Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

5 minutes ago, ciao said:

Steva je stavio na topiku atp lista da rafina ekipa razmatra da rafa sada zavrsi sezonu da bi otisao sto pre u Australiju.

Samo bi jos trebalo da Rafa odere Novaka na AO , Novak bi morao da igra jos deset godina sto mislim da bi i uradio ali ...

Valjda neće, ali posle ovoga moglo bi se lako desiti da Novak ima s Rafom daleko više problema i na betonu nego u zadnje vreme.

S druge strane ne dešava se više baš toliko često da obojica na betonu stignu do finala, tako da nema smisla sad to razmatrati dok se ne desi. Ima i ovako dovoljno drugih igrača koji mogu Novaku da naprave problem, Cicipas mi deluje da će biti među prvim kandidatima ako Medvedev ne dođe k sebi uskoro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se alcesti, ona je osoba s cijim se postom slazem.

 

Da nastavim, i da se ponovim, najbitnije je da Noksa bude uporan I da se ne forsira, rezultati (u vidu osvojenih slemova) ne mogu da izostanu.

 

Takodje, nakon dva "izgubljena" No1 mesta na kraju godine, potpuno podrzavam kalkulanstvo I ideju da se igra neki 500 turnir, u Bersiju bez forsiranja, na AO opusteno, sigurno se ne gube poeni, 311 nedelja je na vidiku.

Link to comment
Share on other sites

Al ovde se prica o fuckin becu a jos jedan slem niz vetar ode.

Malo nadrealno.

Who cares? On i da zglajzne s prvog mesta, vratice se opet. Taj rekord pada obrni okreni. Da l u martu ili julu, nebitno.

Onaj bitniji rekord tesko da ce pasti.

Ono sto je jos bitnije, Novak ce biti pod ogromnim pritiskom na svakom sledecem slemu a jos vise ako bude igrao s tim laznjakom.

Edited by Vamos Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, berti said:

Sve tacno samo sto mnogi od nas gube pojam racionalnosti u vezi Novaka. Uvek mislis da moze, da je mogao... Ja volim sto jos uvek imam taj osecaj i sto porazi jos uvek peku, bole... On je za mene jos uvek onaj klinja koji grize i hoce, iako je vec u godinama. 

Jeste u godinama ali i dalje je godinu dana mladji od Rafe i sest mladji od Fekija, ovi mladji jos nisu bas mnogo pokazali a i kad budu poceli da osvajaju i pored Novaka i Rafe to ne znaci da ova dvojica nece bar tu i tamo jos po neki GS da maznu - kao sto Feki mazne poslednjih godina a mozda ce i jos neki. Nece ova dvojica jos u penziju a nece ni Feki samo ako se oporavi dobro od operacije sto mu zelim btw

5 minutes ago, Vamos Laki said:

Al ovde se prica o fuckin becu a jos jedan slem niz vetar ode.

Malo nadrealno.

Who cares? On i da zglajzne s prvog mesta, vratice se opet. Taj rekord pada obrni okreni. Da l u martu ili julu, nebitno.

Onaj bitniji rekord tesko da ce pasti.

Ono sto je jos bitnije, Novak ce biti pod ogromnim pritiskom na svakom sledecem slemu a jos vise ako bude igrao s tim laznjakom.

Ali to sto bi eventualno izgubio number 1 mu ne bi pomoglo da osvoji jos neki slem tako da daj bar to da strikliramo

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vamos Laki said:

To mesto dolazi kao posledica osvajanja slemova.

Ovde se meza uzrok i posledica.

I kao po obicaju, gleda se samo posledica.

Ne razumem sta hoces da kazes - Slem je izgubio pa izgubio sad da placemo i placemo. Naravno da bi bilo lepse da je osvojio RG i time obezbedio prvo mesto ali nije - sem ako ne mislis da ne treba da juri prvo mesto jer ga nije zasluzio jer je izgubio GS ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ciao said:

Jeste u godinama ali i dalje je godinu dana mladji od Rafe i sest mladji od Fekija, ovi mladji jos nisu bas mnogo pokazali a i kad budu poceli da osvajaju i pored Novaka i Rafe to ne znaci da ova dvojica nece bar tu i tamo jos po neki GS da maznu - kao sto Feki mazne poslednjih godina a mozda ce i jos neki. Nece ova dvojica jos u penziju a nece ni Feki samo ako se oporavi dobro od operacije sto mu zelim btw

Ne znam da li ce Novak moci da prihvati ulogu da samo eventualno štrpne neki slem. Bojim se da kada ne bude bio sposoban da bude na samom vrhu i maltene glavni favorit na svakom turniru, da ce onda relativno brzo da se povuce. Ako uspe da prevazidje taj stav, onda moze tako da usmeri ostatak karijere i uzme jos neki slem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vamos Laki said:

Al ovde se prica o fuckin becu a jos jedan slem niz vetar ode.

