Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

On 8/15/2022 at 4:32 PM, 40Wins said:

dok mali poraste. Trenutno mogu da ga nosim lepo, al kad bude imao 20 kila mislim da ce biti nemoguce da ga baratam po rukama

ovo bas dvojako moze da se protumaci.

 

On 8/15/2022 at 7:30 PM, sasa965 said:

Da probam ja .

Imao sam sličan problem od 2016 . Bol malo iznad petne kosti na pritisak , jutarnji bol kod silaženja niz stepenice.Fizikalna  ,  vežbe itd rezultat je bio nula .

Da skratim bol je prestao kada sam promenio patike za trčanje , sa debelog đona sam prešao na skoro minimalnu potporu , promenio sam mehaniku trčanja (doskok na srednji deo sotopala pre je bio na petu). A prava promena je nastupila kada sam uveo trčanje bez patika , jednom nedeljno 25-30 minuta po travi a posle i betonu. 

Moj bi savet bio prvo bos po travi , onda korekcija mehanike trkačkog koraka i patike sa tankim đonom.

 

Katabolički procesi osim mišića zahvataju i ligamente tako da sada plaćaš danak neaktivnosti.

Od telesne mase je bitnija kompozicija , tako da 110 kg sa 15%  nije isto sa telom od 25% masnoće. Masa je neimenovani broj.

De nađe fudbal ? 

Trčanje ili u tvom slučaju hodanje i brzi hod bi bili mnogo bolji izbor.

hmmm. ovo sto si ti uradio je kontradiktorno trenutnim trendovima. uprosceno gledano postoje dva nacina hodanja front foot strike i rear foot strike (u sustini 3 ali je ovaj na srednji deo stopala i prednji deo stopala biomehanicki veoma slicni). kod zapaljenja ahila (tendonitis) ili promena na ahilovoj tetivi preporucljivo je upravo suprotno od ovoga sto si ti uradio. prelazak na rear foot strike (petu) sa debelim djonom. prilikom svakog koraka javlja se VGRF (vertical ground reaction force) i ima suprotan smer od smera foot strajka. ako koracas bosonog ti se oslanjas na prste (front foot strike) ili srednji deo stopala (mid foot strike) ali u sustini celokupna VGRF koja se ovom prilikom javlja biva apsorbovana od strane ahilove tetive i misica lista kroz ekcentricne kontrakcije. sto dovodi do velikog naprezanja ahilove tetive i nije preporucljivo.

kod rear foot strajka postoji problem rapidnog oslobadjanja ove VGRF jer je kontakt sa tlom neelastican u poredjenju sa kontaktom koji se ostvaruje prstima. ta kolicina energije koja se oslobodi u kratkom vremenskom periodu (rapid force developement) je zeznuta za skocne zglobove i kolena (ukljucujuci i acl) ali opet moze se smanjiti nosenjem mekanih i podebljih ulozaka za petu/stopala. 

bolje i prirodnije je trcanje na prstima jer smo pre pronalaska obuce svi tako trcali (kad kazem svi mislim na ljude kao vrsta) ali sa modernom obucom ovaj trend se menja pa je sad ako se ne varam 80% - 20% u korist rear foot strajka.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Brzo i hitno odmah i sada!!!!

 

Udarila sam slepoocnicu, ili je to arkada malo isla krv stavljam led ...Da li ce da mi se spusti otok i zatvori oko kao bokserima? Sta jos da radim kod kuce jer mrzi me da idem da me gnjave neki lekari po ambulantama...

 

nadam se da ste se nekada ovako povredili kao ja pa znate, zapravo ispravka - nije da se nadam  samo zelim da neko nesto kaze....i boli me, kao da cujem otkucaje srca na arkadi

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Brzo i hitno odmah i sada!!!!

 

Udarila sam slepoocnicu, ili je to arkada malo isla krv stavljam led ...Da li ce da mi se spusti otok i zatvori oko kao bokserima? Sta jos da radim kod kuce jer mrzi me da idem da me gnjave neki lekari po ambulantama...

