Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

On 11/15/2023 at 9:08 PM, Урош19 said:

 

Ništa nisu naučili

Ma ovo je clickbait. Toliko vidim glupih postova na Facebook-u oko košarke koji su očigledno glupi ili kontroverzi samo da bi ljudi kliknuli i ostavili komentar.

 

I naravno, upecao sam se na to :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Te davne 2008. jedan decak je sa ogromnom voljom, zeljom i energijom dosao do prvog gs. U konkurenciji Nalbandijana, Rodika, Johansona, Santoroa, Rafe, Feda... Danas, toliko godina kasnije, isti dečak sa jos vecom zeljom i energijom igra i pobedjuje one koji te davne godine nisi ni posli u školu. 

Sta se sve izdesavalo i tih petnaestak godina... U svetu toliko toga, u nasim zivotima takodje. Dosla su nam na svet najdraza bića, otisli sa sveta dragi ljudi, usponi, padovi... Za Stonese kazu "sve se menja osim kamenja". Dodao bih slobodno 'i Novaka"

Rece Viško da se mnogi strani novinari pitaju šta se desava, odakle Novaku ta energija, volja, želja... Zaista, sta ga tera dalje? Sve rekorde je postavio, ostale su neke objektivno nebitne stvari.

Ima jedan Miljkovicev stih koji najbolje govori sta tera Novaka da ide dalje sa kim se jos uvek nadmeće...

"Pustite me da koracam prema sebi kao prema svome cilju"

 

 

  • Like 5
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

@berti

Mislim (a možda i grešim) da je NĐova motivacija u tome da se "odvoji" od Nadala i Federera, da (na kraju) ne bude trećina od Big3.

 

Nedelje na prvom mestu su tu (godinu dana duže od Federera i duplo duže od Nadala je dostižno), znači ostaju slemovi.

 

Ja bih, skromno, još dva Vimbldona i dva USO, onda može da izgubi motivaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brian Setzer said:

@berti

Mislim (a možda i grešim) da je NĐova motivacija u tome da se "odvoji" od Nadala i Federera, da (na kraju) ne bude trećina od Big3.

 

Nedelje na prvom mestu su tu (godinu dana duže od Federera i duplo duže od Nadala je dostižno), znači ostaju slemovi.

 

Ja bih, skromno, još dva Vimbldona i dva USO, onda može da izgubi motivaciju.

 

Da završi posao danas kako valja i obori još jedan rekord. Sledeće godine golden slam i onda može u penziju što se mene tiče. Tako bi postao 🐐 svih sportova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da on jednostavno ima tu strast i ljubav beskonacnu prema tenisu i dok god bude smatrao da je kompetitivan u smislu najbolji on ce da nadje sebi neku motivaciju - nevazno da li broj onog ili ovog. onda kada bude osetio da nije vise najbolji prestace bez obzira na rekorde

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Pa vidi, ljubav i strast se podrazumevaju, inače bi bio u penziji odavno. Treba i te kakva strast da se i dalje svaki dan trenira, i po Goranovim rečima danas više nego pre deset godina, da bi mogao da drži korak s mlađarijom. Pri čemu apsolutno za tim nema potrebe, sve je osvojio po više puta, a o zaradi da ne pričam.

Ali ljubav prema tenisu je apstraktna stvar, a potrebno je imati neki konkretan cilj za koji se radi kratkoročno. To su mu ranije obezbeđivali Fed i Rafa, a danas se takmiči sa brojevima i cilj je obaranje svakojakih rekorda. A naravno, ako se u Rafinom odsustvu nađe dostojan rival, to mu samo pomaže da se ne uspava na lovorikama :classic_smile:

Inače sam je rekao da će igrati dok god bude konkurentan za slemove. Za to ne moraš ni biti najbolji u tom trenutku, može se nešto i štrpnuti iz prikrajka ako se posloži žreb, tako da će verovatno igrati još par godina ako bude zdrav. Pu pu pu, da ne ureknem :default_sofa:

 

Edit: žao mi je što linkujem Novosti, posebno zbog naslova :ajme: ali vredi.

 

https://www.novosti.rs/sport/tenis/1303854/novak-djokovic-lorenco-petrini-karlos-alkaraz-najnovije-vesti-karlos-gomez-erera

Edited by alcesta
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Meni se čini da mu u zadnje vreme ni Alkaraz nije loša motivacija, vidi da se mali naoštrio da preuzme tron, pa eto da se prednost u rekordima za svaki slučaj podeblja još malo dok je vreme :classic_tongue:

Nema šta da se vidi, na KZN posle meča je izjavio jasno i glasno da je jako ambiciozan momak i želi sve rekorde-muka je samo ta što ima još ambicioznih momaka i rekoh već, trebalo bi da izbaci Novaka iz glave.

Onaj gest je dirljiv, obostrano ❤️

Link to comment
Share on other sites

Ne smem još da zamislim njegov oproštaj, plakaće i oni koji su ga mrzeli. I to će biti na Goat nivou. 

 

Novak je više od teniske ikone, ovo je karijera top 3 sportiste ikada. A što biti skroman pa reći i najveći ikada ako se uzme kompletan put i filmska vaskrsenja. A još nije kraj, teraj dalje za iste pare. Bog te čuvao ljudino naša ❤️

 

Edited by Molina23
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Neverovatno kako je podigao igru za poslednja dva meca. Pravi sampion, dosao je u priliku da dodje do trofeja i odigrao je najbolje sto moze. Ako je prosle godine bila "sreca" da se do pehara dodje preko Frica i Ruda, ove godine se nema sta prigovarati, Alkaraz i Siner, 2. i 4. igrac sveta su pali u dva ubedljiva seta. Idemo dalje, ko zna dokle :Hail:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...