Jump to content

Liverpool FC


Darth Steva

Recommended Posts

1 hour ago, mr clutch said:

Jota se odlicno krece bez lopte, i ima te trikove sa malog fudbala kada defanzivac stoji pored njega, a on na malom prostoru uspe da uputi kvalitetan sut tj provuce loptu pored cuvara. 

Kad je zabio onaj gol na asistenciju Shaqirija, Liverpool je izbacio simulaciju kao Shaqirijev POV. I vidiš lik prima loptu a Jota već u sprintu u 16. Brutalno. Tako na tim nekim malim detaljima vidiš razliku između baš tog najvišeg nivoa i naših livada npr. Samo u brzini reakcije pod pritiskom recimo. Pa nije ni čudo da našima treba prilagodba (ako se ikad i prilagode). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, Bugl Khan said:

Al što je najgore, nije se ozljeđivao puno do dolaska. Dal je do načina treninga, do toga da se ne zalječi do kraja, nemam pojma

 

Skloniji sam tome da verujem da mu jednostavno ne odgovara ovaj nacin treninga i tempo u kojem igramo jer mi je prosto neverovatno da za 2 godine nikada ne cekamo da se zaleci do kraja.

Nadam se da ce se Tiago i Hendo uskoro oporaviti jer ce nam pocrkati i ovo malo ljudi sto nam je ostalo u veznom redu.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od retkih koji ima m*** da kaže istinu. Pauza od dva meseca, pa rad u onim besmislenim grupama, bez pravih priprema, bukvalno su uskočili iz jedne sezone u drugu.. Raspored je blago rečeno sulud.. Sad očekujem da ga one engleske hijene u medijima razapnu... 

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi cudo da se Keita nije povredio u ovoj sezoni s ovim natrpanim rasporedom. 🙂

 

Rodgers je ovaj bunker 5-4-1 izveo i protiv Cityja, ali za razliku od sinocne tekme je dao rezultat i bolje su izgledali nego sinoc. Ubili su City iz kontri, dok smo mi uspeli da ih sasecemo bili su totalno bezopasni. Zadnja linija plus Gini je to odlicno odradila.

 

Sta sprecava Ginija da potpise novi ugovor? Novac, nezadovoljstvo sa necim u klubu ili nesto trece?

 

Postoji dosta skilovanijih igraca od njega, ali ovaj momak je zlata vredan iz Liverpool i za Oranje. Nadam se da cemo uspeti da ga produzimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mr clutch said:

Sta sprecava Ginija da potpise novi ugovor? Novac, nezadovoljstvo sa necim u klubu ili nesto trece?

 

Plata sigurno a verovatno i duzina ugovora.

On je trenutno na 75-80k nedeljno a FSG politika jednostavno ne dopusta da igracu koji je usao u 4. deceniju povecava platu na preko 100k i da mu da novi ugovor na 4 godine. Tako da, mi ocekujemo kompromis sa njegove strane ili po pitanju plate ili po duzini trajanja novog ugovora a sa njegove strane, potpuno je razumljivo zasto nije voljan da nam izadje u susret jer ce biti klubova koji ce mu dati te uslove koje trazi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Steva said:

 

Plata sigurno a verovatno i duzina ugovora.

On je trenutno na 75-80k nedeljno a FSG politika jednostavno ne dopusta da igracu koji je usao u 4. deceniju povecava platu na preko 100k i da mu da novi ugovor na 4 godine. Tako da, mi ocekujemo kompromis sa njegove strane ili po pitanju plate ili po duzini trajanja novog ugovora a sa njegove strane, potpuno je razumljivo zasto nije voljan da nam izadje u susret jer ce biti klubova koji ce mu dati te uslove koje trazi.

Pa nek se isprse ljudi iz uprave kluba, jer Gini to zasluzuje. 

