Jump to content

Zdravlje i medicina - pitanja o svemu i svačemu


Eddard

Recommended Posts

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...smanjilo mi se ono kao panda, samo je ostalo nepromenjeno ono mesto gde je sikljala krv, kao neki hematom nikako da se smanji malo sam izasla sa naocarima za sunce, ali nije to vise taj problem

 

...nikada nisam bila alergicna na jagode vec samo na dlake od breskve i sta uradim, uzmem par jagoda izgnjecim malo pojedem malo stavim na lice i na one otoke kao neku svezu masku.  Kada sam se umila i skinula sve jagode, celo lice mi se osulo i podbulo na raznim mestima...naravno sada je to u boji jagode.

 

Upozoravam da ovo ne isprobavate. Stavila sam neku kremu protiv opekotina od meduze, nadam se da necu jos vece cudo da napravim.

Posalji kurira u DM drogeriju, neka ti kupi ovo

 

https://www.dm.de/mixa-bodybalsam-panthenol-comfort-p3600551033082.html?wt_mc=shopping.google.lia.PflegeParfum&setSelectedStore=D3HA&hc_tid=10156470C4751PPC&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwl4yyBhAgEiwADSEjePC_B60BNYnZA8jN-bUJHUkai96hxmWvEj7YLpgHaiWZi6H4yc3qFBoCmd8QAvD_BwE

 

Ja to koristim kad mi se pojavi neka koprivljaca koja jos i svrbi, sve ( ukljucujuci i crvenilo) prodje za 30 minuta.

To koristim i kad pregorim od suncanja,kao da stavljas melem od ovcjeg kiselog mleka.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jutros sam išao na kliniku radi kontrole, izlazim iz taksija, iz torbice mi ispadnu naočare , sagnem se dohvatim ih i požurim da se uspravim, pritom udarim u ivicu vrata taksija, na santimetar iznad leve obtve. Srećom, nisam bio nešto žustar pa nisam ni modricu zaradio samo crvenu liniju ogrebotinu, bez krvi. 
Prvo mi je na pamet pala Mama-mia. Srećom jeftino sam prošao, Popodne mi iste naočare ispadnu iz iste torbice na pešačkom prelazu kod TC Stadion, Stajao sam na pešačkom ostrvu i gledao hoće li ih neki auto pregaziti. Srećom, prošao je autobusi 5-6 auta, naočare stoje u komadu, evi i sada kuckam gledajući kroz njih.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Div said:

Jutros sam išao na kliniku radi kontrole, izlazim iz taksija, iz torbice mi ispadnu naočare , sagnem se dohvatim ih i požurim da se uspravim, pritom udarim u ivicu vrata taksija, na santimetar iznad leve obtve. Srećom, nisam bio nešto žustar pa nisam ni modricu zaradio samo crvenu liniju ogrebotinu, bez krvi. 
Prvo mi je na pamet pala Mama-mia. Srećom jeftino sam prošao, Popodne mi iste naočare ispadnu iz iste torbice na pešačkom prelazu kod TC Stadion, Stajao sam na pešačkom ostrvu i gledao hoće li ih neki auto pregaziti. Srećom, prošao je autobusi 5-6 auta, naočare stoje u komadu, evi i sada kuckam gledajući kroz njih.

Kod Kineza imate etuie za naocare za 150 - 180- dinara, cvrste, lepo dizajnirane, ako i ispadnu iz torbice, nista se nece dogoditi a stakla u okvirima se nece grebati, masstit....ja sam se snabdela za male pare, da ne spomimjem da su ove 2 divotice od naocara za sunce kupljene na buvljaku za 100 dinara...

moaJP6n.jpeg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bile su naočare u etuiu, zato su i preživele ali etui nije.

 

IMG-20240515-200750.jpg  IMG-20240515-200807.jpg

 

Imam i neke rezervne i naočare i etuie. i futrole. Inače koristim troje naočara, za čitanje, za komp, za vožnju, treba mi i četvrte za televizor.. Dvoje uvek nosim sa sobom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

cccc, malo se cukne u glavu i odma` kuknjava?

Nije to nista - brzo prodje.

:lol_2:

Vodnika Jozu pogodila granata u glavu nije ni glasa pustio, kamoli suze. To je junak.

 @Kronostime, nek si se ti vratio živ i zdrav  Zatvor je komunistički univerzitet.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Div said:

Vodnika Jozu pogodila granata u glavu nije ni glasa pustio, kamoli suze. To je junak.

 @Kronostime, nek si se ti vratio živ i zdrav  Zatvor je komunistički univerzitet.

Ma ajde, bre... Nekoliko puta sam isao na sivenje i  ni suzu nisam pustio - samo doktor kaze "Opet ti?" i sprema antitetanus "za svaki slucaj". Doslo mi da istetoviram metu za vazdusnu pusku na desnom guzu. :classic_biggrin:

O prelomima, iscasenjima, uganucima i shodno tome stavljanju gipsa, bandaze i sl. da ne pricam.

