Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Ne treba mnogo obraćati pažnju na Novakove izjave koje daje neposredno nakon neuspeha. I kada je bio u prajmu znao je da izjavi nesto čudno i depresivno. Prodje to brzo njega, koliko god ume da bude emocionalno nestabilan, mngoo vise ima mentalne snage da se digne. 

 

Fizikalije su mngoo veći faktor i sve sada zavisi od njih, bilo kakva ozbiljnija povreda bila bi fatalna. Ako to izbegne, Novak će sigurno igrati još jedan AO i još dva WB. Govorim o igranju završnica turnira. Kao Federer može da igra do 45.

 

Inace, odigrao je loš turnir, a stigao je u polufinale. To znači da je i dalje faktor i biće još neko vreme sigurno. 

 

PS Niko ne može da pretpostavi koliko će još osvojiti i da li će uopšte, možda bude nijedan, možda još 2-3, ali je meni intimno velika zelja da osvoji nešto, tipa AO sledeće godine ili WB sledeće godine, da digne trofej i kaže sad je kraj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Unknown said:

Ne treba mnogo obraćati pažnju na Novakove izjave koje daje neposredno nakon neuspeha. I kada je bio u prajmu znao je da izjavi nesto čudno i depresivno. Prodje to brzo njega, koliko god ume da bude emocionalno nestabilan, mngoo vise ima mentalne snage da se digne. 

 

Fizikalije su mngoo veći faktor i sve sada zavisi od njih, bilo kakva ozbiljnija povreda bila bi fatalna. Ako to izbegne, Novak će sigurno igrati još jedan AO i još dva WB. Govorim o igranju završnica turnira. Kao Federer može da igra do 45.

 

Inace, odigrao je loš turnir, a stigao je u polufinale. To znači da je i dalje faktor i biće još neko vreme sigurno. 

 

PS Niko ne može da pretpostavi koliko će još osvojiti i da li će uopšte, možda bude nijedan, možda još 2-3, ali je meni intimno velika zelja da osvoji nešto, tipa AO sledeće godine ili WB sledeće godine, da digne trofej i kaže sad je kraj.

Imam jednu priču vezanu za ovo sve.

Kolega moj, mislim da je '58.godište, radio je na prijemnom u bolnici.

Sreli smo se, pre nekih godinu i po, vitalan i pitam ga kako je, jel planira u penziju.

Kaže neće još, može on još, što da ne dočeka punu penziju (ne znam koji od uslova mi je falio, dal godine života ili staža).

 

 

Ja reko, pa lepo, ako si arno i podnosiš noć, super.

Preko nekoliko smo se sreli ponovo i pitam kako je, kaže eto, polako, penzionerski.

 

Otkud sad to, pitam, pa kazao si da ćeš još raditi.

Kaže on nije problem u poslu, problem je u okruženju-oni (koleginice i kolege) pričaju o izlascima, ja o unučićima, oni o modi, ja o bašti.

Nisam više mogao tako pa sam se penzionisao.

Tako i Novak prolazi, čovek ima porodicu, šta ima da se mlati sa mlađarijom za još jedan naslov.

Tako da mislim da je ipak problem ta motivacija, a ne fizikalije (premda za AO mislim da je bio bolestan).

Do sad je on jurio rekorde, sad kad ih je postavio nema više "zeca" koji bi forsirao trku.

 

I to je priroda i tako treba da bude.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kojeg zeca je imao Federer da dođe do 20 GS?

 

Novak je tada imao 12 i imao 30.6 godina. Nadal je imao 16 i 31.6 godina. Novak sa povredom i jako daleko od forme i Rafa za kojeg se govorilo da neće još dugo da traje.

 

Nadal je još uvek aktivan igrač, Novak nije obezbedio GS rekord. Još se Rafa potcenjuje, potcenjivao se on i pred početak AO22!

 

 

A ne kapiram ni šta Novak ima da priča sa Sinerom i Alkarasom o unucima (o deci), neka okupi tim oko sebe koji će mu pričati ono što on želi da čuje.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fed je imao Vukove koji ga jure.

I nema potrebe da meni odgovaraš tako, takav stav je čist sebičluk.

Ako neko nema ni normalno detinjstvo, ni mladost i sve što ide uz to, može sebi da priušti ugodan život sa svojom porodicom koja mu mnogo znači.

Očekivati od nekog da posle svega što je uradio ispunjava tuđe želje je surovo besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Ali kakve vukove je imao? Na to se nisi osvrnula i prednost je bila velika.

