Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

1 hour ago, drungarija said:

 

 Sve karte treba da baci na osvajanje Vimbldona, bez njega on dolazi mrtav na OI.

Ako bi ga osvojio rutinski to bi svakako bio benefit. Ako ne, onda je smetnja. Najgori bi bio ovakav scenario kao sa AO.

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji u sportu "sve karte na". Zaboravite na to, nije to pijaca pa cemo se ustekamo za vikend da kupimo pecenje. Obicno se to obije o glavu, kad stavljas "sva jaja u jednu kutiju", a svezi primeri su Nadal i jos poneki koji se "stekaju" za grend slem, pa delimicno i Djokovic za ovaj AO. Jedini ispravan nacin je da imas kontinuinet, preskocis tu i tamo neki turnir, osluskujes tvoje telo i ides shodno tome. Djokovic sigurno nije planirao da osvoji 3 i zamalo 4 slema u svojoj 36. godini ali je to uradio jer je posteno radio, a kvalitet ima. Nema precice za slem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema precica ali ima tempiranja forme i spustanja intenziteta planirano. On je i prosle godine imao neke povredice koje su mogle da ga kostaju, ali nisu. Sad su ti neki eksterni faktori verovatno uticali. Ali on u tanku sigurno nema ono sto je imao pre 8-10 godina i mora da postoji prioritizacija. Samo je pitanje na sta on stavlja akcenat.

Link to comment
Share on other sites

Sve mu zavisi od Vimbldona, ukoliko ga osvoji vraca se na pobednicki kolosek i nestaje crv sumnje (koji ce svakako biti jos veci ako ne osvoji RG). Ne vidim da ima velike sanse na OI ako dodje bez ijednog slema.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To su mečevi na dva seta, dosta više iznenađenja. Videli smo na današnjem primeru kako 2:0 u setovima ne znači ništa. Tako da je pogrešno imati cilj na taj turnir, plus to nije važniji turnir od GS gde ima manje iznenađenja.

 

Naravno da na WB mora biti veći akcenat, jer tu ima najveću šansu da osvoji GS. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih bio zadovoljan sa 25 slemova i OI.

 

Eto taj još jedan Wimbledon da se izjednači sa Federerom po broju titula tamo i Igre koje mu nedostaju. 

 

25 GS,40 mastersa,400+ nedelja, 100 titula,10 titula na jednom slemu, pozitivan H2H sa svima,broj 1 na kraju godine,završni mastersi... Ispratio celu svoju generaciju u penziju i ostao da se dostojno pošiba sa naredne dve generacije.

 

Generalno nakon što je prešišao ovu dvojicu daleko opuštenije sve pratim. Trku koju je trčao je pobedio. Najbolji ikada. Sve ovo preko je za legacy i još koji momenat uživanja nama i njemu. Jedna prelepa priča koju smo zajedno ispratili. 25 je lep broj da se zaokruži a igre jedino što mu nedostaje. Ajde Nole još toliko, znamo da možeš.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Novak sada može osvojiti RG, ali samo na igrici. Prošle godine je bilo nategnuto sa ostalim igračima kada je i bio fizički spreman, a od Alkarasa bi i izgubio da ga nisu grčevi nahvatali. 

 

Ove godine će Alkaras imati 21 godinu, još jače fizički spremniji i našpanovan za šljaku. Zverev se izgleda polako vraća na vrh, a tu je i mogući vaskrs Nadala. Za Sinera je pitanje koliko će moći da prenese igru i na šljaku, plus standardno zajebani Cicipas, Rune...

 

Novak će na RG imati punih 37 godina.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Dracarys said:

Novak sada može osvojiti RG, ali samo na igrici. Prošle godine je bilo nategnuto sa ostalim igračima kada je i bio fizički spreman, a od Alkarasa bi i izgubio da ga nisu grčevi nahvatali. 

 

Ove godine će Alkaras imati 21 godinu, još jače fizički spremniji i našpanovan za šljaku. Zverev se izgleda polako vraća na vrh, a tu je i mogući vaskrs Nadala. Za Sinera je pitanje koliko će moći da prenese igru i na šljaku, plus standardno zajebani Cicipas, Rune...

 

Novak će na RG imati punih 37 godina.

Joj, Aj nemojte Mekove fore da nije jeste, bilo bi kako nije :classic_biggrin:

 

Nivak je igrao četiri finala GS, tri dobio plus završni.