 

Ako mi je nesto bezvezno u modernom fudbalu to je onda ovaj bold. Napretkom sportske medicine se produzio radni vek fudbalera, pa prajm fubalera moze da potraje i do 33-35 godina. Georgino  nije imao neku duboku istoriju s povredama, tako da nema razloga da ne dobije ugovor barem na 3 godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko da pomene što Stivie G lepo gazi i u trenerskim vodama... Iskoči mi negde pregled LE pa sam malo pomnije pogledao rezultate ove sezone... Mislim da imamo sigurnog naslednika za Jurgena kad odluči da ode (nadam se što kasnije) 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja nikako potrosio Stivija posle Klopa, pritisak bi bio preveliki a ima on jos puno da uci... prvo neka se dokaze u nekom ozbiljnijem klubu/ligi posto ona farmerska liga se ne razlikuje puno od srpskih pasnjaka na primer.


IMO, posto se kod nas od dolaska Klopa apsolutno sve radi planski, verujem da ce Pep Lijnders biti taj koji ce naslediti Klopa kad ovaj ode 2024.

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se.. Retko kad je pogodak pomoćni trener, to je potpuno drugačiji posao.. Gerrard je neko ko poznaje sistem pre svega, a iskustvo je precenjena kategorija kod takvih autoriteta, Pep je iskočio iz omladinske škole, da ne pominjem da je iz te škotske lige došao i Ferguson... Stivie će 2024-te biti u pravim godinama... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ZiS said:

Ne slažem se.. Retko kad je pogodak pomoćni trener, to je potpuno drugačiji posao.. Gerrard je neko ko poznaje sistem pre svega, a iskustvo je precenjena kategorija kod takvih autoriteta, Pep je iskočio iz omladinske škole, da ne pominjem da je iz te škotske lige došao i Ferguson... Stivie će 2024-te biti u pravim godinama... 

Ferguson je došao zato što je imao ogromne uspjehe s Aberdeenom. Nije uzeo škotsko prvenstvo s Rangersom. Da je to mjerilo, imao bi 30 Fergusona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Ferguson je došao zato što je imao ogromne uspjehe s Aberdeenom. Nije uzeo škotsko prvenstvo s Rangersom. Da je to mjerilo, imao bi 30 Fergusona.


Bas to a i fudbal 90-tih i sada su gotovo dva razlicita pojma.
Ferguson je dobio 5-6 godina da gradi tim dok u danasnje vreme Fergi dobija nogobulj posle druge sezone ili bi nekim cudom mozda trajao 3 susne sezone.

Takodje, razlika izmedju skotskog i engleskog prvenstva krajem 80-tih i sada ne moze ni da se meri. U danasnje vreme skotsko prvenstvo je u rangu srpskog a ne engleskog tako da nisam siguran da bi taj direktan skok iz Rangersa u Liverpul doneo dobro ni Stiviju ni Liverpulu.

IMO, vece su sanse da ako Stivi dodje direktno iz Rendzersa bude novi Hodzson nego novi Klop.

Link to comment
Share on other sites

Nema više vremena za to "sticanje iskustva" o kom vi pričate, upravo je i to jedan od trendova modernog fudbala... Ili jesi ili nisi.. Ne vidim kakvu prednost bi imao Pepijn u odnosu na Gerrarda... To što je čitav život bio asistent bez odgovornosti, sa jednom kratkom neuspešnom epizodom kao glavni trener... On je sjajan asistent, fenomenalan u razvoju mladih igrača i razvoju individualnih karakteristika ali to ne znači da bi bio dobro rešenje za menadžera, nema tu autoriteta... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ZiS said:

Nema više vremena za to "sticanje iskustva" o kom vi pričate, upravo je i to jedan od trendova modernog fudbala... Ili jesi ili nisi.. Ne vidim kakvu prednost bi imao Pepijn u odnosu na Gerrarda... To što je čitav život bio asistent bez odgovornosti, sa jednom kratkom neuspešnom epizodom kao glavni trener... On je sjajan asistent, fenomenalan u razvoju mladih igrača i razvoju individualnih karakteristika ali to ne znači da bi bio dobro rešenje za menadžera, nema tu autoriteta... 