Ovo sada - malo cukne arkadu i odma` padanje u nesves` i kuknjava k`o da ga deru.

ccccc

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Div said:

Bile su naočare u etuiu, zato su i preživele ali etui nije.

 

IMG-20240515-200750.jpg  IMG-20240515-200807.jpg

 

Imam i neke rezervne i naočare i etuie. i futrole. Inače koristim troje naočara, za čitanje, za komp, za vožnju, treba mi i četvrte za televizor.. Dvoje uvek nosim sa sobom.

Ja uvek imam naocare sa takozvanim progresivnim staklima, ne skidam ih ni kad citam, ni kad hodam pa ih i ne lomim niti mi ispadaju

iz tashne. To je mnogo dobar izum, imam ta stakla i u naocarima za sunce. Jedino uvece kad duze citam turim naocare za citanje.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Div said:

izlazim iz taksija, iz torbice mi ispadnu naočare , sagnem se dohvatim ih i požurim da se uspravim, pritom udarim u ivicu vrata taksija, na santimetar iznad leve obtve. Srećom, nisam bio nešto žustar pa nisam ni modricu zaradio samo crvenu liniju ogrebotinu, bez krvi. 
Prvo mi je na pamet pala Mama-mia. Srećom jeftino sam prošao, Popodne mi iste naočare ispadnu iz iste torbice na pešačkom prelazu kod TC Stadion, Stajao sam na pešačkom ostrvu i gledao hoće li ih neki auto pregaziti. Srećom, prošao je autobusi 5-6 auta, naočare stoje u komadu, evi i sada kuckam gledajući kroz njih.

 

 

ne ljutis se sto se smejem? zamisljam ovo tvoje desavanje kao detalj iz filma...... a malo mi je i drago kad nisam usamljena u bolu,

samo da si se jos jace razbio bilo bi bolje :lol_2:

 

ps. pu pu pu daleko bilo

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posekli nam drvored starih lipa u cvetu - gledam, ne verujem, upadnem u shaht koji je, umesto poklopca, imao neki lim a ja to, onako zapanjena, nisam videla. Spasla me velika zenska torba pa nisam upala do kraja, samo sam se ugruvala. Posle sam upala u rupu kod samoposluge, neka maglustina se spustila, ulicno osvetljenje jedva da se vidi i upadnem u rupu, rashrafi mi se skocni zglob na levoj nozi, otekne do kolena, poplavi, gips, nece da se osusi, trese me groznica, uzmem noz za zaledjeno meso, isecem gips, stavim elastican povez i otskakucem na posao.....petni trn, 2 godine pakla, ortoped, gledamo zajedno na snimku taj rog na peti, kaze doca "Ako ste ovo trpeli 2 godine, ne treba vam anestezija za bocu'....direktno u petu, na zivo..

Ja sam jezivo hrabra dok sam u hitnoj, kabinetu, ordinaciji, mogu da me seckaju na zivo, nikog ne bih odala majke mi. Ali, brate, kad dodjem kuci, zarozam se od svog tog nasilja nad telom mi, placem, osecam se bedno i jadno, trauma do seledeceg smandrljavanja.....onda opet, zena hajduk....

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pletilja said:

Posekli nam drvored starih lipa u cvetu - gledam, ne verujem, upadnem u shaht koji je, umesto poklopca, imao neki lim a ja to, onako zapanjena, nisam videla. Spasla me velika zenska torba pa nisam upala do kraja, samo sam se ugruvala. Posle sam upala u rupu kod samoposluge, neka maglustina se spustila, ulicno osvetljenje jedva da se vidi i upadnem u rupu, rashrafi mi se skocni zglob na levoj nozi, otekne do kolena, poplavi, gips, nece da se osusi, trese me groznica, uzmem noz za zaledjeno meso, isecem gips, stavim elastican povez i otskakucem na posao.....petni trn, 2 godine pakla, ortoped, gledamo zajedno na snimku taj rog na peti, kaze doca "Ako ste ovo trpeli 2 godine, ne treba vam anestezija za bocu'....direktno u petu, na zivo..

Ja sam jezivo hrabra dok sam u hitnoj, kabinetu, ordinaciji, mogu da me seckaju na zivo, nikog ne bih odala majke mi. Ali, brate, kad dodjem kuci, zarozam se od svog tog nasilja nad telom mi, placem, osecam se bedno i jadno, trauma do seledeceg smandrljavanja.....onda opet, zena hajduk....