I to je tako, (by Vesić).:wicked:

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Урош19 said:

Nadal sa 38 posle pauze od godinu dana može da osvoji a Nolo nema nikakve šanse jer na AO nije bio 100% spreman, skroz ima smisla.

Sanse Nadala su iste kao i sanse Krajinovica da osvoji 250.

Link to comment
Share on other sites

Ne pamtim kad mi je lakše pao poraz na slemu (možda ima i do toga što nisam gledala) ali 10 je baš onako lep broj i ne smeta mi ni da na njemu ostane, jedino bi lepo bilo još da se zaokruži na 25 slemova a 40 mastersa već ima :classic_cool: tako da bi tu ostao još neki manji turnir koliko da se dođe do broja 100 i taman. Naravno idealno bi bilo da to budu OI ali posle ovog DC-a to sam otpisala definitivno.

 

Razume se to u nekoj idealnoj vizuri, a sve i da do kraja karijere više ništa ne osvoji i ispada u prvim kolima nema mu se šta zameriti, nema više šta da dokazuje bilo kome.

 

2 hours ago, drungarija said:

nestaje crv sumnje (koji ce svakako biti jos veci ako ne osvoji RG)

Ajde da si rekao bilo koji drugi slem, ali da se deprimira ako ne osvoji baš RG za koji generalno ima najmanje šanse i inače, ne verujem da će ga to mnogo potresti.

 

2 hours ago, Dracarys said:

plus standardno zajebani Cicipas

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Joj, Aj nemojte Mekove fore da nije jeste, bilo bi kako nije :classic_biggrin:

 

Nivak je igrao četiri finala GS, tri dobio plus završni.

I to je tako, (by Vesić).:wicked:

To je bilo nekada, Novak je sad u godinama kada se svakim mesecom više oseća fizička spremnost. Bron je isto sa 35 bio sila, ali se svakom godinom kasnije ta razlika u spremnosti povećavala, sada ima 39 i igra isključivo na dugogodišnje iskustvo, pred penzijom je.

 

Novak za sledeće slemove će imati 37 punih godina, ne znam šta očekujete da on bude na šljaci gde se zahteva fizička sprema.

 

1 hour ago, Урош19 said:

Nadal sa 38 posle pauze od godinu dana može da osvoji a Nolo nema nikakve šanse jer na AO nije bio 100% spreman, skroz ima smisla.

Bio je 100% spreman, ali je problem što su mu limiti sve veći sa godinama. Niko ga nikad ovako nije razoružao na AO. Samleo ga je Siner u prva dva seta, u trećem je Novak jedva dobio u TB, da bi opet lagano pao u četvrtom.

 

Nadal je mnogo veći car na šljaci, nego što je to Novak na hardu, to je jasno svakom ko je gledao tenis poslednjih 20 godina. Ne razumem da još ima ljudi kojima nije jasno koliko je Nadal sjajan na šljaci da i sa njegovom nekom igrom nekoliko levela ispod prajma može da se pegla sa svima. To je valjda i razlog zašto ima 112 pobeda i samo 3 poraza, a uz to i 26 mastersa na šljaci. Novak nije na hardu, ono što je Rafa na šljaci, ni blizu.

 

 

Novak je isto jasno rekao da će Nadal biti jedan od favorita na RG ako bude igrao.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

 

 

Ajde da si rekao bilo koji drugi slem, ali da se deprimira ako ne osvoji baš RG za koji generalno ima najmanje šanse i inače, ne verujem da će ga to mnogo potresti.

 

:smiley33:

On je vec sada nakon prvog jaceg poraza izasao sa nekim zamaskiranim izjavama o mogucoj penziji od sledece godine, ukoliko izvisi na RG i WB to je onda kraj jer ce ga dotuci OI. Sebi moze da priusti da ne osvoji 2 bitna turnira zaredom, ali 4 vec ne, pogotovo ne u zavrsnoj fazi karijere. Ili ga vadi WB ili  definitivan kraj.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dracarys said:

To je bilo nekada, Novak je sad u godinama kada se svakim mesecom više oseća fizička spremnost. Bron je isto sa 35 bio sila, ali se svakom godinom kasnije ta razlika u spremnosti povećavala, sada ima 39 i igra isključivo na dugogodišnje iskustvo, pred penzijom je.