 

nadam se da ste se nekada ovako povredili kao ja pa znate, zapravo ispravka - nije da se nadam  samo zelim da neko nesto kaze....i boli me, kao da cujem otkucaje srca na arkadi

Samo led i tako satima, a mozes da stavis i neku mast koja ima brufen ( valjda je to Voltaren).

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

Brzo i hitno odmah i sada!!!!

 

Udarila sam slepoocnicu, ili je to arkada malo isla krv stavljam led ...Da li ce da mi se spusti otok i zatvori oko kao bokserima? Sta jos da radim kod kuce jer mrzi me da idem da me gnjave neki lekari po ambulantama...

 

nadam se da ste se nekada ovako povredili kao ja pa znate, zapravo ispravka - nije da se nadam  samo zelim da neko nesto kaze....i boli me, kao da cujem otkucaje srca na arkadi


Bez brige, stavi led. Ako se i spusti otok, povući će se. Samo, jel treba nešto da se ušiva? Da ti ne ostane ružan ožiljak…

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...nisam panicila...hmm samo sam ludacki vristala i drzala ruku preko oka...sikljala je ona topla sveza krv i lagano klizila niz ruku, ja mislila to su moje suze, kad sam videla krv ...onda sam jos vise vristala

Drzala led, juce veliki otok i poluzatvoreno oko, danas manje....nema potrebe da se sije pukla je samo u jednoj tacki, krug oko oka je tamnocrven...

 

Ko ne moze da podnese neka ne cita ovo.

 

Hvala svima sto ste me utesili jer strasne misli su mi prolazile kroz glavu....jos mi pulsira to mesto...

Tolerancija na bol mi je 0.

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

...nisam panicila...hmm samo sam ludacki vristala i drzala ruku preko oka...sikljala je ona topla sveza krv i lagano klizila niz ruku, ja mislila to su moje suze, kad sam videla krv ...onda sam jos vise vristala

Drzala led, juce veliki otok i poluzatvoreno oko, danas manje....nema potrebe da se sije pukla je samo u jednoj tacki, krug oko oka je tamnocrven...

 

Ko ne moze da podnese neka ne cita ovo.

 

Hvala svima sto ste me utesili jer strasne misli su mi prolazile kroz glavu....jos mi pulsira to mesto...

Tolerancija na bol mi je 0.

 

Ma svako bi poludeo, narocito jer je u delu gde je oko.

Kazu da led ( hladne obologe) treba stavljati 49 sati, a onda tople obloge  da proradi cirkulacija.

Nekada su nam kao deci stavljali neke burove obloge ( rastvori se prasak), vidim da toga jos uvek ima,

pitaj u apoteci. To se ne stavlja na otvorene rane nego na otekline.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

...nisam panicila...hmm samo sam ludacki vristala i drzala ruku preko oka...sikljala je ona topla sveza krv i lagano klizila niz ruku, ja mislila to su moje suze, kad sam videla krv ...onda sam jos vise vristala

Drzala led, juce veliki otok i poluzatvoreno oko, danas manje....nema potrebe da se sije pukla je samo u jednoj tacki, krug oko oka je tamnocrven...

 

Ko ne moze da podnese neka ne cita ovo.

 

Hvala svima sto ste me utesili jer strasne misli su mi prolazile kroz glavu....jos mi pulsira to mesto...

Tolerancija na bol mi je 0.

 

Evo nesto iz mog zivota. Na znam kako bih ovo nazvao ali neka bude podrska. !975 ako se dobro sjecam ja bio u blizini moje skole. Strogi centar Mostara. Setajuci dodjem do KUD Abrasevic (nekada A.Santica ulica) i pocnem trcati, okrenem glavu u trku unazad, ne sjecam se zasto, okrenem glavu naprijed i vidim da mi se priblizava kapija (gornji dio, ja sam 2 m visok) velikom brzinom i boooom.. Noge odose, glava ostade nazad. Leb ti poljubim. Tada sam prvi i zadnji put vidio bukvlno zvijezde i kako  asfalt ide gore i dole. Sljedci momenat vidim ogromnu kap krvi na asfaltu. Pa onda jos i jos.... Stavim dlan na desno oko i odem do jednog toaleta i operem oko. Bit ce da je to bilo poslije max 5 min. obrva je bila cca 2cm debela. Odem do jednog frizera  (koji je bio veoma blizu) i pitam ga za jednu cistu krpu. On pita "a momak sta ce ti". Ja samo sklonim ruku. On mi dade dvije ( znas one sto su koristili kod brijanja). Dobio poslije 3 kopce. Ima mala prica i oko tih kopci, ali ne znam da li je zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mama_mia said:

Zanimljivo je Koco kako nije, pricaj obozavam mucenje :lol_2:

 

 

Koje mucenje? Kad si dobila udarac, tu je bio sav bol. Poslije imas zatvoreno oko i cekas da spadne otok. Jedino je dosadno, svi te pitaju sta je bilo a ti ponavljas pricu po ko zna koji put  sta je bilo.Uh sta bi od onako jake dame. 😉

Link to comment
Share on other sites

 

40 minutes ago, Koca Popovic said:

. Dobio poslije 3 kopce. Ima mala prica i oko tih kopci, ali ne znam da li je zanimljivo.

 

Pa ti si rekao da ima mala prica oko kopci, zato kazem da je zanimljivo obozavam kad nekog drugog a ne mene, usivaju :lol_2:

 

inace oko mi se unormalilo jedino je taj plavicasto ljubicasti krug prisutan, onako kao panda

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Pa ti si rekao da ima mala prica oko kopci, zato kazem da je zanimljivo obozavam kad nekog drugog a ne mene, usivaju :lol_2:

 

inace oko mi se unormalilo jedino je taj plavicasto ljubicasti krug prisutan, onako kao panda

Au pa ti si fenomenalno prosla. Ozbiljno. Meni je oko bilo zatvoreno poslije pola sata. Kopce nisam ni osjetio. To ti je prividan strah. Ja sam se uplasio neceg drugog. U ambulanti me posalju na hirurgiju u bolnicu. Kad sam vidio kako mi prilazi covjek u bijelom mantilu kome se tresu ruke pomislih sad sam ostao bez oka. Ispostavilo se da je to bio neki legendarni dr u Mostaru. Covjek skoro 90 . Zasi covjek, zalijepi i hajd zdravo. Poslije 7 dana bile neke med.sesetre da mi odstrane kopce i naravno flaster. He,he onog matorog flaster se nije pomakao ni malo, a od med.sestre poslije 2 sata. Da spomenem i dr mozda je neko sa foruma cuo za njega. Dr Hlubina. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

i ja sam mislila goodbye oko moje 

 

meni je ivica klavijature koja je obla, usla u oko, tj svom snagom sam udarila i onda gornji deo mi je povredio slepoocnicu donji jagodicu

 

Znas na sta me podsecamo kad ovako pricamo0, kao u onom filmu kad pokazuju jedan drugom oziljke iz fajta, pa ciji je tezi i opasniji :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mama_mia said:

i ja sam mislila goodbye oko moje 

 

meni je ivica klavijature koja je obla, usla u oko, tj svom snagom sam udarila i onda gornji deo mi je povredio slepoocnicu donji jagodicu

 

Znas na sta me podsecamo kad ovako pricamo0, kao u onom filmu kad pokazuju jedan drugom oziljke iz fajta, pa ciji je tezi i opasniji :lol_2:

Ma nije bas tako. Ovo od mene je podrska. Ima ona stara i od loseg ima gore. Nije bila namjera joj ja imao jos gore, nego eto desava se ..🙂

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Koca Popovic said:

Au pa ti si fenomenalno prosla. Ozbiljno. Meni je oko bilo zatvoreno poslije pola sata. Kopce nisam ni osjetio. To ti je prividan strah. Ja sam se uplasio neceg drugog. U ambulanti me posalju na hirurgiju u bolnicu. Kad sam vidio kako mi prilazi covjek u bijelom mantilu kome se tresu ruke pomislih sad sam ostao bez oka. Ispostavilo se da je to bio neki legendarni dr u Mostaru. Covjek skoro 90 . Zasi covjek, zalijepi i hajd zdravo. Poslije 7 dana bile neke med.sesetre da mi odstrane kopce i naravno flaster. He,he onog matorog flaster se nije pomakao ni malo, a od med.sestre poslije 2 sata. Da spomenem i dr mozda je neko sa foruma cuo za njega. Dr Hlubina. 