 

 

Ko je verovao da će oni i kasnije biti dominantni igrači, zaboravili smo veoma brzo kakav je bio vibe 2018. godine, kada je Rodžer osvojio AO.

 

Sada Rafa da osvoji nekim čudom RG, odjednom bi prestale priče o unucima deci, bašti i šahu u parku, već bi se išlo na visinske pripreme i vozio bajs.

 

Jednostavno, Novaka stižu godine, ne može on biti više ono što je bio. Da je prošao u finale, verovatno bi izgubio od Medvedeva. Novak je i pre polufinala igrao slab turnir, potrefili su se slabiji igrači plus je zamaskirao bicikl protiv Manarina na nešto slabiju formu. 

 

Nije isključeno da Novak osvoji još jedan GS, ali to ne mora značiti da se vraća na stari nivo, već da su mu se potrefile stvari kao na prošlogodišnjem RG. Imao je puno sreće, koju je i zaslužio.

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dracarys said:

Jednostavno, Novaka stižu godine, ne može on biti više ono što je bio. Da je prošao u finale, verovatno bi izgubio od Medvedeva. Novak je i pre polufinala igrao slab turnir, potrefili su se slabiji igrači plus je zamaskirao bicikl protiv Mandarina na nešto slabiju formu. 

Mislim da je više u pitanju bila bolest ili loša priprema. Federer je za malo osvojio grand slam u 39-oj, kada ga je Nole na jedvite jade pobedio. Ima još grand slamova u Noletu, siguran sam. Mislim da može da igra vrhunski tenis bar još 3 godine.

 

Jedino ako ima neku povredu koju vuče pa bude tvrdoglav kao 2017-18 i ne operiše se na vreme. Ima i Novak tu neku McLeod vajb što se tiče tvrdoglavosti. Samo što je u pitanju tenisu, mnogo više u pravu nego u krivu.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Nešto jeste bilo, a to sad nije ni važno.

Ja sam mislila da su ga ubili onom deportacijom, pa nisu.

Novak je postao i ostao GOAT ma koliko vadili Feda iz kace.

Ono što bih ja volela je da stvarno ostane zdrav i ne rizikuje neki bagel od Muzetija i inih.

Ali će opet biti kako on želi.

I ako njega stižu godine, ne znam šta da kažem za Rafu, izgleda kao da ima 45.

Link to comment
Share on other sites

Po zakonu verovatnoce nije realno da uvek osvaja tu Australiju, osvojio je vec 10. Mnogo je realnije da uzme jos par Vimbldona i neki US open. Na RG ce da bude cupavo, Siner nece biti neki bitan element tu, Alkaraz verovatno najveci konkurent, Nadal mislim da moze do cetvrtfinala maksimalno, osim ako ne podigne formu na nekoliko turnira pre toga.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Darko said:

Mislim da je više u pitanju bila bolest ili loša priprema. Federer je za malo osvojio grand slam u 39-oj, kada ga je Nole na jedvite jade pobedio. Ima još grand slamova u Noletu, siguran sam. Mislim da može da igra vrhunski tenis bar još 3 godine.

 

Jedino ako ima neku povredu koju vuče pa bude tvrdoglav kao 2017-18 i ne operiše se na vreme. Ima i Novak tu neku McLeod vajb što se tiče tvrdoglavosti. Samo što je u pitanju tenisu, mnogo više u pravu nego u krivu.

Hajde, videćemo šta će biti, vreme će reći. Rodžer tog Vimbldona još nije imao 38 godina. Njegova igra za razliku od Novaka i Rafe ne zavisi toliko od fizičke spreme koja jeste bitna.

 

On je imao visok nivo igre pred četrdesete zbog sjajnog servisa, forhenda i volej igre, tako da nije čudno što je došao do meč lopte i to protiv Novaka, a prethodno je u SF pobedio Rafu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Hajde, videćemo šta će biti, vreme će reći. Rodžer tog Vimbldona još nije imao 38 godina. Njegova igra za razliku od Novaka i Rafe ne zavisi toliko od fizičke spreme koja jeste bitna.

 

On je imao visok nivo igre pred četrdesete zbog sjajnog servisa, forhenda i volej igre, tako da nije čudno što je došao do meč lopte i to protiv Novaka, a prethodno je u SF pobedio Rafu.

Rafa nije video finale Vimbldona od 2011. a Federer je to finale izgubio.

A koliko je (ne)bitna. sprema pokazuje da se praktično ubogaljio igrajući u 2021. Vimbldon..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...