Malo nadrealno.

Who cares? On i da zglajzne s prvog mesta, vratice se opet. Taj rekord pada obrni okreni. Da l u martu ili julu, nebitno.

Onaj bitniji rekord tesko da ce pasti.

Ono sto je jos bitnije, Novak ce biti pod ogromnim pritiskom na svakom sledecem slemu a jos vise ako bude igrao s tim laznjakom.

Pa bio je i danas pod ogromnim pritiskom, biće i ubuduće. Šta ćemo sad? Pritisak je tu pa je tu. A slemovi se igraju dva meseca godišnje. Neće između slemova da sedi kod kuće i plače što nije osvojio svaki koji je igrao.

Nisam ni ja oduševljena što igra Beč, ali možda mu je to baš potrebno da se digne psihički kao što mu je Rim pomogao posle USO.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

To mesto dolazi kao posledica osvajanja slemova.

Ovde se meza uzrok i posledica.

I kao po obicaju, gleda se samo posledica.

 

Wrong. Da je tako, onda bi Rafa imao mnogo vise nedelja na prvom mestu.

 

Ako ce poeni iz Viene da dovedu do sigurnuh  311 nedelja na prvom mestu (a na IW-u I Majamiju nakon toga, Noksa ne brani maltene nista) u cemu je problem?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Ne razumem ovde bas najbolje, kakav je to karantin?

 

AO pocinje 2 meseca nakon WTF-a, zar to nije dovoljno vremena za normalnu pripremu?

 

Koliko sam ja razumeo, poenta je u offseason-u i da nece imati vremena da iskuliraju nakon zavrsetka sezone.

 

Ako se WTF zavrsava krajem novembra, obicno su imali oko 3 nedelje free pa onda treniraju malo lokalno i idu u Australiju pred NG... sada je to problem ako moraju da budu u Australiji 2 nedelje u karantinu, pogotovo ako to bude bez treninga jer onda nema vremena za offseason i za te lokalne treninge.

 

Ako AO pocinje 18.01. i da uzmes da 2 nedelje pre turnira moras da budes u full treningu, znaci 04.01 moraju najkasnije da izadju iz karantina sto opet znaci da ako ne budu mogli da treniraju u karantinu da ce verovatno hteti jos ranije da izadju (znaci pre NG) a da bi se to desilo, moraju da dodju u Australiju sredinom decembra. Onda ostaje pitanje kakav ti je plan priprema za novu sezonu ako igras WTF i zavrsis ga 22.11.

 

Tako da sto se Rafe tice, iskreno se nadam da je pametan i da je danas zavrsio sezonu... bukvalno ima 4-5 nedelja za odmor, moze u Australiju da ode cim se zavrsi WTF, da tamo bude u karantinu dve nedelje i vec pocetkom decembra pocne pripreme za narednu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za sada ovo je Novakov prvi poraz tokom ove godine - i to od Rafe na RG u - i jos uvek je prvak planete  -mislim da je rano otpisivati ga :wink2:

3 minutes ago, berti said:

Ne znam da li ce Novak moci da prihvati ulogu da samo eventualno štrpne neki slem. Bojim se da kada ne bude bio sposoban da bude na samom vrhu i maltene glavni favorit na svakom turniru, da ce onda relativno brzo da se povuce. Ako uspe da prevazidje taj stav, onda moze tako da usmeri ostatak karijere i uzme jos neki slem.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bojte se, Novak gde god se pojavi, on pobedjuje. On ne pobedjuje toliko dobrom igrom, koliko se ovi uplase njega i bude dobar u kljucnim trenucima. Nema ko njega skinuti narednih godina sa prvog mesta. 

Danas je Nadal morao biti za klasu bolji da bi ga pobedio. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, stray_cat said:

 

Wrong. Da je tako, onda bi Rafa imao mnogo vise nedelja na prvom mestu.

