Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

U teoriji je sve moguce, a realno je da ako Novak ima bolji rezultat od Nadala u Londonu, bice sigurno broj 1 pocetkom marta. U tom slucaju Nadal prvo mora da osvoji AO, a zatim da se "razbije" od igranja tokom februara i pokusa da ga sustigne, ali sto bi? Uz to Novak uvek moze da igra nesto i osujeti cak i tu varijantu.

 

Novak rece da ga itekako zanima da srusi Federerov rekord, pa evo prilike u Londonu da pokaze da li to ziasta misli. Prebrinuo bi sve brige oko toga i mogao bi da se koncentrise na AO, a ne da razmislja sta mu treba da bude broj 1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja se bojim da je njemu broj nedelja ozbiljno udario u glavu i da je u toj jurnjavi za rekordom prvog mesta ispustio iz vida zašto zapravo igra tenis. Mogu samo da se nadam da je privremeno pomračenje iz Beča kratkotrajno i da će se dozvati sebi sad kad je obezbedio kraj godine, ili makar na vreme za Australiju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Njemu treba neka dodatna motivacija ocigledno, samo uzivanje u tenisu je nedovoljno u ovom periodu posle toliko godina da bi toliko trenirao i radio na tenisu kao sto je potrebno da bi bio number 1 i osvojio GS uostalom, i Vajda je rekao da on ustvari sve vise radi na sebi sa godinama da bi ostao najbolji. Tako da, nek nadje sta god hoce kao motivaciju, sve je ok samo nek osvoji jos 6-7 GS ova i jos jednu godinu nb1 posle nek uziva u tenisu bez posebnih motivacija :smiley2:

Po meni jako je dobro i to sto je i Rafa i dalje vrlo ambiciozan, smorio bi se Novak da treba samo sa mladjima da se meri i mislim da bi oni poceli da ga dobijaju, ovako ce on sebe da usavrsava i dalje zbog Rafe a usput ce ove da dobija  :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njemu, kao prvo, treba da bude zdrav i nepovredjen (ne znam kako stoji stvar s ovim, u kom je stanju rame/vrat/lakat). Imam utisak da on ima nekih fizickih problema koje krije od javnosti (i konkurenata, mada ne znam koliko ovo moze da sakrije od njih). No, valjda su ga "piramide", Nestorovic ( :puke: ) i Sisatovac izlecili. :classic_wink:

Drugo, treba mu psihicki mir, da se ne aka toliko oko teniske politike (a imam utisak da je u Becu bilo malo i do toga, Straka je bio tamo, a kao je i s novim sefom ATP-a razgovarao - bar se to da naslutiti). Mislim da mnogo energije trosi na ovo (i da je mnogo "negativne energije" :classic_wink: oko njega u vezi s ovim). Kad bi ovo eliminisao mogao bi lepo da se skoncentrise na ono sto je bitno: tenis. Nadam se da je ipak u ovih 10-tak dana uspeo da se "procisti" i da ce se fokusirati na tenis u Londonu, ima i tu nekih rekorda da izjednacava.

Edited by wwww
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ja se bojim da je njemu broj nedelja ozbiljno udario u glavu i da je u toj jurnjavi za rekordom prvog mesta ispustio iz vida zašto zapravo igra tenis. Mogu samo da se nadam da je privremeno pomračenje iz Beča kratkotrajno i da će se dozvati sebi sad kad je obezbedio kraj godine, ili makar na vreme za Australiju.

Nema sta, samo cinjenice kod tebe.

Ajd sto se na forumu pregrejao digitron, a vidim da przi i dalje, nego je on potpuno odlutao.

Po n-ti put, i nedelje i prvo mesto je nesto sto dolazi osvajanjem.

Znaci jasne su uzrok i posledica.

Nece sigurno digitron da donese rekord.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Izvini sto ti isekoh post (svakako se slazem sa napisanim),ali ko je osoba koju podebljah?

bio u manastiru Šišatovac, ali ja nemam "kvacice" na mojoj tastaturi :classic_biggrin: (ovo sad preko googla dodjoh do kvacica).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Glišić pokraden :classic_biggrin: 

 

Ontopic, meni prosto izgleda da je Novaku dosta za ovu sezonu, mentalno se baš istrošio a što kaže wwww pitanje je i kako je fizički, ove oscilacije na servisu i bekhendu mogle bi da znače i nešto više od loše forme, pu pu pu daleko bilo. Jeste da je ovo bilo mnogo manje nego što bi normalno igrao ali ove godine ništa nije normalno.

