Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Svi su se već navikli na rekorde, jedan manje, jedan više :classic_biggrin: strašno koliko nas je razmazio :classic_biggrin:

Inače meni je još fascinantnije što u takvim njegovim statistikama sve češće umesto record-breaking stoji record-extending :smiley5: teško je i pojmiti više.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo malo što sam video, oseća sa fina saradnja sa Zikijem. Non stop je uključen  u meč i vidi se da ga poznaje kao sina. Poznato je da je stari teniski frik sa enciklopedijskim znanjem, vrlo analitičan. Ipak je i sam bio Kentaur dublaš, neko ko može da raspali vatru u srcu i produži karijeru. 

Edited by Molina23
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2024 at 6:48 PM, Helena said:

Kako je ovo dobro, i fotka i naslov 😎

GEM SET MATCH

The debate is over 

 

❤️❤️❤️❤️

 

 

 

he he, zadnje vreme doslo kad i verthajm mora ociglednost da procedi kroz tastaturu. 

 

recimo da sam to pre ocekivao od jednog sebastijana nadala ili roberta federera ali sta cemo sad. nikad nije kasno

 

svakako zvuci i deluje ugodno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

glavni fokus je naravno na RG, pa onda sve ostalo. izmedju ostalog i sto nijednom igracu do sad nije poslo za rukom da odbrani slemove na svim podlogama, ali o tome se ne trubi po medijima.

 

OI su vise romantika, kao i devis cup. zna se vrlo dobro sta su glavne stvari u tenisu. a to tesko da moze biti event koji se odrzava svake prestupne godine, na kojem usput pola takmicara otkaze ucesce.

Ne kazem da nije zgodno imati i to odlicje u kolekciji,naprotiv. nova medalja, bilo kog materijala, 16 godina nakon prve bi bila bas fino postignuce (tu ubrajam i nadala)

Najduzi gap po tom pitanju mislim da imaju vilijamsove-12 god. kod muskih niko ni toliko

Link to comment
Share on other sites

Sada da vidimo da li odjavljuje Madrid, ali ovim plasmanom i solidnom igrom za ovo doba godine, mislim da će odustati od turnira.

 

Inače, Novak je zagarantovano prvi do Rima. Može da ga zbaci sa prvog mesta samo Siner koji brani samo 90 poena u Rimu u zaostatku nešto manje od 1300 poena 

Link to comment
Share on other sites

Nisam sigurna koliko mu je pametno da ne igra Madrid, trebaju mu mečevi za kondiciju, to ne može nadoknaditi samo u teretani. Možda da odigra makar neki turnirčić uz Rim, ako ih produženi Madrid nije sve izbacio iz kalendara.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zasto bi igrao Madrid. Ti turniri sada traju kao kišna godina. Mesec dana samo za Madrid i Rim!? U ovo doba karijere mentalno nekako previše. A tek sledi najbitniji RG/W swing.

Ova priča oko fizičke kondicije i odigranih mečeva isto mislim da to ne bi trebalo da bude problem. Prošle godine pre RG je odigrao 8 mečeva na sljaci, ove godine je već na kvotu 4, još u Rimu nekoliko mečeva i trebalo bi da bude spreman. Ionako prva nekoliko Slem kola ovim najvećim igračima služe baš za to neko igračko i fizičko fino podešavanje.

Sa druge strane, ko će ga znati, ti mastersi sada u ovom novom formatu su toliko izgubili na turnirsku dinamiku, bukvalno imaš nekoliko dana kada se apsolutno ništa ne dešava, a Marbelja eno je na oko sat leta, tako da može komotno da skokne do kuće, odmori malo u svom krevetu, Jeca mu spremi omiljeno jelo, chia puding i domaću ovsenu kašu, i kroz nekoliko dana vrati se na vreme za četvrtfinale kao da ničega nije bilo. 😃

Edited by Elias
Link to comment
Share on other sites

I ja mislim da su produženi mastersi totalni promašaj, ajde makar da su poslužili da se igračima olakša raspored, ali završnice su nekako uspeli da sabiju s istim groznim terminima kao i ranije a pre toga samo gomila praznog hoda. Fino bi bilo za par godina da vrate na staro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za to su krivi IW i Majami. Kada se njima dopušta da imaju dve nedelje, a ATP1000 su, što ne bi i ostali. Samo je pitanje vremena, kada će i Monte Karlo, Pariz i Sinsinati da se uguraju u tu priču.

Link to comment
Share on other sites

Alavost je dovela do tog, nikakve ljubavi i brige nema ni prema igri i igračima.

Još kad Rud kaže da je u nekakvoj prikolici i da nemaju dovoljno sveže vode i peškira, šta dodati.

 

I još je aktuelna priča o završnom WTA i Saudijskoj Arabiji.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Novak održao 50 puta bolji diplomatski govor na Laureusu nego bolesnik i njegovi satrapi u UN. Nadal i Alkaraz još uvek zevaju kao brucoši ispred akademika. 

 

Tenis je već prekucan i arhiviran, ušao je na teren top 5 sportista svih vremena. Tako se i ponaša.

 

 

Edited by Molina23
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...