicnih. U Hrvatskoj je slicna stvar, Hercegovci im drze pola Zagreba.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

laktaška vrljava lopina ovde glasa za Vučiča jer ima vilu na Dedinju, a još je dobio i državljanstvo Srbije. Njegovi zemljaci su glasali ovde, ali porez plaćaju negde drugde i dolaze ovde kao turisti. Ima ona izreka koja kaže da možda jesmo braća (ja nisam), ali da nam kese nisu sestre. Svaka čast onima iz BN, BL i tako to, ali pare su pare, a države/provizorijumi nam se razlikuju.

 

To hoces da kazes da se slazes sa mnom, da ne trebaju da glasaju ljudi u drzavama u kojima ne zive i ne placaju porez.

Link to comment
Share on other sites

Državljanstvo Srbije iz RS dobije ko hoće. Otišao u konzulat Srbije u BL, predao papire, sve besplatno i dobio papire. Kasnije platio 50 eura pasoš. Ništa posebno Dodik nije ispoštovan, jedino ta vila na Dedinju je razlika između nas dvojice :)

Link to comment
Share on other sites

Ma gluposti, ja ne znam nikoga ko ide u Srbiju da glasa, doduse moji su svi u Istocnom Sarajevu/Sarajevu ili Hercegovini, mozda ovi u pogranicnim naseljima, a la Zvornik i slicno, tako da je takav broj glasaca zanemarljiv i ne vjerujem da uopste utice na izbore u Srbiji.

Pola tih ljudi ne glasa ni u BiH, a kamoli u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Izetbegovicevi potuceni do nogu. Komsic takodje ocekivano. Pobeda gradjanskih opcija u Federaciji, i to ultra ubedljivo.

 

Slusao malo i ovu Trivicevu i tu opciju... ne razlikuju se preterano od Dodika, etnonacionalizam i gluposti iz proslosti dominiraju, ali bilo bi lepo da maknu Mileta.

 

Ono sto je zanimljivo, Dodik uopste nije dobio podrsku Vucica, za razliku od svakog proslog puta. Tako da mi deluje da se trguje iza zatvorenih vrata u vezi RS, Kosova, sankcija Rusiji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...