15 hours ago, Vamos Laki said:

Nema sta, samo cinjenice kod tebe.

Ajd sto se na forumu pregrejao digitron, a vidim da przi i dalje, nego je on potpuno odlutao.

Po n-ti put, i nedelje i prvo mesto je nesto sto dolazi osvajanjem.

Znaci jasne su uzrok i posledica.

Nece sigurno digitron da donese rekord.

Pa trenutno s ovim računanjem i nije baš tako. Niko ne mora da brani poene do marta, može i te kako da se kalkuliše, kao što je Rafa uradio za Ameriku a Novak za Pariz.

Nadam se da je u pitanju samo trenutno zasićenje i da u pauzi može da se dovoljno regeneriše za novu sezonu, mada će pauza biti baš kratka. Rekordi su meni bitni jer ga to tera da igra duže, ali ne može to biti jedina motivacija ako mu se u suštini ne igra, kao što smo videli. Mora da bude volje i za trening i za ostale pripreme, a i za turnire, ne samo da dođe i da očekuje da se svi sklone broju 1.

S druge strane imao je već ovakvih perioda u karijeri (samo što nije davao baš ovakve izjave :frusty:) pa se vraćao, nadam se da je i sada tako, a valjda će i Fedov povratak biti od pomoći, samo da nema nekih fizičkih smetnji.

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je (virtuean) broj nedelja (na prvom mestu) posledica (realnih) dobijenih mečeva i turnira. Ne može drugačije, jedino postoje izuzeci (kao što je koji ono beše teniser koji je bio prvi a nije osvojio nijedan slem, ili naša JJ) koji potvrđuju pravilo. Ponoviću se, koliko god da je broj poena koja se osvaja dobijenim slemom premali u odnosu na ostale turnire (ne može osvojeni slem da se meri sa dva mastera), osvojeni ATP poeni daju podatak o tome ko je trenutno najbolji teniser na planeti. Biti najduže prvi od svih tenisera koji su bili prvi je vrhunsko tenisko dostignuće, kolika god da je medijska halabuka o tome da su jedino slemovi bitni.

Jednom, ako i kada Noksa bude bio 311+, njega nema ko da skine u dogledno vreme s te pozicije, potrebno je da neko osvoja sve živo (kao Rođa 2004-2007), ili da bude konstantno dobar dugi niz godina (kao Noksa zadnje decenije).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pa to.
Moze biti malo nezgodno za interpretaciju ako nema tih kvacica.
 

znam, nije ovo prvi put da kvacice drasticno menjaju smisao napisanog :lol_2: . samo mi je mnogo komplikovano da jurim kvacice pomocu googleta ili da insertujem specijalne simbole (a ne bih da menjam tastaturu svaki cas), racunam: ljudi ce shvatiti na osnovu aktuelnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Vamos Laki said:

 

 

Po n-ti put, i nedelje i prvo mesto je nesto sto dolazi osvajanjem.

Znaci jasne su uzrok i posledica.

Nece sigurno digitron da donese rekord.

 

Hm, malo strci podatak da tip sa 20 slemova i 35 mastersa ima po stotinjak sedmica manje na tronu od svojih glavnih rivala.
Bila bi ozbiljna pljacka glede najvecih dostignuca da je kojim slucajem on umseto Novaka sad stigao Samprasa po broju Ye#1ova.

 

Ovaj rekord uzastopnih top 10 nedelja koji je aktuelan po meni spada medju opskurnije.
Rafin najveci legacy kad je Atp lista u pitanju bi morao biti ukupan broj sedmica u top 2,
rekord koji ce samo debljati kako stvari stoje...
i to je nesto, posto ce oni za br.1 izvesno ostati nedosezni.

 

 

 

13 hours ago, Ace Rimmer said:

Njemu su najveća motivacija olimpijske igre za osvoji zlato, ako ne uspije u Tokiju, možda bude igrao i do 2024.

 

bice gutavo sa Timom i Nadalom na pariskoj sljaci 2024, vece mu sanse dajem sad u Tokiju i u LA-u 2028.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, wwww said:

znam, nije ovo prvi put da kvacice drasticno menjaju smisao napisanog :lol_2: . samo mi je mnogo komplikovano da jurim kvacice pomocu googleta ili da insertujem specijalne simbole (a ne bih da menjam tastaturu svaki cas), racunam: ljudi ce shvatiti na osnovu aktuelnosti.

 

Što se tiče kvačica tj, nedostatak istih, najgore je kad napišeš da ideš kod frizera na šišanje :lol_2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...