Bas zanimljivo, Koco, jer moja prica o puknutoj arkadi je vrlo slicna, samo je Split i godina 1973. Padala je kisa i skolski hodnici mokri, a mi smo tada nosili one crne skolske papuce. I ja se okliznem i blebnem na beton. Ne secam se bola, nego samo blama. Pokrijem to rukom i krenemo drugarica i ja uz stepenice, kad me u jednom trenutku ona pogleda, potpuno u soku, i kaze ide ti krv. Odvede me kod pedagoga, daju mi tamo neku maramicu da to pritisnem i pozovu podvornicu (to se valjda u Srbiji zove tetkica) da me vodi u hitnu. Hitna daleko, pa smo isle autobusom. Tamo pocnu da mi to ciste i pripremaju za kopce i usput pitaju gde mi tata radi, jer naravno, nemam zdravstvenu knjizicu kod sebe. Ja kazem u Lori i oni ukapiraju da je vojno lice. Odmah sve obustave i kazu podvornici da me vodi u vojnu bolnicu. Opet autobus i kisa koja ne prestaje, ali je na kraju ispalo dobro jer se hirurg u bolnici jako iznervirao sto su me tako izbacili, mogli su bar sanitetom da me posalju. I onda se bas potrudio da me usije tako da ne ostane veliki oziljak.
 

Jos jedna dobra stvar koja je bila posledica svega toga jeste i to sto mi je mama posle toga konacno dopustila da pocnem da cupam obrve. Oziljak je ipak bio veliki i presekao mi obrvu na pola. Verovatno je preseklo i zivac jer i danas na tom mestu nemam nikakav osecaj.

Mnoge dogadjaje iz tog vremena sam zaboravila, imam samo neka maglivita secanja, jer zivot se od tada menjo mnogo puta. Ali tog dana se secam, sa svim detaljima.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dame iz moje porodice su volele cilibar. Ostalo mi je perli razlicitih velicina pa sam, pre cca 20 godina, resila da napravim nesto od svega toga. Jedna velika, okrugla perla starog cilibara, skoro crnog, imala je koncic u sredini i moral sam prvo to da izvadim da bih mogla da je nanizem gde treba. Nisam imala heklicu potrebne velicine, sve su bile malo deblje od otvora na perli , ja nestrpljiva da nastavim posao, gurnem malo jace, heklica sklizne sa perle i probije mi dlan ruke u kojoj sam drzala perlu. Gledam i neverujem, heklica je ostala zaglavljena duboko u dlanu, krvi nema, cimnem malo, ne ide. Ne boli me ali je nestvarno, sta cu sad? Sakrijem ruku iza ledja, kucnem na vrata sobe u kojoj mi je sin, student medicine, promucam da imam problem, polako mu pokazem ruku sa heklicom....zavrsili smo u hitnoj pa kod dezurnog ortopeda, bila je noc, doktoru se smraci lice, preko ramena dobaci medicinskoj sestri "Sestro, donesite mi sekiricu...". Srecom, doca je bio duhovit covek, relaksirao je ekstremno glupu situaciju, cimnuo onu heklicu i u 2 poteza je izvadio. 

Moje 2 dece, tokom odrastanja, nije zajedno imalo toliko blesavih povreda koliko ja, njihova mama. Dobro me i trpe ovakvu, blesavu. 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Ja nisam imala nikakvih povreda, cak ni kao dete nikakvih ozbiljnijih. Padam zimi strastveno po snegu i ledu,

ali padnem soprostenjem na düpe i nije mi nista ( Idem po mraku i ledu sa svojim pCetom u 7 ujutru pa

kako mi se vreme zalomi).

 

Constantin je pomenuo boju ochi stovane Mama_mia ( ali na jezickim nedoumicama) i ja se setim da sam do  puberteta imala

razlicite boje ociju, ko Haski, ali nije bilo plavo nego zeleno i smedje. Moja je majka bila ocajna, turala mi je u oko ( zeleno)

neke cajeve, cudo da nisam oslepela, ali se zelena boja nekako mic po mic gubila tako da je recimo sa 12-13 godina

to bivse zeleno oko bilo samo malo svetlije od smedjeg, kasnije se boja izjednacila.