Kakvo stjecanje iskustva? Vrhunske klubove u EPL vode dokazani treneri (ako klubovi hoće rezultat). Osvajanje prvenstva Škotske s Rangersom te ne čini dokazanim trenerom. 

Kao što ni taj Pejpin nije rješenje. Sjećam se da je bila priča kako je onaj lik koji je bio prije Kloppu pomoćnik u biti mozak operacije i da će Klopp propast jer ga je potjerao 😂😂😂😂

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Kakvo stjecanje iskustva? Vrhunske klubove u EPL vode dokazani treneri (ako klubovi hoće rezultat). Osvajanje prvenstva Škotske s Rangersom te ne čini dokazanim trenerom. 

Nisam ja nigde ni napisao da je Gerrard dokazan trener, samo da mu dobro ide (i to ne samo u škotskom prvenstvu) i da može da se razmišlja u tom pravcu za neke 3-4 godine... Ne sutra... Ništa, da ga pustimo još 15 godina da se dokaže po osrednjim premijerligašima pa da razmislimo... Inače su svi ti dokazani imali sličan put... 

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ZiS said:

Nisam ja nigde ni napisao da je Gerrard dokazan trener, samo da mu dobro ide (i to ne samo u škotskom prvenstvu) i da može da se razmišlja u tom pravcu za neke 3-4 godine... Ne sutra... Ništa, da ga pustimo još 15 godina da se dokaže po osrednjim premijerligašima pa da razmislimo... Inače su svi ti dokazani imali sličan put... 

Navedi jednog osvajača Premier lige koji je imao sličan put kao Gerrard kad bi sa klupe Rangersa sjeo na klupu Liverpoola

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Navedi jednog osvajača Premier lige koji je imao sličan put kao Gerrard kad bi sa klupe Rangersa sjeo na klupu Liverpoola

Kakve to veze ima? Navedi ti jednog prevodioca koji je nakon ukazane šanse osvojio 2 LŠ i pitaj boga koliko titula ili trenera mladog tima koji je u prvoj godini na čelu seniorske ekipe osvojio triplu krunu... Budalaština. 

Link to comment
Share on other sites

Svakako da Stivi belezi dobre rezultate sa Rangersom. Svidja mi se u kojem smeru mu karijera napreduje i na koji nacin je gradi (za razliku od Lamparda). Konkurentan je Celticu koji ima znacajnu finansijsku nadmoc u odnosu na ostale klubove.

 

Ali ipak stoji ovaj kvot

44 minutes ago, Darth Steva said:


Bas to a i fudbal 90-tih i sada su gotovo dva razlicita pojma.
Ferguson je dobio 5-6 godina da gradi tim dok u danasnje vreme Fergi dobija nogobulj posle druge sezone ili bi nekim cudom mozda trajao 3 susne sezone.

Takodje, razlika izmedju skotskog i engleskog prvenstva krajem 80-tih i sada ne moze ni da se meri. U danasnje vreme skotsko prvenstvo je u rangu srpskog a ne engleskog

Da se nadovezem na ovaj post. Uporedimo rezultate skotskih klubova u Evropi i  videcemo razliku. Pre su neretko dolazili do cetvrtfinala, a sa jedva ulaze u grupnu fazu.

 

Daleko je '24. Sacekajmo da vidimo kako ce Stivi razvijati do tada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, ZiS said:

Kakve to veze ima? Navedi ti jednog prevodioca koji je nakon ukazane šanse osvojio 2 LŠ i pitaj boga koliko titula ili trenera mladog tima koji je u prvoj godini na čelu seniorske ekipe osvojio triplu krunu... Budalaština. 

Pa ti si rekao da su svi uspješni imali sličan put kao Gerrard. Pa sam te pitao da navedeš jednog koji je dobio takvu klupu i bio uspješan sa sličnim iskustvom. A prevodiocu nije ni Inter ni Chelsea prvi posao niti je tamo došao jer je osvojio prvenstvo Portugala s Portom

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...