Ne može skočni zglob da otekne do kolena, gravitacija je neumoljiva. Jel Vam neko pošteno pogledao i koleno? I jel Vam urađen rentgen? Zašto gips?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
2 hours ago, Eddard said:


Ne može skočni zglob da otekne do kolena, gravitacija je neumoljiva. Jel Vam neko pošteno pogledao i koleno? I jel Vam urađen rentgen? Zašto gips?

Sorry, preterala sam, ponelo me😌 Bilo je gadno, oteklo, ne bas do olena, dg - istegljeni ligamenti, prepisano nesto da splasne i mirovanje. Kako da mirujem sa 5 menadzer nad glavom i 18 saradnika na terenu, mora da se radi. A taj gips, nesto sivo, verovatno robne rezerve, celu noc se nije osusio, probala i sa fenom, skinula. Posle mi je sin pretio da ce ligamente da mi namotavaju na klupko, pogresio, skljoca zglobic ali radi i posle 20 + godina. Jako  sam srecna, oko mene sve vestacka kolena, kukovi, diskovi, ja - nista, tu i tamo neka stabilna frakturica, diskus hernijica, odradim sta mi kazu ( pola bacim u vodu) i idem dalje...

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
20 hours ago, Selina said:

Ja uvek imam naocare sa takozvanim progresivnim staklima, ne skidam ih ni kad citam, ni kad hodam pa ih i ne lomim niti mi ispadaju

iz tashne. To je mnogo dobar izum, imam ta stakla i u naocarima za sunce. Jedino uvece kad duze citam turim naocare za citanje.

 

Konsultovaću doktora oko progresivnih naočara,jednom sam pitao, rekla mi je da ne preporučuje, tek su se pojavile kod nas, kaže nema dobrih iskustava a mnogo su skuplja, pa savetuje klasiku, bifokalna nisam ni sam hteo, sve mi se čini da bi mi pogled stalno bio na onoj granici, ni tamo ni ovamo, verovatno grešim.

 

16 hours ago, Mama_mia said:

samo da si se jos jace razbio bilo bi bolje :lol_2:

 

Potrudiću se sledeći put da zveknem jače.:classic_biggrin:

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

 

Konsultovaću doktora oko progresivnih naočara,jednom sam pitao, rekla mi je da ne preporučuje, tek su se pojavile kod nas, kaže nema dobrih iskustava a mnogo su skuplja, pa savetuje klasiku, bifokalna nisam ni sam hteo, sve mi se čini da bi mi pogled stalno bio na onoj granici, ni tamo ni ovamo, verovatno grešim.

 

Potrudiću se sledeći put da zveknem jače.:classic_biggrin:

Ja ne idem kod ocnog lekara, ne bi me ni primili zbog samo odredjivanja naocara. Samo kod opticara i to kod opticara u Srbiji,

naocare kostaju izmedju 200 i 300 evra, okvir nije tu, a okvir je naravno stvar ukusa. Obavezno da to uradis, a narocito ako si isti

slucaj kao ja ( a izgleda da jesi) gde  relativno dobro vidis na daljinu, al kad ti pevusi mobilni ne razbiras ko te zove.

 

Ta stakla mogu da se ugrade i u jako male okvire, a imaju 17 polja tako da oko bez da registruje prelazi sa jednog na drugi.

Ja sa njima mogu i satima da citam bez ikakvih problema. Za piskaranje i citanje na kompu stvarno su prava svtvar.

 

Ako ti se dopadnu baci se u trosak pa napravi i jedne za sunce.

Link to comment
Share on other sites

Citam ove vase pehove i mislim - booze ovi ljudi su mnogo trapavi

 

:lol_2:

 

...a na svu srecu ja nisam, samo sam cas sa rukom u gipsu cas sa longetom cas sa gazom preko nosa, jednom sva tri odjednom, jos na stakama otisla u kafic. Uznemireni prolaznici mi prave mesto da prodjem....a jedan poznati beogradjanin mi tada, secam se, zabrinuto prisao i kaze mi - Bas Vas bije neki maler, mnogo mi je zao i sto pre da prodje....a sve se desilo nezavsno jedno od drugog, covek je mislio da sam imala neku nesrecu, pala sa zgrade ili ispala iz kamiona, auta, ili da me prebila banda zlikovaca ili da sam stigla iz rata....svasta su ljudi pomisljali ali svi fini, niko nista ne pita dok ja pijem svoju kafu kao sav normalan svet....

 

Sta da vam pricam a da ne ispadne da se hvalim  :lol_2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Mama_mia said:

Citam ove vase pehove i mislim - booze ovi ljudi su mnogo trapavi

 

:lol_2:

 

...a na svu srecu ja nisam, samo sam cas sa rukom u gipsu cas sa longetom cas sa gazom preko nosa, jednom sva tri odjednom, jos na stakama otisla u kafic.

  :lol_2:

Da si na rever okacila ramondu svi bi znali sta je po sredi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...