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:


Bas zanimljivo, Koco, jer moja prica o puknutoj arkadi je vrlo slicna, samo je Split i godina 1973. Padala je kisa i skolski hodnici mokri, a mi smo tada nosili one crne skolske papuce. I ja se okliznem i blebnem na beton. Ne secam se bola, nego samo blama. Pokrijem to rukom i krenemo drugarica i ja uz stepenice, kad me u jednom trenutku ona pogleda, potpuno u soku, i kaze ide ti krv. Odvede me kod pedagoga, daju mi tamo neku maramicu da to pritisnem i pozovu podvornicu (to se valjda u Srbiji zove tetkica) da me vodi u hitnu. Hitna daleko, pa smo isle autobusom. Tamo pocnu da mi to ciste i pripremaju za kopce i usput pitaju gde mi tata radi, jer naravno, nemam zdravstvenu knjizicu kod sebe. Ja kazem u Lori i oni ukapiraju da je vojno lice. Odmah sve obustave i kazu podvornici da me vodi u vojnu bolnicu. Opet autobus i kisa koja ne prestaje, ali je na kraju ispalo dobro jer se hirurg u bolnici jako iznervirao sto su me tako izbacili, mogli su bar sanitetom da me posalju. I onda se bas potrudio da me usije tako da ne ostane veliki oziljak.
 

Jos jedna dobra stvar koja je bila posledica svega toga jeste i to sto mi je mama posle toga konacno dopustila da pocnem da cupam obrve. Oziljak je ipak bio veliki i presekao mi obrvu na pola. Verovatno je preseklo i zivac jer i danas na tom mestu nemam nikakav osecaj.

Mnoge dogadjaje iz tog vremena sam zaboravila, imam samo neka maglivita secanja, jer zivot se od tada menjo mnogo puta. Ali tog dana se secam, sa svim detaljima.

Ovo se meni desilo "75 u blizini moje skole u strogom centru Mostara.Oziljak je mali gotovo se nevidi. Ne moram da cupam obrve.😉. Meni u svakom slucaju lijepa uspomena.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@Mama_mia       :77:

@Koca Popovic   :77:

@vilhelmina        :77:

@Kronostime       :smiley5:

 

idemo dalje....Rock band "Puknute arkade"....:64:

 

P.S. Morao sam da dodam Kronosa...kaže u Tiršovoj imaju njegov "poster" u prirodnoj veličini, kao nekad Zdravko Čolić, ali od rendgenskih snimaka njegovih preloma.

       Ne postoji adekvatan smajli za njega ...

Edited by Constantin
  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pletilja said:

Dame iz moje porodice su volele cilibar. Ostalo mi je perli razlicitih velicina pa sam, pre cca 20 godina, resila da napravim nesto od svega toga. Jedna velika, okrugla perla starog cilibara, skoro crnog, imala je koncic u sredini i moral sam prvo to da izvadim da bih mogla da je nanizem gde treba. Nisam imala heklicu potrebne velicine, sve su bile malo deblje od otvora na perli , ja nestrpljiva da nastavim posao, gurnem malo jace, heklica sklizne sa perle i probije mi dlan ruke u kojoj sam drzala perlu. Gledam i neverujem, heklica je ostala zaglavljena duboko u dlanu, krvi nema, cimnem malo, ne ide. Ne boli me ali je nestvarno, sta cu sad? Sakrijem ruku iza ledja, kucnem na vrata sobe u kojoj mi je sin, student medicine, promucam da imam problem, polako mu pokazem ruku sa heklicom....zavrsili smo u hitnoj pa kod dezurnog ortopeda, bila je noc, doktoru se smraci lice, preko ramena dobaci medicinskoj sestri "Sestro, donesite mi sekiricu...". Srecom, doca je bio duhovit covek, relaksirao je ekstremno glupu situaciju, cimnuo onu heklicu i u 2 poteza je izvadio. 

