Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Dobar je Wawac i sa tehnikom, njega muči fizička sprema i to je silna šteta, kad bi oslabio jedno sedam kila odokativno, bio bi itekako kurentan.

Ja se načelno slažem sa Mekom što se tiče novih generacija, da su veterani bolje potkovani disciplinom i radnom etikom, i onda je rezultat i bolja tehnika.

Alkaraz je izuzetak što se tehnike tiče, ali ja mislim da on treba bolje biti vođen.

 

Jedan od dokaza ovoga što pišem je današnja pobeda Manarina, ali zaista prosečnog igrača i njegov prolaz dalje.

 

Što se pak Novaka tiče, on je bukvalno balav i danas, to se sasvim jasno čuje na KZN.

Ne znam kakav će biti u nedelju, ali to je recimo karakteristično za ljude koji imaju jak imunitet, potrebna je dobra virulentnost da bi se oni razboleli, i kad se razbole obično to traje duže nego ko "običnih" ljudi.

Siner dosad najkonstantiji i najmanje energije troši.

Ja sam i dalje pod utiskom pobede Mire, onako pobediti je neverovatno.Pofseća me na Moniku, naročito kad govori, tako nekako tiho i staloženo, čudno dirljivo za devojčicu od 16. godina.

 

Ja sam potpuno promašila topik :ajme:

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, alcesta said:

Zašto daješ ovima klikove bez potrebe?

 

Zabavni su mi. :classic_smile:

 

Volim kad se nerviraju ovi što hejtuju Novaka. Mislim, hejtujem ga i ja, ali ja to radim iz ispravnih razloga, a ove ovce iz pogrešnih. 🙃

 

(koza > ovca)

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Barker said:

Prvi put cujem da se uopste i koristi would of... 🤔

 

20ak godina unazad je počelo, primetio sam prvo na raznim lokalnim engleskim forumima, a onda je negde pre 15ak godina s bumom društvenih mreža i YT komentara počelo da se širi kao šumski požar. 

Na kraju, toliko se raširilo da mi je danas bukvalno čudno kad u nekom komentaru na Internetu pročitam ...would have been... (ili ...would've been...)

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

 

20ak godina unazad je počelo, primetio sam prvo na raznim lokalnim engleskim forumima, a onda je negde pre 15ak godina s bumom društvenih mreža i YT komentara počelo da se širi kao šumski požar. 

Na kraju, toliko se raširilo da mi je danas bukvalno čudno kad u nekom komentaru na Internetu pročitam ...would have been... (ili ...would've been...)

 

Ne znam kada se prosirilo, ali pocelo je davno. Tako se na americkom Jugu govori. Imas toga u originalnoj literaturi staroj decenijama. Dok sam ziveo na Aljasci i u Kansasu, rekao bih "should have done this" a sada sam u Alabami pa i sam kazem "should of done that..."

 

troll off...

Link to comment
Share on other sites

" Kamo dalje rođače

   iz pijeska vire krunisane glave"

 

Zaista, kamo dalje. Bilo kog tenisera bi u ostatku sezone zadovoljio 3 slem finala i 5 osvojenih mastersa. Novaka ne. Izgurace on godinu do kraja sigurno i bar jos jedan slem ce mu produziti karijeru. Ako ne uspe, pitanje je sta ce biti. Na RG i W ima šansu. Na USO? Hm.... 

Ova mlađarija ce podizati kvalitet, kako igre, tako i fizike i psihe. Novak je tu gde je. Ako neko ipak moze da izvuče jos nešto iz sebe, to je Novak. Treba verovati, ali i biti spreman za lagani odlazak. Veliki deo zivota smo proveli uz Novaka. Života u pravom smislu. Pun uspona, padova, svadjanja sa ekranom, ljubljenja istog, kafana zbog njegovih pobeda, uragana u kući posle poraza... Jedno fantasticno putovanje, jedna bajkovita avantura.

"Bit će bolje rođače

 skini medalje i napuni sale"

 

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Fizički još uvek ima vrhunskog tenisa u njemu za još neko vreme. Mentalno, videćemo. To mi je veća sumnja.  Spominje tu motivaciju dosta često u zadnje vreme. Imao sam utisak kroz celu Australijsku sezonu da nije baš mentalno svez i da postoji neko zasicenje. Poraz od Alkaraza ga je pozitivno uzdrmao prošle godine pa odigrao odlično u nastavku sezone. Sa ove perspektive postavlja se i pitanje dali bi možda bio spremniji za Melburn da nije forsirao toliko u Parizu, Torinu i na DCu. Videćemo šta će biti nakon ovako traljavo odigranu Australiju. Puno puta je poslan u penziji i od navijača i od hejtera pa se vraćao opet i opet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neprijatno drugarice i drugovi, neprijatno, ali realno nikakav poraz koji utice na njegov legacy.

Alcaras ostao bez GSa, Federer i Nadal out. Titulu ce uzeti neko od ove mid generacije i za Djokovica je dobro da oni pomuče Alcarasa jos malo dok ne ojaca, da ne napravi ranu zalihu slemova. Karlos svakako nije u Novakovom timelinu, a Fedala je vec isprasio i poslao u istoriju.

Verujem svakako da je u Novaku na inspiraciju i brzu travu još jedan kasni Vimbldon i na domaći teren AO. Nakon toga da zatvara radnju.

OI ce svakako uzeti neki levi teniser.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Elias said:

Fizički još uvek ima vrhunskog tenisa u njemu za još neko vreme. Mentalno, videćemo. To mi je veća sumnja.  Spominje tu motivaciju dosta često u zadnje vreme. Imao sam utisak kroz celu Australijsku sezonu da nije baš mentalno svez i da postoji neko zasicenje. Poraz od Alkaraza ga je pozitivno uzdrmao prošle godine pa odigrao odlično u nastavku sezone. Sa ove perspektive postavlja se i pitanje dali bi možda bio spremniji za Melburn da nije forsirao toliko u Parizu, Torinu i na DCu. Videćemo šta će biti nakon ovako traljavo odigranu Australiju. Puno puta je poslan u penziji i od navijača i od hejtera pa se vraćao opet i opet.

Nek se dogovore on i  Nadal da zajedno u penziju odu, najbolje na nekoj egzibiciji. Taman da se "pomire".

 

Sta ima vise da igra, drzi sve rekorde koji nikad nece biti oboreni.

Link to comment
Share on other sites

Lepo je rekao Goran u nekom itv od pre godinu dve, ne znam da li se neko seca da je za Novaka najopasini protivnik Siner. C'est la vie, nadam se da ce osvojiti W i OI ove godine, sledece neka pokusa ponovo AO pa ce videti dalje.

I nek igra godinu dana bar duze od Rafe, on je i mladji godinu dana, Rafa moze iz pepela da se izvuce jos uvek i da osvoji jos par RG a nije ni on naivan igrac ne treba zaboraviti

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...