 

Novak za sledeće slemove će imati 37 punih godina, ne znam šta očekujete da on bude na šljaci gde se zahteva fizička sprema.

 

Bio je 100% spreman, ali je problem što su mu limiti sve veći sa godinama. Niko ga nikad ovako nije razoružao na AO. Samleo ga je Siner u prva dva seta, u trećem je Novak jedva dobio u TB, da bi opet lagano pao u četvrtom.

 

Nadal je mnogo veći car na šljaci, nego što je to Novak na hardu, to je jasno svakom ko je gledao tenis poslednjih 20 godina. Ne razumem da još ima ljudi kojima nije jasno koliko je Nadal sjajan na šljaci da i sa njegovom nekom igrom nekoliko levela ispod prajma može da se pegla sa svima. To je valjda i razlog zašto ima 112 pobeda i samo 3 poraza, a uz to i 26 mastersa na šljaci. Novak nije na hardu, ono što je Rafa na šljaci, ni blizu.

 

 

Novak je isto jasno rekao da će Nadal biti jedan od favorita na RG ako bude igrao.

Ja samo kažem da ne koristiš to ŠBKBB, da nije ovo ili ono i navela proste činjenice.

Isto tako je činjenica da je Rafu, ma koliko bio car na šljaci, Novak pobedio na RG, Rafa njemu nije uzeo set na hardu, koliko, 12 godina?

Godine čine svoje, ja to najbolje znam, ali i ovde je danas nešto bilo....šta, ne znam, ali to nije pravi odnos snaga sigurno.

Novak to neće reći, pa ostaje da nagađamo.

 

U svakom slučaju, sve što je osvojio za mene vredi duplo, jer niko nikad nije tretiran od publike tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dracarys said:

To je bilo nekada, Novak je sad u godinama kada se svakim mesecom više oseća fizička spremnost. Bron je isto sa 35 bio sila, ali se svakom godinom kasnije ta razlika u spremnosti povećavala, sada ima 39 i igra isključivo na dugogodišnje iskustvo, pred penzijom je.

 

Novak za sledeće slemove će imati 37 punih godina, ne znam šta očekujete da on bude na šljaci gde se zahteva fizička sprema.

 

Bio je 100% spreman, ali je problem što su mu limiti sve veći sa godinama. Niko ga nikad ovako nije razoružao na AO. Samleo ga je Siner u prva dva seta, u trećem je Novak jedva dobio u TB, da bi opet lagano pao u četvrtom.

 

Nadal je mnogo veći car na šljaci, nego što je to Novak na hardu, to je jasno svakom ko je gledao tenis poslednjih 20 godina. Ne razumem da još ima ljudi kojima nije jasno koliko je Nadal sjajan na šljaci da i sa njegovom nekom igrom nekoliko levela ispod prajma može da se pegla sa svima. To je valjda i razlog zašto ima 112 pobeda i samo 3 poraza, a uz to i 26 mastersa na šljaci. Novak nije na hardu, ono što je Rafa na šljaci, ni blizu.

 

 

Novak je isto jasno rekao da će Nadal biti jedan od favorita na RG ako bude igrao.

Može Nadal biti car koliki god hoće kad nije igrao godinu dana i imaće 38 godina na RG što su godine gde se svaki mesec sve više oseća fizička sprema što sam kažeš pa je po meni besmisleno reći da Novak nema nikakve šanse da osvoji zbog godina i fizičke spreme a zato Nadal može da vaskrsne i osvoji. Veće šanse mu dajem da obnovi povredu nego da vaskrsne i osvoji.

 

Msm pričalo se i za Federera posle povrede da će se vratiti pa nije odigrao ništa i penzionisao se.

Link to comment
Share on other sites

Kako za koga, mislim da smo ovo prežvakali jedno 100 puta :classic_biggrin: a i nevezano za to koliko šta vredi u vakuumu, to je bukvalno jedino što nije osvojio u karijeri, a ne može da se osvoji svake godine kao ostali turniri. Normalno da mu je stalo da popuni tu rupu, mislim i ja da mu je stalo više nego što treba s obzirom da medalju već ima, ali očigledno je da će to biti prioritet ove godine pored slemova, kao i u svakoj olimpijskoj godini. To se neće promeniti šta god mi i svi drugi mislili o tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...