 

Ako ce poeni iz Viene da dovedu do sigurnuh  311 nedelja na prvom mestu (a na IW-u I Majamiju nakon toga, Noksa ne brani maltene nista) u cemu je problem?

Ja govorim iz sadasnje perspektive.

Ko ce da ugrozi to njegovo 1.mesto?

Rafa izgara na sljaci i slemovima.

Tim? Kamooon

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja govorim iz sadasnje perspektive.

Ko ce da ugrozi to njegovo 1.mesto?

Rafa izgara na sljaci i slemovima.

Tim? Kamooon

 

 

Poenta je da Noksa pred slemove 2021, bude rasterecen jurcanja za pobedom na nonslem turnirima. Po(do)kazao je u zadnje 3 godine da moze da se tempira samo za slemove (da ne zaboravimo da ih je osvojio 5 u tom periodu). Ako ce stotinak pojena iz Vijene da mu olaksa teniski zivot u 2021, jer, jos jednom, 8.marta sledece godine on prestize Rodju, onda je Bec odlican strateski potez.

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, alcesta said:

Morala sam da prekopam RG temu da nađem, nadam se da mi @aloviti neće zameriti :classic_biggrin:

Jesmo li već sve pokrili? :chemistry:

 

 

danas su nazalost ove narikace bile u pravu da se na osnovu prvog gema mogao zakljuciti tok i ishod meca

ima doduse i jedna jako dobra stvar s ovim ubedljivim porazom - barem cemo biti postedjeni price kako je jos jedan slem poklonio :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

 

24 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja cu se povuci iz diskusije i pustiti vas da verujete i ocekujete da ce nolo srusiti gs rekord.

Jbg, realnost je nesto drugacija.

Mozes ti slobodno da nastavis ne moras da se povuces - mi ili bar neki ce verovati i dalje naravno jer realnost je da ce on biti najbolji jos par godina.

Ja ocekujem i karijerni slem tj 4 gs a u nizu posto je onaj niz od cetiri GSa skroz zaboravljen i kao nije vazno jer nije u istoj godini, nista, ponovo ce ali sada u godini ako bas mora :wink2:

Sledece godine da se lepo koncentrise samo na tenis, formiranje sindikata tj unije je striklirao, Adria tour i slicno nadam se takodje, iz onog atp odbora ili sta je je lepo izasao sto je takodje pozitivno

Sta je on sve radio dok se Rafica sve vreme pripremao za RG

Edited by ciao
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Novak sprema pakleni plan, trazice da se Vimbldon sledece godine igra dva puta, da se nadoknadi propusteno ............................ verujem da bi i Federer bio saglasan sa tim predlogom ......................  😬

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nolo ako završi sa tipa 19 slemova, brojem nedelja, mastersima, boljim međusobnim skorom je meni objektivno GOAT, i da Nadal nabije 22 GSa kroz RG. (Za Roćka verujem da je gotovo sa GSovima)

Pa ni Džordan nema najviše prstenova, pa se zna da je GOAT.

Šta Federer ima osim stare slave da ga sledeće godine okarakteriše kao GOATa, GSovi osvojeni protiv neke gologuzije?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novi nacin bodovanja je totalno promenio standardnu strategiju planiranja turnira koji ce se igrati.

 

Mislim da je dobro sto igra Bec iz nekoliko razloga.

Prvo, sad mu 3 sedmice pauze (do Pariza, a do Londona je 5 sedmica) ni u kom slucaju ne trebaju, izbacice ga totalno iz ritma. Ako nema povredu i ako nije premoren treba da igra Bec (idealno: ima jednu sedmicu da se odmori od RG i jednu da se spremi za Bec).

Drugo, bez obzira sta ce Rafa da odluci o zavrsetku sezone, Bec (uz WTF) je prakticno poslednji turnir gde moze da doda bodove do kraja februara/marta. Rafa i Tim mogu da poboljsaju svoj saldo i na ATP Cupu i AO i onda mu ugroze stizanje Fedovih sedmica pocetkom marta.

I trece, cini mi se da ipak Austrijanci planiraju neku publiku (videcemo sta ce biti za 2 sedmice), sto znaci da ce biti ljudi koji ce navijati za njega (a sto je fina atmosfera za igrati). A i poboljsace odnose s Strakom :classic_biggrin:

 

Igranje pariskog mastersa je bitno ("samo") zbog osvajanja masters titula, a ne osvajanja novih bodova. I zbog eventualnog sprecavanja nekih drugih da prikupe bodove i osvoje titulu.