Moje 2 dece, tokom odrastanja, nije zajedno imalo toliko blesavih povreda koliko ja, njihova mama. Dobro me i trpe ovakvu, blesavu. 

Toliko si ih dobro pazila i cuvala da si im djelimicno  "upropastila" djetinjstvo. Nisu dozivili neke veoma  bitne stvari u djetinjstvu. Kakvo je to djetinjstvo bez nekog oziljka.

4 hours ago, Selina said:

Ja nisam imala nikakvih povreda, cak ni kao dete nikakvih ozbiljnijih. Padam zimi strastveno po snegu i ledu,

ali padnem soprostenjem na düpe i nije mi nista ( Idem po mraku i ledu sa svojim pCetom u 7 ujutru pa

kako mi se vreme zalomi).

 

Constantin je pomenuo boju ochi stovane Mama_mia ( ali na jezickim nedoumicama) i ja se setim da sam do  puberteta imala

razlicite boje ociju, ko Haski, ali nije bilo plavo nego zeleno i smedje. Moja je majka bila ocajna, turala mi je u oko ( zeleno)

neke cajeve, cudo da nisam oslepela, ali se zelena boja nekako mic po mic gubila tako da je recimo sa 12-13 godina

to bivse zeleno oko bilo samo malo svetlije od smedjeg, kasnije se boja izjednacila.

Da ti nisi carapanka? Carapani cijene samo crnpurasto i smedje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kada ce ovo da prodje stalno se menja oblik i mesto otoka ...boja je kao ramonda boja.

 

razmisljam kako da izadjem malo iz kuce a da me niko ne vidi i pocne da zapitkuje....stalno neka kisa ne mogu naocare za sunce....polako besnim

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

Ne znam kada ce ovo da prodje stalno se menja oblik i mesto otoka ...boja je kao ramonda boja.

 

razmisljam kako da izadjem malo iz kuce a da me niko ne vidi i pocne da zapitkuje....stalno neka kisa ne mogu naocare za sunce....polako besnim

 

Stavi debeo sloj onog tecnog pudera, onda naocare za sunce pa se pravi luda. Ojadice te od zapitkivanja inace, cak i oni koji te ne

poznaju. Nece te boje brzo da nestanu, trajace to i desetak dana, vezbaj sa shminkom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2024 at 6:14 PM, Selina said:

 

Stavi debeo sloj

 

...smanjilo mi se ono kao panda, samo je ostalo nepromenjeno ono mesto gde je sikljala krv, kao neki hematom nikako da se smanji malo sam izasla sa naocarima za sunce, ali nije to vise taj problem

 

...nikada nisam bila alergicna na jagode vec samo na dlake od breskve i sta uradim, uzmem par jagoda izgnjecim malo pojedem malo stavim na lice i na one otoke kao neku svezu masku.  Kada sam se umila i skinula sve jagode, celo lice mi se osulo i podbulo na raznim mestima...naravno sada je to u boji jagode.

 

Upozoravam da ovo ne isprobavate. Stavila sam neku kremu protiv opekotina od meduze, nadam se da necu jos vece cudo da napravim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

..nikada nisam bila alergicna na jagode vec samo na dlake od breskve i sta uradim, uzmem par jagoda izgnjecim malo pojedem malo stavim na lice i na one otoke kao neku svezu masku.  Kada sam se umila i skinula sve jagode, celo lice mi se osulo i podbulo na raznim mestima...naravno sada je to u boji jagode.

 

Upozoravam da ovo ne isprobavate. Stavila sam neku kremu protiv opekotina od meduze, nadam se da necu jos vece cudo da napravim.

Uvek sam bio rezervisan prema samolečenju, bilo farmaceutskim, bilo bapskim metodama, jedino što sam bez mnogo razmišljanja koristio za sebe i za decu, bilo da se radi o ranama, krastama, otocima, modricama je kantarion i uvek je bilo efekata, nekad neočekivano brzo, nekad malo sporije. 
Moje iskustvo, ne smem da ga preporučujem, ne znam može li da ima i loših efekata, mada, nikad nisam čuo ni od koga za loše efekte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...