 

Sto ce reci, do kraja sezone je bitno da sakupi sto vise bodova u Becu i da osvoji WTF (i to se bitna stavka u statistici). A u januaru sta urade na ATP cupu (priprema za AO), glavni cilj je titula na AO.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja cu se povuci iz diskusije i pustiti vas da verujete i ocekujete da ce nolo srusiti gs rekord.

Jbg, realnost je nesto drugacija.

Ko kaže da svi veruju i očekuju da ga sruši? Zvučiš kao da će biti prava tragedija ako se to ne desi.

Ne može mu niko uzeti sve što je dosad postigao, a rekordi su bitni pre svega da ga guraju i motivišu da igra što duže.

Link to comment
Share on other sites

Mene vec duze vreme smaraju price o broj GS, jurcanjem za brojem nedelja na vrhu ATP liste, GOAT prici, propustenim sansama. Svaki neosvojen GS se smatra tragedijom, svaka izgubljena nedelja na vrhu liste je katastrofa. Vise ne moze ni da se uziva u igri, da se proslavi pobeda na turniru, sve se posmatra kroz prizmu nekih rekorda.
 

Da bacim malo drugacije svetlo na Novakova dostignuca: Kada je Novak postao profesionalac, Sampras je bio rekorder po broju GS, imao ih je 14. Nadmaseno. Sampras je bio rekorder po broju nedelja na vrhu ATP liste sa 286 nedelja. Nadmaseno. Sampras je bio rekorder po broju zavrsenih sezona kao broj 1, 6 puta. Najverovatnije dostignuto.

 

E sad sto su se pojavile neke “pokretne” mete u medjuvremenu je bacilo “senku” na sve sto je Novak uradio, pa je i 17 GS i 290 nedelja na vrhu malo. Za mene ne.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iscitah malo francuskih komentara - svi su ishvalili Novaka onoliko za fer pricu posle i odavanje priznanja Rafi , kazu klasa - ni traga od trazenja nekog izgovora ili slicno, samo iskreno odavanje priznanja Rafi na igri

 

Obradovao me Nicolas Escudo - intervju u studiju RG na temu ko je GOAT od njih trojice, Escudo koji hvali Rafu i Feda kako su gurali jedan drugog i kako se ne mogu razdvojiti i posle te velike price o njima pitaju ga pa ko je najbolji - a on kaze - a pa Novak, tu nema dileme, igracki je najraznovrsniji i najbolji sve ukupno gledano

nisu samo cifre najbitnije  :thumbup:

 

https://www.eurosport.fr/tennis/roland-garros/2020/video-nadal-federer-djokovic.-jaurais-tendance-a-dire-que-djokovic-est-le-plus-fort-de-tous_vid1369580/video.shtml

 

Sem toga istice se jos u tekstovima i da je posle turnira veliki "patron" ATP tura Novak postao jos jaci jer je bio bolji nego prosle godine i osvojio dodatnih 480 poena

 

Ocekuju koliko vidim od Rafinja jos nekih 2-3 GS ova a od Novaka jos 5-6 tj da ce biti krajnja cifra za obojicu vrlo slicna negde oko 24

 

Potpisujem

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1. Beč, Pariz, završni: najviše 5 mečeva po turniru na dvoranskom betonu na dva dobijena seta, sa nedelju dana pauze između. Posle pauza do AO. 

2. Broj nedelja na prvom mestu, za razliku od broja osvojenih slemova, nije dinamična kategorija. Na stranim forumima, koji su uglavnom ispunjeni negativnim upisima u vezi Nokse, na ovoj temi je tajac, osim ponekog vapaja ("neće valjda da produže 'zamrzavanje' poena čak do marta").

Kada (i ako) stigne (i prestigne) broj 310, Noksu nema ko da skine sa prvog mesta. Jedino Federer, ako se odluči za endmarijevski kraj karijere, samo, mnogo je to mečeva za njega u 40. godini života. Nadalu treba najmanje dve ipo godine, znači tamo negde do polovine 2023. i 37 punih godina, konstantno dobrog tenisa - da li je to realno?

Jednom rasterećen u vezi broja 311, sa drugom brojkom koja je i dalje dostižna, Noksa još godinama može biti (minimum) jedan od favorita za osvajanje bilo kog slema i jedan od većih favorita za osvajanje 3 od 4 slema (dok Nadal ne ode u penziju).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...